אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הקרב על היועמ"ש: הבית היהודי מסמן את גבולות המשפט

15 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

15.
טעות בהבנת הנקרא
סמכויות היועצים המשפטיים הומצאו על ידיהם. החוק נתן להם סמכות לייעץ והם לקחו סמכות להחליט. משפטים זה לא כמו מתמטיקה. אין רק תשובה אחת נכונה. אין רק דרך אחת נכונה. ישנם שיקולעם שונים ואיזונים שונים. רובם לא קבועים בחוק כלל אלא בהשקפת עולם. כיום מישהו החליט שזכותומשל מחבל לחיות עולה על זכותו של הציבור לביטחון. חייבת להיות סכנה ברורה ומיידית לחיי אדם כדי למנוע רצח. פעם תפיסת העולם של בית המשפט העליון היתה מעט יותר לטובת העם לעומת זכויות הרוצח. האם פעם בג"ץ היה דיקטטורי? לא.
משפטן | 27.06.18
13.
כמעט כל המדינות הדמוקרטיות הבינו
שצריך להיות אדם שהוא יהיה הפוסק האחרון באי הסכמות בין השלטון לאזרח. והם הבינו שהאדם אמור להיות ישר ונטול פניות. האדם הזה הוא שופט והוא משתייך למערכת המשפט. כמובן שלעתים אחד מהצדדים לא מרוצה מהתוצאה. לכן יש ערכאת ערעור. אבל ברור שפולטיקאי אינו יכול לשמש בתפקיד כזה וגם השיטה לבחירת השופטים אינה יכולה להיות כמו שבוחרים חברי פרלמנט. מכיוון שאין שיטה מושלמת צריך לבחור את השופטים על פי כישוריהם וככל האפשר פחות על פי קריטריונים לא ענייניים. לאחרונה אנחנו עדים לקביעת ובחירת השופטים תוך בחישה פוליטית חזקה ומתחזקת. כדאי לזכור שהיו מדינות שבפועל לא היו דמוקרטיות שמערכת המשפט שרתה את השלטון באופן גורף די אם נזכור את "הדמוקרטיות העממיות" את איטליה, ספרד, פורטוגל גרמניה ועוד במחצית הראשונה של המאה העשרים ומדינות בדרום אמריקה במחצית השנייה כדי להבין את הבעתיות של מצב כזה וכדאי לראות מה קורה עכשיו לנגד ענינו ברוסיה ובטורקיה כדי להשתדל שלא להתדרדר למצב דומה.
אזרח | 26.06.18
11.
העם לא מטומטם
צפיתי בזעזוע ובאי אמון מוחלט כיצד נציגי "חונטה משפטית" מגינים בכל כוחם על...כוחם. שאריות האמונה הנאיבית שאנשי משפט הם "מורמים מעם" ונוהגים באובייקטיביות הרבה יותר מאחרים הלכו לי לאיבוד. כולם בני אדם וכולם מוטים. המאבק של השרה שקד הוא אולי מהחשובים בתולדות המדינה. האינטרס הציבורי הראשון במעלה הוא משילות - שממשלה נבחרת תוכל לדאוג לאזרחים ולא להתבוסס במלחמה נגד מפלצות בירוקרטיות ושלל מכשולים מעשי-ידי-אדם כלשהו "שדואג לציבור בדרכו". שלטון החוק הוא לא מטרה. שלטון החוק הוא אמצעי להשיג צדק, אמת וסדר.
שיר | 26.06.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת