אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

משה כחלון: "יש צורך ממשי ברגולטורי־על פיננסיים במשק"

120 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

119.
הגמלאים חטפו מכה בביטול הקולקטיבי הסיעודי
יש שמועות שרצות בדבר הקמת מפלגת גימלאים חדשה שתכה שוק על ירך את אלו שביטלו את הסיעודי. גם בני משפחותיהם של הקשישים שנזרקו וגם חבריהם של בני המשפחות יצביעו בקלפי בהתאם לתחושה המחורבנת שהם מרגישים מביטול הביטוח הקולקטיבי ובמיוחד הסיעודי
איתן | 13.06.18
115.
השר מנסח עצמו משפטית ועושה על הציבור סיבוב.
מחירי הדיור נבלמו או הופחתו? - אולי בחמש מאות שקלים. זוכים במכרז מחיר למשכן? - בטח, אטרקטיבי, הזכייה היא בעפולה/קריית שמונה. מקומות שהמדינה לא טרחה לפתח. משכילים לוקחים משכנתא ל-40 שנה, אם בכלל. כשהייתי תלמיד ביסודי, הייתה מורה מחליפה גדולת ממדים למדיי. בכל פעם שמצאה תלמיד מבלף כי מבצע את המטלות, דפקה על השולחן בחוזק כדי להסב את תשומת ליבו, ושאלה: "תגיד תלמיד יקר, אתה עובד?" . התלמיד כמובן ישר מבטו המאולף ואמר: "כן המורה אני עובד !!!!". זו ענתה לו: " נכון. עובד עליי אולי". זוכרים את מתווה הגז?
לארי קינג | 13.06.18
89.
היחיד שעשה מהפכה בשנתיים - שלוש, מה ששום שר אוצר או שר בכלל, עשה לפניו.
בסלולר, בדיור, במיסוי, ברגולציה בקרוב, בנקים, חברות ביטוח, חברות פיננסים. תודה יא גבר!! אגב, תחבור לליכוד (וגם אורלי לוי) ויחד תעברו את ה 60 מנדטים. הגיע הזמן לממשלה יציבה וללא מורא ופחד מזיזה עניינים בענק.
דניאל | 12.06.18
85.
כחלון "החברתי" חי בנידמה לי הזוי רמות מסוכנות
כמו לפיד בזמנו בא ונעלם . כך יהיה לדעתי עם כחלון מיום ליום אנו רואים כחלון מתרחק מה"חברתי" שלו. זה שלא ניקנות דירות רק מראה כמה הוא הזוי. יש אלפי דירות שלא נקנות עקב רמת בניה נמוכה והתנהלות קבלנים גרועה ביותר לפי כתבות לא נותנים לקונים אפשרות לבדיקת הדירה. ויש לכחלון החוצפה להגיד הורדנו מחירים עצרנו את ההתייקרות הזויי לגמרי ולא אמת במקרה הטוב.
דוד | 12.06.18
84.
מרד חזק בקנית דירות
אל תקנו דירות. לא לקנות חד משמעית. לא יתכן שמחירי דירה שיש בה אוויר מעט בלוקים קצת קרמיקה חומרים זולים לא משובחים, בונים לגבוה רק אויר צפיפות נוראית , וכל זה על קרקע ששיכת לנו האזרחים למה? עלות בנית דירה למ"ר היא כ:5,000 ש"ח למ"ר ז"א שדירה בשטח של 100 מ"ר צ"ל במחיר של כ: 600,000 ש"ח בלבד, אז למה החזירות למכור ב-2,000,000 ש"ח למה? לא לא לא לקנות לייבש את כולם לצאת להפגנה ולהצביע ברגלים. אל תקחו משכנתאות אל תקנו אתם מעשירים את כל הטיקונים שלהם יש את הברז בבנק והקבלנים שגוזרים עלינו קופונים
שרה עוזרי | 12.06.18
83.
כחלון נכשל. בתקופתו המחירים עלו 20 אחוז.
המחירים ממשיכים לעלות. הבניה נעצרה. אבל הוא בשלו - חושף שינים עקומות ומספר סיפור כאילו הכיוון מטה. כחלון יודע שהוא אינו דובר אמת. הוא גם מבין שהרוב "קלטו" את השקר. אבל הוא בונה על החמורים המעטים שנשארו - שיצביעו לו כדי שיעבור את אחוז החסימה.
לא תעבור אחוז חסימה | 12.06.18
81.
ב 4 חודשים האחרונים (ינואר עד אפריל)נמכרו כ 33000 דירות (חדשות ויד 2)
תבדוקו ב 4 חודשים האחרונים (ינואר עד אפריל)נמכרו כ 33000 דירות (חדשות ויד 2) ב 4 חודשים המקבילים ב 2017 נמכרו ,באותה תקופה , 33770 דירות . כלומר ירידה של 2% ...... וואווו .... ,תמיד שמציגים נתונים על משקעים שלא קונים , נשאלת השאלה אז מי כן קנה 33000 דירות מתחילת השנה ??????
מחשב מסלול | 12.06.18
80.
מר כחלון, היחיד שמאמין לך זה....משה כחלון,. תפסיק לשקר לעצמך.
אין ל צעירים כסף לקנות דירות חדשות, חלקם קונים דירות קטנות, יד שניה בכל מיני חורים. אתה מוביל את ישראל ל מיתון. אבל אתה לא תעשה שום צד בניגוד להשקפת עולם של ביבי, אז אין מה לומר לך, אולי תתפטר ו תפרק את המפלגה המיותרת שלך (ליכוד ב' ) ותחזור לליכוד.
אאג, ישראל | 12.06.18
78.
כחלון באמת בונה על מטומטמים
איך מכירה של "משקיעים" מעלה את ההיצע? ה"משקיעים" שדירתם ריקה לא מוכרים ולא ימכרו לא משנה מה יעשה הפופוליסט כחלון כחלון מדבר על בחירות הוא מריץ את קמפיין הבחירות הכי ארוך שהיה כאן במימון מלא של המדינה, מליארדים של שקלים נשפכים כשוחד בחירות לציבור מצומצם והכי מצחיק זה שלמרות המליארדים הוא בעצם דופק גם את הציבור הזה ולכן הוא ילך הביתה בבחירות הבאות
רמי | 12.06.18
76.
דירה בארץ זו ההשקעה הכי בטוחה ומשתלמת. המחירים עולים מקום המדינה חוץ מתקופות של מיתון
ואז יש קצת דשדוש, כמו עכשיו כשאנשים מחכים על הגדר. ברגע שפחלון ייעלם מהמפה הפוליטית הכל יתפרץ שוב. בדיוק כפי שקרה עם תוכנית מע"מ אפס. זה הכי חכם להשקיע במדינה כמו ישראל עם מעט קרקעות וריבוי טבעי גדול, במיוחד בערים הגדולות. מה גם שבתקופת המיתון הנוכחית עדיין יש אזורים מתפתחים שהמחירים כל הזמן עולים בהם. מי שמכיר את שוק הדיור העולמי, ומשברים שהיו, יודע עד כמה הנדל"ן בארץ יציב, יותר ממדינות אחרות, ויותר מהשקעה בשוק ההון
דן | 12.06.18
69.
כל הכבוד לכחלון, בזכותו יש לנו דירה בראשון לציון במיליון שקל הנחה!!!
אגב, שכח לציין שאחד השקרים שניסו להפיץ בכדי להכפיש את תוכנית מחיר למשתכן היה שייקח לפחות 7 שנים (עם דגש על לפחות) עד לקבלת הדירה בעוד בכל יום מסתיים פרויקט אחר של מחיר למשתכן אחרי פחות מ3 שנים מתחילת הפרויקט! דירות ברמה סבירה לחלוטין וההבדל בינן לדירות "יוקרטיות" הוא ארונות מטבח בעיצוב חדשני יותר ואסלות תלויות כאילו שזה מה שמשנה למי שתקוע בשכירות ולא מסוגל לקנות דירה או לחלופין שזה מה שמוצאים בדירות שבנו פה בשנות ה60 שעולות בדיוק אותו הדבר. פשוט הזוי ומגוכך כל כך שזה לא יאמן שמנסים לטעון שהדירות האלה נחותות...סך הכל 4 קירות.
חיים | 12.06.18
68.
שברת את בועת מחירי הדירות? חלום בהקיץ... שברת את הזוגות הצעירים.
כל עוד יש הרבה יותר ביקוש מהיצע לא ירדו המחירים. כל עוד לא תדאג לבניה המונית וזולה ותחבורה נורמלית לפריפריה, המחירים לא ירדו. פשוט הזוגות הצעירים לא יוכלו לקנות דירה ואפילו לא להשכיר. זוהי מלחמת התשה פסיכולוגית שמי שמפסיד זה רק הזוגות הצעירים.
אב לצעירים מתבגרים | 12.06.18
67.
יש דרך יותר טובה למנוע מרוץ אחר דירה
הסיבה שאנשים בארץ חייבים להיות בעלים של דירה (ובכך גורמים לעליית המחיר - כי רוצים לקנות בכל מחיר) היא חינוך ואוירה. באנגליה יש ל70% מהאוכלוסיה הבוגרת בעלות על נכס - כי זה מה שהם הורגלו. ומצד שני בשוויץ אחוז בעלי הדירה הוא רק 37% ושמדברים על אוכלוסיה צעירה עד גיל 65 - 26%! כולם גרים שם בשכירות. למה בן אדם חייב לקנות דירה? מה, זה צו משמיים? הרי אפילו לאחר העליות המחיר בעשור האחרון, להשקיע בבורסה לאורך זמן היה רווחי יותר. וזה לא ששם אין ביקוש לדירות - הוא גבוה מההיצע והתנאים לרכישה (למשל משכנתא) טובים בהרבה מישראל (אפשר לקחת משכנתא גם ל100 שנים). הסיבה היא בעיקרה חברתית - חינוכית. דירה זה לא הכל בחיים, לא חייבים להיות בעלי דירה כדי להצליח בחיים, אבל זאת האוירה שמשדרים - גם בפעילות ממוקדת כמו מחיר למשתכן. מה בעצם אומרים לצעיר - אין לך דירה, אז בו נוריד לך כדי שתהיה לך. אתה מעודד אותם לרכוש גם אם זה לא יתן להם עדיפות כלכלית על מי שאין לו. וזה מוכח כלכלית.
עופר | 12.06.18
57.
כולנו פיל לבן
האיש חי בסרט כנראה שהוא באמת מטומטם ולא סתם אחד שלא מכיר את המצוקות של האזרחים בישראל. הוא בעיקר טוב בתור שכפ"צ מגן על שלטון הפשע של הליכוד ובניית שכונות מגורים במקומות שאף אחד לא רוצה לגור בהן. המחירים יורדים כי המשקעים בדמות זוגות צעירים תקועים עם דירות על הנייר, בבנייה או מוכנות איפה שאין שוכרים.
שלטון האפסים | 12.06.18
55.
תותח
סוף סוף שר שעובד ומביא תוצאות , ויודע לתקן וליעל תוך כדי תנועה , כל עם ישראל צריך להודות לו על מחיר למשתכן , עזר להרבה זוגות צעירים וגם להורים שהיו צרכים לממן מהפנסיה שלהם את דירת ילדהם , ואין מה לעשות אין פתרונות פלא זה הפתרון הטיב ביותר בזמן הקצר ביותר , שאפו גדול חבל שעם ישראל לא יודע להעריך ורק מתלוננים
מאיר | 12.06.18
52.
"אתה תשלם על זה כבר בבחירות הקרובות"
כחלון אתה אסון לענף הבניה עליו נשענים רוב רובם של העסקים וכלכלת המדינה בכלל. מחיר למשתכן זהו בלוף אחד גדול וכשזוגות צעירים בזמן האמת מבינים את רמת הבניה וההצמדה לתשומות הבניה מיום זכיית היזם בקרקע , בחישוב ההצמדה עד למסירת הדירה שנים קדימה ולהוסיף על כך שכר דירה של שלוש שנים ויותר... יקר יותר ובטח לא משתלם לזוגות צעירים. יצרת אפקט הפוך בו כל יושבי הגדר יכנסו בבת אחת חזרה לשוק הנדל"ן , אין הרבה היצע לעומת כמות ענקית של ביקוש , מה יוצר ביקוש רב ומעט היצע : עליית מחירים מטורפת !!! זה מה שיקרה. איך אומרים בלשון העם : "אתה תשלם על זה כבר בבחירות הקרובות" דרכת והרסת פרנסה של יותר מידי אנשים בכל רובדי העם!!! כחלון אתה שר אוצר שהוא אסון לכלכת ישראל , נקודה !!!
רובי ב. | 12.06.18
48.
העלאת ריבית + שחרור מאסיבי של דירות מידי משקיעים = קריסה הדיור
לא יתכן שדירה מתפרקת ברחוב ראשי ללא חניה ומעלית תתומחר במחירים אסטרונומיים. ריבית גבוהה משמעותה הרחקת טפילים חסרי ממון משוק הדיור שבזכות הלוואות זולות הצליחו לרכוש דירות מתפרקות ולהשכיר אותן. בשילוב עם התופעה הגוברת של נישואים בגיל מאוחר(או רווקות נצחית) ומודלים שונים של משפחות, יש ביקוש לדירות כאלה ולכן יש להן שוכרים. אם הדירות היו במחיר נורמלי אותם שוכרים היו רוכשים אותן משפרים, משלמים ועד, עושים טוב לבניין ולא הופכים מקומות לתחנת רכבת או בית בושת. מודל ההשקעה בדירות הרס את המדינה.
מיסטיק ריבר | 12.06.18
47.
קזקשן- ריסקת את ענף המלונאות והמסעדנות עם היטלים
לא נשכח לך את זה בבחירות כחלון, הגרלות זה בלוף- איפה נשמע כדבר הזה שצריך לזכות בהגרלה על מנת להיות זכאי- ושידעו כל המסעדנים שכשפנינו לכחלון לגבי היטל עובדים זרים הוא אמר שאין בזה שום רווח פוליטי ולכן לא יבטל אותו- למרות שבענף החקלאות ההיטל בוטל
מייצג העם | 12.06.18
40.
ומי יחליט כששני הרגולטורים לא יסכימו ביניהם? - הפוליטיקאים?
יש קונפליקט מובנה בין יציבות לבין תחרות. כיום כל רגולטור מקצועי בתחומו, וחייב לאזן בין יציבות לתחרות... כחלון מציע פתרון בו אף אחד לא אחראי לכלום: רגולטור התחרות יגיד שרגולטור היציבות לא מאשר, ולהיפך... בסוף מי יכריע? שר האוצר... ממש יופי...
האזרח עופר | 12.06.18
34.
ערימת קשקושים הזויה
העליות אולי נבלמו, אבל בעיקר בגלל ישיבה על הגדר. לא מחיר למשתכן ולא מחיר למתחרפן. מה עם מערכת הבריאות? מה עם הזקנים? הנכים? מה עם הצבא השמן והבזבזן? מה עם פיזור תקציבים לשמירה על הכסא של ביבי? כל דבר במדינה הוא מהיקרים בעולם. מי שיש לו קצת שכל לא יסתכל על "ירידה" של 5,000 שקל במחיר דירה, הוא יסתכל על מסביב ויראה ששם יקררררררררררררררררררר
אבי | 12.06.18
32.
כחלון
אני בבכלל לא סומך על פוליטקאים שמחייכים, זה יותר נראה כמו -"איך אני דופק אותך" מאשר חיוך, בטח כחלון שגם משלב בזה ספה "יענו עממית" כדי להתחבר לעם ולעממיות שהוא מנסה לשדר.. סתם עוד מושחת מבית היותר של הפוליטיקה הישאלית, ולחשוב שפעם חשבתי שאנשים פרטיים ולא גנרלים הם הפוליטקאים הטובים יותר.
רועי | 12.06.18
29.
על מה הטיפש מחייך על תוכנית שעולה מליארדים למדינה. על ירידה בהתחלות הבנייה
שיגרמו לבלון אדיר במחירי הדיור. על שכר דירה שעולה ל 30% מתושבי המדינה. וכל זה כדי לתת לקבוצה קטנה יחסית. מה איכפת לו שאני קונה דירה ב 5 מ' שח או ב 4 מ' שח. על ההפרש מקבל מס רכישה ומס שבח. את האסון המהלך הזה עוד יזכרו להרבה זמן.
hguy | 12.06.18
18.
אני בעד 3 רגולטורי עד - שמעליהם יהיו עוד שנים + עוד 4 מכל צד
אז באמת הכל ילך חלק אולי במקום זה תעבירו את כל הקרקעות לבעלות פרטית ? אם תהפכו את המחזיקים/חוכרים לבעלים תרד למעלה מחצי מהבירוקרטיה בארץ. ומחירי הקרקעות ירדו ב 90 אחוז - כי יהיו הרבה קרקעות בשוק עם הרבה בעלים.
ארז | 12.06.18
16.
מגוכח, שם את באב"ד שמנסה לרסק את העצמאות של המפקחת על הביטוח
הפוליטיקה המכוערת בין הפוליטיקאים לבין הרשויות כבר הובהרה בסבבים הקודמים לנטרול הרשות המפקחת על הביטוח. מתפקדי ליכוד לוטשים עיניים לכחלון עם כל הוועדות איתור למיניהם שהוא מקים. רשות מפקחת על הבנקים חייבת להישאר עצמאית, וזה היה רצונה של סלינגר כלפי סוכני הביטוח.
זורע חול בעיני אזרחים | 12.06.18
13.
הולכים לפשיטת רגל
נותנים להם 90% משכנתא, לאנשים שבקושי מרוויחים 8 אלף ביחד , בהצלחה לזוגות שלקחו משכנתא ל30 שנה, עם החזרים של 7 ומעלה (ונותנים להורים לשלם להם 20% מההחזר) וזה יתפוצץ להם ולכחלון שכבר לא יהיה איכפת לו בפנים. עוד 5-10 שנים, הירידות הם לטווח קצר - עד סוף 2019 , לאחר מכן יתחילו שוב לעלות המחירים. הוא מדבר שטויות
יפיל את הזוגות | 12.06.18
8.
מה עם הפנסיה התקציבית
מר כחלון למה לא פעלת להורדת העול של הפנסיה התקציבית מהציבור. הדור הצעיר לא צריך לשלם על טעויות של העבר. בנוסף לכך חתמת על הסכם גרוע עם משרד הביטחון במקום לקצץ בתקציב המשרד ולהעביר את הכסף לתקציבים חברתיים. יש לך עוד שנה לסיום הקדנציה לתקן את המצב .
אלון | 12.06.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת