אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

סערה בחוף פלמחים

96 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

86.
האנשים המגעילים ביותר נמצאים בפלמחים
כשוכרת בעבר הלא רחוק בקיבוץ אני יכולה לומר שהמגורים על יד הים פיתו אותי מאד- אבל מהר מאד הבנתי שזה לא מכפה על הרוע והשנאה שמורגשת פה, אנשים פה רעים, לא מחייכים, כל היום מסתכלים אחד לשני בצלחת, מתנהגים כמו עבריינים, אין חיי תרבות וקהילה כלשהי מאחר וכולם בכסאח!!! גועל נפש...קצת ים לא יכפה חברי הקיבוץ היקרים! על השנאה והכעס והקנאה שמורגשת פה על בסיס קבוע!! !! איכסססס! תתביישו לכם!! !!
גועל נפש | 10.02.18
84.
שערוריה הקיבוצים יושבים על קרקע של המדינה - שיחזירו אותה!
לא יתכן שיש אפליה אחד מקבל קרקעות במיליונים בחינם ואחר, תושב העיר בקושי יכול לשכור דירה. למה שיתנו להם את הקרקעות? כי הם השתלטו עליהם "חוקית" בהסכמים שונים מהעבר? שיחזירו את הקרקעות למדינה הם שייוכת לכולנו!
גל | 08.02.18
83.
הקיפוח הוא של קיבוץ פלמחים וחבריו להם חוזה לדורות על חלקות המגורים
לידיעת צרי העין - בעלי זכויות דומות לאלו של חברי פלמחים במגזר העירוני במרכז הארץ זוכים לקבלת בעלות על קרקעותיהם במחירים אפסיים. יבוא יום ואפלייתם לרעה של חברי הקיבוצים תבוטל ויחולו על קרקעותיהם בדיוק אותם הוראות החלות על החוכרים במגזר העירוני.
צדק חלוקתי | 06.02.18
80.
להקים מגדלים כמו בהונג קונג
זה הזמן להרוס כליל את הקיבוץ המטורלל, לחפור מפלסים תת קרקעיים, כבישים ותעלות גישה, הכל תת קרקעי ומעל לצקת קו רקיע חדש. האדמות לא של הקיבוץ וגם לא של בן ממשיך... הפתרון האולטימטיבי לקיבוץ שעף על עצמו ולכל התושבים, הוא הפיכת השטח לפנינת נדלן נוסח הונג קונג. גורדי שחקים 60 קומות, יפיפיים במראה, על קו החוף, אלפי יחידות דיור שיזכו לכחול בעיניים. קו רקיע חדש באזור ראשלצ שיתפרס לאורך כל הרצועה. בניה ירוקה, עם כבישים תת קרקעים לשמירת ציביון שקט ומרחב אורבני מתקדם, שמירה על 200 מטר פנויים מקו המים רווים בחול לס עמוק או בכייה לדורות
קו רקיע חדש | 04.02.18
79.
תושבי פלמחים לא פראיירים
רואים מה קרה לתושבי המושבים (לשעבר) כפר אהרון וטירת שלום שהעדיפו להסתפח לנס ציונה, וכיום 60 שנה מאוחר יותר לצאצאים של המייסדים אין שום סיכוי לקנות קרקע באזור ובמקום שבשכונת ההרחבה יתגוררו הבנים הממשיכים (כמו בכל מושב/קיבוץ), מתגוררת שם כיום אוכלוסיה חדשה לחלוטין. אי אפשר להאשים את תושבי פלמחים במה שהם עושים, מכיוון שהמדינה הביאה לכאן אוכלוסיה ממדינות עולם שלישי ושיכנה אותם בדיור ציבורי על חשבון משלמי המיסים.
מייק | 04.02.18
61.
שוין, שוין, שוין, שוב האשכנזו-כסף, רבים על כסף !
מזל שהרוב היהודי במדינה לא מושתת על רוב אשכנזי. אחרת היו אוכלים אחד את השני בגלל בצע כסף והערבים היו מגיעים רק לסיים את המלאכה !! גם ניסיונותיהם לצרף לשורותם את העלייה הסובייטית נתקלת בקושי כי ראייתם הפוליטית שונה וגם הם "זאבים" שדואגים רק לעצמם....בלאד...
אשכנזים דופקים אשכנזים | 03.02.18
60.
ישנם כמה נקודות שמהן אסור לחרוג.
הנקודה העיקרית היא שהקרקעות שייכות למדינה. אי אפשר לתת לקיבוץ את הקרקעות במחיר אפס וזכותם של החברים בקיבוץ על אות קרקעות איננה חוקית. כקיבוץ הם יכולים לשבת שם,אך אסור בתכלית האיסור לאפשר להם לרכוש את הקרקע אלא אם כן ישלמו מחיר מלא.ההחלטה אמנם בידיהם כי הם חיים שם ולכן יש להם זכות ראשונים לקנות את הקרקעות אך לא במחיר סמלי.דבר כזה אם אכן יקרה ייצור תיסכול רב בקרב יתר הציבור.
חיים | 03.02.18
58.
מה עם מעמד הביניים???
כבר נמאס!!! שחברי קיבוצים ומושבים יהיו פרזיטים כבר לא איכפת לנו, אבל למה רמ"י לא משווקת לפי מפתח קרקעות גם באזורים "שווים" כמו פלמחים לשאר הציבור העמל??? חייבת להיות נוסחה בה יכללו גם "שאר הציבור" אלה שקולם לא נשמע , שעובדים יומם וליל ולא זוכים לראות באמצע שבוע את הים אפילו בחלומות!!! תתעוררו!!!
רוני | 03.02.18
55.
יש לי פתרון מעניין
קחו את סכום כל השנים שכל כל חברי הקיבוץ היום (לדוגמה אדם שנולד וחי בקיבוץ 30 שנה והתחתן לפי 5 שנים עם מישהי, ויש לו ילד בן דנההסכום המשפחתי שלו זה 30 5 לאשתו 1 לבן שלו סך הכל 36). תחלקו את שטח הקיבוץ למספר שהוא הסכום ואז כל אחד יוכל לקבל את חלקו במקרה הנדון , המשפחה הזו תקבל 36 חלקים מתוך הסכום הענקי. המשפחות של המפונים שהגיעו לפני 5 שנים יקבלו חלק בגודל של 5שנים כפול מספר בני הבית. אפשר בצורה זו להכניס ולשכלל גם כאלו שחיו 30 שנה בקיבוץ ועזבו או לא
אלה | 03.02.18
45.
המדינה צריכה לפרק את כל הקיבוץ הזה, להעיף את חבריו מהאיזור ולהלאים את נכסיו. לא
ייתכן שאזרח ישראלי מהשורה לא יוכל להפקיד 50000 ש"ח בבנק בלי להביא "אסמכתאות", וחברי קיבוץ מופרך שהשתלטו על קרקעות יקבלו אותן מתנה בלי לשם מס. זו הלבנת הון פר אקסלנס ואפלייה חמורה בין אזרחי ישראל ואזרחי הקיבוצים האלה, רובם ככולם בני הגזע הלבן, שממשיכים לקבל בונבוניירות ממדינה אכזרית ונצלנית.
אחד העם | 03.02.18
43.
קצת סדר למי שסולד מדמוגגיה.
רוב הקיבוצים הוקמו במקומות שבהם שווי הנדל"ן היה אפסי עד לא מזמן. קיבוצים באזור השרון ועל קו החוף הם מיעוט שלא מעיד על הכלל. אנשים הקריבו את חייהם על הגנת הקיבוצים גאולת הקרקע והפרחת הטרשים והמדבר. זאת לא סיסמה אלא עובדה. עם עזיבת השמאל את הציונות והחקלאות הלחצים של השמאל הקיצוני (הקשת המזרחית) והימין הדתי קיבלו במנהל מקרקעי ישראל שורה של החלטות דורסניות כלפי אלפי משפחות ההחלטה למעשה מתנקמת באוכלוסיה ששוכנת במאות קיבוצים. אז מי לא בסדר? כמעט כולם. המנהל שקיבל החלטות שערורייתיות. דור הבנים שהחליט לנהל מבלי להבין את המשמעות. המדינה והשמאל שהחליטו לחסל את החקלאות ולוותר על אבן יסוד בציונות. ההסדר הנכון אמור לספק פתרון צודק לכולם ולא על בסיס נקמנות פוליטית לדאוג שלדור המייסד יהיה רכוש או הכנסה כדי לסיים את חייהם בכבוד. לדאוג שלדורות הבאים תהייה יכולת לגור מבלי להדרש לשלם עבור האדמה שעליה גדלו כתנאי להשארותם בביתם. לגבות מהאוכלוסיה החדשה מחיר קרקע מלא. כל הסדר אחר לא יתממש והשאיפה של המנהל שאדם ישלם מאות אלפי ש"ח על בית שנבנה באישור ובחוק איננה צודקת ובוודאי שאינה ריאלית.
כתבה שטחית | 03.02.18
39.
לרוב המגיבים..
היכן הייתם לפני 40 ו50 שנה, שהקיבוצים, רצו לקלוט משפחות חדשות( אמנם עם ועדת קבלה) ובקושי הגיעו מש׳ בודדות? צורת חיים משותפת זו, לא התאימה לרוב האוכלוסיה. אף אחד לא חשב אז, על רווח נדלני בעתיד. רוב הקיבוצים נהנו אז מאיכות חיים, במיוחד לילדים, אבל מרמת חיים נמוכה ושלא איפשרה להם לעזוב את הקיבוץ, לטובת העיר, כיוון שהיו יוצאים ללא פרוטה. המצב השתנה, ולא בגללם. כך שחלק מהקיבוצים הרויחו, וחלק לא השתנה מצבם הכלכלי עד היום. ככה זה בחיים. אחד זוכה, שני בוכה.
פנסינר | 03.02.18
37.
האדמה שייכת למדינה
כל אדמות הקיבוצים והקבוצות שייכות למדינה. כאשר קמו הקיבוצים האדמות נמסרו להם ע"י המוסדות היהודיים : הקרן הקיימת בייחוד. האדמות שייכות לעם היהודי !!! כיום הקיבוצים מספסרים באדמות בדיוק כמו בעלי המגרשים והקבלנים !!! לחשוב שהדורות הקודמים היו אידיאולוגים שקידשו את עבודת האדמה והדורות הנוכחיים מספסרים במגרשים. *** אנה הגענו ? *** בושה וחרפה !!! *** זלזול בדורות המייסדים !!!
הגדי | 03.02.18
30.
אדמות השוות מיליונים
אינן שייכות לקיבוץ אלא למנהל. קק"ל. הייעוד של הקרקע חקלאות בלבד ולא סחר בנדלן. ברגע שהעניין הופך לעסק נדלני ולא עמל ייצרני לקיבוץ אין חזקה על הקרקע והן חוזרות למדינה. הקיבוץ כמו כל צד יכול להשתתף במכרז לרכש הקרקע ואולי עם זכות סירוב ראשונה. לכן סערה בכוס מים.
אזרח | 03.02.18
22.
הקיבוצים ההסתדרות והשלטון היו אחד. עשקו את המדינה גנבו מאזרחיה
ומכל מי שלא היה שייך להם. השלטון הוחלף, אבל שני מוקדי כוח עצומים נשארו מוגנים ומתפקדים כאופיזיציה כאילו אידיאולוגית. הקיבוצים וההסתדרות. צריך לפרק גם אותם, הכל ענין של משאבים שהמושחתים והרקובים האלה רוצים. אוכלי חינם טפילים, שמעיזים להטיף מוסר לאחרים.
סתמחד | 02.02.18
20.
דוקא נשמע מאוד הגיוני ושיוויוני בן אחד לכל משפחה
נשמע מאוד לא שיויוני כאשר יש אנשים שחושבים שמגיע להם יותר מאשר אנשים אחרים בגלל שהתקבלו מוקדם יותר. מה זה משנה מתי התקבלת ובן כמה הבן שלך? העיקר שלכל אחד יהיה ילד שיגור בסביבתו כאשר יזדקן ולא שאלו שזקנים עכשיו יהנו יותר על חשבון הזקנים העתידיים. יחד עם זאת צריך לקבוע שלא ניתן להרויח ממסחר בקרקע ואם מישהו לא משנה מי ומתי מוכר את הקרקע אזי זה רק לחברי קיבוץ ואז יקבל רק את מה שהשקיע
הפיתרון מאוד פשוט  | 02.02.18
19.
זה נשמע כמו אוי אוויי אויי
הצלחתי לשרוד עד סוף הכתבה המייגעת והמסקנה היחידה שהצלחתי להגיע זה, שחברי הקיבוץ די בכיינים. לאנשי העיר הגדולה אין אפשרות כזו לחלוטין, בן ממשיך בתא לא מקבל בגלל שהוא הבן הממשיך שטח כלשהו! המחיר והאחוזים אינם רלוונטיים כאן. הדבר היחיד זה שאולי הבנים שממשיכים בערים יצליחו לרכוש דירה קטנה כמו בפרי נדלן ברחובות. כי זו האופציה היחידה שיש לצעירים במרכזי ההערים. אז די להתבכיין ותחלקו שווה בשווה או שהמדינה תקח את הכל ותמכור לכל דכפין ב 60% מערך הקרקע. כשזה יקרה בבקשה תודיעו לי אני הראשון בתור לקנות ����
רפי | 02.02.18
17.
פלמחים ולא נחים
המקום מרוחק מבודד וכבישים סואנים עוטפים אותו מכל כיוון ומונעים ממך להגיע למחוז חפצך, זאת בנוסף למחשבה לחיות בקיבוץ שלגמרי לא ברורה לי,איך בשנת 2020 אנשים עדיין רוצים לחיות בקיבוץ???אין ולא יהיה תחליף למגורים בעיר גדולה עם כל השרותים הנלווים לה ולא רק ים ומכולת,איך מתמחרים מחירים כאלה אני לא יןדע,אני לא הייתי גר שם גם במיליון שקל ל 150 מטר בית ,בלי ללכלך,קיבוץ לא בנוי לכל אחד זה יכול לשגע בן אדם שרגיל לראות אנשים שונים ובכלל תנועה של אנשים שהם לא מכריו.
י | 01.02.18
12.
הכתב חי בסרט שזה סיפור תקדימי
אני גר במושב בו החברים באגודה השיתופית כבר לקחו החלטה לתת לכל חבר ותיק חלקת קרקע רביעית, בעוד תושבים שנקלטו למושב לא כחברי אגודה, שזה כל מי שנקלט החל מלפני 15 שנה, בקושי מקבלים מגרש אחד לבנות את ביתם וזהו. ההחלטות הללו פשוט נלקחות בדלתיים סגורות, אף אחד לא רץ איתן למנהל או לתקשורת כי אין טעם, הילדים עדיןן לא בשלב שהם זקוקים לקרקע, ואם כן, אם יש ילדים גדולים מספיק, הם ניגשים למנהל ומקבלים אותה באופן פרטני בגיבוי האגודה והמועצה האזורית...
אור | 01.02.18
10.
אנוכיות בלב "הסוציאליזים"
קיבוץ שהיה בעבר דוגמא ומופת לשוויון אט אט התפרק מנכסיו שינאת חינם קינאה ואנוכיות הביאו אותו מאיגרא רמה לבריכה עמיקה איבדו את נכס הערבות ההדדית איבדו את האחווה ויצרו לעצמם מחלוקות מיותרות איבדו בפלגנותם נכסים יקרי ערך הלב נצבט למראה ההרס העצמי שאלוהים ירחם עליכם
איש פלמחים | 01.02.18
8.
הבעיה הייתה נפתרת במחי החלטה מורכבת להפליא ופשוטה להחריד:
החלטה ששני בנים או בנות - ולא רק אחד/ת!! - יוכלו לרשת את הזכות על חלקת המגורים. כך מצד אחד הקיבוץ היה שומר על כמות אוכלוסיה הגיונית ומצד שני מאפשר לעצמו התפתחות של המגורים לגובה של עד 2-3 קומות תוך חיזוק הקשרים במשפחה. כמובן בהנחה שהיורשים לא בוחרים למכור את המגרש לכל המרבה במחיר.
מרקו | 31.01.18
6.
למושיקו היקר המון בראות
לא יפה מה שמושיקו כותב בשנת ארבעים ושמונה לא היה באזור פלמחים כלום ומתיישבי פלמחים חזרו ממלחמת השיחרור והחליטו לבנות קיבוץ והיום זה גן פורח בזכותם מה רע בזה. חוץ מזה רבים בארץ רכשו נדלן ו יתעשרו מזה אז מה תגובתך המכערת ומה רע בזה שמי שפחות רוצות את דור ההמשך לידם. אנחנו בפלמחים ניצמח וניגדל נגדל ילדים ונחדים ו יתגבר על כול מחלוקות למען החברים בפלמחים.
קיבוצניק מפלמחים | 31.01.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת