אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

פסקת ההתגברות: ישראל תהפוך לדמוקרטיה היחידה בלי הגבלות על השלטון

43 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

43.
קמפיין לחיזוק הרשות השופטת
בנוסף להגנה על הרשות השופטת - יש לחזק את הראשות המחוקקת. ---------------------------------------------------------------- במקביל להגנה על הרשות השופטת חשוב לחזק את הרשות המחוקקת. החלטות הכנסת כיום מוכתבות ומוכפפות למשמעת הקואלציונית. ----------------------------------------------------------- במובנים רבים - הממשלה היא גם הרשות המחוקקת. צעד ראשון לתיקון המצב - חקיקה שתמנע מחבר ממשלה לכהן גם כחבר כנסת. ********************************************************* קורא לקמפיין ציבורי חוצה מפלגות - לחוקק איסור על ח"כ להיות חבר בממשלה ! ***********************************************************
אברהמי קול | 07.05.18
39.
הוא פשוט משקר
נתחיל בכך שישראל היא באמת מיוחדת. אבל בכוון ההפוך. ישראל היא הדמוקרטיה המערבית היחידה בה שופטים משתתפים בבחירת שופטים. הזוי. היא הדמוקרטיה היחידה בה לפקיד כמו היועץ המשפטי לממשלה יש סמכות לתת הוראות מחייבות לנבחרי ציבור, הוא הפרשן הבלעדי של החוק ויש לו מונופול על יצוג הממשלה בבית המשפט. היא הדמוקרטיה היחידה בעולם שלא חוקקה חוקה ובכל זאת בית המשפט גנב לעצמו סמכות לפסול חוקים. אם נאמר שחוקי היסוד הם חוקה, ישראל היא הדמוקרטיה היחידה שהחוקה שלה חוקקה ברוב יחסי קטן בהשתתפות מיעוט חברי פרלמנט.
אלי | 07.05.18
34.
31 תפסיק לחרטט
המטרה של הפסקה היא לדחוף רגל ולסגור את השיבר סופית.. ומעתה יוכל כל דכפין בממשלה לקבוע מה שהוא רוצה.. בלי איזון.. אין תכלס הפרדה בין הרשות המחוקקת לרשות המבצעת.. גם עם רוב קבוע ועדת שרים מיישמת רק את מה שהממשלה רוצה.. כך שהרשות השופטת נשארה המגן האחרון.. ידוע שמה שמעניין את בנט ושקד אלו לא 1000 עובדים זרים אלא אפשרויות הקשורות לדת ומדינה.. אורח החיים, זכויות האדם, זכויות להטבים.. עוד ועוד.. הגברת שקד אמרה בעצמה שחוקי היסוד פרשו פרשנות נרחבת מידיי את "זכויות האדם" כל עוד הכסף יופנה להתנחלויות לא תהיה לה בעיה.."הדברים דבריי שקד הידיים ידי יוגב וסמוטריץ" כפי הנראה אנחנו בדרך למדינת הלכה דה פקטו
מקס | 06.05.18
27.
עסקני רחוב
יום מביש ושחור לכולנו שחבורה מנותקת זו עוסקת בהשרדות במקום לשקם את החורבן הכלכלי של אזרחי המדינה.עלינו לביא חשבון עם חבורת פושעים נהנתנית שסידרה לעצמה תנאי הפקרות על הגב השבור של 3 מיליון אזרחים ענייל ללא אוכל וחיים.מעולם לא היה ראש ממשלה כה עלוב וכה חזיר עלוב.
בגדדי | 06.05.18
26.
דומה
כורח המציאות בישראל . מערכת הביטחון מעכבת החזרת גופות מחבלים כדי לקבל גופות חיילנו בגצ מבטל . ישראל רוצה לגרש מסתננים פורעים נרקומנים פושעים .בגצ מבטל . ישראל מבקשת להרוס בתי מחבלים דבר שהוכח כמונע פיגועים ,בגצ מבטל . בגצ בישראל מתערב בכל דבר גם בדברים שאין לו כל מושג בהם . פיסקת ההתגברות חובה . בגץ צבר כוח רב ומשתמש בו לפגוע ברוב אזרחי ישראל .
יגאל  | 06.05.18
24.
איזונים ובלמים
לכל ה"גאונים" הדמוקרטים שיוצאים נגד בגץ. לא הבנתם...זה בסדר להגביל את כוחו של בגץ אבל!!!! ופה אבל גדול, יש לייצר פה מערכות איזונים אחרות כמו שני בתי מחוקקים, חוקה כמו הרבה דמוקרטיות ותיקות ורציניות. החלשת בגץ היום ללא איזונים ובלמים אלו יהפכו את ישראל לדמוקטטורה מונרכית בסגנון ארדואן... בהצלחה!!
איציק | 06.05.18
23.
מה מסובך כאן? ביבי כמו ארדואן רוצה שליטה מוחלטת על:
התקשורת. בית המשפט. הכנסת. וזאת רק מקדמה שנהפוך מהרלדיקטטורה נחמדה..כי השופטים הימניים של ביבי, שקד ובנט יוכלו להכניס לכלא כל אדם עם דעות שהפשיסטים האלה לא אוהבים...כך היה עם מוסוליני..פרנקו..סטלין..ארדואן ועוד כ 50 מדינות דיקטטוריות ברחבי העולם... נחמד לא?
BB KING | 06.05.18
22.
חוק ההתגברות הוא תגובת נגד שלילית לאקטיביזם שיפוטי שחרג מסמכותו.
אקטיביזם שיפוטי הפך לכינוי מכובס לפלישת בית המשפט אל תוך המנגנון הדמוקרטי בנבחר ע"י גוף שאינו נבחר, באופן בו בית המשפט נכנס לענייני הממשלה בהכשלת הטיפול במהגרי עבודה לא חוקיים (בדגש על ה-"לא חוקי") הם דוגמה אחת מני רבות, בית המשפט הוא לא גוף נבחר ואין זה מקומו לנהל את ענייני הממשלה, היה זה בית המשפט שהפר את האיזון העדין בין 2 הרשויות וחוק ההתגברות מהווה תגובת נגד בלתי ראויה והרסנית לדמוקרטיה. במקום לרוץ לחוקק חוקים במודל של ארדואן, מוטב לחנך שופטים וחברי כנסת מהו תפקידם (בדגש על גבולות תפקידם) בקיום ממשל דמוקרטי.
דניאל | 06.05.18
20.
"בישראל, בגלל שליטת הממשלה בכנסת, מדובר למעשה בישות שלטונית אחת", קישקוש בלבוש.
יש כל כך הרבה דוגמאות בהן האופוזיציה ביחד עם חלק מהקואליציה בכנסת הצליחו להדיח ראש ממשלה מכהן. 1. נתניהו בקדנציה הראשונה שלו. 2. אהוד ברק. שניהם אגב נבחרו אז בבחירות ישירות. הממשלה בישראל ניזונה מפשרות אדיאולוגיות בקואליציה שיש בה דעות שונות ולפעמים מנוגדות. ברגע שהממשלה סוטה מהקונסנסוס הממשלה נופלת וזהו חבל דק מאד. דעותיהם הפוליטיות של השופטים לא צריכים להיות במגרש הזה. חוק ההתגברות בא להוציא את השופטים ממשחק התן-קח הפוליטי.
שמואל | 06.05.18
5.
אז ישב עמיחי כהן והתאמץ למצוא הבדלים בין ישראל לבריטניה
אז הוא המציא משהו: בית עליון? כולם יודעים שמאז 1911 בית הלורדים הוא חותמת גומי בלבד של הפרלמנט, וראינו זאת אשתקד עם חוק הברקזיט. בחירות אזוריות? איפה כתוב ומי החליט שפרלמנט שנשלט ע"י 2-3 מפלגות גדולות עם בחירות אזוריות הוא פחות ריכוזי ויותר "מוגבל" מפרלמנט כמו בישראל עם 10 מפלגות שונות בשיטה היחסית? הדעת נותנת כמובן שדווקא ריבוי מפלגות מחליש את השלטון, ואכן אנחנו רואים בימים אלה ממש כיצד כל מפלגה מצליחה לשתק את הקואליציה. בית הדין האירופי? כידוע אף אחד משני בתי הדין האירופים (שמאחד מהם בריטניה בתהליכי ניתוק, כידוע) אינו בעל סמכות לבטל חקיקה בריטית, ואכן הדבר מעולם לא אירע.
משפטן | 06.05.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת