אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

תביעת ענק נגד עורכי דין של קבוצת אור סיטי: "סומאו על ידי הכסף"

129 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

121.
"אשם תורם" של רוכשיי הפרויקט לא מוזכר כאן בכלל
ב2012 כתבתי: שהאחרון שיוצא שיכבה את האור... הרוכשים לא תמימים, היה להם נוח להתעלם מאלף נורות האזהרה בעשיית עסקים מול הפרסונה הזאת ושיטת קבוצות הרכישה. אבל, כרגיל לגרידיים, הם החליטו להתעלם. 104 תובעים, ואף אחד מהם לא לקח עו"ד מטעמו? (בנוסף לעו"ד ש"הוצנח" על העסקה?). זו לא תמימות, זו רשלנות!
ח | 18.02.18
115.
איך הם העבירו כספי נאמנות לא למטרה שלמענה נמסרו?
התובעים צודקים 100% ואין מצב שלא ייפסק נגדם שהם צריכים להשיב כספים שהופקדו אצלהם בנאמנות לא למטרה שלמענה הופקדו אצלם. תמוה שרק עכשיו יצאה תביעה זו. העוד בם אלה שבגדו בנאמנות ואפשרו לענבל אור לבזבז את כספי הרוכשים
דורון | 15.02.18
113.
אחריות עורכי דין
הידד הידד לתובעים וחבל שהגיעו לזה.צריך פעם אחת ולתמיד לתת לעורכי דין להבין שהם לא מעל החוק ולא סגנים של אלוהים כל יכולים.זה שיש להם תואר עריכת דין לא עושה אותם לצודקים.שכחו את כללי האתיקה וחבל שלישכת עורכי הדין והמערכת לא עוקבת אחרי עבודתם אלא לרוב מכסה עליהם.
אזרחית | 15.02.18
101.
תל אביב
מספיקה העובדה שעורכי הדין תנו יד למכירת יותר מ 30% דירות ממה שהתירה התכנית כדי להטיל צל כבד עליהם. גם אם ניתן להסכים ל"אובר בוקינג" של 5% מכירת היתר במקרה זה בולטת בחריגותה. בנוסף, בעיסקות נדל"ן אסור באלף איסורים להתיר לעו"ד לייצג את שני הצדדים. צריך להסדיר עניין זה בחוק כי זהו מקור לבעיות רבות, בלתי נמנעות. עורכי דין יודעים זאת ומתעלמים מכך!!
אלי | 13.02.18
89.
תביעה מגוחכת
לתת אימון בעורכי דין של ענבל, נו באמת, הם עורכי דין שלה ולא מעניינם פסיק מזכויות הקונים שהיו חייבים להביא עורך דין מצידם שיבחן ואולי היה מציל חלק מהכסף. ענבל נוכלת ורמאית ואין רגולציה הולמת בארצינו וכרגיל האזרח הקטן משלם. גילוי נאות, אני לא כלול ברשימת המטומטמים שקנו אויר מענבל.
בר אילן | 12.02.18
71.
זו לא תביעת מצליח, הנאמן כשל בתפקידו באופן נחרץ!
להבדיל מלשים את הכסף על גלגל רולטה בקזינו, בקבוצת רכישה הרוכשים מחויבים למנות נאמן שתפקידו להשגיח שכספם מופנה למטרה לשמה הוא הושקע. אם יוכח שהנאמן שחרר כספים למטרות שונות הגיוני שידרש להחזיר את הכסף. ** הטענה לשיטת "מצליח" מרמזת על לחץ, כנראה שהם יודעים ממה.
דניאל | 18.01.18
64.
איזה תגובה לא עיניינית, לטענות רציניות ביותר, איך מסבירים את משיכת הכספים שם?
אתם השומרים של הרוכשים, איך משכו ממכם כסף למטרות שלא קשורת לפרוייקט, על מה שלמו לכם 2%? שזה גם גזל, אני משלם כפול אם אתם לא מפסידם , ואין לי ולא השתתפתי איי פעם בקבוצת רכישה שלה או של גורם אחר.
דוד | 16.01.18
62.
קבוצת רכישה ירקון 108תל אביב
אין חדש תחת השמש , גם נגד משרד עו״ד גולדפרב זיגלמן , הוגשה תביעה על ידי הקבוצה , בגין ניגוד ענינים , רשלנות , כספי נאמנות , וכו ׳ , התביעה היא בסך 5.000,000 שקל , תמורת בצע כסף , הם פוגעים במזיד הלקוחות שלהם , חייבים שבית המשפט ימצא את הדין עם כל העו״ד שסרחו , לקחת מהם את רישיון העו״ד שלהם ,
אמיר | 16.01.18
60.
משרד גולדפרב זיגלמן גם נתבע
כנראה שכסף קל מעוור עיני משרדי עו״ד, ובכן אני מציע לכתב שכתב את הכתבה הזו , לבדוק מה קורה עם קבוצת רכישה ירקון 108 פינת פרישמן בתל אביב . שגם קבוצת רכישה זו תבעה בבית משפט המחוזי בתל אביב , את משרד גולדפרב זיגלמן , על רשלנות , ניגוד עניינים , וכו׳ , ממש כמו התביעה שבכתבה , סכום הצביעה הוא בסך5.000.000 שקל , תביעה זו התפרסמה בעתון News 1 .
יאיר גרוס | 16.01.18
39.
אין במדינת ישראל אשמים.
כולם צחים כשלג. רק שהכספם של הרוכשים נעלם. כסף שכלבי השמירה שלו היו עוה''ד. על פניו, נראה שזו תביעה צודקת פר אקסלנס - אתפלא אם לא יזכו. אורחכי הדין היו גם היו בניגוד עניינים, זאת עובדה מהותית, גם אם החתימו את הרוכשים על הסכמה. וגם רשלנותם [במקרה הטוב], זועקת לשמים. במצב של ניגוד עניינים הייתה עליהם חובה להיות זהירים שבעתיים.
אבי | 15.01.18
38.
עורכי הדין תמיד מוציאים עצמם מהאחריות
יש סיכוי סביר שעורכי הדין במקרה הטוב התרשלו בתפקידם, עורכי דין בישראל רגילים שהם תמיד בצד המרוויח ולא משנה מה התוצאה, הם מקבלים שכר בלי קשר להצלחה או כישלון, להשקע או רשלנות. יהיה מעניין לראות מה תהיה תוצאת התביעה, אם עורכי הדין במקרה כזה לא אחראיים, אז אולי באמת מיותר להשתמש בשרותי עורך דין בעסקאות כאלו
רמי | 15.01.18
37.
הגנה על כספי הרוכש, האם עורכי הדין לא צפו זאת
נאמנות נועדה הרי להגן על כספי הקונה עד לקבלת התמורה אומנם מקובל שמעבירים חלק מהסכום במהלך העסקה למוכר, אולם היכן ההגנה על הכספים האלה ? האם הקרקע לפחות עברה לבעלותם ? ומה עם רואי החשבון שהציגו את הדוחות לבנקים כדי לקבל אשראי ? האם עורכי הדין לא צפו זאת ? ממש לא ברור איך מעבירים כך עשרות מיליונים
מעורר שאלות | 15.01.18
36.
התשובה של עו"ד נוף מפחידה.
כאשר מעסיקים איש מקצוע, על אחת כמה וכמה כשמדובר ב"נאמן", משקל רב צריך להינתן למודעות העצמית של האיש ולמידותיו הטובות. בלי לשפוט את צדקת התובעים, בתגובה הזו מצטייר איש שלא רק אין בו מוסר הכליות - הוא גם לא ער לאיך היעדר איפוק מצידו מצטייר בנסיבות הללו. הלקוחות איבדו את כספם אך הוא, עורך דינם שאף יצא נשכר, זועם על כך שהגישו נגדו תביעה. חס שיטריחו את עורך הדין בצעדים משפטיים - הרי האדון עתיד להפסיד זמן ואנרגיות על משפט שכזה. שלא לאמר, הכספים שישלם לעורך דין טוב כדי שייצגו!
אני | 15.01.18
35.
כמות התביעות שהולכים לתבוע פירמות שלא נמנעו מניגודי עניינים. לתגובות 27, 11, 8
הפראסה הזו שלשכת עורכי הדין וכל מיני עורכי דין שיושבים בוועדות הלשכה נמנעים מלטפל בשוק המופרע של דיני חוזים בעסקאות מקרקעין תתפוצץ להם בפרצוף. מספיק שכמה עורכי דין צעירים ורעבים להצלחה (ויש שפע כאלה) כדי שיתחילו לרדוף פירמות גדולות בתביעות ענק. ולכל הצעירים שרעבים, הלקוחות שלכם מפוזרים בהמוניהם ויש עשרות אלפים איפה שהקרקע וזכויות הבנייה אטרקטיבים: רמת השרון, בת ים, יפו, הצפון הישן בתל אביב, רמת גן,חולון, הרצליה. איפה שלא תרימו אבן תפגעו בעקרבים, נחשים, צפרדעים רעילות וכבשים שחורות. זו נישה בטוחה, אלה צ'יפסים בטוחים! כמו בייצוגיות והגבלים עסקיים לכו בכל הכוח, תתקנו את כשל השוק הזוועתי הזה!!
פוטנציאל עסקי גבוה למשרד בוטיק | 15.01.18
30.
נשמע שהתביעה מוצדקת בהחלט. בהצלחה!!
היהירות של משרדי העו"ד. וההתנהלות בה הם מרוויחים כסף רב כלכך, אבל מסירים מעצמם אחריות לא נשמעת תקינה. הרי זוהי הסיבה לשכירת השרותים שלהם. אחרת כל אחד מאיתנו היה עושה עסקאות לבד וחותם על העסקאות בלחיצת ידיים.. זה נראה די שווה ערך.. אני חושבת שחיינו בתקופה בה השחיתות היתה קלה מדי, נפוצה מדי - מנטליות של כולם עושים את זה. רק הפריירים מתחלפים. הכסף קל ומהיר, ואף אחד לא צפה שמישהו ישלם על זה מחיר מתישהו. או יקח אחריות. איכשהו זה יסתדר.. או לא. שוב, בהצלחה לתובעים!!
אני | 15.01.18
26.
ניגוד עניינים
בקרוב משרד עורכי דין גדול גם ישלם על פשעיו נגדי ונגד דיירים בפרוייקט פינוי בינוי שמתנהל בניגוד עניינים חמור ובפועל מייצג את היזם וגוזר קופון בסך מיליונים מהיזם על חשבון ייצוג הדיירים היום עורכי הדין הופכים לשותפים של היזם על חשבון הדיירים וללא הבחנה רק טובתם וטובת היזם עומדים לנגד עיניהם הגיע הזמן שהם ישלמו על הנזק שהם גורמים לנו הדיירים ובמלא חומרת הדין !!!
מומי | 15.01.18
22.
על פניו דווקא נראה שיש הגיון בתביעה..
לא לגמרי מבין את טענות עורכי הדין. הרי התוצאה ברורה - (1) חסר כסף בקופה (2) הכסף לא שימש לצורך רכישת הקרקע . לצורך כך בדיוק נשכרים "נאמנים" - על מנת להבטיח שהכסף נשאר בנאמנות לצורך המטרה שלשמה גוייס בלבד....אם זה לא קרה אזי חייב להמצא אשם
איל | 15.01.18
15.
וזה עוד כלום, 98% מעסקאות התחדשות עירונית מהולות בניגודי עניינים
מתי בפעם האחרונה קראתם חוזי תמ"א?? ממש כמו אצל נוף וחבריו, חוזי קבוצות רכישה, דומות לחוזי תמ"א. תביעה כזו היא במקום, מאוד רלוונטית ועניינית מטילה ספק גדול מאוד בכללי האתיקה בסוג העסקאות האלה וכן גם בעסקאות התמ"א שעוה"ד מתפתים לעשות יד ביד עם יזמים. קחו כמעט כל הסכם תמ"א ותמצאו בו גודש של ניגודי עניינים, וזו אחת הסיבות שפרויקטים נכשלים טרם מגיעים לשלב הבנייה. את החוזים הכובלים והבעייתיים הלאה תמצאו דווקא אצל היזמים החזקים שמוטים באופן חד צדדי לטובת היזם ע"י אותם עורכי דין שמחפשים קיצורי דרך וסגירת עסקאות על פני טובת העסקה והלקוח. זו תביעת wake-up call לכל שוק הנדל"ן!!! הסנונית הראשונה בעוד עשרות תביעות שעתידות לבוא בפרצוף של פירמות גדולות ומכובדות.
תמוה שאף אחד מהציבור לא קורא בהיגיון חוזים | 15.01.18
11.
ניגוד עניינים
הגיע הזמן שהן בתי המשפט והן לשכת עורכי הדין יטפלו כמו שצריך בנושא ניגוד העניינים אצל עורכי דין. במקום בו אנשים קטנים מתקשרים עם חברות יזמות כבדות צריך להזהר מאד מהעיניים הגדולות של נותני השירותים, שחלקם מתעוור מהכיס הגדול ומהתקווה לעשות עסקים עתידיים עם היזם. במיוחד בולט הדבר בפרויקטים של פינוי בינוי ותמא 38, שם היזם עצמו נושא בתשלום שכ״ט עורכי הדין. למרות שתשלום זה מקורו בזכויות ה מיוצגים. כשר? אולי. מסריח-בטח! לא אתי-אין כל ספק.
נדלניסטה | 15.01.18
9.
פלא שקאסוטו המשרד שמייצג את הלשכה?
משרד קאסוטו נוף מייצג את לשכת עורכי הדין בכל הקשור למבחני ההסמכה הבלתי הוגנים ופתירים שהוצגו בפניהם. אני תוהה מתי יתחיל המשרד לפתח מצפון ולייצג את החלשים והצודקים, והבה ונקווה, המנצחים לשם שינוי? מחר יערך בוועדת חוקה, חוק ומשפט ב9 בבוקר דיון בבחינה הבזויה. אם גם אתם רוצים לראות את הניצחון על שיטת יד רוחצת יד, גם אם אינכם מתמחים אלא סתם אזרחים מהשורה שהמנהל התקין והיושר חשובים להם, הפגנה ב8:30 מחר מול הכנסת הזמן הדיון
מתמחה מוכשל | 15.01.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת