אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"יש לבטל הטבות מס לחוסכים לפנסיה ‑ הן פוגעות בשוויון"

53 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

53.
מחקר "חדש"
לא ברור מה מחדש המחקר החדש, סה"כ מחקר ותוצאות ברמה נמוכה מאוד שמתאים לעבודת גמר לסוף תיכון, הפרופ' כנראה לא בקיא לגבי הנתונים וההבטחות שנתנו כאשר בוצע שינוי ומיסוי בנושא, בזכות מעמד הביניים שבו הוא רוצה לפגוע הוא יכול לשבת במגדל השן ולפרסם מחקר שראוי אולי להתפרסם ככתבה במקומון .
רפי | 01.07.18
52.
אז תדפקו אותנו עוד קצת. גם להכריח מי שלא רצה לחסוך, גם לא לתת תמריץ
מי שלא חסך עד היום, היו לו סיבות טובות לזה. הוא לחוץ על כסף עכשו, הוא רוצה לחסוך עצמאית בלי לשלם אחוזים גדולים לחברות הפנסיה. לא כולם טיפשים חסרי מודעות שמחכים לאוצר שיבוא להציל אותם מעצמם. הסיבה היחידה שיש לאנשים לחסוך לפנסיה דרך קרנות הפנסיה זה הטבות המס. אחרת כולנו לוקחים את הכסף שלנו ומשקיעים אותו לבד בקרנות IRA למשל או במניות מחקות בלי לשלם אחוזים לגוזרי הקופונים בדרך. אז או לתת הטבה, או להפסיק להכריח. מדינה סוציאליסטית דפוקה
שרית | 01.07.18
49.
מקבלי פנסיה תקציבית מציעים לפגוע בפנסיות צוברות.
אין גבול לחוצפה. כל בר דעת יודע שהעיוות הגדול בתחום הפנסיה מצוי בפנסיה התקציבית. אבל כל מי שנהנה מפנסיה תקציבית מתעלם מהעיוות הזה. צריך לחייב כל מי שמפרסם דעה או מאמר בתחום הפנסיה בגילוי נאות, מה גובה הפנסיה התקציבית שלו.
משה | 28.06.18
45.
מחקר דפוק לחלוטין
אם יחייבו אותי במס - אני פשוט אמשוך את הכסף משם ואשקיע עצמאים עם דמי ניהול הרבה יותר הגיוניים מאשר בקופות/קרנות פנסיה. אם גם ככה אני משלם מס - אז עדיף כבר מזומן ביד. אין כזה דבר חוק פסניה חובה. כי מותר למשוך שניה אחרי שמפקידים בתנאי שמשלמים מס. ואז אחרי שכל האנשים כמוני ימשכו את הכסף, הקרנות פשוט יקרסו ונראה איך מדינה תצליח לממן את 4% ל"אליטה פנסיונית" החדשה
ך | 27.06.18
43.
ועוד לא מבינים למה אנשים קונים דירות
לאזרח במדינת ישראל די ברור שאם הוא לא איש צבא קבע, עובד מדינה או עובד באחד המונופולים הגדולים, הסיכוי שלו לחיות בכבוד בהגיעו לפנסיה הוא רק אם הוא יצליח להתארגן על חיסכון נוסף כי החיסכון הפנסיוני הוא ארנק שהמדינה אוהבת לגשת ולמשוך ממנו. החורקים הנכבדים כול כך מתבטלים במכוני המחקר שלהם שהם לא מבינים את המציאות, זה נכון מטמטית שאם אישה תעבוד עוד 5 שנים הכיסכון הפנסיוני שלה יגדל, רק מה מי שלא עובד בנ"ל הסיכוי שלו לעבוד אחרי גיל 55-60 הוא אפסי. החוקרים גם שכחו לציין, למרות הארכת תוחלת החיים, כמה לא היו זוכים לפנסיה אם היו מחכים עוד 5 שנים (כמה נשים נפטרות בגילאים 62-67) אז אנשים קונים דירות ומכווים שלא יהיו הרבה שרי אוצר אינפנטליים כמו כחלון שגם את החיסכון הזה מנסים לקחת. לא כולם הם חברי כנסת או פרופסורים שמקבלים פנשיה של 30-40 אלף ש"ח לחודש.
רמי | 27.06.18
42.
אין "הטבת מס" יש דחיית מס. האם המומחה הוא כזה מומחה?
אם היה כזה מומחה, בטח היה יודע שפנסיה חייבת במס הכנסה. כלומר, כל הכסף שנכנס לקופת הפנסיה יעבור בסופו של דבר דרך המסננת של מס הכנסה. האם המומחה מציע למסות פעמיים באותו מס את אותה ההכנסה? או שאולי, כמומחה, היה יכול להציע חישוב דיפרנציאלי של הפטור ממס לאחר הפרישה. זה היה קולע למטרתו, אבל כנראה לא מביא כותרת בעיתון. מה שמשמעותי בפנסיה הוא לא מה אני מפריש היום אלא מה אני אקבל לאחר הפרישה. בהתאם לכך גם יקבע אם אוכל להמשיך להתקיים בכבוד בפנסיה או לא. המומחה מציע להטיל עלי היום מס מתוך הנחה, נטולת כל ביסוס, מה תהיה הפנסיה שלי עוד 30 שנה. זה לא חברתי ולא נעליים.
אחד | 27.06.18
41.
מסקנות של ראייה קצרת טווח בלבד - זה כמו משל המקל והגזר
ביטול ההטבות כמוהן כמו עליית מיסים על המדרגות הגבוהות. יש לזה סוף - עקומת לאופר. אפשר גם לחוקק חוק שאין יותר קביעות לפרופסורים ותיקים, כי אין להם אופציה ריאלית ללכת לתעשייה ולקבל משכורות שווי ערך. זאת הצעה לא הוגנת בדיוק כמו של הפרופסור המכובד. הטבות הן הדרך לשכנע מישהו - הגזר. חוק הדרך לכפות משהו, לפעמים חסר היגיון - המקל. למדינה דמוקרטית עדיף כמה שיותר חוקים עם גזר.
ארז | 27.06.18
32.
חסכון פנסיוני
הפכתם את החסכון הפנסיוני לשק חבטות של כל כלכלן שחושב את עצמו למומחה , איזה מאמר מטופש הרי המדינה משתמשת בחסכון הפנסיוני כקופה ללא תחתית והמדינה עושה בו ככל העולה על רוחם , וכן אתה בא ומשפריץ מיים עכורים על תוכניות וגורם למבול ספקולציות לפני קובעי המדניות שלא מבינים כמוך כלום............. חסכון הוא של כולם וכל אחד לפי יכולותו ( ראה מה עשו החרדים לביטוח הסעודי על זה נתת את הדעת?) בנתיים הממשלה מונעת קיום סוציאלי מאותה אוכלוסיה שבאמת צריכים הטבות ( וגם מקבלים , אל תשקר אתה יודע)
jojo | 27.06.18
31.
אמא שלכם היתה ממש גרועה אתמול בלילה - להקל קצת על מעמד הביניים זה "להעביר כסף לאוכלוסיות חזקות"?
הפרופסור המושחת שוכח לספר לכם שני דברים: 1. יש תקרה להטבות המס האלו, מעל גובה שכר מסוים כבר לא מקבלים - אם רוצים שינוי אפשר להעביר אותו דרך הקטנת התקרה ולא דרך ביטול גורף 2. לפרופסור יש פנסיה תקציבית, הוא לא מוטרד מהטבות מס ודמי ניהול, הוא גם לא מוטרד מיציבות כלכלית של הגופים - הפנסיה התקציבית הפילה את האוניברסיטה העברית :-( תפסיקו לקחת ממעמד הביניים - הוא זה שמחזיק את המדינה
מעמד ביניים בינוני | 27.06.18
28.
ושוב, אף אחד לא מדבר על הפנסיות התקציביות
מגזר שלם קיבל הטבת ענק, שקוראים לה פנסיה תקציבית, ואף אחד לא מדבר עליה. קל לרדת על ההטבות האסטרונומיות שמוענקות לחוסכי הפנסיה, אבל רק שלא יגעו בתקציביות. כל שקל של הטבה לפנסיה הצוברת הוא ראוי ומידתי. אם מישהו רוצה לחסוך בתקציב הממשלה, שיתכבד לחתוך קצת בתקציביות.
משה | 27.06.18
25.
אולי נבטל את מדרגות המס כי הן פוגעות בשוויון
לא יאומן איזה דברים מוזרים מוציאים פרופסורים מתחת ידם. עובדים שמשקיעים ומתקדמים בעבודה מפרישים מחצית משכרם למסים לעומת עובדים שלא משלמים מס כלל. הטבות המס לחסכון הפנסיוני הם בבחינת מעט מזעיר ופיצוי מוגבל ביותר לעובדים הנושאים את הכלכלה הישראלית על כתפיהם .
הגיון עקום | 27.06.18
24.
לבטל את החובה לנהל את הפנסיות אצל אלו ששותים את דמנו! שכל אחד ינהל לבד!
מאז העברת החוק של החובה להפקיד לפנסיה, עיקר הכספים שנחסכים לפנסיה מושקעים בכל מיני חברות שעיקר עבודתם היא "להשקיע" את הכסף שלנו אצל חארות כמו תשובה שעושים תספורות ומפסידים לנו כספים, ועוד על הפסדים אלו אנחנו צריכים לשלם להם דמי ניהול!!! די!!! מספיק!!! רוצה לנהל לעצמי לבד את החסכונות ללא יועצי אחיתופל כמו קרנות הפנסיה! לא רוצה שאת הכסף שחסכתי בשתי ידי בעבודה קשה יבזבז איזה פקיד מושתן באותן קרנות שמחליט להשקיע אותן אצל גנבים כמו תשובה, דנקנר, פישמן וכדומה!!!! אח"כ הם יקבלו תספורת על ההפסדים, אבל כשהם עושים רווחים אסטרונומיים אנחנו לא רואים מזה כלום!
למה צריך דמי ניהול על הפסדים | 27.06.18
18.
בצבא פורשים צעירים והולכים לעבוד ברשויות או בממשלה
הס מלדבר ומלהזכיר מי הם הגורמים האמיתיים למצב הפנסיוני, כל מקבלי הפנסיה התקציבית ובראשם אנשי צהל שגם פורשים בגיל צעיר ומרביתם לאחר מכן הולכים לעבוד בעריות ובממשלה (אז מדוע צריך לפרוש מוקדם ?! האם כולם אנשי קומנדו או טייסי קרב?!). העיקר הפרופסור הלא מלומד הזה נותן עצות אחיתופל- נו שיון, גם הוא חי על פנסיה תקציבית, למה לא להעמיס עלינו כל האנשים שמפרנסים את הפרזיטים, תקץץ בזכויות ותקטין את הקצבאות, תגדיל את ההפרשות וגם תגדיל את גיל הפרישה כעת. באמת פרופסור דגול ..... הוא פרופסור כמו שאני אסטרונאוט ...... כל אהבל נהיה לי פרופסור, צא חביבי מהבועה
ששש.... בטחון  | 27.06.18
16.
הפרופסור מהכובד עובד באונ' העברית שם נהוגה פנסיה תקציבית שמוטטה את האוניברסיטה!!
לכן הוא לא מדבר על הרעה החולה באמת של פנסיה תקציבית שלמדינה יש התחייבויות של כטריליון שקל (כן 1000 מיליארד שקל - זה לא טעות). הפנסיה התקציבית שממנה הוא וחבריו לאוניברסיטה נהנים ויהנו ממנה גרמה לאוניברסיטה העיברית לפשוט את הרגל ולהתחנן למדינה שתזרים לה מיליארדים!
גילוי נאות | 27.06.18
11.
מעניין לגבי הפרופסור
1. האם הוא מודע לכך שבמדדים בינ"ל, מס הכנסה הישראלי אחד הפרוגרסיבים בעולם? 2. בהמשך לכך, האם הוא מודע לכך שלאחרונה ההטבות לחסכון הפנסיוני קוצצו פעמיים? קשה לטעון שהם מכוונות לשכבות הממש חזקות. 3. האם הפרופסור נהנה מפנסיה תקציבית נדיבה ועתירת הטבות מס? הוא וחבריו. ראוי היה גם לגעת בפרה הקדושה הזאת לפני שמקצצים לשכירים/עצמאים שעובדים קשה ומרוויחים שכר ממוצע.
יונה | 27.06.18
10.
בסיסי ביותר , בגיל 75 יש לשלוח את הזקנים לטיול מאורגן להרי גרוזיה ,ולקחת את הפנסיה
מה לא ? כמו אצל האסקימואים ,להניח על גוש קרח להפרד יפה ולדחוף לים אפשרות אחרת ,ללכת לווטרינר ופשוט להרדים אפשר גם לעודד מעבר של זקנים באיילון בשעות השיא אם חושבים אקסטרים אז קורס סנפלינג לגיל הזהב (ותחלס להשתמש בחבלי כביסה ) דיי נו נהייה ישרים ובוטים שימותו מהר וישאירו את הכסף שלהם (רצוי למדינה ) חברים הכל בהקצנה לא לקחת ללב המנוולים זו כל מחשבתם אוהב אותכם באמת סבא וסבתה יקרים שתזכו לאורך ימים בריאות ואושר .
שלהם . | 27.06.18
9.
דן בן דויד
הפרופסור המלומד עם קולו הבכייני יצר מכוני "מחקר" עם אוסף אנשים שהמשותף בינהם הוא הרצון העז לקחת מה"עשירים" - מעמד הביניים שנושא את המדינה על כתפיו במילואים ובעבודה. אז לפרופסור המלומד - נדמה לך שאם יש פנסיה חובה לא צריך לתמרץ. אבל כשכל אדם יכול להחליט להתעופף מכאן - יש נקודה - כמו עם הסוס שכל יום נתנו לו פחות אוכל כדי לחסוך כסף - שפתאום כל חברות הטכנולוגיה החדשות תיפתחנה בארצות אחרות ומי שיכול יקום ויסתלק. מענין איזה מחקר יצא אז מבית מדרשו של דן בן דויד
דן | 27.06.18
8.
חמורים נושאי ספרים
1. ההנחה היסודית ששוויון זה טוב שגויה לחלוטין. אם אתם חושבים שעדיף שהרופא שלכם יעבוד במלצרות - לכו על שוויון... 2. בכל אחת מהשנים האחרונות קוצצו ההטבות בגין הפרשות סוציאליות בצורה משמעותית, אפילו עד כדי יצירת כפל מס! - האם העשירונים הנמוכים מרגישים בעקבות כך שיפור כלשהו ולו הקטן ביותר? האם ניתן בכלל למדוד שיפור כלשהו במצבם וליחס זאת בצורה הגיונית להפחתת ההטבות הסוציאליות? 3. כמו שהעירו כאן לפני - ישנם מגזרים שלמים שמקבלים פנסיה תקציבית/פנסית גישור אשר בעליל אינם משלמים מס כמו אלו אשר חוסכים בפנסיה צוברת. לפני שמנסים לתקן כל דבר אחר בתחום הפנסיה - יש לתקן את זה!
משה משה | 27.06.18
5.
איזה חלאות קומוניסטים! אתם רוצים שכולנו נהיה עניים
איזה הטבות מס יש לעובדים השכירים? כלום! אתם פשוט ירדתם מהפסים. אתם רוצים שכולנו נהיה עניים ונעביר את כל מה שאנחנו מרוויחים לעלוקות. להעביר לעלוקות מהכלכלות המקבילות (ערבים וחרדים) ולהעביר למונופולים המושחתים (נמלים וכדומה) וכמובן להעביר לאלה שמקבלים פנסיה תקציבית שכמובן אינה מכיסם כלל. בקיצור, במדינה הזו טוב רק לעשירים המקושרים והעניים האמיתיים והמתחזים.
חיים | 27.06.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת