אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

אקזיט מצרי: כל מה שצריך לדעת על הסכם הגז ב-15 מיליארד דולר

47 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

45.
את ההפסדים אנחנו נשלם. אנחנו נשלם את הגז כמו שאנחנו משלמים את החשמל לעזה.
העסקה הזו נועדה לכישלון לא למדנו שלא עושים איתם עסקים? יש שני מקרים: 1. לא ישלמו על הגז ואנחנו הרי לא נפסיק את ההספקת הגז כי לא נשאיר אותם בלי חשמל? 2. יחבלו בצינור הגז כל שני וחמישי. החשבון יגיע בדואר
וינו | 20.02.18
44.
אופציית החיבור היבשתי למצרים
אינו מתוכנן דרך מעבר כרם שלום אלא צינור גז שייצא מרמת חובב וימשיך למצרים דרך מעבר ניצנה ומשם לצינור שמחבר את מצרים לירדן שעובר לאורך גבול סיני עם ישראל. מדובר בפרוייקט די משמעותי כי בנוסף לצינור החדש יהיה צורך להכפיל את מקטע צפית-רמת חובב (להניח צינור נוסף לאורך התוואי הקיים) כי אין מספיק קיבולת בצינור שהונח לפני עשור אם יהיה חיבור למצרים ממנו. עקרונית זהו פרוייקט שנתג״ז התכוונה לבצע בשנות ה2030 אבל עכשיו יצטרכו להקדים אותו. בכל מקרה, בכל האופציות יש כל מיני בעיות ואין ממש הרבה זמן להגיע להחלטות איך לבצע את החיבור.
מהנדס גז | 20.02.18
41.
הצלחה בלתי רגילה!!!
אני מבין בהחלט את הכעס והשנאה לתשובה שגזל כספי משקיעים בעוד שהיה ביכולתו לשלם מכספו על הימורים שהוא עשה, מאידך, אין לבטל את ההישג הבלתי רגיל שהושג בהסכם למכירת גז למצרים, מדובר בתרומה עצומה לכלכלת המדינה וכן תרומה למשקיעים שסיכנו כספם והאמינו במשאבי הגז, לא קל היה לצפות בלעג, בסכינאות של ה "אנליסטים" שיצאו מכליהם להשחיר ולבטל את משאבי הגז ויתרונותיהם, להם אני אומר "תוכלו את הכובע" ותתפוצצו מקנאה, לתשובה אני אומר תהיה גבר, אל תהיה חזיר, תחזיר הכסף למשקיעים שגזלתה, יש לך מקורות!!!
השפוי | 20.02.18
40.
אסון סביבתי ענק!
הולכים להקים אסדות גז ברחבי הצפון 9 קמ מהחופים היפים ביותר של הארץ הפליטות שיפלטו האסדות הם פי 2 מזהמות יותר מבתי הזיקוק בחיפה!!!האיזורים שיושפעו מכך הם יוקנעם .זכרון יעקב .קיסריה והסביבה. !! הפתרון הוא הקמת האסדות 120 קמ מהחוף אך הטייקונים לא רוצים זאת כי הם רוצים להתעשר על חשבון הבריאות שלנו!!!!
דנה | 20.02.18
38.
לבדוק שלא כל הכסף והרווח יגיע לתשובה.
בשוק נהוג לקבל את הרווח בכמה שנים ולא בזמן קצר. לתת לתשובה, רוב ההשקעה עליו , אבל להזרים גז גם למשק המקומי בסכום שימכרו למצריים וגם להרוויח מהרווחים , כל עם ישראל וכל משרדי הממשלה. הרווחה, החינוך, הבריאות, הכל, ולא השרים והמקורבים.
אופירה | 20.02.18
36.
ל-32, לא לשום בריאות... שיהיה לו לתרופות מאריכות חיים בלבד ורק למחלות הקשות ביותר בהסטוריה.
גנב על חשבוננו ובאישור ה"מדינה" שלנו. שלא לדבר על השוד שנקרא "תספורת" אותה סופר חובו ב-2012 - במימון ישיר שלנו וללא רשותינו. ועכשיו הוא יגזור קופונים בלי סוף ואנו נישאר ללא בגד לכסות, כי מה לעשות... בלון גז עולה בישראל הכי יקר בעולם (מגיב 34 צודק), וכך זה ישאר, למרות שזה גז מקומי ולא מיובא. את ההפרש ישלשל לכיסו לא אחר מאשר אותו הצשובה לו ייחלת בריאות... למה? כדי שיהיה לו עוד קצת יותר זמן לסחוט אותנו עוד קצת? אני מעדיף (ורבים אחרים כמוני) שזה יפסק, כל הפארסה הזו ששמה תשובה.
לירן | 20.02.18
16.
אין איך להעביר את הגז. עובדים עליכם
זה סתם הסכם פיקטיבי בשביל להעלות את שערי המניות. אין איך להעביר את הגז. דרך ירדן זה יקר ולא ריאלי. דרך EMG אין סיכוי כי מצרים חייבת מיליארדים ולא רוצה לשלם. ולבנות צינור חדש זה יקח שנים והון עתק. בקיצור, עובדים עליכם. סתם הודעה יחצ"נית בכדי לאושש את מחירי המניות...
קישקוש | 20.02.18
14.
מגיב 2 לא קרא את הכתבה כי הוא עסוק מדי בפופוליזם זול
כבר בפיסקה השנייה: ״מדינת ישראל צפויה לקבל כ־50% מההיקף של חוזי הגז. מדובר בתשלומי תמלוגים (12.5% מהמכירות מפי הבאר), מס חברות ומס ששינסקי, שכולם אמורים להצטבר לכ־2.5–3 מיליארד שקל בשנה רק משני החוזים שנחתמו.״
אחד שקרא | 20.02.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת