אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

תעשייה ואוכלוסייה: הילכו שניים יחדיו?

18 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

16.
ישר כח לתשלובת בזן.
לא לכל מפעל יש יכולות ונכונות להשקיע 1.3 מיליארד שקל בשיפור איכות הסביבה וסביבת העבודה . על מנת לשלב תעשייה יחד עם חיי חברה וקהילה תקינים . ההכללות של יפי הנפש והמונעים מצרכים פוליטיים להציג מציאות שאינה נכונה שיבדקו את עצמם . שיבדקו את האנטנות שמוצבות על גג בניינים ומוחבאים בתוך דודי שמש תמורת בצע כסף. עשרות מיליונים של ארנונה לרשויות המקומיות שחוזרות לתושב ומסדרות להם שלא יהיו בגרעונות . שלא יעשו הכללות עם שאר מפעלי האזור שלא כולם משקיעים בסדר גודל כזה. אם מסיבות כלכליות או שאין באפשרותם.
שחר | 06.05.18
15.
תשובות לתגובות
תנאי רישוי העסק של בזן בנושאי סביבה נקבעים ונאכפים עי המשרד להגנת הסביבה כך שהתגובה תמוהה. מה שכן, למשרד להגנת הסביבה כלי אכיפה חזקים בהרבה מרישוי עסק. למשל היתר רעלים היתר פליטה וצווים מנהליים. לכן התגובה מגוכחת ואינה קשורה למציאות. בזו מופיע ברשימה של המשרד להגנת הסביבה כמפעל אדום. הרשימה אינה משווה מפעלים לפי אופי פעולתם וגם לפי הזיהום שלהם ביחס למקובל בעולם ואפילו לא ביחס לשינוי באותו מפכל עצמו. כל מה שהרשימה מלמדת אותנו שפוטנציאל הזיהום של מתחם פטרוכימי גדול מזה של מפעל שוקלד.
דן | 05.05.18
13.
דברים שלא ידעתם על בזן !!
חלק ניכר מהכספים שהוזכרו בכתבה הושקעו בדברים הבאים: 1. הקמת מתקן  RTO ומתקן CTO.  2.הסבת תחנת הכוח ממזוט לגז טבעי.  3. הקמת מתקני שפכים מתקדמים. 4. התקנת אנלייזרים לניטור מהארובות. 5. החלפת טיפ לפיד גדיב למתקדם ביותר בעולם. 6. תדלוק תחתי של מיכליות כביש, תדלוק תחתי אטום עם מערכת משאוף אדים 7. פרויקט כיסוי אגני הבוצה ומערכת   שריפת גזים רעילים. 8. בדיקות דליפות מיח' ציוד על בסיס יומי בכל יחידת הדלקים. 9. הפרדת תעלות ניקוז ניגר מניקוזים מזהמים 10. רשתות איסוף בפתחי ביוב. 11. החלפת ברזי תהליך.
שי רמז | 30.04.18
11.
נכס אסטרטגי למדינת ישראל .
בית זיקוק אחד בדרום ואחד בצפון . מבחינה אסטרטגית לדאוג למערך הדלק הציבורי והביטחוני בשעת איום בטחוני כמו שהיה לא עלינו במלחמת לבנון השניה . אז נראה את כל יפי הנפש ובעלי האינטרסים הפוליטיים נותנים מענה לאיומים הבטחוניים . שחצי מדינה הייתה תחת התקפת טילים ונאלצה לשבת במיקלטים או לנסוע למרכז .ימים יגידו
שחר | 29.04.18
9.
קריות
הבעיה מי שלא יודע מה ההשקעה שבזן השקיע .ולא מבין את המינוף של אותם מיתקנים .שהם הרכיבו .ועוד הזמנות ציודים .של מיתקנים לדילול הזיהום .במתקנים . לא יודע מה ההשפעה של זה . ואותם מיתלוננים .לכו .גשו .ראו .תחושו .מבפנים .וככה תשנו את הדעה . ובזן עומד .בנתונים כמו בזן בחול .
עמי אבוטבול . | 26.04.18
2.
הכל נהדר
רק תסביר לנו בבקשה, מדוע באחת מתחנות הניטור במפרץ חיפה נמדדו 4 חריגות בנזן בשבוע אחד בסוף מרץ? התחנה המדוברת ממוקמת בסמוך למתחם בז״ן, ערכי השיא נמדדו בשעות הקטנות של הלילה (כלומר מקורם לא בתחבורה), ובאופן פלאי הערכים נמדדו כשהרוח נישבה מכיוון המפעל. כל זאת כשמעל המפעל מרחף צו סגירה של המשרד להגנת הסביבה, עקב חריגות בנזן שיצא חצי שנה לפני כן. אזכיר לכם, שבנזן הוא מסרטן ודאי לאדם. אז כנראה ש1.3 מיליארד שקלים אינם מספיקים. וכנראה שהמפעל יורק על הרגולטור ודורך על הציבור.
אחד שיודע | 24.04.18
1.
גם העובדות חשובות, הנה הן לפניכם -
אם הכל שקוף ונהדר, למה בזן מתעקשים להחזיק בידיהם את רשיון העסק שלהם עצמם, ולמנוע מהרשויות את היכולת לאכוף מפגעים סביבתיים? כל עוד תנקטו בצעדים דורסניים כמו זה, תוכלו להמשיך לחלום לזכות באמון הציבור.
ליהי שחר ברמן, מגמה ירוקה חיפה  | 24.04.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת