אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

בכירי עורכי הדין בישראל נגד פסקת ההתגברות: "הכוונה להגביל את סמכותו של ביהמ"ש העליון - מקוממת"

18 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

18.
זה מה שרציתם מצביעי ״מחל״?? אנחנו הופכים לדיקטטורה
האסון מגיע במהירות. ישראל הופכת לדיקטטורה פאשיסטית. נתניהו הפושע מוכר את הדמוקרטיה שלנו תמורת חסינות. כל מי שרוצה ״להיות עם חופשי בארצנו״ - זה הזמן לקום ולומר לא. כי אחרי שיעבירו את החוקים הפאשיסטים כולנו נהייה פושעים אם נתנגד לנתניהו. האיש חסר מעצורים, פושע שיעשה הכל להימלט מהחוק. הוא מבטיח לחרדים הכל, על חשבון הרוב החילוני, כדי שיתמכו בחסינות ובפסקת התגברות וכל הדברים האלה משמעם דיקטטורה.
מיכאל | 28.04.19
16.
איזה מועדון...
אני נגד פסקת ההתגברות המוצעת. אבל כשאני רואה את אוסף החברים הזה, מתחשק לי דווקא להיות בעד. אבל אז אני נזכר באפי נווה שתומך בשרת המשפטים שמקדמת את הפסקה, ושוב בא לי להיות נגד. בקיצור, גם מועדון "אצולת" וגם מועדון "עסקונת" עורכי הדין מעוררים תחושה דומה. שתי קבוצות של אנשים שבעים שמשרתים בעיקר בעלי הון. קניית עצות מכל אחד מהם בקשר למה טוב ל"ברקוביץ'" מראשון לציון או ל"ביטון" מחדרה - על אחריותכם בלבד.
משפטן | 11.05.18
12.
מיעוט שאינו מייצג
רוב עוה"ד מבינים את מה שרוב הציבור מבין, והוא, שבג"ץ חצה את הקוים שבין הרשות המחוקקת לרשות המבצעת. רוב הבעיות שיצר הבג"ץ נשענות על חוק יסוד כבוד האדם וחירותו וחוק יסוד חופש העיסוק שנחקקו בכנסת ה12 (ואגב. נחקקו בגניבת דעת ובמרמה מאחורי גבם של הח"כים. ראו בספרו של מוביל חקיקת החוק הזה, אוריאל לין, "לידתה של מהפכה"). וכאן עולה השאלה, האם המצב היה כל כך גרוע בימיהם של נשיאי ביהמש"פ העליון זמורה אולשן אגרנט זוסמן לנדוי כהן שמגר (בסדר הזה)? אדרבא, רשויות החוק התנהלו למופת בידי השופטים הגדולים (והלא פופוליסטים) בהגנה על הצדק מפני הרשות המבצעת אך ללא התערבות ברשות המחוקקת. די להלך אימים על רוב הציבור בישראל.
יצחק | 10.05.18
9.
מי שפגע בבית המשפט העליון - הם השופטים ובעיקר ברק
מאז ההפיכה שחולל ברק, לפיה בית המשפט מוסמך לדון בהכל, לפסול חוקים ולהעניק זכויות עמידה - איבד בית המשפט את אמון הציבור. מקור הסמכות במדינה דמוקרטית הוא הציבור. אף אחת מהרשויות לא יכולה לשלוט בלעדיה. רואים זאת גם בתקשורת שמאבדת אמון ורלוונטיוץ מאותה סיבה בדיוק - לקחה לעצמה בעלות על הצדק והתנתקה מהציבור. כשהמשפטנים יפסיקו להאשים אחרים ויחפשו מתי ואיך "הצדק" ו"המשפט" בישראל נפרדו - אז יתחיל האמון להשתקם.
אזרח | 09.05.18
3.
בבונים
כול עוד מפלגת הבבונים של שקד ובנט נלחמים על הקולות של הימין הקצוני לא יעזור דבר ראשית בנט חייב לקחת אחריות על אסון השטפון והביתה שנית איילת שקד מחפשת קולות אז מוכנה להרוס את הדמוקרטיה אז הדבר הריאשון לצאת לרחובות. הדבר השני הבעייתי ראש הממשלה שבוי בידי פאנטים אז בחירות עכשיו
נמרוד | 09.05.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת