אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"קשה להבין את טראמפ, הטלת מכס על פלדה ואלומיניום חסרת כל היגיון"

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
אין צורך במכס על פלדה
הכלכלה האמריקאית במצב טוב, עם אחוז אבטלה הכי נמוך מאש המשבר הכלכלי. הטלת התעריף נועדה לשפר את תדמיתו של טראמפ בקרב הפועלים הלבנים במערב התיכון, שחושבים מתוך נוסטלגיה שהטלת מכסים גבוהים תחזיר את העבודות התעשייתיות של שנות החמישים. האמת היא שרוב מקומות העבודה הללו הושמדו על ידי טכנולוגיות חדשות והן הוחלפו על ידי עבודות חדשות בסקטורים אחרים בכלכלה. באותו הסחר החופשי מטיב עם אמריקה כי אמריקה מייצרת כל כך הרבה עושר בדרכים אחרות שאחוז היבוא ביחס לשאר הכלכלה הוא נמוך מאוד.
ש | 09.03.18
3.
הטענות של אלקטרולוקס נשמעות הזויות
לייבא פלדה משוודיה לארה"ב (להשיט אוניות עם אלפי טונות פלדה מאירופה לארה"ב), זול יותר מאשר לקנות פלדה בארה"ב עצמה ? אם זה המצב - זה אומר שמחירי הפלדה בעולם נמכרים במחיר נמוך יותר מעלות הייצור. בנוסף לכך - אם אלקטרולוקס תייצר בארה"ב את המוצרים, והם מיועדים לייצוא, הרי שהיא תקבל זיכוי מלא על המכס שהוטל על ייבוא הפלדה, ברגע שתציג את המסמכים הרלוונטיים המעידים כי הפלדה יוצאה.
המגיב | 03.03.18
2.
קל מאוד להבין. וזו רק ההתחלה במלחמת אינברירה
על גב ארהב ובשם הגלובליזציה העולם צומח. אמריקנים קונים מכולם יותר ממה שכולם קונים מהאמריקנים. לאמריקנים נגמר הכסף אז הם לוקחים הלוואות מכולם ששמחים לתת להם כדי שימשיכו לקנות מהם וגם יהיו חייבים להם. את זה הנשיא טראמפ רוצה לעצור והוא צודק. אמריקה מפסידה בשם המחירים הזולים של היבוא. זה מוביל להנאה בטווח הקצר ולאיבוד ההגמוניה העולמית בטווח הארוך המתקצר!!
סלי | 03.03.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת