אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ההאטה מעמיקה: ירידה של 18% במספר הדירות החדשות שנמכרו בפברואר

21 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

21.
סתם הטעיה
הכותרת המפוצצת "חלה ירידה במכירות!!!" וכל הכתבה וכל המספרים בעצם מספרים שיש האטה הזמן שלוקח היום למכור דירה חדשה מקבלות בהון עתק.. ויש בזה משהו, מספיק שיש קבלן אחד כמו פרי נדלן שמקים שכונות (כמו שכונת המוסיקה ברמלה) ומוכר דירות במחירים שגם זוגות צעירים יכולים לרכוש אז זה מאיט את קצב הרכישות אצל קבלנים אחרים.
מושית | 30.04.18
19.
16 אתה טועה! כשלא קונים אז מחירי הדיור יורדים
16 אתה טועה! כשלא קונים אז מחירי הדיור יורדים, ואז מתחילים לקנות יותר דירות, ואז פשוט לא שוכרים, ואז המשקיעים (או בעלי הדירות כמו שאתה קורה להם) מוכרים כי אף אחד לא רוצה סתם נטל בלי רווח, ואז המחירים יורדים עוד יותר. זה מן גלגל כזה, אין דבר כזה שזה רק למעלה, יש גם לפעמים הרבה למטה ויש מצב שהוא מאוזן, כלומר יש עליה מדודה וסבירה, כרגע אנחנו לא במצב מאוזן, כשנגיע אליו נתחיל עוד מעגל של עליות, אבל כרגע אנחנו בירידה. ככה בנויה הכלכלה. :)
עמרי | 23.04.18
18.
האטה עד כדי עצירה
לא מבין מהיכן הנתונים . מניסיון מול מוכרים פוטנציאליים (בעלי דירות , רשומות בלשכת רישום מקרקעין על שמם , כלומר דירות שניתן במידי למכור ולהעביר את הזכויות /רישומים כדין) פרק הזמן עולה (הדגש עולה על...) שנה וחצי מיום פרסום הדירה למכירה ועד מכירה (אם בכלל) . כל זאת לאחר התפשרות של 5% לערך על מחיר הממכר . המגיבים למתפרסם כאן, חיים בסרט , מפטמים עצמם באשליות . שוק הקונים גווע , הקונים הפוטנציאליים לא מצליחים למכור דירה של 3 ו- 4 חדרים ולכן המוכר של אותם דירות של 3 ו-4 חדרים משהים את הרכישה של הדירה החדשה /הגדולה יותר , שורש העיניין - הרוכש הפוטנציאלי לדירת 3 חדרים פוחד להתחייב , לקחת משכנתא ברמת ההכנסה /השכר הקיים .
בוב הבנאי | 23.04.18
17.
בעלי הדירות לא יפגעו. הקבלנים והמשק כן
בעלי הדירות לא יפגעו. מחירי שכר הדירה לא ירדו כי הילודה גבוהה, אחוז הגירושים גבוהה, אורך החיים עולה ולכן היקף הביקוש לדיור רק עולה. מנגד הקבלנים תלויים לחלוטין ברוכשים. אלו נזהרים לקנות כפי שהנתונים מוכחים וענף הבנין נכנס להאטה שתוביל לפגיעה בכלל המשק, למיתון משמעותי שיגיע לכל הענפים. חוסר הזהירות של כחלון יעלה לכולנו ביוקר
יובל | 23.04.18
13.
כחלון
בא לקלקל ויצא מקלל,לא מבין מדוע שר האוצר בעצמו יוצר מיתון שעדיין מתעקשים לקרוא לו האטה,הרי זה ברור שמזמן הסוסים פרצו את האורווה והתפזרו מזמן,אם לדעתו של כחלון בשם הרצון הפוליטי למוטט בכל מקרה את שוק הדירות כאינטרס פוליטי מותר לו לייצר מיתון שהולך ומתרחב אז שידע שגם כשהוא יתחרט זה כבר לא יעזור לו מכוון שמיתון זה משהו חסר שליטה שדורש זמן רב להתגבר עליו ולא עניין כשאתה מחליט שעכשיו אתה מוותר עליו והמצב חוזר לקדמותו,מה שנקרא נגעת נסעת וחבל מאוד.
רפי | 23.04.18
10.
13.7 חודשים שהם 411 ימים למכור דירה! בום, בום ועוד בום!
בום הבלון מתפוצץ, בום הבועה מתפוצצת בום אחרי עשר שנים של עליות, הבועה של 125% עלייה במחירים עושה בוםםםם... 400 קבלנים על פשיטת רגל לפי חברות הדירוג, מלאי הדירות הלא מכורות 22,850 של קבלנים. עכשיו תמנעו מעצמכם שיעבוד של 30 שנים לארבע קירות. 15% ירידה זאת רק ההתחלה.
יוסי | 23.04.18
7.
מעולה!!! להמשיך לחכות ולגרום להתמוטטות השוק
ברגע שהמגמה מתהפכת אז אין גבולות לירידה כמו שלא היו גבולות לעלייה. אל תאמינו בשום אופן לקשקוש שאין מספיק דירות כי יש עודף עצום של דירות וכל מי שמסתובב בכל מקום רואה כמויות של שלטים למכירה ולהשכרה שלטים שעומדים זמן רב. מה שאין מספיק זה כסף כי כולנו בחובות עצומים. תיזהרו מלקנות דירות/חורבות שיאבדו את ערכן ותיזהרו מלקחת משכנתא שלא תוכלו להחזיר. כשהמוכרים והמשכירים שבינתיים לא מורידים מחירים כי הם חושבים שזה זמני ולא מבינים שהחגיגה נגמרה כשהם יתחילו לשלם תשלומי אחזקת דירה ריקה ארנונה מים חשמל ועד בית גז ועוד אז הם יתחילו להילחץ בגין תשואה שלילית על החורבות שלהם ויתחילו להוריד מחירים ולהתגמש ומשם ואילך הרצפה זה הגבול.
קושקוש | 23.04.18
6.
במחאה החברתית המחיר ירד- והיום יש אפילו פחות ביקוש, והרבה יותר בניה!
היום יש 113 אלף בבניה פעילה לעומת 82 אלף במחאה. הכדור אצל אספני הדירות. כשהם יפסיקו להאמין שהמצב ישתנה- ימכרו. בהתחלה בטפטוף תוך התעקשות על מחיר, לאט לאט יתפשרו יותר, וכשיפרסמו בעיתונים עוד ועוד כתבות על ירידות במחירים הם יכנסו לפאניקה והשוק יוצף בהיצע של דירות למכירה. ראשי הרשויות, הפוליטיקאים והבנקאים לא יוכלו לעשות דבר. המשקיעים לא פראיירים ולא ימשיכו להחזיק בנכס שהפך לנטל. הם לא יהיו רגועים כשהם מסתכלים איך החסכונות שלהם הולכים לפח, ואיך הם נכנסים לבוץ כלכלי בגלל החובות שלקחו מהבנקים. הקבלן יצחק נבו מנתניה, חשף בפייסבוק איך מצוקת הדיור בישראל עברה מהצעירים למשקיעים: "תקום צעקה מצד המשקיעים המסכנים שרכשו דירות בעיר שאינם מתכוונים לגור ולא ישיגו שוכרים וימשיכו לשלם משכנתא ושכירות בדירת מגוריהם !!! כבר הבעיה צפה אולם היום היא בקטנה. אבל לא לעולם חוסן". קבלן מבאר שבע קרא לממשלה בבהלה: "יש להקפיא את השיווק החדש של שכונת רמות עד להשלמת השיווק בשכונת הפארק". הלמ"ס חשף שיש מגמת עליה במספר הדירות הריקות בישראל, ובשנת 2017 נוצרו, לראשונה, פחות משקי בית מאשר דירות מוכנות לאיכלוס.
התאחדות קוני הארץ - facebook | 23.04.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת