אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

המושבים והקיבוצים עתרו לבג"ץ בבקשה לעצור את הבנייה על קרקעות חקלאיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
רוב הדירות בקיבוצים לא ראויות למגורים
הקשת המזרחית ואכולי קנאה ושטופי מוח. למה לא הלכתם לחיות בקיבוץ? פתאום הנדלן מעורר בכם קנאה? אז תדעו לכם שלא כל הנוצץ זהב. סבי ואימי וגם אני גרנו בדירות שלא הייתם רוצים לגור בהם. גם הדירה שאני גרה בה לא ראויה למגורים כי האדמה זזה והיסודות לא חזקים. הכל מלא סדקים. אימי גרה בדירה פצפונת והדירה בכלל לא שלה. אז תפסיקו להסיט נגד הקיבוצים שלבנים שלהם אין ירושה כמו לכם שתקבלו את הדירה של סבא וסבתא או של הוריכם ביום מן הימים. וגם כסף לרוב הקיבוצניקים אין. הם היו טפשים שלא דאגו לעצמם בזמן.
קיבוצניקית לשעבר | 30.04.19
7.
חוצפה של מושבניקים - ממלח הארץ למלכי הנדלן
לא ייאמן - מלח הארץ. גם פה בתגובות. שוב הסיפורים קורעי הלב על סבא וסבתא שירו עליהם ערבים והמדינה גזלה להם את הפרנסה. הרי היום על כל נחלה מותר לכם לבנות 3 בתים נפרדים שעם כל ההקלות יכולים להגיע למעל 200 מטר כל אחד. כל חקלאי לשעבר הסס את כל המחסנים לדירות לא מורשות, שלא לדבר על כל ההקלות מהמינהל. עכשיו בואו ניקח זוג מרוקאים שנזרקו במדבר ירוחם דימונה וכו. גם עליהם ירו גם אותם גנבו וגם אותם לא היו צריכים שהמפעל נסגר. ומי ייקח אותם בגיל 60???? אף אחד לא נתן להם זכות לעוד שלוש דירות שיכון...
החזון איש | 25.04.18
5.
גזל, מחיקת ההיסטוריה וסילוף עובדות
למגיבים 2 ו 3 שכנראה נעדרו משיעורי היסטוריה. בשנות העשרים והשלושים הגיעו לכאן אנשים אמיצים וציונים אשר לא קיבלו מתנות אלא רכשו בכספם ובכספי תרומות וכן גם בעזרת המדינה קרקעות שהיו ביצות מוקפות בישובים ערבים. האנשים האלה הקימו ישובים חקלאות משגשגת שהיוותה מקור להכנסה ובסיס לביו-חקלאות של ימינו, שמרו על אדמות המדינה, נילחמו בפורעים, הקימו מפעלים שעד היום משגשגים והשביחו את הקרקעות. לא קיבלו מתנות ולא לקחו מאף אחד וודאי וודאי לא אוכלי חינם.
ניר | 25.04.18
4.
ככה זה אצל היהודים
צרות עין ושנאת חינם! אורי וצנחן נכה שסבא וסבתא שלי עזבו את העיר ובאו לכפר למושב בקו התפר מאות מטרים מהערבים ללמוד ולעסוק בחקלאות חטפו אש ברמה יומית , עשו חקלאות ובנו את ארץ ישראל במו ידיהם , העבירו את עבודת החקלאות להורים שלי שקרעו את התחת וכל זמן היו בחובות . ושה שביום בהיר אחד הממשלה החליטה לרסק את החקלאות בארץ ולייבא מחו"ל והשאירו את הוריי עם חובות , בלי יכולת להתפרנס בכבוד כי מי ייקח אנשים בני 60 ללא השכלה לעבודה נורמאלית עם סככות שוממות. לא מגיע להם להזדקן בכבוד?
דורון | 25.04.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת