אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ביקורת חריפה על רפורמת הסיעוד: תשלום בכסף מנוגד לעקרונות היסודיים של טיפול סיעודי

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
בולשיט, רק כסף
החברות הסיעודיות רק רוצות כסף והם יעשו הכל לכפות עלינו את השירות שלהם. אני מעדיף בן משפחה או קרוב שידאג לקרובי משפחתו ולא איזה עובד זר. בכסף גם אפשר להכניס לדיור מוגן או בית אבות במקרה הצורך. שעות סיעוד לא עוזרות תמיד וגם אם הם חיוניות אני מעדיף לבחור ביחד עם קרובי משפחתי מי יטפל בהם ולא איזה עובד סוציאלי.
פיני | 26.02.18
3.
נגד תשלום למשפחה
טעות לשלם כסף ברגע שיתנו כסף יפסיקו ללכת למועדון ולא יהיה להם מכשיר מצוקה וגם מטפלת שמגיעה מידי פעם לבית הקשיש/ה המחשבה שהמשפחה צריכה לדאוג לכל השרותים הנ"ל. הם פשוט לא ידעו איך להתנהל והקשיש יהיה בבית ללא שום שרות וללא דמחת חיים. המצב כיום הוא הכי טוב עבור הקשישים ונכון יש מטפלוץ ישראליות טובות שנותנות הנשמה ודואגות לקשישים. בבקשה אל תעשו שטות ותתנו לקשישים כסף. הם לא צריכים כסף.
ניקי | 25.02.18
2.
רפורמת הסיעוד
לאף חברה לא איכפת מהקשישים אלא רק מהכסף שלהם. ומטב מתעלה על כולן. כבר בשלבי היוזמה של הגמלה בכסף זעקה מנהלת חברת מטב " לא לתת כסף לקשישים" ובכתבתה שפרסמה ב 2008 הבהירה שהעוני מזמין שימוש לא מושכל בכסף וטענה " אל לנו, כחברה, לתת לקשישים שלנו לעמוד בדילמה של מה לעשות בכסף " . ובישיבה היום - 10 שנים אחרי - משתמשת מטב באותה פסיכולוגיה. ומה הם רוצים להגיד בזאת? שחברות הסיעוד מוסריות מטבען? שהנכסים שלהם בשווי של כמעט מיליארד שקלים, לא נקנו מהגמלה של הקשישים ? אלא ניתנו להם מהאלוהים כמחווה על דאגתם לקשישים? ושהם אלה שבלב שקט נוכל לסמוך עליהן שיעשו שימוש נכון בכסף שלנו? אז יו"ר ועדת העבודה והרווחה - אנא - אל תשנה את עמדתך! בשוק זה , רק לחברות הסיעוד יש אינטרסים והן אילו שקלקלו את השוק. וכל המשפחות שעברו לגמלה בכסף הצליחו לשלם ממנה גם שכר וגם את הזכויות הסוציאליות ועוד נשאר עודף להעלות למטפלים את השכר! ולכן פשוט יותר למצוא מטפלים בשוק החופשי מבלי לשלם עבורם דמי תיווך והשמה. אז חזק ואמץ!
י אופיר | 20.02.18
1.
בדיוק להיפך
המצב כיום הוא נוראי. סכום הביטוח הלאומי לא מספיק לתשלום לעובד זר גם ברמה הגבוהה ביותר של הגימלה. רוב חברות הסיעוד בכל מקרה מעבירות כסף ולא מספקות שעות טיפול פיזיות, אלא שהן מורידות מסכום הגימלה. ומה ששערורייתי יותר זה שביטוח לאומי מעביר יותר כסף לחברות לשעה מאשר לקשיש עצמו, אם בוחר בגימלה בכסף. פשוט לקחו את הציבור הכי חלש במדינה, והחליטו שהוא יממן את הרווחים של חברות הסיעוד. פעם ביטוח לאומי שילם ישירות לעובדים הזרים, היום הקשישים הסיעודיים האומללים הם "מעסיקים" שחייבים בתשלום שעות נוספות, פנסיה ופיצויים וכו'.
א | 19.02.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת