אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

פרדוקס השירותים: זו הסיבה שבגללה 42% מהסטארט-אפים נכשלים

27 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

27.
בגדול נכון, אבל יש כל כך הרבה יוצאי דופן, שלא רלוונטי
היה מייספייס לפני פייסבוק, היה סקייפ לפני וואטסאפ והיה פליקר לפני אינסטגרם. הטוויסט שהממציאים של המיזמים החדשים האלה הביאו היה מאוד קטן במונחים טכנולוגיים. הם השכילו לקלוע לטעם ההמונים בדברים הקטנטנים, כאלו שקשה לנתח, בודאי שלא לצפות. לקוחות הוכיחו שהם מקבלים החלטות לא רציונליות וקונים דברים פשוט כי הם מגניבים. תביא מוצר עם אפיל - תמכור. למשל, חישן ניייר הטואלט יכול להיות אביזר נובורישי שישלב סנוביות והומור. אנשים ישוויצו בו ויתייגו אותו. יצטלמו לידו בבתי חברים וכו'. ואולי לא. לך דע
יזם באופי ובמעשה | 12.05.18
17.
7 אתה יודע מה הנרי פורד אמר על זה
אם הייתי שואל את הלקוחות מה הם רוצים - הם היו אומרים - סוס טוב יותר. לפתח לפי דרישת לקוח יציב ואמין, לרוב, מתאים דווקא לחברות וותיקות \ קבלניות. סטרטאפ, מבוסס על חדשנות, גם אם יש לקוחות פוטנציאליים באופק - קיומם ויציבות הביקוש שיגיע מהם, ניצבים בסימן שאלה. ו-כן, פנסיית קבע שווה הרבה יותר מכל אקזיט :\.
אלון מסק | 04.05.18
12.
עצוב שהאנושות עסוקה ב"לעשות כסף" ובדברים הזויים
הקפיטליזם הרס כל חלקה טובה בכדור הזה, האנושות עסוקה במרדף אחרי כסף והמרדף הזה הרסני לכדור הארץ, ולקיום שלנו כאן. מיטב המוחות עסוקים בלפתח דברים שאין להם שום צורך הגיוני במקום לפתור בעיות רציניות שמאיימות על הקיום שלנו כאן כמו בריאות, אנרגיה, זיהום אוויר מים ועוד...
קפיטליזם הרסני | 04.05.18
2.
שיטת LEAN טוענת שצריך לבדוק את שוק הלקוחות קודם
הפואנטה של השיטה היא "מה שמביא ערך ללקוח" - ואם משהו לא מביא ערך, לא צריך לעשות אותו. השיטה ממליצה לוודא שיש ביקוש לפני שעובדים על ההיצע. הבעיה היחידה היא שלפעמים ניתן באמצעות פירסום נכון לייצר ביקוש במקום שהוא לא היה קיים קודם. דברים כמו דיאודורנט לא היו מעניינים אף אחד עד שהחברה לא יצאה בקמפיין לשכנע אנשים שריח גוף זה דבר רע - לדוגמה.
יסמין | 04.05.18
1.
נחמד, אבל ברור שהחברים ב CBI לא היו יזמים בעצמם
הרוב המוחץ של הסטארט-אפים (אני מתייחס לטכנולוגיים בלבד) הינו בבחינת "פתרון מחפש בעיה" ולכן בהגדרה התסמונת המתוארת בכתבה מתקיימת. מצד שני, זה מאוד נדיר שיזם מזהה בעיה או צורך כואב ומצליח למצוא לה פתרון (קשה עד בלתי אפשרי, מנסיוני האישי ללכת בכיוון הזה) טכנולוגי מתאים.
רוני | 04.05.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת