אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

העוקץ של מחיר למשתכן

78 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

77.
בעיה במחיר למשתכן - המשך
‏‎בעיקר בתל אביב ובחיפה, לכן מרכז העיר המבוקש שמסביבו נבנתה העיר - הוא המבוקש ולא שכונות השוליים. ‏‎מי רוצה לגור בפרויקטים של מחיר למשתכן עם 6 שכנים בקומה, בדירות צפופות בסטנדרט הנמוך ביותר שהקבלן יכול לעשות?? ‏‎ובטח בגלל ההוזלה וקצב המכירות הנמוך - הוא יעשה פחות מהמצופה שגם ככה גרועה.  ‏‎אל תמכרו דירות ישנות בבניינים איכותיים בלב הערים.
אמיר | 24.03.18
76.
יש בעיה גדולה שכך שרוב הבניה היא במחיר למשתכן
‏‎כחלון נותן היתרים לבניה רק בבמחיר למשתכן.  ‏‎לעומת זאת במרכזי הערים המבוקשות, תל אביב, חיפה וירושלים יש בניה רק של תמ״א 38 או מגדלים בפינוי ובינוי. ‏‎צריך להעלות את מחיר השכירות בגלל מחסור בדירות טובות במרכזי הערים. ‏‎עד שהוא לא מוריד את המס רכישה ההזוי והלא הוגן הזה ל-3.5% כמו בעבר. ‏‎כל השכונות שבונים מחוץ ללב הערים ובונים בהם בניינים ודירות חדשות לא שווים כלום, כי הנסיעה ללב העיר במהלך היום לוקחת מעל 40 דקות של פקק!! ‏‎בעיקר בתל אביב ובחיפה, לכן מרכז העיר המבוקש שמסביבו נבנתה העיר...
אמיר | 24.03.18
58.
הקבלנים רק שכחו...
מי שלא בונה גם לא מוכר, אז אולי יש להם פחות הוצאות אבל זה לא משנה את העובדה שלא קונים. אז הקבלנים מנסים למשוך את ה"קונים" או חלק מהמשקיעים לקנות ע"י זה שאין היצע. שיחשבו פעמיים...אין בעיה אחרי שנה אחת-שתיים בלי מכירות אף בנק לא יתן להם אגורה שחוקה לתפעולה העסק וכל ה"חשק" שלהם לבנות או ליתר דיוק להוריד מחירים יתעורר לו מחדש, בדיוק כמו ה"ביקושים הכבושים" שהם מפמפמים יומם וליל. אז מי שיהיה חכם ויוריד מחירים ישרוד, מי שיתן לאגו ולחזירות שלו לנצח בסוף ימצא עצמו משתכשך עמוק בבוץ.
מישהו | 21.03.18
49.
פחלון. כנסו לאמת..
מה שאומר מיתון בפתח, עוני, מפעלים נסגרים. אין תשתיות , הרשת של הכלכלה תיפול. זה לטווח הקצר , לטווח הארוך בגלל זה מחסור בדירות ועליית מחירים טבעית.. כמו תמיד.. המחירים ירדו 5-7 אחוז לתקופה של שנתיים שלוש.. ויעלו ב15.. מילארדים של השקעה יוצאת מחוץ למדינה.. מדהים! פח שאיו לו תחתית . בשביל כסא ומשכורת של 120 נבלות..ובעלי עניין. בנוסף לא ירדו לעולם המחירים מ2 סיבות. בעלי ההון מחליטים במדינה. הון שלטון יש להם נדלן. שנית האדמה מחירה רק יעלה בגלל נושא ערבים.. שלא יקנו אדמות.. זה מהות המדינה שלנו.. פחלון בקיצור בנוסף . רוב דירות המשתכן קונים להשקעה ובשביל שיפור דיור (להשכרה ומעבר למקום אחר) . בקיצור דירות רפאים ונפילה של זוגות צעירים. מ י ת ו ן! מי שמחפש לקנות דירה זו התקופה!
ישראלי דואג | 21.03.18
47.
onewhocares@gmail.com
להביע קבלנים ועובדים סינים ,בניה המונית, מחירי הדירות קבועים ב50% מתחת לשוק ואין משבר דיור. צריך רק לקבל החלטה. נכון למצב הנוכחי אני לא ישלח ילדים שלי לצבא, להגן על פריבילגיות של מישהו אחר? נגמר, פטריוטיות נגמר, אין אמונה לא לפוליטיקאים ולא למדינה. אין עתיד במדינה. לומדים אנגלית ועוברים לחול.
א.ל. | 21.03.18
42.
באמת, חברים, לקרוא כלכליסט זה לא אומר להבין בכלכלה
יש פחות אנשים שזקוקים לבית? יש פתאום כל כך הרבה דירות בשוק? העניין פשוט. אנשים יושבים על הגדר כי בטוחים שהמחירים אוטוטו ירדו לרצפה. לא יקרה. מה שכן יקרה, שאנשים יחליטו שהם לא ממתינים יותר, והמחירים ירקיעו שחקים. וזה לא יקרה עוד הרבה זמן. שיהיה למדינת ישראל בהצלחה!
שמאי | 21.03.18
37.
אני מאחל לכם , לפני חג פסח :
לפני חג פסח , אני מאחל לכם , שתחיו כמוני , אך ורק בשכירות לא מוגנת , בדירות קטנות ומצחינות , לכל אורך החיים שלכם , של ילדיכם , של הנכדים שלכם . אין סליחה ואין שיכחה על מה שהעברתם אותי החל מ- 1983 ועד היום וממשיך , אין מחילה . שכך יתן לכם אלוהים . ד.מ.
ד.מ. | 21.03.18
36.
הכול שטויות המחירים לא יירדו כי המשקיעים לא יורידו מחירים
הכותב עושה ניתוח מקיף, אבל מה שהוא לא מציין זה שאם משקיע מוכר כי יש לו הנחה במס שבח זה כדאי לו כול עוד הוא לא מוריד את המחיר, אז מה הבעיה של משקיע לשים את הדירה "על המדף" יבוא הקונה במחיר שהוא רוצה, ימכור, לא יבוא ימשיך להשכיר. לי בחוזה ההשכרה יש סעיף שמאפשר לי למכור את הדירה וזה מבלט אופציות וכול חגיגה אחרת
רמי | 21.03.18
35.
ככה זה שמטפלים בביקוש ולא בהיצע
ככה זה שמטפלים בביקוש ולא בהיצע...יוצרים עיוותי שוק ולא באמת פותרים את הבעיה. על הדרך קוני מחיר למשתכן מתפתים לקנות דירה שהם לא באמת רוצים לגור בה, עם עלויות נלוות גבוהות (משלמים מראש...ומקבלים את הדירה אחרי שנים....) וגם המדינה מפסידה כספים על סבסוד מחיר הקרקע. אם היו משקיעים את כל הכספים הללו בהכשרת קרקעות ויעול בירוקרטיות הכל היה יותר טוב
מביט מהצד | 21.03.18
32.
אנשים הזויים
מפרסמים לפי מחיר השכן ,אז בטח שלא ימכרו . אני הלכתי לראות דירה שפורסמה ב2.4 , השמאי של הבנק העריך אותה ב1.95 . הצעתי 2 הם לא הסכימו אז ירדתי מזה . חודש אחרי שקניתי דירה אחרת המתווך התקשר ואמר שהם מוכנים . הפרש של 400 אלף מהמחיר שפורסם ! הזוי מה שקורה ביד 2 . חברים זה נגמר ,מי שלא מוריד לא מוכר .
מי קונה ? | 21.03.18
29.
מכה לקבלנים? ומה עם עשור שהם התעשרו על גב הציבור?
שימשיכו לחטוף וכמה שיותר, איפה כתוב שהם צריכים להתעשר ללא הגבלה? חבורה של חזירים שאין להם בעיה לשעבד דור שלם בחסות הבנקים שגם הם חזירים ועושקים. העלו מחירים פי 2 בעשור ועוד מעזים לבכות ולאיים? שלא יבנו, יש כאן היצע ל-10 שנים - 163000 דירות רפאים, 50000 אצלם דירות גמורות במלאי, 114000 בבניה, 120000 מחיר למשתכן (בנוי או לא זה לא משנה, זה אנשים שיצאו ממעגל הביקושים), 90000 ביד 2. תוסיפו לזה שאנשים קלטו את מימדי ההונאה, ותבינו שאנשים לא קונים יותר, המחירים ירדו 40% לפני שנראה עליה במכירות הקבלנים.
סמי | 21.03.18
24.
ויש עוד בעיה נוספת למחיר למשתכן
כאשר זוג שזכה בהגרלה במחיר למשתכן הוא מקבל 200 אלף ש"ח הנחה בערך, אבל הוא נאלץ לשלם משכנתא עוד לפני הבנייה ואו לפני היתרים ככה ששלוש שנים הזוג סופג גם לשלם שכירות וגם משכנתא , אז איפה החיסכון פה? מדוע שהממשלה לא תתן לזוגות צעירים הגרלת ואוצ'רים של 200 אלף ש"ח ושילכו לקנות היכן שרוצים , יד שנייה , או יד ראשונה , מדוע מאלצים זוג צעיר לקנות דירה מקבלן?
גלעד מנחם | 21.03.18
22.
הכל בכיינות קבלן/ בעל דירה שיוריד מחיר ב15% או יותר ימכור גם ימכור !
הדירות עומדות בשוק כי במחירים הללו בלי להתפשר ממש לא מוכנים לקנות . מי שמוכר חי בסרט שתמיד המחירים עולים שתמיד יקבל את המחיר שביקש והוא מחכה ומחכה - פעם זה עבד בסוף זה לא יעבוד ככה מתחילה ירידת מחירים .
אחד ## | 21.03.18
11.
ניתוח מדויק - הירידה בהתחלות הבניה
לא תייצר מחסור בדירות שיביא לעלית מחירים, להיפך, היא נובעת ממחירים גבוהים מדי ומביקוש נמוך (ביקוש שנובע מחוסר יכולת של הקונים לרכוש ולא מחוסר רצון שלהם) ומכאן מחוסר כדאיות לקבלנים שנאלצים לשלם מחירים מדי עבור קרקעות ולקחת סיכון גדול מדי. השוק אחרי שנים של עליות לא הגיוניות (עליות שנובעות בעיקרה מעליה במכפילי המחירים ולא משיפור בתנאים הכלכליים) לא נמצא בנקודת שיווי המשקל שלו וירידת התחלות הבניה היא הסימן המובהק לתחילת משבר בענף
אנליסט | 21.03.18
7.
זו אחת מהכתבות הטפשיות שקראתי....מכה לקבלנים??
מבחינת הקבלנים זו ממש זעקת הקוזאק הנגזל. שהקבלנים רודפי הבצע האלו ישקלו להוריד את המחירים המופרזים בהם הם מוכרים את הדירות ובהתאם גם להקטין במקצת את הרווח הלא הגיוני שהם מצפים להפיק מהמכירות. עצם כך שהקבלנים "מתלוננים" רק מעידה על כך שתוכנית מחיר למשתכן היא טובה ונחוצה! מגוחך שפלטפורה כמו "כלכליסט" בכלל מאפשרת לפרסם כתבה כזו.
שגיא | 21.03.18
2.
כשלון של פחלון כוכב תחתון, היה צריך להביא קבלני חוץ ולבנות בצורה מסיבית בפינוי בינוי כדי לפתור
את הבעיה תוך שימוש בסטודנטים לפיתוח התשתיות הכוללות ( תחבורה, ביוב ועוד). עכשיו אנחנו יודעים שהקבלנים החמדנים ( שלא מספיקה להם משכורת חודשית מופרעת ורווח של 300-450K לדירה) מנהלים לנו האזרחים את החיים ועלות הדירות. צריך להביא במיידי קבלני חוץ ולבנות בפינוי בינוי או בצור אחרת ולעקוף את הקבלנים החמדנים!
קבלני חוץ עכשיו | 21.03.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת