אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

אכזבה לחוסכים בקרנות הותיקות - לא יקבלו חזרה 40 מיליארד שקל שקוצצו

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
הדברים אינם כה פשוטים ולא מדובר רק בהתנהלות קלוקלת של הקרנות - למדינה יש חלק נכבד במשבר
צריך ללכת קצת אחורה בזמן. נתחיל בזה שהפיקוח על הקרנות היה של המדינה והיא התרשלה בפיקוח. אחרת לא היה משבר. דבר שני - הדינה קבעה לעולים חדשים מסוף שנות השישים תחילת שנות התישעים שיקבלו פנסיה מוגדלת של 45 לשנה כי הגיעו בגיל מאוחר ולא הייתה להם הזדמנות לחסוך לפנסיה - המדינה קבעה זאת אבל לא שילמה את המשמעות של ההחלטה הזאת. שוב אשם תורם של המדינה. זכויות פנסיה חריגות לעובדי קבוצות מיוחסות כמו מקורות ובזק ואחרים - גם זה בוצע בכסות המדינה ובידיעת המדינה כי היה כדאי למדינה לחסוך בהוצאות שוטפות ובהפרשות אבל להיטיב עם הפנסיונרים האלה. אז עוד מחדל של המדינה. אז מדוע המדינה לא תשלם על כך? אני יודע שהמדינה היא אנחנו. כולנו. אבל על כל שטות של כל אחד כולנו משלמים. למה זה חריג? על השטות של פנסיה תקציבית אנחנו לא משלמים? על פניסה לפנסיונרים בני 45 מצהל משטרה ועוד אנחנו לא משלמים? בקיצור. המדינה "שדדה" 250 מיליארד שקל מכספי הביטוח הלאומי שכולנו שילמנו ולא מוכנה להחזיר. כנ"ל לגבי הפנסיות המדוברות.
יועץ עסקי | 06.06.18
6.
מצחיק שאדם עם פנסיה של 19,000 ש"ח ש12,000 על חשבון הציבור עוד מתלונן
אם המדינה (אנחנו משלמי המיסים) לא היינו מצילים את קרן הפנסיה של אדון עברי הוא היה מקבל פנסיה בין כלום ל 6,000 ש"ח לחודש, אבל בזכות מימון של הציבור של 80 מיליארד ש"ח הוא מקבל 19,000 סכום מכובד למרות שהיה ראוי הרבה יותר שחברי הקרן עם שכר עתק כמו מר עיברי "יעזרו" יותר לחברים עם פנסיה נמוכה הרבה יותר ולא לקחת את הכסף מהציבור.
רמי | 06.06.18
5.
שתי דברים
ראשית כל היה ראוי לכתוב בכותרת שנמנעה הטלת מס נוסף של 40 מליארד ש"ח על האזרחים הצעירים שמממנים את הקרנות ההסתדרותיות המושחתות הללו. דבר שני, הטענה של התובע מופרכת. לא באמת מדובר בהרעת תנאים כי התנאים האמיתיים של הקרנות הן לשלם לו אפס שקל לחודש פנסיה עקב פשיטת הרגל שלהן (הרי מה שכתוב בתקנון לא שווה כלום כשאין כסף בקופה). המהלך שהמדינה עשתה למעשה שיפרה את התנאים האמיתיים של החוסך.
יונה | 06.06.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת