אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

שיעור המשקיעים בדירות בשפל של 15 שנה: פחות מ-13% מכלל רוכשי הדירות

25 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

21.
כחלון לא מבין איזה נזק נגרם למדינה
המשקעים היהודים ברחו עם הכסף למדינות אחרות למזרח אירופה וארצות הברית במקום לפתח ולבנות כמה שיותר השוק רדום וגם המחירים לא יורדים שלא בונים והתכנית מחיר למשתכן לא מתרוממת חשיבה צרה של משרד האוצר. בשוק חופשי לא צריך מחיר משתכן יש לסבסד את הזוגות הצעירים ברכישה כספית ומי שעובר לצפון או הדרום לסבסד בסכום גבוהה יותר לא צריך להיות חכם מדי וכל תוכנית גורמת נזק למשק ולחברה
אבי | 16.04.18
17.
המשקיעים לא קונים והמחירם לא יורדים !!
אז כבר למעלה משנה המשקיעים לא קונים דירות. המחירים לא יורדים. הפופוליזם נגד המשקיעים גרם רק נזק לשוק הנדלן. 1. משקיע לא קונה בשביל לגור אלא בשביל להשכיר. כשיש דירות להשכרה גם מחירי הדירות לרכישה לא עולים כי יש לאזרחים אלטרנטיבה. 2. משקיעים גם מגדילים את מספר הדירות כי הם גם משביחים בתים ומוסיפים יחידות דיור. כל זה חסר היום בשוק. המחירים אולי ירדו קצת אך לא תהיה מפולת. מספר יחידות הדיור שנבנות כל שנה יורד !! אבל היקוש לא יורד. התוצאה המחירים לא נופלים.
קובי | 15.04.18
16.
נדלן
רבותי לא יעזור כלום. חוק ראשון בכלכלה הינו המחסור והוא שיביא בטווח הארוך עלית מחירים בנדלן. נכון יש האטה והיו תקופות גם של ירידות מחירים אך בטווח הארוך ומשקעי נדלן כמוני מסתכלים רק על הטווח הארוך חהיו עליות מחירים מי שלא רוצה שירכוש מניות טבע המניה של העם.
משקיע נדלן ותיק | 15.04.18
11.
משפרי הדיור לא חייבים למכור את דירתם הישנה
יהיו כאלה שבחשבון כלכלי פשוט, אם מחיר דירתם הישנה יהיה נמוך מידי, יעדיפו לשלם קנס ביטול חוזה עם הקבלן. אם המחירים ירדו מידי, יותר אנשים יפנו לאפשרות זו. מהלך כזה יביא קבלנים לפשיטת רגל. כל מי שמייחל להתפוצצות הבועה יאכל בעצמו הרבה חצץ בתרחיש בזה. יהיו בארץ הרבה שלדים יתומים עם כספי קוני דירות שירדו לטימיון, ועקב יציאת המשקיעים, מחירי השכירות יזנקו. זו תהיה תוצאת התערבות האוצר בשוק הדיור. ואז ישכחו איך ניסו להכביד במיסוי על המשקיעים, ויחזירו את השיטות המקלות.
הטייקון | 15.04.18
10.
מי שאומר שמחירי הנדלן לא יירדו
הוא ב100% אחד משניים - עובד ומתפרנס מתחום הנדל"ן או משקיע ממונף. אין דבר מטופש יותר מלהגיד שמחירי הנדלן לא יירדו כשאנחנו כבר שנה חוזים בשוק לפני קריסה. זה תמיד מתחיל באותה התנהגות - ירידה מאסיבית בכמות העסקאות ובתקופה של עד שנתיים (לכל היותר 3 לאחר מכן) כבר אפשר לחזות בירידות של 20% לפחות. מי שהיום רושם שמחירי הנדלן לא יירדו - בעוד שנה מהיום יתבייש במה שרשם, כי מעבר לטעות הפטאלית זה מראה על חוסר הבנה נטו של אנשים שכביכול אמורים להבין בנדל"ן.
מישל | 15.04.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת