אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

האם כוונתו של טראמפ להטיל מס על פלדה ואלומיניום תצית מלחמת סחר עולמית?

22 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

21.
יש לכם בכלל מושג איזה גירעון כלכלי יש לארהב???
הסכום אסטרונומי שקשה בכלל לדמיין. מדובר על מאות מליארדים. כל מדינה אחרת כבר ממזמן היתה נחשבת לחיילת פירעון. זה קרה לאיסלנדים,ליוונים ולעוד כמה מדינות שעל הרבה הרבה פחות הגיעו לתחתית של התחתית. אז איך זה שדווקא במקום שבו הגירעון כל כך גדול לא מרגישים שום לחץ של משבר כלכלי? מדוע לאמריקנים מותר להדפיס כסף ללא הכרה ולאחרים אסור? ואיך זה שהאינפלציה שם איננה משתלחת אם זה המצב? כניראה שלאמריקה חוקים אחרים שונים משאר העולם. כי אחרת אי אפשר להבין איך עם חוב כזה אסטרונומי והכל שם על מי מנוחות. זה חייב יום אחד להתפוצץ,ואוי לעולם כולו אם זה יקרה.
חיים | 04.03.18
16.
ל-9: אסביר לך למה
שנות ה-50 הסתיימו. ארה"ב כבר לא מרכז העולם. בסין מתפתח מעמד ביניים. בהודו מתפתח מעמד ביניים. במרכז ודרום אמריקה מתפתח מעמד ביניים. בסין יש 1.4 מיליארד בני אדם כלומר 1.4 מיליארד צרכנים פוטנציאליים שרק בשנים האחרונות התחילו לאמץ הרגלי צריכה והפוטנציאל לרווח למי שישיג דריסת רגל בשוק הסיני הוא פשוט אדיר. לכן גם אם ארה"ב תגביל את הייבוא בשביל להגן על התעשייה המקומית (דרך אגב לא נשאר ממנה הרבה) לסינים יש מספיק צרכנים פוטנציאליים מעבר לארה"ב, בין היתר בתוך סין עצמה. גוגל ופייסבוק נזרקו מסין כי הם סירבו להתיישר לפי דרישות הממשל ולא כי הסינים פחדו מתחרות. סתם שתדע מפעלים לא יחזרו לארה"ב. הרכבת הזאת יצאה מהתחנה. אמריקאים יצטרכו לפתח תעשיות חדשות עתירות ידע או לדעוך. זה החיים.
שיעור לקלקלן | 04.03.18
12.
ל - 2
זה עבר מצויין ב 1929, נכון ? זה הוביל ל 10 שנים של המשבר הגדול ביותר בכלכלה העולמית, למיליונים מובטלים וגוועים ברעב ולעלייתו של היטלר בלי קשר זה תמימות מצדך לחשוב שהכסף שייגבה יעזור למישהו חוץ מהטייקונים כי טראמפ לא מתענייםן באף אחד חוץ מהטייקונים שזה עתה הקטין לכן את המיסים אפילו מעבר לסכום המגוחך שהם שילמו קודם. שום דבר לא יושקע במדינה אלא יממן את הגרעון שגרמו הפחתות המס.
דובי | 04.03.18
11.
החלטה נכונה ומוצדקת
במשך שנים האמריקאים הפכו למלחכי פנכה בעיקר של הסינים והיו מוכנים לסבול את כל ההגבלות שלהם. את גוגל ופייסבוק זרקו מסין ואף אחד מהמתנגדים לא צייץ, אז למה לסינים מותר ולאמריקאים לא? למה בכדי למכור מוצר בסין צריך לפתוח מפעל שם? למה בגרמניה מטילים מיסים על רכבים אמריקאים? אז לכולם מותר ולאמריקאים שהיא האומה הצרכנית הגדולה ביותר אסור? אז נכון שהטלת מס על יבוא פלדה לא תפגע ישירות בסין אבל אם הנשיא יתנהל נכון, גם תורם יגיע. אסור לו להקשיב לבעלי אינטרסים ולדאוג לכלל האומה האמריקאית. אני מסכים שהוא לא הנשיא הכי "נשיאותי" ומתנהל בצורה מאוד שכונתית אבל במקרה הזה הוא צודק. שיקום אחד מהטרולים שהחליטו לנגח אותו פה ויסבירו בצורה עניינית למה המהלך לא נכון.
הקלקלן | 04.03.18
10.
מכסים מגדילים את יוקר המחיה כי הם פוגעים בתחרות
כל התעשיות בארה"ב שמסתמכות על פלדה דוגמה רכב, מכונות בתעשייה וכו' ישלמו יותר כסף שיגולגל לצרכן. הרווח של אומה בא מהייבוא, לא הייצוא, משום שמהייצוא מקבלים מט"ח זר שמתגלגל לאנשים שרוצים לקנות באמזון, איביי, עליבאבא. הרכבים היפניים שלנו, הטלוויזיות, הטלפונים -- באים מייבוא. המטרה הכלכלית היא להגדיל את כוח הקנייה לכל המוצרים. יתרה מכך, יש קורלציה הפוכה בין אבטלה וייבוא: ככל שהייבוא גדול גדול יותר כך יש פחות אבטלה! אדם סמית' דיבר לפני מאות שנים על ה"פלפול האינטרסנטי" שגורם למכסים ומעלה לכולם את יוקר המחייה. האם כשקניתם מוצר מסין הפסדתם? לא, אחרת לא הייתם מבצעים את העסקה. לעולם לא מפסידים ממסחר וולונטרי, בכלכלה חופשית.
אדם סמית' , עושר העמים | 04.03.18
9.
טראמפ מטורף
ואין מי ישעצור אותו. הFBI ישן שנת ישרים ולא יודע ולא שומע ולא מדבר כמו שלושת הקופים והמטורף ממשיך בשלו. מזל שהוא בנתיים רק מאיים על העולם ועוד לא מימש שום דבר מכל מה שרצה לממש. האמריקה פירסט שלו תהייה זו שתיפול על הפנים פירסט קלאס ובגדול אם זה יתממש כל מה שהוא רוצה כי הוא לא מסוגל לחשוב ולא מסוגל לכלום במילא. מעניין מתי זה יגמר הטראמפ הזה.
אני | 04.03.18
6.
האם התעשייה המקומית בארה"ב מסוגלת לספק את כל הביקוש המקומי?
אם הם לא, אז מכסי מגן זה מהלך טיפשי שיפגע בתעשיות הצורכות את חומרי הגלם הללו. אם המקומיים מייצרים בעודף ולא מצליחים למכור - אז יש טעם להפנות את התעשיות המעבדות אליהן. לפי מספרים שפורסמו במקומות אחרים - אני בספק אם המקומיים אכן מסוגלים להדביק את הביקוש...
יסמין | 04.03.18
3.
ל-1: הוא בעיקר עושה רעש
קטע שלו לעשות כותרות פיצוציות כדי למשוך אליו צומת לב. הוא סוג של טרול. בפועל הממשל הפדרלי לא מתפקד, כמעט כל הצוות המקורי שנכנס איתו לבית הלבן התפטר או פוטר (אחרי שנה!), הוא נמצא תחת חקירה מצד הבולשת ואף הבטחה שלו למעט הרפורמה במס לא יצאה לפועל. הוא בעיקר משתמש ב-executive orders כי אף אחד במפה הפוליטית של ארה"ב לא מוכן לעבוד איתו. בנובמבר יש בחירות אמצע והמפלגה הרפובליקנית נמצאת במצב לא טוב.
אל תדאג | 04.03.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת