אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

אכזבה בהגרלה הגדולה הרביעית של "מחיר למשתכן": 1,700 דירות נותרו ללא זוכים

48 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

48.
התוכנית מצוינת.לוח הזמנים דפוק
זכינו לפני שנה במכרז בטירת הכרמל.לפרויקט לא ניתן היתר בנייה וגם לא הוגשה עוד בקשה לפי מה שבדקנו בעירייה.היזמים לא מעדכנים אותנו מה קורה.בינתיים אנחנו משלמים גם שכירות וגם אנחנו מיואשים וחסרי אונים מתי תתחיל הבנייה במכרז שזכינו.זה מה שמרתיע את הנרשמים החדשים.אילו היו מוצעות במכרזים דירות שיש היתרי בנייה הביקוש היה עצום והיו 300% מגישים על כל פרויקט כולל בפריפריה.שיש חוסר ביטחון אם הפרויקט בכלל ייצא לפועל איך אנשים יגשו למכרז?
דוידי | 04.05.18
39.
הגרלה זה טריק שיווקי, אם אין זוכים למה לא לתת למי שרוצה להצטרף?...
אני אגיד לכם למה, כי גם אם תתנו לכל מי שרוצה לרכוש בלי הגרלה לא יהיו מספיק רוכשים, כי לאנשים אין כסף, והקבלנים בלחץ... אנחנו בתוך בועה מטורפת... דירות שנרכשו עד לא מזמן ו8 שנים זה ממש לא מזמן ב350 אלף היום נמכרות במליון שקל.. זה אבסורד! זה לא טוב לאף אחד... זה מכביד על המשכנתא לצעירים ולמשפרי דיור - שזה כלל האוכלוסייה... היחידים שמרוויחים זה קבלנים ובנקים שגוזרים קופון על מחירים גבוהים וריבית על הלוואות גבוהות במיוחד... אבל לפעמים החגיגה נגמרת, וזה סופו של כל בלון... לאנשים כבר אין כסף... והדירות עומדות ריקות... זה רק עניין של זמן עד שהמחירים יצנחו צניחה חופשית...
אריה | 10.04.18
38.
כולם זוכים לא רק פראיירים
זכינו במכרז בראשון מזרח לפני כשנה.עדיין לא יצרו שום קשר.. שום דבר לא ידוע.. מחיר השוק ירד מעט מזמן הזכייה אבל המחיר צמוד למדד. תכלס לא משהו .. אני בכלל לא רוצה לגור בראשון. נמאס מהמדינה נמאס מהבועה... כל התוכנית הזאת שווה לקבלנים בלבד... הם לא צריכים להשקיע 30 אחוז בפרסום הפרוייקט .. אין לוח זמנים.. בעצם הקבלן מרוויח יופי ומקבל פרוייקט משולם לפי הקצב שלו.. נותן מפרט מחורבן .. וכל זה בחסות האוצר .. כחלון בבקשה תתפטר.. ששוק הדיור עלה לבועת נדלן אמרו שוק חופשי.. שהבועה מתפוצצת .. ממציאים שקרים .
תומר | 09.04.18
36.
הקבלנים בהיסטריה
הקרב על סף הכרעה. הבלון על סף פיצוץ. המחירים יורדים לאט אבל בעקביות. הדוחות השנתיים של חברות הבניה בבורסה מראים ירידה דרמתית במכירת דירות בשוק החופשי, ירידה בתשואות ומשבר אמיתי אצל מי שהתרגלו לנצל עד תום את הצעירים המסכנים. לא יעזרו כל שקרי הקבלנים כאן למטה! אמנם לא הכל ורוד אבל יש גם זוכים מאושרים. כרגע לקבלנים יש מטרה אחת בלבד: להשפיע על דעת הקהל באיומים והפחדות ולגרור את הזוגות הצעירים חזרה לשוק החופשי. א-ל ת-כ-נ-ס-ו ל-מ-ל-כ-ו-ד-ת !!! אל תשברו! חכו בסבלנות וזה יקרה.
הסיכה בדרך | 09.04.18
35.
אין ברירה כחלון, תחזיר את המשקיעים, אולי הם יקנו
נראה למישהו שמשפרי דיור יקפצו על דירות שזכאים מחוסרי דיור לא רוצים? תכננו דירות זבל עם תאים במקום חדרים, בלי איורור ובלי אור שמש. הקבלנים לא מצליחים למכור אותם במחיר המשתכן אפילו בשוק החופשי. אז מה כחלון? נראה שאין ברירה, תצטרך לבקש מהמשקיעים לחזור ולקנות . צריך ליצור קצת ביקוש כדי שהזבל יראה יותר מושך.
כחלון הבנאי | 09.04.18
34.
מה אתם חושבים? יש מצב שמאכילים אותנו בבלוף?
במקום להתחיל ולבנות (כיום התחלות הבנייה נמצאות בירידה), משחקים אתנו בהגרלות. אין התחלות בנייה משמע פוטנציאל ממשי לעליית מחירים בעתיד מאחר שהעלייה בביקוש תגבר על ההיצע. בנוסף, האטה בהתחלות הבנייה מביאה לנזקים כלכליים לחברות שונות כדוגמת מטבחים, דלתות, ברזים וכו'. בקיצור, במקום פסטיבלים לא עדיף פשוט להתחיל ולבנות בתים עד שההיצע יעלה על הביקוש?
רועי מ | 09.04.18
33.
זכינו בהגרלה הגדולה באוגוסט 2017 שאפילו כנס לא היה
לפי הבנתי המפרט שהקבלן נותן הוא המינימום של המינימום חוסכים בכל מה שאפשר מטבח ריצוף - הכל זכינו באוגוסט 2018 ועדיין כנס להסביר ולהבהיר את העניינים לא הינ.. אמרן אחרי החגים.. עדיין מחכים וככל שיש יותר הגרלות הן ללא היתרים (כמו אצלנו) ואז הזמן עד שנכנסים לדירה מתארך ועל מדד תשומות אנחנו נשלם כבר מ2015 - 2016 לפי מה שהבנתי מחכה ליותר פרטים ואז נדע אם שייך להיכנס לזה ועוד 140 זוכים בגיוק במצב שלנו
מקווה לטוב | 09.04.18
31.
מישתכן
אין ספק יש קבלנים שמנסים לדאוג שזוגות הצעירים לא ירצו לקנות קבלנים מסיתים שלא לקנות בתוכנית היחידה שמעניקה מאותת אלפי שקלים הנחה ! מי שלא קונה במחיר למשתכן יש סיכוי שלא יקנה בכלל הכול בגלל הקבלנים החזירים , זהירות מקבלנים שמחכים לכם כמו שמחכים לטרף ! ללא שר האוצר החברתי ביותר ב26 בשנים האחרונות גם זה לא היה ! יש שמסתים ( קבלנים ) ויש שעושים כולנו של כחלון נקודה !
שרון  | 09.04.18
25.
זכיתי בהגרלה בטוסטר, לא זוכר ששילמתי עליו
אז למה בהגרלת דירה אני צריך לשלם עליה ? הגרלה לא ? זה בדיוק כמו בחנות הבגדים, אני מגיע לקופה והקופאית אומרת לי : זכית ומגיעות לך שתי חולצות.... במאה שקלים בלבד.... אם מגיע לי אז למה לשלם ? לא פשוט יותר להציע לי לרכוש שתי חולצות במאה שקלים בלבד ? שורה תחתונה, אני רק אומר שכולם עסוקים באיך לעבוד עלינו ואף אחד באמת לא רוצה שנרוויח ושיהיה לנו טוב וקל כאן.
הזוכה הקבוע | 09.04.18
24.
מישהו באמת חושב שהגרלה היא פיתרון?
ההגרלה סיפקה עצירת עליית מחירים כי אנשים החליטו לשבת על הגדר ולהמתין... אבל עובדה בסיסית לא השתנתה - מלאי הדירות עדיין קטן ולכן השוק יעשה את שלו והמחירים יזנקו שוב. הרבה דירות בשוק המחיר יורד, מעט דירות והמחיר עולה. היצע הדירות קשיח לטווח הקצר ומשתנה באיטיות וכרגע אין שינוי לטובה, להיפך - יש פחות דירות.
רונית | 09.04.18
19.
בדיוק
גורם נוסף לכך שעלה מספר הדירות ללא דורש בהגרלה הינו משום שהזכאים שנרשמו להגרלה מצויים במקביל ברשימות המתנה לפרויקטים בהם לא זכו. כאשר במהלך ביצוע ההגרלה – הם כבר זכו במקום אחר בו היו מצויים ברשימת ההמתנה ועל כן נגרעו גם כן מן ההגרלה האמורה. זכיתי במקום גבוה ברשימת המתנה, אז זרקו אותי שאר רשימות ההמתנה. תודה. אבל אני עדיין ברשימת המתנה!!!
למה! | 09.04.18
18.
שטויות, כולם פה בכיינים. אנחנו זכינו בראש העין אצל גיא ודורון לוי ועומדים להיכנס תוך חצי שנה
נכון אנחנו לא יכולים לעשות שינויים או שידרוג במהלך הבנייה, בדיעבד זה חסך לנו כסף ניכנס לגור לפי מפרט קבלן ועם הזמן נשדרג לכל הבכיינים, אתם לא חייבים להירשם להגרלה, אפשר לגור בשכירות. ותודה לכחלון :) תודה לכחלון,
ניב | 09.04.18
14.
מחיר למשתכן יקר ממחירי השוק
מחירי הדירות יורדים בקצב מואץ ולכן מחיר למשתכן כבר לא כל כך אטרקטיבי. מי שימתין יקנה בעוד שנה בשוק החופשי דירה במחיר זול ממחיר למשתכן. אם כחלון רוצה להוביל ולא להיגרר אחרי השוק, עליו לחתוך את מחירי מחיר למשתכן ב 20 אחוז לפחות.
שוק הנדל"ן מתמוטט | 09.04.18
13.
עבודה בעיניים
במדינה שבה משכורת 6 אלף שקל לזוג שרוצה להביא ילד לעולם שום הון ושום הגרלה לא יעזרו לקנות בית במחיר למשתכן יש כול כך הרבה שטחים שאפשר לבנות עליהם אם לא היתה לנו פוליטיקה זללנית כזאת היו יכולים פשוט לחלק לזוגות שטחים. שירתתי בצבע בקרבי אני נשוי סיימתי לימודים אני חושב שכמו רוב הצעירים בארץ ניתן למצוא בזה קרטריון לקבל שטח קטן וכבר לבד אני אממן בניה אבל כששטח עולה 400 אלף שקל או דירה שעולה 700.אין טעם לא לזה ולא לזה עדיף כבר להשאר בשכירות
לאון נשוי+2 | 09.04.18
12.
כחלון אתה בזיון!! לך הבייתה תפטור אותנו מהשטויות וההפליות שלך
מעניין שדירה בנחף במחיר למשתכן 4500 שקל למטר ולנו היהודים משעבדים אותנו ל 40 שנה ב 10 עד 20 אלף למטר!!! תתבייש לך .לערבים נותנים לחיות כמו מלכים ואותנו מרסקים זה מחיר למשתכן? כחלון חוץ ממזל בחיים שכל הרבה לא קיבלת .תהנה מהשכר המטורף והחיים הנוחים שלך ולך הבייתה
רונית | 09.04.18
7.
משהו מסריח בכל הליך ההגרלות. צריך לבדוק לעומק מה קורה שם
צריך לדרוש ל"מחיר למשתכן" שיחשפו באופן מלא את אופן ביצוע ההגרלה ואת פרטי הזוכים בהגרלות השונות (שם + שפ משפחה + ת.ז) , על מנת שניתן יהיה לבדוק אם הליך ההגרלה נערך באופן תקין, מי זכה במקומות הראשונים (בייחוד בהגרלות המבוקשות) והם יש לו יש קשר כלשהו לכחלון וחבורתו. ברור לי שבהגרלות בחיפה באחוזה וביוכבד ברור שהזוכים במקומות הראשונים קשורים לכחלון או למקורביו בדרך זו או אחרת.
שאגי | 09.04.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת