אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

48 שעות עם תושבי דרום תל אביב, שמדברים על האשמים האמיתיים במצב השכונות

89 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

87.
קשת, עוד פעם ה"אשכנזים אשמים"?!?! - לא נמאס לך להשתמש בתירוץ העלוב הזה???
כשההורים ה"אשכנזים" שלי עבדו וחסכו לקנות דירה במקום טוב, במרכז, אף אחד, אבל אף אחד לא נתן להם כלום. הם עבדו קשה, חסכו שקל לשקל וקנו!...אז תפסיקי כבר עם הבכיינות הפאתטית הזאת ולהאשים את כל העולם ואחותו, חוץ מאת עצמכם....תתקדמי כפרה!
בחור | 11.02.18
86.
כל השנים התחננתם לפתרון הומני של פיזור? התנגדתם לגירוש פליטים מדארפור?
ההחלטה על גירושם מישראל היא קשה? קיצונית? אתם הזויים ברמות. נתחיל בזה שכשליש מהמתקראים דארפורים כלל אינם דארפורים, לדברי יוכי גנסין (ולא רק לדבריה) ונמשיך לכמה שאלות. האם היותם תושבי דארפור הופך אותם אוטומטית לפליטים? האם אתם יודע מהו שטחו של חבל דארפור? האם בכולו מתחוללת מלחמה עקובה מדם? האם בסודאן מתחוללת מלחמה עקובה מדם? האם אתם יודעים כי המדינה כלל אינה חייבת להעניק להם מעמד כלשהו מאחר והם אזרחי מדינת אויב או מדינה העוינת את מדינתכם? אתם רוצים להתנגד לגירוש? זה פתרון קשה? קיצוני? נשמע שזה סוף העולם מבחינתכם אז בבקשה תסתמו את הפה ואל תתחילו שוב אחר כך לצווח שיוציאו אותם משכונות דרום תל אביב. איש לא ייקח אתכם עוד ברצינות. נדמה לי כי כבר עכשיו אין מה לקחת אתכם ברצינות. עבדתם על כולנו. חבל לי רק שאני בתמימותי האמנתי לכם.
איבדתם אותי | 10.02.18
85.
קורא ומבין איך הפכו שכונות דרום ת"א לסלאמס אפריקאי
אני קורא שהתושבים רוצים אותם אצלם - מכל מיני סיבות אבל אני מתקשה להבין מדוע מצד אחד הם בוכים שהממשלה הורידה את האוטובוסים בדרום ת"א ומתייחסת אליה כחצר האחורית של מדינת ישראל ומצד שני הם מבקשים להותיר את המצב על כנו ומתנגדים לגירושם, כאמור מכל מיני סיבות. עוד יש להם את החוצפה להאשים את הממשלה? הם האשמים ולא הממשלה. הם עצמם מוכנים לשמש פח זבל ועוד מתעקשים לשמש ככזה. מאחל להם המשך חיי אושר ועושר עם המסתננים שלהם. אני לא מתנגד שיישארו אצלם אם הם גם יממנו מכיסם את השהות הקבועה הזו.
התושבים הביאו את זה על עצמם | 10.02.18
79.
כרוניקה של ישראליות
במקום לאמץ את הזרים לעזור להם ולצרף אותם למאבק צודק התלוננתם כל השנים שהם הורסים לכם את השכונה עכשיו אתם מתהפכים כי למדתם שאפשר להעסיק אותם בתנאי עבדות?! מי דחס אותם 20 איש בדירה בשביל שכר דירה מופרז?! הרשויות או אתם? זה כמו הבריון על חלשים שמתחיל לבכות כשמגיע בריון יותר גדול לשכונה
דודי | 10.02.18
76.
למה לא להכניס יותר אשכנזים סוצליאלסטים ...
ככה הם יאבחנו את הבעייה החברתית בצורה שלהם ..לא בצורה מציאותית של הזנחה פושעת מצד הרשיות .. רוצה לומר ; במקום להפיל את התיק על הרשויות שגרמו להזנחה חברתית סוציאליסטית ..הם ״יתקנו ״ את המצב בקוסמטיקה חברתית ... לכן אני גר בגלות. ודמגוג
דמגוג  | 10.02.18
74.
שוב כתבה במימון הקרן החדשה להשמדת הציונות
כתבה ממומנת שוב על ידי הקרן החדשה לישראל כדי לא להוציא את המסתתנים ומהגרי העבודה , בו תתראיינו ותציגו את המצב שיהיה גרוע יותר כדי שלא נגרש את האנטי ציונים ,מהגרי עבודה שלא יעשו צבא, לא יתחברו לתרבות , השפה הישראלית , מהגרי עבודה שלא יהיו בחיים חלק מהמרקם של החברה הישראלית , מי שמעודד את זה אלו הם גורמים שרואים בחברה הישראלית כמדינת כל העולם שכולם יפלשו לפה כדי להביא את המדינה לחורבנה
אנטי ציונות- תקומה  | 09.02.18
72.
כל זה נכון במידה ובדירות שלהם בטאבו... הם רק שוכרים והורסים...
לגרש אותם ייצור רק יותר דירות להשכרה שרק יצרו עוד תחרות וירידות במחירים... הטענה שיש למהגרים דירות בתל אביב היא לא פחות מהזוייה... והטענה שכל מיני איילי נדל"ן רוצים גירוש בשביל הנדל"ן הזה גם הזוייה, נכון הערך יעלה בדרום תל אביב... לשווי המתאים לו, כי עד עכשיו הם הםכו את המקום לגהינום... גירוש זה טוב... הם לא אזרחים, שילכו מפה...
אריה | 09.02.18
64.
אני לא מבין את האשמה באשכנזים...
חצי ממשלה היא מעדות המזרח. נתניהו כבר 20 שנה נבחר בידי מזרחיים ובטח שרוב הקבלנים בארץ הם מזרחיים. אז איך בדיוק אני מפריע לחתיכת גן העדן שלך כי ההורים שלי ברחו מאירופה? אולי במקום לפחד כל כך מאשכנזים תלמדי מהם משהן ותהפכו את שכונה שלכם ליותר "אשכנזית".
אשכנזי | 09.02.18
54.
ומאיפה הכסף לעמותה שלך מגיעה ?<
אם יתבצע גירוש. יגיעו צעירים ומחירי הדיור בשכר יירדו. ומי שימכור. ירוויח הרבה כסף מהמצב הקיים שהם ה"מזרחיים" שגרים שם, לא כפרה ? אבל שולה שולה בכיינית. הבנתי יגיעו "הרוב אשכנזים". חיה בשנות ה 50 האישה המרירה. איכס. אז מאיפה התרומות לעמותה....?
שולה חיה על דמעותוקיפוח | 09.02.18
48.
======= אהבתי את המוזיקה העצובה וגם טעות================
אהבתי את המוזיקה העצובה ברקע וגם טעות לחשוב שאשכנזים יש להם כסף, כל מגדלי היוקרה בתל אביב זה לא אשכנזים!!! אבל הכי ק בעולם להאשים אשכנזים בדיוק כמו שקך להאשים את השחורים בפשע בדרום תל אביב ובכלל השחורים הם לא בעיה של פשע, זה המצאה גזענית סתמית
ע מאירי | 09.02.18
46.
ניסיונות עלובים לחטוף את דעת הציבור. מסתננים לא חוקיים, מהגרי עבודה אלימים.
וחשוב לגרש מיד. וכל מי שקורה להם פליטים - הם לא פליטים כי הם עברו מדינות בטוחות בדרך לישראל!!!!!! הם יכלו להשאר בהרבה מקומות בדרך אבל בחרו להמשיך לפה בשביל לנצל ולהתעלק עלינו. וזה אלה שאשכרה יצאו מאיזורי מלחמה, הרוב המוחלט שלהם בכלל לא ראה מלחמה בחייו וסתם רוכב על הגל. תשאלו את אלה שמכירים אותם - הם חוזרים בחגים לבקר את המשפחות בבית, רק מראה כמה שהם לא פליטים ולא מסכנים ולא מסוכן שם.
אא | 09.02.18
45.
למס 35:המצרים לא פריירים כמונו הם ירו בהם מייד והם ברחו לישראל הרחמנים בני רחמנים.
אם היינו נוהגים כמו המצרים,היום לא הייתה קיימת בעיית הפליטים ולא הייתה תחמושת בידי יפי הנפש הצדקנים העשירים והמבוססים. מה הם עושים כל העשירים יפי הנפש הצדקנים חוץ מלהשמיץ ולנגח את ישראל ברחבי העולם ולתרום ל BDS-ארגון החרם הבינלאומי המנוהל על ידי יהודונים קטנים וגלותיים בעלי יצר שנאה עצמית ויצר הרס עצמי. איני פוחד מהזרים או מהערבים,פוחד אני מהיהודונים הקטנים החיים בקרבנו ומשניאים את ישראל על העולם. עוד תהיה שואה נוספת על העם היהודי בגלל כלומניקים עלובים ופחדנים שכאלה.
בנימין זאב תיאודור-אם תרצו אין זו הגדה | 09.02.18
44.
ל-36: גם באוקראינה יש מלחמה, אולי נביא לפה 5 מיליון אוקראינים ?
"בסודן מתרחש רצח עם" - בדרום סודן גרים 11 מיליון תושבים, אם 11 מיליון אנשים יכולים לגור שם אז גם אלה שנמצאים בישראל יכולים לגור שם... או שאתה מציע להביא לפה את כל ה11 מיליון ? "באריתריא יש חובת גיוס לצבא" - באריתריאה גרים 6.5 מיליון אנשים, נגיד שחצי מתוכם גברים... אם יותר משלוש מיליון אריתראים יכולים לגור שם אז גם אלה שנמצאים בישראל יכולים לחיות שם... או שאתה מציע להביא לפה 3 מיליון אריתראים ? במקום לברוח מהצרות שלהם הם תריכים לחזור לשם ולהתמודד איתן.
שלומי | 09.02.18
42.
ישראל הוקמה בתור מדינה חילונית ליברלית
בשלב מסויים המדינה הפכה למיזרחית, רק לדוגמא כמעט כל תחנות הרדיו משדרות מוזיקה מיזרחית כל היום. בשלב הבא המדינה הופכת לחרדית, רק לדוגמא חוק המרכולים (החוק הקודם) וחוקי מדי המים (החוק הבא). אני מעדיף לראות בדירה ממול אריתראי עובד ונגד כפייה דתית מאשר חרדי מזרחי (אריה דרעי ודומיו) שכל היום חושב ופועל איך לנהל לי את החיים ואיך להפסיק את הדמוקרטיה בישראל.
אב גרוש | 09.02.18
38.
שולה קשת
איבדת אותי ורבים כמוני כשהתחלת את הזרזרת על אשכנזים/מזרחיים . יכול להיות שאת צודקת והמטרה שלכם חשובה , אבל את התמיכה בדרך ובמטרה - איבדת ! תמשיכי עם הגזענות שלך ותהני במלחמות בתחנות הרוח שבהן ד"א - תפסידי . כי על השמצה , הסתה ופלגנות כזאת - לא מגיע לך עזרה .
המפריט הלאומי | 09.02.18
36.
המסתננים "החוקיים" ןכל הצבועים עלובי הנפש
תגידו מה שתגידו, המסתנן הוא עברין ופולש. לא מתביש לאמר שאני לא רוצה זרים במדינתי!! הוריי ניצולי שואה ושלא יטיפו לי מוסר כל אלו הטוענים אנו כיהודים חייבים מגורשים.... די עם הצביעות ההומנית. אם מישהו רוצה זרים בביתו אז שיקח אותם אליו. אנ לא רוצה!!
הללויה | 09.02.18
35.
קצת על הפליטים:
מבקשי המקלט מאריתריאה ומסודן הם פליטים - בסודן מתרחש רצח עם ובאריתריאה יש חובת גיוס ל"צבא" לגברים לתקופה לא מוגבלת, בנוסף על כך שמה שעושים שם אלו עבודות כמו סלילת כבישים וכדומה, בקיצור עבדות. באיחוד האירופי, קנדה וארה"ב מוכרות יותר מ85% מבקשות המקלט של הפליטים מאריתריאה וסודן, בעוד שבישראל הוכרו רק 11 פליטים! הממשלה יודעת על המצב באריתריאה בסודן, ובגלל זה היא לא שולחת אותם חזרה לארצות מוצאם אלא לרואנדה. הפתרון הוא לא גירוש, אלא פיזור.
בן 18 שגר כבר חצי שנה בדרום תל אביב | 09.02.18
28.
עם כל הצער- אין תושב אחד רוצה אותם כאן
אני גרתי בשכונת התקוה 27 שנים, מאז שהתחילו להגיע מסתננים ומהגרע העבודה הרחובות התמלאו באימה, מקרי אונס, שודים ואלימות מצידם של המהגרי עבודה. מי שלא גר באזורים האלה שלא יטיף לאף אחד מוסר ולא יבלבל את השכל או שלכ יתערב או שיקח 2-3 אפריקנים אליו לרחוב ויקל על תושבי דרום תא
תושב דרום ת"א | 09.02.18
26.
הצדיקים הגדולים שמזועזעים מהגרוש
לכל הצדיקים שמזועזעים מהגירוש , יותר מ10 שנים אנחנו מצטופפים בסבל נוראי , למי איכפת , למה שנשלם מחיר כלכך כבד , למה לא יזמתם ואתם לא יוזמים שכנות מכבדת עם אריתראים ? למה אף קיבוץ מושב קבלן פרטי עירייה לא יוזמים שכנות מכבדת עם אריתראים , המוסר שלכם כפול , צדיקים גדולים באזור המצוחצח שלכם , יש באזורים שלכם בגבעתיים רעננה הוד השרון מרכז וצפון ת"א אריתראים שמנקים לכם בזול . המוסר הכפול שלכם הוביל לגירוש.
רחל | 09.02.18
25.
האשם העיקרי למצב בדרום ת"א - נתניהו
כבר 10 שנים שנתניהו הורה להעביר את המסתננים מגבול מצרים לדרום ת"א באוטובוסים,וחשב שבזאת הסתימה הבעיה ולא המשיך לטפל מעינן. במקום לזרוק אותם ברחביה ליד ביתו ,שם הבעיה לא היתה מסתימת ללא מציאת פתרון ,פשוט התעלם מבעית המסתננים,כל עוד זה לא היה קרוב אליו.!!!
שגיא | 09.02.18
24.
ל-6, אתה פשוט שקרן
לא שולחים אף אחד למותו. מחזירים אותו למדינתו, בדיוק כמו ישראלי המסתנן לאירופה. לגבי האירופאים, הנבלות האלה משלמים לכנופיות בלוב לשים את האפריקאים שם במחנות מעצר כדי שלא יגיעו לאירופה, ומשלמים לארדואן לעשות אותו דבר לערבים. שיחזרו לארצם, בדיוק כמו שיחזירו (או יכלאו או ירצחו) אותי אם אסתנן לסומליה
גרגמל | 09.02.18
21.
מגיב 6 שמלאנאצי קלאסי שקרן
זה לא מגזענוץ, הרצון למדינה יהודית הוא הבנה שהיהודים חייבים מדינה. שמלאנים כמוך כמובן ישר בוכים גזענות כי אנחנו מסרבים לממן את כל מצורע וזב חוטם שמתפלח למדינה. אבל אתה תמשיך לבכות גזענות כי זה הדבר היחיד שאתה יודע. אז בוא אספר לך סוד - אתה גזען נגד יהודים.
יוסי | 09.02.18
9.
המשך פייק קמפיין...
במקום להתייחס לעובדות מעדיפים דמגוגיה זולה. קשת ממומנת על ידי הקרן להשמדת ישראל כך שאובייקטיבית היא ממש לא. העובדות הן שעשרות אלפי אפריקאים נמצאים בארץ לא להם, חיים על חשבון משלם המיסים הישראלי (חינוך/בריאות חינם), העלו את רמת הפשיעה דרסטית, הרסו את השכונות אליהן הגיעו. השיקום אכן מתחיל בהוצאתם מהשכונות והחזרתם לאפריקה!
שפיראי | 09.02.18
7.
למגיב 6
או שאתה אידיוט או שאתה עושה את עצמך. רוב רובם של אותם אנשים הם מסתננים. כלומר עבריינים. שנית אם תתבונן טוב תראה שאלו לא פליטים אלה מחפשי עבודה. שלישית. אם כל כך קשה להם במדינה שלהם מדוע הם לא מתאגדים לעשות דבר מה על מנת לשנות. ובמקום זה הם משאירים משפחה מאחור ורצים לחפש נדבות אצל אחרים. אני כאזרח משלם מסים אין לי את הרצון להיות הומני ולגזול מילדי את המגיע להם על מנת לתת לאיזה מסתנן. לא חשוב מה צבע עורו. ולגבי חסרי שכל. לאחר קריאה בתגובתך חושבני כי חסר השכל הוא אתה. זאת אני נוכח לדעת על פי תגובתך הלעוסה והמוקאת על ידי אחרים שנתת להם לחשוב במקומך.
ללא פייסבוק | 08.02.18
6.
אסור לשלוח את האפריקאים אל מותם
המעשה ההומני הוא לת להם מקלט אצלנו כמו שהאירופאים נותנים למבקשי מקלט וכו׳. הישראלים הגזעניים ישארו גזענים, עוד לא עברו 100 שנים מהשואה וכך אנחנו מתנהגים במדינת היהודים שכל כך חיכינו לה. מתבייש להיות ישראלי בימים אלו. ולכל הימנים חסרי השכל לכו ללמוד אנגלית עברית והיסטוריה זה יעזור לכם.
תמיר | 08.02.18
5.
הסבא האשכנזי שלי עלה מליטא, ב1920 בן 20
עבד מאד קשה בכל עבודה, בניה טיח נקיון, צבר כסף, נסע ללמוד בגרמניה חזר והקים עסק קטן, עם הזמן התרחב וקנה 2 קומות בבנין חשש בשנת 1955, ההסתדרות עשתה לו את המוות כי היה תעשיין פרטי עד שסגר ופיטר את כולם, כיום יש למשפחה 4 דירות השקענו בהן כ1 מליון שח לשפץ וגרים בשכירות בשכר דירה טוב אנשים מאד איכותיים, באמת אני לא בודק מה המוצא של הישראלים שגרים בשכירות. מה שבטוח שלא אשכיר למהגרי עבודה אין להם ערבים, צקים ביטחונות, הם יוצרים הרבה נזקים לישראל ולדירות. כמי שגם מתגורר בדרום תל אביב חובה על המדינה למגר
יוני | 08.02.18
2.
אסור לאשכנזי לעבור לגור בדרום ת"א?
השכונות האלה רשומות על השם שלכם בטאבו?! רק למזרחים ולמסתננים מותר לגור שם? אוי ואבוי, חס וחלילה להוציא לכם אפילו מסתנן אחד, אתם ממש נלחמים נגד גירושם! אבל אשכנזי? אזרח המדינה שיעבור לגור בדרום ת"א? אסון! רק אזרחי סודאן ואריתריאה מתקבלים אצלכם בברכה. תמכתי בהחלטת הממשלה אבל כנראה שזו טעות. צריך להשאיר לכם אותם בשכונות, לפתוח את הגדר ולהזרים אליכם עוד רבבות.
 | 08.02.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת