אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

החידה החילונית: האם קניות בשבת חשובות מחינוך ילדינו?

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
בהחלט, להתיר לחילונים להתחתן עם גויים, הגיע הזמן..
באמת חילונים יקרים שלנו, בשם הפלורליזם, מספיק לחשוב שהגויים הם סוג ב', בואו נתחתן חילוני עם יפנית, בואו נביא ילדים משותפים לסודני ולתל אביבית, הגיע הזמן שלילדים שלכם יהיה משהו מהמורשת היהודית (אבא) ומשהו מהחילוניות הגאה (אוקראינית חסידת אומות העולם, שסבא שלה כתב ספר על מרד גטו ורשה...), יחד נצמיח דור, שיפתח את כל החנויות במרחב הציבורי (פלורליזם) ויסגור את החנויות בימי ראשון (רגש למורשת לחילונים הנוצרים). הגיע הזמן חילוניים יקרים, די לכפיה הדתית, תלכו לטבול בדם של ישו, ותעזבו את מי שרוצה לחיות בארץ הקודש כמו שכתוב בתורה לעשות זאת.
הוגו קומו | 13.01.18
3.
עגלה מלאה? הצחקתם
במה בדיוק? בתרבות מערבית מתירנית? בכמיהה עזה להתחקות לאומות העולם? בכך ששיא השאיפה של אם חילונית הוא שבנה יהיה הייטקסיט ויעשה הרבה כסף ושיהיה לו בית גדול עם ילד ו4 כלבים עם חתול? בנטיית לגיטימציה לעיוותים מוסריים של נטיות הפוכות שיגזרו על אותם מסכנים מסובכים גזר דין של היכחדות? אם לפני 70 שנה הייתם עגלה ריקה (כפי שהחזון איש אמר לבן גוריון) מה נאמר היום - רק לאחרונה פורסם שיש יותר מוטיבציה ללכת ל8200 מאשר לקרבי. מה שיש בראש זה מטריאליסטיות. טיפת האידיאלים שעוד פעם היו לכם הולכים ובטלים. פכךךךך
יויו | 13.01.18
1.
מייסדי המדינה והמסורת
א. הכותב מתיימר להציג "תפישה חילונית גאה היונקת, בין השאר, גם מהתרבות והמורשת היהודית. תפישה, אגב, שהיתה מקובלת על מרבית ראשי הציונות, וכיום מושפלת כאילו היתה אסקופה נדרסת". אך משום מה מתעלם מתפישתם הברורה של ראשי הציונות כי המרחב הציבורי צריך להיות מסורתי, יתירה מכך, אישי ציבור בתפקיד היו נוהגים בממלכתיות ומכבדים את ערכי המסורת. עד היום צה"ל מכבד את ערכי המסורת ומתחשב ככל הניתן בערכי השבת והכשרות . ב. האם תסכים שלא להתערב לציבור החרדי באורח חייו ובתכני הלימודים שלהם? אני מניח שלא. ובטענה כי אנחנו חיים בחברה מעורבת שלכולם יש השפעה על כולם. אז מדוע אתה מלין כשהדתיים חושבים גם הם כמוך בקטע הזה?
יצחק | 12.01.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת