אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מחקר מצא: למה הבוס שלכם כל כך גרוע

31 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

31.
זו המחלה גם בעסק פרטי. השלב מעבר ממודל מכולת לסופר לא מצליח. הבוס רוצה לשלוט על הכל.ונופל.
בארץ כל בוס חושב שיודע הכל. ומדכא את העובד. לא שומע לעצות יעול. ולכן הפריון לא עולה. תמיד חושב שתמורת 25 שח לשעה יציב פועל חדש מחליף זהה. אבל במציאות התפוקה חצי מבעל ניסיון. בארה"ב יש אחד ממאה שמבין. אבל הוא המנהל שמוביל וקובע. ולכן מצליחים.
אא | 01.03.18
19.
בדרגים הגבוהים חבר מביא חבר
מנהל בכיר אך לא יעיל מפוטר, מתקבל בעזרת הרזומה המפוצץ שלו לחברה אחרת לתפקיד בכיר, ואז מביא את כל החברים שלו הנאמנים לו מהחברה הקודמת שעבדו תחתיו. כדי למצוא להם מקום הוא מפטר את העובדים הדי בכירים שעובדים תחתיו בחברה החדשה. כך הוא מרעיל את החברה החדשה. אחרי מספר שנים יפטרו אותו גם משם. אבל אז , על סמך הרזומה המחודש ומשופר שלו הוא ימצא תפקיד עוד יותר בכיר בחברה אחרת, יקח איתו את נאמניו, ירעיל את החברה החדשה, עד שיפוטר גם משם. EMC DELL
א | 25.02.18
15.
תחום העובדים המקצועיים מוזנח
לא רוצה לנהל? אז אין קידום. זאת טקטיקה שגויה. בסוף העובד עובר לניהול-והחברה מאבדת את אחד הנכסים המקצועיים שלה ומקבלת במקומו מנהל שלא ממש רוצה את התפקיד. חברות שבהן יש מסלול לקידום מומחים בתחומם ומסלול מקביל למנהלים-בלי המשחק של מנהל תמיד יהיה בכיר יותר מרוויחות גם השמה נכונה יותר של עובדים וגם סינון של עובדים שכל המוטיבציה שלהם לקידום היא השררה של "אני הבוס" (ותראו כמה צרות אנשים כאלה גורמים בחברות-אין דבר שהורס חברה יותר מביריון שקיבל כח וחייב לנפנף בו).
אבי | 25.02.18
8.
נניח יש איש מכירות ממש טוב
אזי קיימת דילמה אם להשאירו בתפקידו או לקדמו. אם הוא טוב אזי כדאי להשאירו כי מהיכן ישיגו מי שיחליף אותו באותה רמה. ברור כי קידום של איש מכירות טוב פוגע בתפוקה הכללית, בשביל זה לא צריך מחקר. לקחו את האיש עם התפוקה הטובה ביותר והעיפו אותו ומתפלאים על ירידה בתפוקה? מקווה ששאר המחקרים ב- MIT לא טריוויאלים כל כך.
איש מכירות | 25.02.18
7.
איך מודדים ביצועים?
האם ניתן למדוד ביצועים של עובד ולהשוות אותו לאחרים? נניח שאפשר, איך תתגמל את העובד הכי טוב? צריך להראות לו הערכה ולתגמל אותו כספית. התגמול הכספי צריך להיות כזה שיהיה גבוה יותר ממה שמרוויח מישהו גבוה מעליו בהיררכיה הארגונית ושהעובד יהיה מסופק. היות שזה לא קורה (כי המנהלים מעליו גרועים) אזי העובד ישאף להתקדם ניהולית/כלכלית. יוצא מכך שהסיבה שיש מנהלים גרועים וקידומים גרועים הינה שמלחתחילה המנהלים באירגון היו גרועים.
עובד חרוץ | 25.02.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת