אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

להתראות הרחבות, היה שלום מרכז מסחרי: תוכנית מתאר חדשה תשפיע על מאות מושבים וקיבוצים

34 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

34.
שחיתות ממוסדת במושבים לא לטובת התושבים הוותיקים.
במושבי מרכז הארץ מתנהלת מערכת כפולה ומושחתת של חוק, חוק לתושבים הותיקים וחוק למועצות הכפריות. חוק לתושבים הוותיקים - כידוע אין חקלאות במושבי המרכז התושבים מתפרנסים מהשכרת מחסנים ויחידות דיור, התושבים האלה עבריינים פליליים. חוק למועצות הכפריות - יש פטנט שנקרא "סקר נכסים" זה מאפשר למועצות הכפריות המושחתות לא לאכוף את חוקי התכנון והבניה במתוכנן במושבים כדי לגרוף מיסים פליליים, שחיתות ממוסדת. רשות מקרקעי ישראל פועלת במושבים כמו כנופיות פשע, גובה דמי חסות על כל דבר, סכומים דימיוניים. בשל התנהלות של המועצות הכפריות ורשות מקרקעי ישראל ותיקי המושבים במרכז שבויים בנחלות ובמשקים ולא יכולים להוון ולפצל את הנכסים שלהם, זה גורם לסיכסוכי אחים וניוון המשקים. הפתרון פיצולים ומכירת שאר הקרקעות לחקלאות פרטית.
איציק דגמים | 26.12.18
33.
מושב על הקרקע בגבול לבנון
ל31 ולדומיו. הכל אפשרי. אפשר לקנות עגבניות מטורקיה, בצל מירדן, מלפפונים מעזה ואפילו תפוזים מספרד. רק צריך לזכור, כדי לגדל מלפפון אחד (1)צריך כ10 ס"מ קרקע. בלי קרקע אין חקלאות. בלי קרקע אין תוצרת טרייה וזמינה. ובקיצור החקלאים אינם האויב. הם היצרנים שעובדים בפרך כדי שלך יהיה אוכל טרי בצלחת. וכן, הם "גוזלים" לשם כך את האדמה ממי שרוצה לבנות מגדלים.
א.ש | 25.12.18
31.
בדיוק להיפך - יש למנוע מקומץ אנשים להנות ממירב משאבי הקרקע
רק פינוי בינוי למושבים זה הפתרון. הלאמת כל קרקעות המושבים בין חדרה לגדרה בחזרה למינהל. השארת רק המשבצת הצהובה. פירוק האגודות החקלאיות להסבת הקרקע למגורים לשיווק לכלל האזרחים. אפשר להתחיל בבית יהושע כפר נטר וכפר ויתקין שיושבים על ציר הרכבת. פתרנו את כל בעיות הקרקע במדינה... ואת המחירים המטורפים
גור | 10.02.18
30.
שחיתות - מה שצריך במרכז ובשרון פינוי בינוי מושבי
אין כבר חקלאות במרכז ולא תהיה! הדבר היחיד שמגלים זה נדלן. בכל משק יש מספר יחידות דיור לא מורשות ובתים מחולקים. הם קיבלו טובה מהמינהל על פיצול משק למכירה. הבן של עמיר רטוב יזם נדלן. הכל הכל מושחת חברים. במקום לעשות פינוי בינוי בעיר לעשות של מושבים וקיבוצים. לכל משק לתת דונם וחצי עם שלושה בתים שיהיה להם לבריאות. ממילא הם מוציאים את המיץ אחד לשני אנשי המושבים והקיבוצים. לכל שאר השטחים הסבה למגורים. אבל התמורה הולכת למדינה. אנשי הכפרים משתמשים במורשת שעבר זמנה אבל יש להם לובי חזק.
החזון איש | 10.02.18
29.
אולי כדאי שימנעו מקומץ חקלאים להקים תחנות כח
וטורבינות רוח... כמו שקרה במושבים וקיבוצים רבים, לדוגמה, רמת צבי... שם 30 חקלאים בלבד (מתוך 140), חברי אגודה חקלאית, חתמו על חוזה עם יזם פרטי להקמת תחנת כח עתירת הספק בשטחים החקלאיים, למורת רוחם של מרבית התושבים שהצביעו נגד בהצבעה של כלל התושבים.
ערם | 09.02.18
25.
דלית זילבר לכי הביתה!
זה היה ברור לי כשמש שכחלון עשה טעות שהביא את ה״ירוקה״ הזו זילבר לשבת בתפקיד כה חשוב שנעשה ביד רמה על ידי בינת שורץ. לאנשים אין איפה לגור, התחדשות עירונית זה צחוק מעבודה עם הבירוקרטיה ומשך השנים עד שיוצא פרוייקט לפועל, אין יותר עתודות קרקע בערים, הקרקע במרכז יקרה מאוד, אבל את דלית זילבר זה לא מעניין, היא רוצה שאבי לוי מהמרכז ימשיך לרוץ בשדות שליד ביתו ב״כפר״ תוך עצימת עיניים שהחקלאות מתה ולא ניתן להנשים אותה. מס שפתיים לשמו. דלית זילבר- תסירי מייד את התכנון הזה מהשולחן ותיישרי קו עם המצב העגום
הישראלי המודאג | 09.02.18
23.
אין יותר הרחבות בקיבוצים
מזה שנים רבות, אין יותר הרחבות בקיבוצים. כל הבניה החדשה בקיבוצים מיועדת למצטרפים כחברים לקיבוץ. ההנחה שהמושבים והקיבוצים יחזרו לחקלאות - הזויה. הממשלה הורסת את החקלאות במשך שנים רבות על ידי יבוא, חוסר תמיכה ותכנון (כמו באירופה) ועכשיו כביכול להחיות את החקלאות זו בדיחה. העומד מאחורי מהלך זה, לא יודע את המצב וחבל.
חבא | 08.02.18
22.
רוב המושבים במרכז הפכו לשכונות וילות לנובורישים. הקשר לחקלאות הוא
מים בזול לבריכות ולמדשאות הענקיות. כל עוד המדינה מאפשרת למכור במחירי עתק קרקע של המנהל, כלומר של כולנו, לא תהיה חזרה לחקלאות אלא רק הגעת נובורישים לשכונות הוילות המתקראות "מושבים". אני יודע שהרבה מושבניקים מאד לא מרוצים מהשינוי. אבל לפחות הם מקבלים כסף תמורת השינוי.
אזרח בעיר | 08.02.18
21.
טוב מאוד. המהות של חיים בכפר זה האדמה והחקלאות
מי שרוצה צמוד קרקע בלי חיים חקלאיים, בבקשה שיקנה ביישובי יוקרה למיניהם או בשכונות צמודות קרקע בערים, ושיהיה לו לבריאות ובהצלחה. כל ההרחבות במושבים רק הורסות את מרקם החיים הכפרי ופוגעות בחקלאות, בטבע, באדמה ובירוק. לחיות במושב או קיבוץ זה לא רק מגרש של חצי דונם. זה גם לחיות באורח חיים מסוים ולשמר נוף פתוח ומגזר חקלאי. מי שלא מתאים לו, לא צריך להגיע לגור במושב או קיבוץ.
מושבניקית | 08.02.18
15.
תכנון לטווח ארוך
זה מה שנקרא לסגור את דלת האורווה אחרי שהסוסים ברחו וכן לקיים ניסיון להחיות את המתים. פעולת רשויות התכנון בהנהגת מנהלת מנהל התכנון שפרשה הביאה את המצב בסקטור הכפרי לנקודת אל חזור. תכנון שמטרתו להחזיר את הגלגל אחורנית אינו ישים, אינו יעיל ואינו ריאלי. חבל על המשאבים.התוצאה תהיה שימור סקטור מועדף דיירי וילות צמודות קרקע ובפועל אין בו חקלאות.
נדלניסטה | 08.02.18
10.
מי שאומר "להחליף דיסקט" צריך... להחליף דיסקט
אין דיסקטים כבר 15 שנה לפחות, וב-20 השנים האחרונות בקושי השתמשו בהם. קצת מגוחך להשתמש היום בביטוי הזה. עדיף למצוא חלופה מודרנית - "לשנות את הסטורי שלו", "להחליף סטטוס" או איזה טמטום עכשווי אחר. לעצם העניין, קצת משונה שמנהל התכנון שואף לחזק את הקשר של התושבים עם החקלאות. הבעיה של החקלאות היא לא שהישובים לא מתוכננים נכון אלא שהיא לא משתלמת כלכלית. קצת קשה להבין מה בדיוק היא מציעה, אבל יש לי הרגשה שהחקלאות היא הדבר האחרון שמעניין את מנהל התכנון (נסו, בשביל הספורט, להקים לול תרנגולות חדש בישראל, אפילו על שטח חקלאי שלכם. בהצלחה). יותר סביר שהתמיכה בחקלאות תהיה הכיסוי למהלך עם מטרה שונה לגמרי.
23 | 08.02.18
6.
מי הולך להיות חקלאי?
זו שטות שלחלוטין לא מובנת. תשאלו 80 אחוז מהחקלאים שנותרו, אם היו יכולים להחליף מקצוע האם היו נשארים בחקלאות? להיות חקלאי זה סיוט. הרבה יותר גרוע מכל עצמאי או שכיר. אתה משקיע בתחילת שנה בשביל זה שאולי תצליח להגיע לרווח בהמשך השנה. אף אחד לא מפצה אותך אם היו בעיות בדרך, אף אחד לא עוזר לך עם פתאום שנת בצורת. או שיש מזיק כזה או אחר. מביאים חקלאות מטורקיה. וחוסמים/מונעים מעובדים זרים להגיע לארץ. (כאילו שיש ישראלי שיסכים לקטוף משהו בשמש) כך שאתה לא יכול להתחרות באף אחד. רוצה רק סחורה מעולה ותוך כדי 10 אחוז להשמדה בשביל בית המקדש. מי שהולך לחקלאות זה מתאבדים. חקלאי לשעבר.
זק | 08.02.18
2.
פטרונות שלא תעבוד
יקח קצת זמן והמתנשאים מהר מאד יבינו שאין להם זכות לומר לאיש ממה הוא מתפרנס והיכן. פשוט לא מבינים ענין. כיום בחקלאות עובדים בקושי 5% מהישוב. ומה השאר, ישחקו דוקים? נטפים, פלסאון, ברעם, ארז, ניר עוז ועוד, גדולי התעשיות בישראל בכבוד ובזכות ואיש לא יפגע בזה. קשקוש של מתחילים. התכנית הזו בחיתוליה וזה מריח כך. תלמדו קצת, צריך לתקשר עם ציבורים שלמים, לבנות ביחד ולא להצהיר הצהרות ריקות.
משה מזרחי | 08.02.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת