אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

כולם חוגגים את מתווה הנכים, אבל המספרים לא מתכנסים

15 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

15.
מי שדפק את הנכים הוא חיים כץ, שהעמיס על ההסכמות
אוכלוסיות נוספות, כמו עיוורים, קשישים וילדים. לכאורה מעשה צודק, אבל כץ לא דאג להגדיל את התקציב בצורה שתאפשר שמירה על ההסכמות הנוכחיות, ולכן הוא פגע בכל הנכים רק מתוך רצון שהמתווה ישא את השם שלו. כץ לא עשה דבר עבור קצבאות הנכים משך שנה שלמה, ואז רגע אחרי שהסכם הוגן נחתם, הוא החליט שלא יתכן שמתווה כזה יעבור מבלי שהוא יקבל קרדיט לקראת ההחלטה אם להעמידו לדין, ולכן בוא טרף את הקלפים כשצץ בדקה ה 90 עם מתווה משלו, במקום לפעול לאישרור ההישג הקיים ולבצע תיקון לאחר מכן. כץ ידע שהמתווה שלו לא יעמוד בתקציב
רגע לפני שהוא נאסר | 11.02.18
14.
קישקוש - המאבק לשכר מינימום רק התחיל
האוצר ששדד בלי שום נקיפת מצפון את כספי הפרמיה של המבוטחים בקופת הביטוח הלאומי עוד יגיע לבג"ץ, וזה בלי-משים ליבת המאבק להשגת שכר המינימום שדורשים הנכים והם ייאבקו עליו לא רק עד ואפילו אחרי הבחירות, אלא בעצם עד שתושג רפורמה עמוקה במבנה הביטוח הלאומי, רפורמה שלא תאפשר עוד לאוצר לשדוד את קופת במבוטחים, אלא תבטיח את עצמאותו של הביטוח הלאומי מפני כל לחץ פוליטי שהוא - רחוק מאד מהמצב כרגע
נכה שהפך לפנתר | 07.02.18
12.
נעמי ואלכס עד כאן, הגיעו מים עד נפש, אנחנו ציבור הנכים דורשים ממכם לא להתערב בעניינינו יותר,
נעמי ואלכס עד כאן, הגיעו מים עד נפש, אנחנו ציבור הנכים דורשים מכם לא להתערב בענייננו יותר. אתם נדרשים לחדול מלנסות לייצג אותנו. לא בחרנו בכם ואנחנו לא מעוניינים בייצוג שלכם. חיזרו לביתכם, אתם לא רצויים כאן.
נכה | 01.02.18
11.
אנחנו מכירים את המתווה שאושר אתמול....
עשינו איתו היכרות מעמיקה בשנת 2002.... כשאושרה הפעימה הראשונה וששאר הפעימות היו צריכות לעבור בחינה של ועדה ציבורית.... להקמת הועדה נדרש חצי שנה ולפרסום המסקנות 3 שנים והמסקנה היתה: לא נדרש העלאת קצבאות... אגב קראו לועדה הקודמת שהוקמה בדיוק אחרי שהנכים זעקו להגדלת קצבתם "הועדה הציבורית לבחינת מצבם של הנכים" אגב את רוב המסקנות ודווקא החיוביות שהועדה המליצה לא יישמו עד היום. אז כנראה שנאלץ להיתקע ל 3,133 ש"ח (קו העוני) לעוד שנים מאוד ארוכות. תודה מקרב לב לממשלה!
קובי כהן | 31.01.18
10.
אמת אחרונה בנושא קיזוז הקצבה
לגבי הדיסריגראד. זו אינה הבעיה האמיתית "שיפט" של עקומת גזילת כספי הקצבה" לערכים גבוהים יותר יעניקו לנכים בנכות חמורה עוד 330 ש"ח עלובים ... ממש מציאה! מה עם גזל קצבתם? ... משהו שאל את עצמו למה נכה שמשתכר שכר חציוני צריך לאבד מחצית מקצבתו? ראיתם פעם מס כזה? למה לא מדברים על גובה הקיזוז!!! חלילה! אסור בכלל להזכיר שנכים שמשתכרים חלילה 8000 ש"ח ברוטו כמעט כל קצבתם נגזלת. ובכלל 80% מהנכים בעלי עבר תעסוקתי ושכרם הקודם(קודם לנכות) עמד על ערכי השתכרות ראויים (לפי ותק ודרגה גבוהים) מה לאחר הנכות? בשל מגבלת הצמצום הם לא מסוגלים לחזור לרבע משרה מבלי לאבד את רשת הביטחון .... חלקם לא טורח בכלל... המדינה לא רק שלא זוכה לראות מהם שקל מסים! ומדובר באובדן כספי נכבד ביותר. הרבה מחשבה הושקעה בפתרונות ... ואני אומר את זה בציניות זועקת.
קובי כהן  | 31.01.18
9.
באו נתרכז באמירת אמת
ועדת הכספים אישרה רק 1.25 מיליארד ש"ח שטיוטת הצעת החוק לא מזכירה במילה את המילה פעימות... הנכים יקבלו העלאת הקצבה ל 3,133 ש"ח (למעט קבוצה קטנה שתזכה לתוספת קטנה נוספת) בשורה התחתונה ... אם אי אפשר היה לחיות מ 2342 ש"ח, שהיא קצבתם של 190 אלף נכים, גם אי אפשר לחיות עם הקצבה "המשופרת" שלא רק שלא מביאה את הנכים לשיפוי ראוי על אובדן כושר העבודה היא מקבעת את עליבותם בקו העוני (לחלקם הרבה מתחת לקו) . כל הנושא הכלכלי נמצא בסימני שאלה קשים מאוד לאור העובדה שאת העודפי הגביה השנתיים (בממוצע 10 מיליארד בשנתים האחרונות) משקיע המוסד בקנית אג"ח ממשלתי קרי מחזיר את הכסף לקופת המדינה. בכסף הזה אפשר היה להגיע לפתרון הרבה יותר משמעותי, רק שכנראה משהו צריך את הכסף לממן עוד תוכנית "נטו" מעצימת עשירונים עליונים.
קובי כהן | 31.01.18
5.
התעמרות בנכים
ממשלת ישראל ממשיכה לשלוט באזרחיה בעזרת מסע הפחדה וזה חייב להפסק. כל התהליך להזכירכם מביבי עצמו בשנת 2002 שהיה שר אוצר .... 16 שנים קשות ללא תקווה וכעת ביבי לא הבין שימיו ספורים בניהול המדינה ברודנות והיה טוב אם רגע לפני לכתו היה מתקן את הפגיעה שעשה במו ידיו.
משה רוטמן | 31.01.18
4.
אמנם מוכרים את הנכים בנזיד עדשים, אבל,
1- קיים סכוי סביר שביבי יהיה ראש הממשלה בעוד 4 שנים. 2- עבור נכים אין כסף כך שאסור לפרוץ את מסגרת התקציב. 3- כל אותן 'זוטות' כמו המרצת נכים לעבוד לא באו לידי ביטוי. 4- תוספת שכר לח"כים שחיתות ובזבוז, אלה ענינים שעבורם תמיד יהיה תקציב. כך שמתווה הנכים המביש הוא מסננת בעלת חורים גדולים.
א.ב.ג.ד.ה. מנחם | 31.01.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת