אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"אקסל של מיקרוסופט רק מסבכת את העבודה בארגון"

35 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

25.
כתבה קצת מוזרה, אם כי יש סיבות אחרות לא להשתמש באופיס:
אומנם הרבה ארגונים עוברים לענן, אבל ארגונים שלא בוטחים בענן (בצדק!) ובטח שלא יעלו את המידע הסודי שלהם (תקציבים, רווחים, אסטרטגיות, פטנטים) לשום ענן, ארגונים אלו בטח ישמחו לדעת שחבילת האופיס החדשה מעלה נתונים לענן של מיקרוסופט מבלי ידיעתם. אגב, אם זה מפריע לכם, בטח תשמחו לדעת ש-WINDOWS10 עושה בדיוק את אותו הדבר וכמות הנתונים שהיא אוגרת עלייכם ושולחת לחברה היא עצומה (גם אם תגדירו את הגדרות הדיאגנוסטיקה על BASIC כי אי אפשר לבטל לגמרי). ולא מדובר רק במידע אנליטי (טלמטריות) אלא במנגנוני AI שממש מנתחים את הטקסט והנתונים וזה קצת מפחיד, בעיקר אם מדובר במידע רגיש... חפשו קצת בגוגל, יש המון מידע על כך וביקורת עצומה כנגד מיקרוסופט וחלונות 10, בעיקר מהאיחוד האירופאי. לא סתם הרבה ארגונים עוברים ללינוקס ול-LibreOffice החינמית (שזמינה גם לווינדוס ומק). מוגש כשירות לציבור...
דני | 23.11.17
21.
Excel תוכנה מעולה למה שהיא מיועדת לעשות
מי שמחפש מערכת לניהול מערכות גדולות שישכח ממנה אבל היא טובה למליון יישומים אחרים, מקטנים ואישיים ועד ליישומים מורכבים וקבוצתיים. יש למעשה לוח כמעט אין סופי ועליו שמים את כל מה שרוצים: חישובים, טבלאו, גרפים, טקסט, תמונות גרפיקה ועוד. אני מעביר המון פעילויות מ- Word ל- Excel ושוכח מכל המגבלות של ה- word.
ישראל ישראלי | 23.11.17
20.
זה התחיל עם לוטוס123, והמשיך עם אקסל.....
היום כגמלאי, אני מביט אחורה כמעט 40 שנה, מנסה לזכור את ה-PC הראשון ותוכנות על דיסקים של 252KB וגליונות אלקטרוניים ראשונים, ועד אקסל בגרסאות האחרונות, אלה הכלים בהם עבדנו נתונים ממאגרי נתונים משנות ה 80 ועד היום, אני זוכר שתמיד ברכתי את המפתחים, על ההקלה וחסכון הזמן בהכנת טבלאות, חתוכים, ועיבודים משתנים....גם היום אני מתקרב ל-70 ממשיך לעשות בהם שימוש בעיקר בנושאים פיננסיים, אין עליהם.
גימלאי | 23.11.17
19.
זהירות כתבה ממומנת
כתבה מגמתית, ככה"נ ממומנת ע"י מתחרים של מיקרוסופט, וגם מריחה כמו משהו שתורגם מאנגלית (אז איפה הקרדיט למקור?). רוב הטענות בכתבה הן קשקוש קטנוני שנובעות בעיקר מחוסר ידע וחוסר הבנה בכלי, שבמהותו הוא כלי לניתוח נתונים (ועושה בכך עבודה מעולה, אין מה להגיד). ברור שאם צריך מערכת מידע אקסל זה לא הפתרון, אבל מי שמתקמצן על פיתוח מערכת מידע מסודרת ומעדיף לבזבז את שעות העבודה של העובדים שלו על הקלדות ובדיקות ידניות באקסל, שלא יבוא בטענות. באמת "ווינטראסט", שמפעילה 15,000 (אה סליחה רק 15) בנקים קהילתיים בוויסקונסין ואילינוי (ממש נושפים בעורפו של בנק אוף אמריקה) היא כנראה דוגמא ומופת לארגון חדשני ועדכני שאף אחד בו לא צריך אקסל כדי לעשות חישובים כי לכולם יש מחשבון של קסיו על השולחן.
יניב | 23.11.17
17.
לא מדוייק
ניתן לכתוב מקרו-ים לאקסל שיעשו דברים באופן אוטומאטי, אבל מסכימה שאקסל זו לא תכנה רצינית. אולי מתאימה לילד בתיכון שצריך לעשות איזה גרף בודד במעבדה, לא לעבודה רצינית או שגרתית. בשביל זה רק תוכנות כמו מאטלב. רק שהן יקרות מאוד, ואקסל בד"כ כלולה בחבילה של מייקרוסופט
ד' | 23.11.17
13.
אחת הכתבות אם לא "ה-"
1) "מחייבת ... למשוך באופן ידני את הנתונים כדי להזין אותם לטבלאות" "באופן ידני"? מה אם האפשרות לייצא נתונים לאקסל לכל הפחות בפורמט CSV, אופציה שנתמכת כמעט ע"י כל כלי מערכת מידע? מה עם האפשרות להתחבר מאקסל למערכות מידע שונות ולהריץ שאילתות? 2) "נאלצו במשך שנים להפיץ מאות טבלאות אקסל" "נאלצו"? לא שמעו על מסדי נתונים? 3) "התהליך שדרש ימים" "ימים"? הפיצו את טבלאות האקסל עם משאיות? 4) "100 מיליון עמודות של מידע" עמודות? תעמוד בפינה ותחשוב טוב, טוב על מה שכתבת 5) "כדי שלא תאבד לקוחות לטובת חברות הענן"? "חברות הענן"? כמו למשל.... מיקרוסופט? חברת הענן השניה בגודלה? החברה שצומחת בענן פי 2 יותר מהר מאמזון? אם החלום שלך זה לכתוב פמפלטים פירסומיים לאדובי/אורקל/סאפ - אחלה, אבל שים שלט קטן - "פרסומת"
בחיאת רבאק | 23.11.17
11.
יש אמת בדברים
בחברה שלי אני נלחם בבכירים להחליף ל-CRM כי אקסל זה שנות ה-90 ואין סינכורזציה ממשית. אני צריך לעבור בין 6 תוכנות ואח"כ לתייק בכדי להגיע לתוצאה, ובנוסף את העבודה שאמורה להיעשות על ידי 2 אנשים במקסימום עושים כרגע 7 אנשים ועדיין אנחנו בפיגור ויש הרבה בלאגן. אנחנו מחזיקים מאקסל לדברים אחרים אבל לא למשהו שאני צריך למצוא בנתונים באותו הרגע
חיים | 23.11.17
7.
ממש שטויות
שטויות, חברה מנסה לצאת נגד מייקרוסופט כדי להרוויח לקוחות , אקסל תוכנה מעולה, זה כלי שאם יודעים מתי צריך להשתמש בו , עושים איתו עבודה מצויינת . ובלי שום קשר אם אנשים מספיק מטומטמים כדי לא להעסיק מתכנת כדי לחסוך להם הקלדת נתונים ע"י שימוש באוטומציות , אז שלא יבכו . מנסים לחסוך כסף, אז נותנים לפקידה להקליד את הנתונים במקום להשתמש באיזה תוכנה שיודעת לשלוף אותם אוטומטית ולהתממשק עם מערכות אחרות .
רון המתכנת | 23.11.17
2.
הכל עניין של ניסיון
הexcel הוא כלי מעולה אם יודעים להשתמש פה, בבנק שאני עובד יש משתמשים שעובדים בצורה ידנית במקום להשתמש בפורמולות שמקצרות את העבודה משמעותית, מה שאני מבצע ב10 דקות הם מבצעים ביום שלם. מה גם שהכלי דורש ידע טכני שחסר לרוב המשתמשים בתחום הפיננסים. מה כן אני בונה על הexcel עד הפנסיה :)
אורי | 23.11.17
1.
נפלתם בפח הפרסומת של אדובי..
ברור שאדובי תנסה להמעיט בערכה של אקסל...הרי זו התוכנה הכי ריווחית בהיסטוריה! מיקרוסופט הרי עשתה יותר כסף מאופיס מאשר כל המוצרים האחרים שלה יחד (כולל וינדוס). אדובי כנראה רוצה לפתח משהו מתחרה באקסל. אין שום תחליף ראוי לאקסל. הלוואי והיה, אבל אין. אקסל שולט במשרדים כבר 20 שנה, ואף תוכנה לא מתקרבת לפשטות והגאונות שלה.
אליהו | 23.11.17
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת