אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מחירי הדירות יורדים; מה עושים עכשיו?

70 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

68.
אלו שיש להם כסף קונים דירות קטנות להשקעה ואילו אלו שקשה להם להשיג הון עצמי נשארים ללא דירות קטנות
המדינה לצריכה למסות מעל דירה שניה, ולתת קנס גבוה על דירות רפאים. במקום זה החליטו שמיסוי יהיה מעל דירה עשירית ... כי חלק מחזיקים גם 20 דירות. זה לא פותר את הבעיה מה גם שמי שיש לו כאלה סכומים יודע גם איך לרמות את שלטונות המס.
דני | 17.05.18
66.
מחירי דירות לא יורדים. המחיר הממוצע ירד עם הכנסת
דירות כחלון . תוציאו אותן וראו פלא המחיר עלה. פייק מדד. עם זאת ירדו התחלות הבנייה. מי שקנה כחלון זעה. אותו אפקט היה אם היו מוכרים במחיר כולל הקרקע ונותנים מחיר הקרקע מענק לזכאים. לפחות לא היה עיוות במדד ולא היו צריכים למניפולציות להראות כאילו המדד ירד.
hguy | 17.05.18
47.
אין מחסור בדירות .יש היצע גדול של דירות למי שיש כסף.
הקבלנים ימשיכו לבנות לאלה שיכולים לשלם מחירים מטורפים. יש מספיק דירות שנבנות בכל הארץ,יש מלא פרויקטים, אבל אין כסף והקושי האמיתי הוא של אלה שרוצים לקנות את דירתם הראשונה והיחידה.(לא משפרי דיור ולא משקיעים וכו...)
ירין | 16.05.18
35.
זו לא ירידת מחירים ולכחלון אין שום הישג
0.1% הוא שינוי אפסי קצר מועד שקשור לקפאון בשוק ולעסקאות מחיר למשתכן. זה ושום דבר יותר מזה. אם כי יתכן שבנקודות מסוימות המחירים לא יעלו ואולי אפילו ירדו מעט, באופן כללי המחירים ימשיכו לעלות כי דירות הן מוצר במחסור וכל התרגילים של כחלון לא מוסיפים לשוק דירות בקצב הרצוי והדרוש. מעבר לכל זה צריך לבדוק היטב את נתוני הלמ"ס הם כבר "טעו" לא פעם בנושא הנדל"ן. אילו לא היו טעויות תמימות אלא נבעו משני גורמים, חוסר הבנה והטיה פוליטית כי הלמ"ס הוא חלק ממשרד רוה"מ. שאלו עצמכם את השאלה מדוע נאסר על השמאי הממשלתי לפרסם נתונים ? ובכן ....כי הוא לא סר למרות הפוליטיקאים ודיווח אמת.
חיים - מומחה נדל"ן | 16.05.18
33.
האמת, אני לא דואג מקיטון בהתחלות בניה
זה בסופו ששל דבר עניין של שיוויי משקל הביקוש קטן לכן הקבלנים עוצרים פרוייקטים מנגד, אלו שכבר סיימו לבנות לא מצליחים למכור לקבלנים שלא בונים יש תשלומים שוטפים - צמ"ה, עובדים קבועים, הלוואות וכד' מתישהו מישהו יישבר ויתחיל למכור זול יותר, או שימכור את הקרקעות לגורם אמיד יותר, או שפשוט יקרוס כך או כך זה יגרום לזעזועים בענף. אישית, אני חושב שהמהלך הבא שצריך לעשות זה מיסוי שנתי על קרקעות שלא מנוצלות לבניה. זה יוסיף עוד לחץ על הקבלנים לבנות או להיפטר מהקרקע, מה שיגרום למכירה זולה יותר, ובסופו של דבר לבניה על הקרקע.
גכע | 16.05.18
26.
הצעה הפוכה
כולם מסכמים שבכדי להוריד את מחירי הדירות צריך לבנות. אולי הפתרון הוא הפוך מכל מה שעושה כחלון: להוריד מסים על דירות, לתת לקבלנים להרוויח וגם למשקיעים, העיקר שייבנו. מצד שני, לחייב במס גבוה מאוד כל קבלן שקונה מגרש ולא בונה תוך זמן קצוב כך שלא יהיה כדאי לקבלן לעכב בניה... התוצאה תהיה אולי שבשלב ראשון המחירים יעלו עד שיהיה עודף היצע של דירות (במיוחד להשכרה) ואז המחירים ירדו. בנוסף יש להעלות את תשלום הארנונה על דירות לא מאוכלסות.
ש | 16.05.18
25.
פתרון פשוט
הקבלנים יושבים על קרקעות ומאטים בכוונה את הבנייה. הפתרון פשוט מאין כמותו - יש למסות החזקה של קרקעות על ידי קבלנים "שדוגרים" עליהן לתקופה של למעלה משנה מבלי לבנות, ובמקביל לפתוח את השוק לקבלנים מחו"ל. צעדים אלה ייצרו היצע מכובד, ובתוספת עליה טבעית של הריבית יביאו לסיום הבועה (גם אם במחיר של התפכחות כואבת) ותחזיר את השוק למצב שפוי. אבל זה חלום שלעולם לא יתגשם בעולם של לוביסטים ואינטרסנטים.
בעל החלומות | 16.05.18
16.
לפי הכלכלן הראשי 10,400 דירות נעלמו משוק השכירות. זאת הדרמה הגדולה.
בשקט בשקט המדיניות של כחלון מביאה לחיסול שוק הדירות להשכרה בישראל. בעוד כמה שנים אנשים צעירים אחרי צבא שירצו לצאת מהבית של ההורים יגלו שיש להם מבחר קטן והמון מתחרים על כל דירה באזור מבוקש. לא כל בחור בן 21 בשל לקנות דירה. אנשים צרכים שיהיו דירות להשכרה. את זה כחלון לא מבין.
דרור | 16.05.18
8.
ירידה של 0.1% תוך סיבסוד של 5 מליארד ש"ח כסף ציבורי זו עליה
אם מחר המדינה תוחליט שהיא מורידה את מחיר הדלק בשקל לליטר למי שיש לו רכב לבן, זה אומר שהמדד ירד? שהמחירים במדינה ירדו, או שזה אומר שהמדינה נתנה שוחד בחירות למשהו וזה הכול? רבות דובר על כך שהמשבר פרץ כי נרדמו בשמירה ולא תכננו מספיק ולא בנו מספיק, אז מה עשה כחלון? הוא שיחק עם המספרים [ככה הוא עובד אף פעם לא באמת משנה רק שופך כסף ציבורי] אבל שוב כמות התחלות הבניה יורדת, וואו אבל זה מה שגרם למשבר מלכתחילה, אז נכון שכחלון מקווה שהקטסטרופה שהוא מייצר תתפרץ אחרי הבחירות.
רמי | 16.05.18
6.
מציגים הצגה ומדובר בהצגת שווא
מחירי הדירות לא יורדים, ההיפך הוא הנכון. מחירי הדירות עולים והביקושים קיימים, חיים ונושמים. מציגים לנו מצג מעוות שמדמה ירידה של שני אחוזים מתחילת שנת 2018. כל בר דעת יודע שלבודד ולדעת ירידה של 20,000 ש"ח על כל מיליון שקל ממחיר הדירה, בפועל הוא לא הגיוני והוא בלתי אפשרי. ערכתי בדיקות ופרסמתי דירות שבבעלותי למכירה במחירי שוק ומעלה והטלפון לא מפסיק לצלצל. חברים יקרים, מדובר בקבוצת נוכלים מקצועית שיודעת להציג לעם מה שיבקש לעצמו לראות רק כדי להחזיק במושב הכנסת קדנציה נוספת.
מאור | 16.05.18
1.
המדד מעוות
המחירים לא יורדים, זה שקר אדיר, והמדינה חונקת את העיתונים (האוצר בעיקר) שלא ידברו על השקר הגדול. מחיר למשתכן לא צריך להכנס למדד הנדל"ן זה סובסידיה לחלק נמוך מהאוכלוסיה וזה מטה את המדד כלפי מטה באופן מובהק, אף אחד לא מפרסם את זה, למה? כי האוצר בולם את זה ,שלא יעביר תקציבים וכדומה. בכיה לדורות
שקר גס | 16.05.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת