אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

טירוף הגיוס בהייטק: 50 מיליון שקל ו-3,000 שעות ראיון - בשביל 160 עובדים

94 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

89.
הד הנטר טוב היה מביא לכם 2-3 קו״ח לכל משרה וחוסך
במקום לבזבז זמן יקר -תנו כל משרה להד המנטר ממוקד.הרי במילא הוצאת את הכסף הזה. חברה שלא יודעת לעבוד. אם ככה נראה הגיוס שלכם ככה נראת החברה. יש היום הד הנטרים מומחים לכל משרה!!! כדאי שתעשו שעורי בית ותחפשו את ״טופ הנטרס״
טלי  | 15.01.18
82.
מקום מדהים לעבוד בו. תלמדו לפרגן
כמו כל דבר בארץ, אנשים לא יודעים לפרגן, על הכל פותחים עיניים, על הכל יש לכם תלונות. וגם אם יש דבר טוב או שניים להגיד, אז לא אומרים - רק שלילי. הגעתי ליוטפו דרך מודעת דרושים שלהם ברשתות חברתיות. תהליך היה לא קל אבל גם לא מחפיר, חזרו אליי עם הצעת עבודה עוד באותו יום של הראיון האחרון. אוירה מדהימה, הערכה לעובד, יחס כאל פרסונה ולא כאל בורג. כיף לבוא לעבודה בבוקר, כיף ללכת בהרגשה טובה בסוף היום. אין את הדיסטאנס - כולם נגישים, גם תומר ועומרי וגם בדרגים נמוכים יותר. כל הלכלוכים פה זה טרולים. תתבגרו!
פדרו (שם בדוי) | 14.01.18
81.
מנכל שוביניסט!!! מזל שאני לא עובדת שם!(כמעט קרה)
האמירות המגעילות האלה על זה שמגייסים היום בלית ברירה נשים ומבוגרים ועל זה שמרוב שהעובדים מבוגרים הם נאלצים לספוג פי 6 לידות....הזוי! בתור אישה ומתכנתת אני ארחיק את כל הקרובים אלי מהמקום. כמעט עבדתי שם...מזל! דרך אגב את חוסר היעילות של משאבי האנוש שם הרגשתי ובגדול, אולי הגיע הזמן להתיעל?
אמירות הזויות | 14.01.18
68.
3000 שעות לגיוס? תעיף את משאבי אנוש
פעם בשנות ה80 כשהייתי צעיר, ביקשו ממני להציג את תכנית הייצור ליפנים. אמרו לי תפברק הרבה תחנות QA , כי חשוב ליפנים לקבל מוצר תחת פיקוח. היפנים דחו אותנו , הסיבה: עם כל כך הרבה QA, כנראה שאתם לא יודעים לייצר. כנ"ל במשאבי אנוש, כנראה שכבר לא יודעים לקלוט עובדים לכן צריך אלפי שעות.
רון | 13.01.18
63.
"meaningful"
אין כמו לדקלם קלישאות של מייסדים אחרים. יוטפו יצרה וויג'ט של תגובות לחנויות. כמוה היו כבר כשהיא נוסדה, אז אפילו בספייס הלא סקסי הזה היא לא הייתה חדשנית. ובטח שהיא לא מחדשת משהו היום. אני לא אומר שהם אנשים רעים או שהמוצר רע, אבל אם מדברים על בועות הם נראים לי כמו האמ-אמא של הבועה.
יואל | 13.01.18
59.
אתה חברת תוכנה או חברת מחקר ליעול תהליכי משאבי אנוש ?
לקחת את הכסף של החברה, ולהשקיע בכמה ילדות ממשאבי אנוש ,מסיבות יקרות, וביניין באמצע תל אביב ..נשמע כמו כתב הגנה לא מוצלח לפניי פשיטת רגל. יש בעייה בסיסית בגישה של תל אביבים שבטוחים שפוזה וכסף מחפים על הכל..ובסוף הכל נראה אותו דבר. תעשו סיבוב במסעדות "שף" בתל אביב ותשמעו אותו דבר..."יקר" "יש לי הוצאות שהכפילו את עצמם מ-2011" "המלחמה גמרה את העסק" "אני קונה רק חומרי גלם יקרים, הכוסברה מהרי האטלס" "לא מסוגל לממן את כח האדם במסעדה"...בפועל חבורה של של ילדים עם נזלת, ששורפים מיליונים על פוזה ונראים בדיוק כמו כולם, אותו תפריט, אותם מנות, אותו עיצוב, אותם מלצרים "מגניבים" עם זקן ובגדים מטונפים, אותה סגירה ידועה מראש..איפה הסופר טבח שיעשה פלאים מחומרי גלם שהוא קטף בגינה הפרטית שלו ? חסר רק גילוי נאות ..מה הקשר שלכם לתכשיט הזה ? ובמילים אחרות על מה ולמה הראיון המיותר הזה ?
כמה פוזה ..  | 12.01.18
55.
מנכל ישראלי טיפוסי - מתבכיין ולא רואה את המטבע מתחת לפנס
קבל כמה טיפים: 1. אם אתה משקיע כל כך הרבה כסף בגיוס ושימור עובדים אז כנראה שמחלקת משאבי האנוש שלך נהייתה גולם שקם על יוצר. החזר אותה לגודלה הטבעי. 2. תגייס עובדים במקומות מחוץ לבועת תל אביב : חיפה , גליל, באר שבע. זה פחות מרשים מלהגיד שאתה על קו תל אביב אודסה כדי לנהל צוות פיתוח אופ-שור, אבל זה יותר זול, יעיל, וציוני. 3. תיצור תמהיל יותר הטרוגני של עובדים: מבוגרים, ערבים, עולים. נכון שבנות ה HR תהיינה מזועזעות מהרעיון שלהביא אנשים ש"אינם כמונו", אבל ראה סעיף 1.
אני | 12.01.18
52.
מנכל ישראלי טיפוסי שלא רואה את המטבע מתחת לפנס
שורף את כספי המשקיעים מצד אחד על תהליכי גיוס מפלצתיים, ומתבכיין מצד שני. אז הנה כמה טיפים: 1.כנראה יצרת מפלצת במחלקת משאבי האנוש שלך, תחזיר אותה לגודלה הראוי. 2. תגייס עובדים באזור חיפה, הגליל, באר שבע. זה אולי פחות "מגניב" מלהיות על הקו ת"א אודסה כדי להגיד שאתה מנהל צוות פיתוח אוף שור, אבל זה הרבה יותר זול, יותר יעיל, ויותר ציוני. 3. תיצור סביבה אנושית הטרוגנית, מבוגרים, הורים, אמהות, ערבים. זה אולי יזעזע את בנות ה HR שמטיפות לגיוס אנשים ש"דומים לנו", אבל ראה סעיף 1. אפשר להמשיך, אבל אלה הדברים העיקריים..
אחד | 12.01.18
51.
המשכורות ממש לא הוכפלו מ-2011
בחמש השנים האחרונות אני מתעסק הרבה בגדילה של ה-R&D בחברה שבה אני עובד. חברה טכנולוגית מאוד, שמקבלת אלפי קורות חיים בשנה עם הרבה וייב בתקשורת בארץ ובחו"ל. להגיד שהמשכורות הוכפלו מאז 2011 זה פשוט שקר גס, לכל היותר צמחו באזור ה-30%-35%, משמעותי, אבל רחוק מאוד מהכפלה. שיפסיק לקשקש, משכורת זה לא הכל למהנדסים. סביבה, קרבה למגורים, היכרות עם כמה שיותר אנשים מהארגון בתהליך הגיוס ואתגר טכנולוגי שווים לא פחות.
ראש קבוצת פיתוח | 12.01.18
49.
הכל בגלל הריבית הנמוכה
הם מתחרים על עובדים מול חברות סטרטאפ ולא מול הגדולים. יש היום הרבה יותר חברות סטרטאפ כי אנשים מחפשים מקומות להשקיע כסף. בדיוק כמו הנדל״ן, הביטקוין, הבורסה. הכל מתנפח כי אי אפשר לשים את הכסף באפיק השקעה סולידי. ברור שזה יתפוצץ בסוף כמו דומינו וסקטור אחד ישפיע על האחר. השאלה מה יתפוצץ קודם ומתי זה יקרה. עוד שנה, עוד חמש שנים?
כמו בנדל״ן | 12.01.18
43.
תגובה לאמה היקרה מ 40
אמא יקרה - בואי נפתח את כל החבילה. העסקתי אשה 8 שנים, בזמן הזה היא הביא ארבע ילדים (חופשות לידה), כל יום שני וחמישי - יום מחלה בגין הילד. כל יום שלישי ורביעי היא צריכה לצאת מוקדם. פנסיןנר בן 75 הביא לי יותר תפוקה. אני לא נגד העסקת נשים להיפך - אני מאד מכבד אמא עובדת ודואג למספר זהה של נשים וגברים בעסק. אבל - בואי לא נתעלם מהעובדות.
אבא יקר | 12.01.18
35.
מדבר מפוזיציה
רוב מה שכתב מופרך מהיסוד. משכורות לא עלו מאז 2011 בצורה דרמטית. אני מדי פעם מגייס מהנדסי תוכנה ויש הרבה מועמדים טובים ופנויים שמוכנים לעבוד בשכר סביר. אפשר למצוא מתכנתים טובים גם בחו"ל אבל התקורות מאוד גבוהות, לדעתי בחו"ל מומלץ רק במקרים שדרוש כ"א רב (יותר מ 10 מתכנתים ...) ומשימות יחסית סטנדרטיות.
יהשע מהצפון | 12.01.18
34.
הפכתם את הגיוס לתוכנית ריאליטי
לא מדברים על זה שיש מפרט מאוד מסויים של אנשים שיתקבלו וגם זה אחרי שיעשו להם את המוות. HR קיבלו כח חזק מדי והם פוגעים בארגון אבל הדג כמובן מסריח מהראש. בני 40 ו 50 רבים טובים ומוכשרים נמצאים בלשכת התעסוקה בגלל הראש המעוות הזה. חברה מסויימת שלא אנקוב בשמה עם תרבות ארגונית מחורבנת מעדיפה את הרוח הצעירה הלא מנוסה והלא יעילה בפועל מאשר להעסיק כאלה שבקיאים גם בחומר וגם איך להניע תהליכים. פלא שמבזבזים כל כך הרבה בתהליך הגיוס? לכו על מודל של בדיקה סבירה ותקופת ניסיון - תחסכו הרבה מאוד כסף ותזכו באנשים מוכשרים באמת.
יוספוס פ. | 12.01.18
30.
המון אי-דיוקים וטענות משוללות יסוד
- מהמרים על פוטנציאל ולא על ניסיון - לשון נקייה לאפלייה מפאת גיל, בגינה מפסידות החברות המון/הרבה/ים של/מספרים עצומים של עובדים מוכשרים, תורמים לחברה, יציבים, מנוסים, וכו' - כשהתחלנו ב-2011 אני חושב שהמשכורות היו מאוד קרובות לחצי ממה שאנחנו רואים היום - כמישהו (מאוד) ותיק בתחום ומרוויח לא רע אני יכול להעיד שזה איננו נכון -
אליהו ביילי - מתכנת מאוד מנוסה (ומבוגר) | 12.01.18
28.
הפתרון צריך להיות מדיניות של העלאות קבועות לעובדים
עובד סביר שווה בשנה השניה לפחות 30% יותר מהשנה הראשונה. אחרי 5 שנים הוא כבר שווה 300% מעובד חדש, אם לא יותר. העובד הזה יעזוב מתישהו וייצר פחות ערך עבור חברה אחרת. זה כשל שוק שנובע מחוסר הרצון של מעסיק לשלם יותר לעובד "על אותה עבודה" שהוא עשה בשנה שעברה. זה אולי נכון לפועל ייצור ואולי סביר לרואה חשבון או אפילו לאיש שיווק. זה לחלוטין לא נכון לאיש פיתוח שמכיר את פיתוח המוצר יותר מכל אחד אחר בעולם.
הייטקיסט | 12.01.18
25.
"פלטפורמה לשיווק של עסקים באינטרנט באמצעות תוכן גולשים" - זה meaningful??
עוד? "למשל בתחום האד-טק אפשר היה בעזרת הטכנולוגיה להשפיע בצורה אמיתית על אנשים". ממש מעורר השראה, תחום האד-טק הזה. קצת עצוב, אבל חלק גדול מהסטארט-אפים בארץ מתעסקים בקשקושי תיווך בין המפרסם לגולש, "אופטימיזציה של קמפיינים פרסומיים" וכאלה. לא בדיוק תרומה משמעותית לאנושות. אני גם לא הייתי מתגאה בזה שהחברה שלי ידועה בהעדפה של פוטנציאל על ניסיון, ובאותה נשימה מתלונן על קשיי הגיוס. והעובדה שיש אצלם פתאום יותר לידות היא מביכה ממש - זה אומר שיש להם עכשיו גם עובדים בני 30, ולא רק בני 20! מניח שהם לא מעיזים לגייס בני 40 כי הם לא רוצים שמספר הפטירות של עובדים (בשיבה טובה כמובן) יעלה. בקיצור, עוד ילד שחושב שהוא חושב. "פאשן טכנולוגי", כן, בסדר.
זך | 12.01.18
19.
הבעיה שרוב הסטארטאפים אינם מגיסים אנשי ניהול, כספים,ושיווק מנוסים שיהיו גב לצעירים
חברה לא יכולה להיות בנויה מצעירים גאונים בלבד אלה אינם בעלי נסיון בתחומים גיוס הון ניהול כספים ניהול משאבים תימחור וכו את המשרות האלה יש לאייש בעובדים מבוגרים משכילים ומנוסים בתחום
הכשל של הסטארטאפ | 12.01.18
14.
תומר, אין לך נשים מתכנתות, איך אתה מעז?
יוטפו היא דוגמא לכל מה שמגעיל בשוק. קבוצת המתכנתים הומוגנית להחריד, אפילו נראים אותו הדבר. המשכורות נמוכות. הרווחה טובה רק במה שמצטלם טוב לקבוצת פייסבוק. יש לא מעט עובדות hr שלהן אכפת רק לגייס עובדים חדשים (ואפס אכפתיות משביעות רצון של עובדים קיימים) ויתר הזמן עשוקות בלצלם דברים ל פייסבוק על מנת שכולם יחשבו כמה "מגניב" ביוטפו. אה, אם הן לא עסוקות בלהכריח עובדים לכתוב בגלאסדור ביקורות חיוביות על החברה. וזו חברה שמייצרת חוות דעת לעסקים, כן? הזייה.
גיוון?  | 12.01.18
11.
ההשקעה המוגזמת במיונים היא טעות פאטאלית. משחק מטופש של קשים להשגה.
משחקים אותה "קשים להשגה", משלמים על זה גם בהמון כסף, וגם בטעויות קשות של אנשים שנדחים "בטעות". עדיף להקל ולקצר דרסטית בגיוס - ואם לא מתאים אחרי תקופה מסוימת להיפרד. יהיה הרבה יותר זול, והרבה יותר אפקטיבי. פשוט שקעתם בפוזה של להיות קשים להשגה, ושל עודף סטטיסטיקות. ואגב, זה גם מבזבז את זמנם של המועמדים ופוגע בהם.
חכמה מאד | 12.01.18
10.
אין שום בעיה לפתוח מרכז לא בקייב ולא בהודו
זה ביזנס, וגם בקייב ובהודו יש מתכנתים. אם המתכתנים בארץ יקרים מדי לכם אז תגייסו שם. לא מבין מה הבעיה פה. לידיעתכם עסק זה לא "אני מניח שאוכל לשכור עובד בסכום X, אשכור Y עובדים, הוצאות אני מניח קבועות, תפוקה קבועה, ואני מוסיף על ה-Y כל הזמן". עסק זה "היום המחיר לעובד הוא X, מחר משתנה, האם זה משתלם? האם התפוקה מצדיקה העסקת העובדים או לא? האם אפשר להתייעל? האם אפשר להוציא מעובדים יותר תפוקה או להוציא יותר כסף על עובדים שנותנים באופן יחסי תפוקה גבוהה בהרבה?" ואגב אפשר לנסות גם ללמד אנשים בעצמכם - קחו אנשים ממכללה או ללא השכלה שנראה לכם שיש להם פוטנציאל, שלמו להם מינ' לאיזה חצי שנה עד שנה, תחתימו אותם שמתחייבים לעבוד במשכורת של 15K או משהו למשך כמה שנים אצלכם אם תחליטו שהם טובים מספיק, למדו אותם תכנות חצי שנה, תוציאו נניח 5% שהם טובים ברמה של בוגר אונ' ללא הידע מהתואר, ועדיין סביר להניח שההשקעה תשתלם, במיוחד בגלל שזה שאין להם תואר נועל אותם אצלכם למעשה כי אף אחד אחר לא יהיה מוכן לקחת אותם או שלפחות יהיה להם מאוד קשה לעבור.
מה הבעיה? | 12.01.18
8.
"משקיעים בעובדים", תשקיע בקירות קודם
היתי שם בראיון לפני שנה, אחרי 3 שעות של ראיונות עדיין בילבלו לי את המוח, נשארתי כי לא היה לי נעים ללכת. מי רוצה לעבוד באופן ספייס פתוח לגמרי כל היום? מזה? סווטשופ. מקווה שהחלטתם לעבור למשרדים נורמלים, יחסוך לכם לפחות 10 מליון בגיוס עובדים ומאות שעות ראיונות לאנשים שלא נעים להם לברוח
איך אפשר להפליץ במשרד? | 12.01.18
7.
רגע לפני שפותחים משרד בקייב
למה לא לפתוח משרדים בחיפה,בבאר שבע , בכרמיאל, בעפולה? אתם לא יכולים לטעון שבקרבת מוסדות כמו הטכניון, אוניברסיטאות בן גוריון וחיפה אין כוח אדם איכותי המשכורות בפריפריה נמוכות בעשרות אחוזים ברגע שיגלו שיש מדינה שלמה מחוץ לתל אביב, ושיש אנשים שיעדיפו להארוויח 25 אלף ולגור בצפון או בדרום מאשר 40 אלף ולגור בת"א אולי לא יצטרכו לשחק עם אמזון ב"למי יש יותר גדול"?
שאלה | 12.01.18
6.
הייטק זה בלוף עבור המועמדים.
ואני מגייס רק אנשים עם עיניים כחולות, שיער בלונדיני, עורך 20 ראיונות לכל מועמד, מבקש שיביאו 10 ממליצים לפחות, כולל את הגננת מגן החובה שהמועמד היה בו לפני 30 שנה. ועכשיו ברצינות - הייתי בהייטק ואני יכול להגיד לכם שזה התחום הכי פחות רווחי שיש עבור העובדים ! ולא - המשכורות לא עלו פי שתיים ! יש תחומים בהייטק שהם רק ירדו. בהייטק אתה למעלה תקופה מסויימת ביותר, וכאשר אתה צובר נסיון ומתבגר עם הגיל - אתה בחוץ בתור ללשכת עבודה נאלץ להחליף מקצוע ! אתה יותר מובטל מאשר עובד כאשר אתה בהייטק. לדעתי יותר משתלם לעבוד בסופרמרקט אבל לאורך זמן מאשר בהייטק, וכל הזמן להיות מפוטר ומובטל ולקבל את כל זיבולי המח מחברות הקבלן יום יום בטלפון. הייטק זה בלוף. בועה שהתפוצצה. מנסיון.
א | 12.01.18
5.
מדינה מפגרת ברמות גבוהות
הפוליטיקאים,שמנהלים לנו את החיים, דלי מחשבה,אופק, ותעוזה. ישנם עשרות אלפי אקדמאים שניתן לעשות להם הסבה לתוכנה, וכלם יוצאים נשכרים. המדינה יודעת להעביר כסף רק לחברות העשירות,לחרדים,ולכל אוכלי החינם בסקטור הציבורי,לא יודעים לחשוב מחוץ לקופסה,ולכן המשק מפסיד הון עתק כל שנה. אם בעוד 10 שנים יצטרכו מקצוע נדרש אחר, אז שיעשו הסבה למה שנדרש, מה זה הקיבעון המחשבתי?
אורי | 12.01.18
3.
הדבר הכי מדהים בכתבה
הדבר הכי מדהים בכלבה הזו שיש להם מדדים לכל דבר שהם עושים בחברה. כמה קו"ח הגיעו, כמה זמן ראיונות כמה ראיונות, מעקב ולימוד חוזר של התקדמות אנשים שלא נקלטו. שפו לכ"א על המדדים הללו. והיכולת למדוד ולתחקר מה שאתה עושה מגיעה בטוח מלמעלה. וזהו כשאתה שם, יודע למדוד אתה מצליח..
אייל | 12.01.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת