אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

רועי פולקמן מציע: השוכר והמשכיר יתחלקו בדמי התיווך חצי־חצי

16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

15.
הצעה כושלת שאינה ברת אכיפה
במקום להתערב כל הזמן ביחסי שוכר-משכיר ולחוקק חוקים בלתי אכיפים, הגיע הזמן שהממשלה תקים את הגוף "רשם השכירויות". לרשם השכירויות יהיה אתר אינטרנט ממשלתי בו יוכלו משכירים לפרסם בחינם את דירותיהם כולל העלאת תצלומי החדרים וחזית הבניין. אתר "יד 2" יספק את הפלטפורמה התשתיתי שלו לטובת האתר הממשלתי. אצל רשם השכירויות תהיה אפשרות לשלם את המס על השכרת הדירה והוא יתן תוקף לחוזה השכירות ע"י חותמת ממשלתית. חוזה שכירות ללא תשלום המס וחותמת לא יקבל את הגנת בתי המשפט בישראל. רשם השכירויות יקים מערכת בתי משפט מהירים לשכירות כמו "תביעות קטנות" ושם יקבלו הן השוכרים והן המשכירים ייעוץ וסעדים משפטיים. חוזה שכירות הדירה יחתם באופן דיגיטלי לחלוטין ע"י הצדדים באתר וגם תשלום שכר הדירה יתאפשר רק דרך האתר , תוך ניקוי המס מהשקל הראשון. המשכיר יוכל לצרף רק את רשימת המטלטלין הייחודית למושכר וכל שאר התנאים המשפטיים יהיו אחידים , ברורים וברי אכיפה אצל המפקח על השכירות אשר ישמש שופט שלום בבית הדין.
משפטן | 16.06.18
11.
מנותקים מהמציאות
באזורי הביקוש בעלי הנכסים לא צריכים באמת מתווך, לרוב המתווך יפנה לבעל הנכס ויגיד לו ״מה אכפת לך? אתה לא צריך לשלם. אני אביא לך שוכרים״. בעלי הנכסים ממש אבל ממש לא רודפים אחרי המתווכים. מה שצריך זה יותר שרות של בדיקת וסינון שוכרים. כשאני משכירה נכס בתל אביב, יש לי עשרות פניות וזה לטובת כולם שגורם שלישי יעשה את הסינון ויצמצם לי את המועמדים ל5 שוכרים שמהם כבר אבחר לבד.
כרגיל  | 14.06.18
10.
גם באזורי הביקוש הגבוהים ביותר, אפשר למצוא דירה בלי מתווך, עד היום לא ברור העניין
כאחד ששוכר שנים רבות ומחליף כל כמה שנים דירה (וגם משכיר...), מעולם לא הבנתי מדוע צריך מתווך לדירה נורמלית. כמה פעמים הלכתי מתוך סקרנות עם מתווכים לראות דירה פוטנציאלית להשכרה עבורי, חד משמעית לדירה להשכרה דרך תיווך יש איזה פאק ולכן לא מחפשים שוכר עצמאית. פשוט צריך להסביר את זה לאנשים והשוק יעשה את שלו. כל ההצעות חוק הפופוליסטיות ההזויות האלה רק נותנות לגיטימציה לתיווך בשכירות - תכניסו לראש כבר, לא לתיווך!!!
על פופוליזם ומקצועות מיותרים | 14.06.18
9.
ח"כ פולקמן חצוף והזוי
-מזכיר את דון קישוט, הוא לא יכול לשלוט בכוחות השוק וכמי ש"כביכול" בא לטובת השוכרים מנסה בכל כוחו בעבודת המתווכים שנעשית ימים ולילות, כמעט בכל שעות היממה כי הרי "השוכרים" כולם טליתות כחולות, מנומסים, אדיבים, בעלי יושרה וכו. השוכרים מתקשרים בכל שעה שבא להם, שולחים סמסים והודעות וואטצאפ גם בחצות, דעתנים, יודעים מה הם רוצים ולא פראיירים כלל, ומבחינת פולקמן כל זה בסדר ורק המתווכים אשמים במצב. אז ח"כ פולקמן, אנחנו נבחרנו ונבחנו ע"י משרד המשפטים ומנהלים את עסקינו כחוק ומתפרנסים מתיווך ומי שלא מעוניין, לא פונה למתווכים ויש הרבה כאלו שמוצאים נכסים עבור עצמם לבד, ללא עזרת תיווך! אל תתעסק בנו ואל תפגע במטה לחמנו ואני מציע לך להתחיל לדאוג לעצמך ובעצמך כי לא ברור אם תיבחר אי פעם שוב לכנסת אתה ומפלגתך המיותרת וההזויה.
הארי המזוהם | 14.06.18
6.
גם את המשכורת של פולקמן נחלק חצי לו וחצי לביבי
למה פרנסת תווך זה עניין של הכנסת בארופה וארהב העמלה היא 3 חודשי שכירות והעמלה ברכישה היא בין 3-10 % ואף אחד לא מערער על זה הם רוצים להוזיל עלויות שיתרכזו בהעלאת ההיצע השוק הוא חופשי פשוט חצופים להטיל רפש על ציבור שלם של מתווכים הם לא אשמים במחירים הגבןהים לדוגמא בחיפה המחירים כמעט חצי
משה | 14.06.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת