אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

סופת אש ב-50 מיליון דולר: 16 דברים שלא ידעתם על ה-F16i

88 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

83.
מה עדיף - F16 אחד או 10 טנקים?
לא זה ולא זה - עדיף להשקיע בבריאות ובחינוך. צריך לקצץ משמעותית בתקציב הבטחון הנוגס חלק משמעותי בתקציב המדינה. לקצץ בפנסיות ל"זקנים" בני 45 לקצץ משמעותית בנשק "חכם" וסופר יקר - עדיף לזרוק 5 פצצות "זולות" ב 2000$ כל אחת, מפצצה חכמה אחת שעולה 100,000$, רק כדי לפגוע עם פחות נזק סביבתי. בשני המקרים המטרה תושמד, וההרתעה במקרה הראשון גדולה הרבה יותר. לקצץ בתקני אנשי קבע - 30% מהם מגרבצים כל היום. לקצץ צוללות - מספיקות שתיים עם נשק גרעיני.
ג'וני | 17.05.18
72.
לא יעזור F-22 יותר מוצלח מה-F-16i
האמריקאים יודעים מדוע ישראל ושאר העולם לא ישימו ידהם על המטוס המוצלח ביותר בעולם הקרבי ה-F-22. הסיבה היחידה לF-35 היא נושא החמקנות. רק שזה עלה למשלם המיסים האמריקני הרבה מאוד כסף ועדין הוא בעייתי כמו אייפון X או גלקסי S9. כי כשמנסים להגיע לקצה העליון מתברר שהמוצר לא מסתדר עם עצמו.
ישראלי בקנדה | 10.04.18
71.
ה- F-16 לא "מבוסס" על ה- A-7 (מגיב 65 עושה סלט)
כדי להוכיח את עיקרון הטוס-על-חוט (Fly By Wire) ביצעו ניסוי על מטוס A-7, שהיה מטוס וותיק ומוכח, והפכו אותו ל- Fly By Wire. ה- A-7 היה מטוס יציב מבחינה אווירודינמית (אחרת הוא לא היה טס מלכתחילה, בלי FBW), ולכן ברור שאין שום קשר בינו לבין ה- F-16, שהיה המטוס הראשון בעולם, מייצור סדרתי, שאינו יציב ונסמך על בקרה ממוחשבת כדי להצליח לטוס.
א | 19.03.18
66.
שושלת היוחסין של האף-16
האף-16 מבוסס על ה A-7 בו פותחה מערכת בקרת הטיסה האל-חוטית ע"י מעבדות הצי האמריקאי NRL. ה A-7 בתורו (בשירות בצי מ-1965) מהווה גרסת תקיפה של מטוס הירוט F-8 של הציר משנת 1955. האף-16 בא לעולם כיוון שהפאנטום הגדול והיקר היה מגושם מדי מכדי להביס את המיג-21 ולבטח שלא התאים מול מיג-21 ביס (זה המשופר) שאם היה מגיע לויאטנאם היה קורע לאמריקאים את הצורה. את האף-104 שהיה קשה להטסה היה צריך להזניק מרחוק מבסיסים יבשתיים ולכן לא היווה מענה מלא.
יואב נצר | 17.02.18
65.
200 מליון שקל יכולים להציל חיים של הרבה מאד אנשים בישראל.
עם כל הכבוד לטייסינו האמיצים, לא כל משימה שווה מטוס. עם מכת טילים כזו, היה אפשר לסגת ולחזור קצת מאוחר יותר. הקרון המצוקמק הזה עלה מליונים. ה''נחמה'' היחידה במראות או לא במרכאות, זו העובדה שההפלה הזו נתנה גושפנקא לתקיפה מסיבית של מערך ההגנה האווירי הסורי
עורבני | 17.02.18
63.
ל-62
אם תקרא כמה טילים ירו לכיוון המטוס עד שהיתה "פגיעה" יותר נכון ביש מזל כי גם הטיל שיירט לא פגע במטוס אלא התפוצץ לידו והרסיסים הם אלו שהזיקו למטוס אז תבין שהמטוס כן תיפקד בצורה כשירה יותר מ-20 טילי נ"מ העמיסו על המערכות, ואם צריך כזה מספר של טילים שמשוגרים ממערכות מתקדמות וסוריה ידועה כאחת המדינות הצפופות ביותר מבחינת מערך נ"מ אז המצב שלנו מצויין מטוס כזה אפשר לקנות, מה שחשוב זה שהטייסים בחיים ושיוכלו לחזור לפעילות מבצעית כי הם בתכלס המשאב הכי יקר שלנו, בטח שלא אנשים כמוך אתה הפתאט היחיד פה, תן כבוד לחייל ולטייסים שבזכותם אתה חי כאן
תל אביב | 15.02.18
51.
מעלת לימוד הזוהר
ללמוד את הזוהר הקודש מידי יום ביומו, דבר שימנע מעם ישראל מחלות קשות, אסונות למיניהם, תאונות דרכים וכדומה. אין דבר בעולם שלא אפשר לפעול בו על ידי לימוד ה’זוהר’ הקדוש, כי לימוד זה עושה נחת רוח הגדול ביותר בשמים, כי בכוחו לברר ניצוצות הקדושה מתוך הקליפות ולקרב את הגאולה
יהודי יקר | 12.02.18
44.
נקודה חשובה למחשבה.
נאמר שהמטוס שנפל עשה עבודה מעולה אך בעובדה עם כל המיכשור שלו הוא נפגע והופל. הוא הופל בגלל כמות הטילים שנשלחו לעברו. המסקנה המתבקשת מהצד של האוייב היא לשלוח טילים בכמות כזאת שהמטוס לא יוכל להזיז את כולם הצידה וכך יפגע. למרות כל הטכנולוגיה שנאמרה כאן הנקודה הפשוטה הזאת מעלה הרבה סימני שאלה. ידוע שהאוייב מתחמש מטילים כאלה שאותם הם מקבלים מהרוסים ללא תשלום,תוסיפו את המתנות מאיראן והנה לנו בעייה רצינית ואיימתית.
חיים | 11.02.18
38.
למה בעידן של טילי קרקע קרקע מדויקים
ובעידן של אפשרות לשלוח נחיל של כלי טייס בלתי מאוישים צריך לסכן טייסים? רק בשביל היוקרה של חיל אויר? הרי טייס אחד הנופל בשבי,מלבד הכאב למשפחתו, זה כאב ראש עצום למדינת ישראל מבחינת מה שידרשו עבורו. טייסים זה פאסה! הגיע הזמן לעבור לעידן החדש!!!
מירי | 11.02.18
31.
בקריאה בין השורות למדתי דבר חשוב
המטוס נפגע מעל שטח ישראל. ולא בסוריה. לסורים יש טילים המסוגלים לפגוע במרחק של 300 ק"מ. הטילים נורו כלפי המטוס שטס בישראל. דבר שלא קרה מעולם. מטוס הטס בישראל איננו מפעיל אמצעי הגנה מתוך מחשבה שבוא בטוח. וזה מה שגרם לצה"ל להשתולל. מהיום והלאה מטוסי חיל באויר אינם בטוחים גם מעל השטח שלנו. וזאת בעיה רצינית.
אופיר | 11.02.18
29.
מל"ט
הרי הצעה: להקים צי מל"טים שימנה כאלפיים עד 4 אלפים כלים שיוכלו לבצע תקיפות מממוחשבות ועצמאיות עם יכולת שהייה של ימים מעל המטרה. זה לא בשמיים הטכנולוגיה קיימת אצלנו מזמן כח אדם זמין(מודחי טיס) נראה מדינה שתוכל להתמודד עם הדבר הזה.אם חושבים על זה אצלנו אז זה אומר שחושבים מקורי.
אות | 11.02.18
23.
מחיר F-15I (כן 90 מליון דולר) כפול ממחיר הF-16I
הF-15I (רעם) דו מנועי דו מושבי, הרבה יותר יעיל מהסופה. הורדה של סופה מטיל כזה מיושן עולה שאלות, האם הטייסים היו מיומנים מספיק? האם הייתה תקלה במערכת סילוק סכנות (מוץ ונורים) אין מצב בעולם שטיל יפגע במטוס עם המערכות האלה.
אחד שיודע | 11.02.18
16.
למגיב 10 - זה מה שקורה כשלא משתמשים במינוח מדוייק
לפי מקורות זרים הטווח של ה-F16I הוא כ-4200 ק"מ ורדיוס התקיפה (טווח למטרה ואז חזרה) שלו הוא כ-2100 ק"מ. זאת אומרת שהמטוס יכול בהחלט להגיע לטהרן וחזרה. יתרה מזאת, תדלוק אווירי לאחר המראה מעלה את טווח הטיסה ואת רדיוסי התקיפה.
ליאור נדיבי | 11.02.18
15.
צחי הנגבי צודק
העם בישראל מבכה אובדן של מטוס , אבל המטוס הזה זה בסך הכל כסף שמקרה הנל גם ממומן על ידי האמריקאים כחלק מחבילת הסיוע. מעבר לכך אובדן המטוס חשף יכולות של הסורים והאיראנים וזה חשוב על מנת להתכונן למלחמה הבאה. למזלנו לא היה אובדן בנפש והטייסים לא נפלו בשבי.
כלי מלחמה שיש לו תחליף | 11.02.18
11.
מחיר השאננות, והערכת חסר
תזכורת לבעלי הזיכרון הקצר - פגיעת טיל כתף ביסעור + טיל יבשה ים בסער 6 ב 2006. המשותף ל 3 האירועים זה לא קיום הסיכונים. אלא חוסר הפעלת אמצעי התגוננות שהיו זמינים וקיימים... אז במקום להפיק לקחים, דובר צה"ל ממשיך במדיניות "קול הרעם מקהיר" - יורט מל"ט חמקני.. מדובר שקר גס - מל"ט אירני עם מנוע פלופלור חיצוני, לא יכול להיות חמקני. גם אם הכנפיים שלו בצורת V. ואציין כי הטענה שמבוסס על מל"ט אמריקאי מתקדם זה גם "בולשיט" אחד גדול.. למל"ט האמרקאי מנוע סילוני חבוי בתוך הגוף, ובכך מאפשר יכולת חמקנית (בנוסף לצורה, ולחומרים ממנו עשוי). אז שלא יעבדו עלכם..
אחד שיודע | 11.02.18
10.
עובדה מספר 14
המרחק בין ירושלים לטהרן עומד על מעט מעל 1500 ק"מ, זאת אומרת שמטוס הסופה יצטרך לטוס לפחות 3000 ק"מ, בניגוד לכתבה שם מדובר על מרחק של 2100 ק"מ. אפרופו - תקיפה באיראן אם תתרחש תצטרך להכיל בתוכה מטוסי תדלוק, במידה והמטוסים ימריאו מכאן. ללא שום קשר - אין סיבה שמטוס הסופה יטוס מירושלים לטהרן - שהרי בירושלים אין נמל תעופה צבאי אווירי. חומר למחשבה
דודי | 11.02.18
6.
טמטום להסתמך על מטוס מאוייש תוצרת חוץ שעולה 50 מ' דולר ליח'.
במחיר של מטוס תקיפה אחד קטן אמריקאי הסינים מוכרים 10 כטב"מים עם יכולות תקיפה. צריך להקים בארץ פס ייצור של כטבמ"ים ולהוזיל את העלויות שלהם משמעותית לצה"ל ולשפר את יכולות החמקנות, הטווח והתמרון שלהם. החברים מצפון הבינו יפה מאוד שהרבה יותר זול ואקפטיבי לירות זיקוקים וטיסנים שייורטו ע"י טילים מתוחכמים שכל אחד מהם עולה 2 מ' דולר... מלחמת התשה.
אבי | 11.02.18
3.
הצחי הנגבי אמר היום ברשת ב :איבדנו חתיכת פח
זה מה שאמר אחד הגיבורים ישראל על הפלת הF16 צריך לזכור מי זה הצחי הנגבי. הוא נצר למשפחת לוחמים ,אוהד מכבי ,אחד הדברים היותר שפוטים של ביבי. בקיצור טיפש. חתיכת פח הוא קרא למטוס .הוא נחשב לעילג גדול ממירי רגב ומשר השיכון גלנט . שגם לו הייתה הבוקר פגיעה מוחית בקשר לשאלה שנשאל ע"י המראיין בגלי צהל
אבי | 11.02.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת