אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הרווח הסמוי של ביטוחי המנהלים בסכנת שקיפות

107 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

107.
רדידות עיתונאית
חבל רק שעיתונאים מחפשים כותרת ולא כתיבה מעמיקה, בית נדין הארצי לעבודה בפסק דין ליאור מועלם קבע כי ביטוח אובדן כושר עבודה עולה בהרבה על מרכיב פנסיית נכות בקרן פנסיה. לא מצוין בכתבה מה גובה ביטוח הריסק שנרכש בגיל 30 ואם בוצעו התאמות במהלך חיי החוסך, חבל - כתבה שטחית ורדודה
ליאור | 31.08.18
102.
כרגיל בכל תחום מתגלה צורת העושק שלו
הכל רקוב. אף אחד לא דואג לאזרח הקטן וכולם עומדים בתור לחלוב אותו.סוכני ביטוח. בנקאים רשיות עובדי ציבור .ממשלה ביטוח לאומימס הכנסה חרדים מערכת ביטחון ועוד. נראה שהכל רקוב עם יוקר מחיה מטורף.נקווה שהכל יקרוס והכסף הגזל ירד לטימיון. ויהיה אפשר לבנות מחדש בצורה מתוקנת אחרת אין תקנה ואפשר לסגור את העסק
רונן | 02.07.18
100.
ביטוחי מנהלים - תמונה חלקית
שוב כתבה מגמתית שלמרות שמציגה תמונה נכונה בחלקה, מתעלמת מהרבה דברים: לא חייבים לעשות ביטוח חיים כחלק בפוליסת המנהלים: אפשר לעשות בנפרד וכך גם להוזיל וגם למקסם חסכון. איך אפשר בכלל להשוות בין אכ"ע בביטוח מנהלים ובין קצבת נכות בקרן הפנסיה? ההתאמה חייבת להיעשות באופן פרטני בהתאם לסוג הלקוח בהתייעצות עם בעל רשיון
מסיק | 01.07.18
97.
כתבה שלמה על השוואה בין ביטוח מנהלים לפנסיה בלי להתייחס לביטוח הדדי לעומת חוזה??
חוסר מקצועיות או כתיבה מוטה תחליטו אתם, אני כבר יודע את התשובה, מנחש שלכותבת הכתבה יש ביטוח מנהלים שאותו לא תחליף רק תמליץ לכם לרכוש מוצר נחות כדי שתוכל למכור עוד כמה עיתונים, אז מי חושב על הרווח שלו לפני הלקוח ???
מישהו | 30.06.18
95.
ניוד מנהלים שקר המפקחת
לפני כשנתיים המפקחת הודיעה בקול גדול שרוצה לבצע פוליסת מנהלים עם ניוד למקדם מובטח ולהוזיל דמי ניהול הכשרה חברה לביטוח הייתה מוכנה ושלחה תוכניות לפיקוח כמובן שלא יצא מזה כלום המפקחת דרשה דרישות מגוחחות ולבסוף הכשרה נכנעה וביטלה את הפוליסה שיכלה לתת מענה להרבה לקוחות שבויים.נכון ביטוח מנהלים עולה יותר כסף ולפי החישוב בכתבה יש פער של 1000 שח בקיצבה אך שכחתם דבר אחד ברגע שיהיה איזון דמוגרפי ויבדקו את התביעות בקרן הפנסיה ,הפנסיה תצטמק לדוגמא אדם שהתחיל בביטוח מנהלים ב1995 מול קרן הפנסיה.ירדה ב30%.
דני | 30.06.18
92.
מגיב 24 - כל מילה בסלע. כמי שחווה את העניין על
בשרו אני מייחל לרגע שאפשר יהיה להתנער מחברה שרלטנית שהעלתה את דמי הניהול למקסימום האפשרי דווקא כשהמבוטח זקוק לכל שקל. ברגע שהניוד יתאפשר אנחנו נראה תחרות אמיתית ושיפור במדדי השרות. לא לחינם חברה כמו מגדל ביטוח נמצאת בתחתית הדרוג.
זוכמיר | 30.06.18
83.
אחד השקרים הגדולים זה אכ"ע בביטוח
תשאלו כל חברת ביטוח מה קורה לעובד צווארון לבן אם יש לו אובדן כושר עבודה בביטוח ומה בפנסיה... תגלו שאין הבדל... לראייה חברות הביטוח משלמות פחות תביעות מקרן פנסיה.. חפשו יועצי פנסיה אובייקטיביים ולא אנשי מכירות שמוכרים סיסמות של חברות הביטוח
ערן | 29.06.18
81.
מה לא מספרים לכם על קרן פנסיה
מדברים על דמי ניהול כאילו זה הדבר היחידי שקובע את טיב המוצר. מתוך נסיון, תבענו ושלמנו מאות אלפי שקלים למבוטחים באובדן כושר עבודה. לקוחות עם כיסוי מתאים לעיסוק שלהם. כולם עם ביטוח מנהלים.. אם היה להם קרן פנסיה לאף אחד לא היה מקבל אגורה אחד , לא 40 אגורות , לא 70 אגורות .,כלום . אפס אגורות. איך את מחשבת את זה גברת המפקחת או הכתב העיוור שמדקלם מה שהמפקחת מספרת לו .. או שזה לא חשוב לך ? מה קורה עם החוסר בכיסוי במקרא מוות של קרן פנסיה אם הילדים מעל גיל 21 ? כל זה לא חשוב לכם. בושה של כתבה
מישל בינוביץ | 29.06.18
77.
סלינגר הרסת את הענף...הגעת טעונה נגד הסוכנים לקדנצ
היכן קיים בעולם ריגולטור שמוציא חוזר ומיד מבצע. אין פיקוח אין היבט נוסף ... הרסת את הענף בהחלטות תמוהות וחסרות בסיס .שינית את כל חוקי הענף לרעה בהחלטות שגויות והתנשאות ... לכי ותשחררי אותנו ובוודאי תעני לי בחברת ביטוח שתשמן אותך היטב ...המון שגיאות עשית !!! את והשניים שאיתם.
איש מין הישוב... | 28.06.18
76.
אני קצת מבולבל
אני מצטט מהכתבה "מתוך כל שקל בפרמיה שמשלמים המבוטחים בביטוחי המנהלים עבור ביטוח חיים, הם מקבלים בחזרה כ־40 אגורות בממוצע. 70 אגורות נותרות בידי חברת הביטוח וסוכניה." אולי הייתי ממליץ לכותבת לקחת מחשבון אבל זה בערך כמו סיפורי העמלות שמשולמות לסוכני הביטוח הזוי כמה אפשר לדרוס אוכלוסיה שתורמת רבות כדי שאנשים כאן יוכלו להזדקן בכבוד ולשרוד משברים
אבי | 28.06.18
75.
ביטוח מנהלים
מפקחת יקרה את לעולם לא נפגשת עם לקוח ולעולם לא שלמת תביעה . לקוח רווק שלי זכרונו לברכה החליט לבחור ביטוח מנהלים עם סכום ביטוח של מאות אלפי שקלים הלקוח מנשפחה קשת יום לצערי הוא נפטר מדום לב מגיל צעיר, אם היה לו קרן פנסיה משפחתו הייתה מקבלת אלפי שקלים מביטוח המנהלים משפחתו קיבלה מאות אלפי שקלים. האם אני נוכל? האם לא פעלתי נכון? אני לא מבין אנחנו אוייבי הציבור? בושה וחרפה הקנטה והפיכת סוכן הביטוח לאוייב הציבור
אלי ביתן | 28.06.18
73.
כתבה עלובה המשקפת חוסר ידיעה חמור בנושא
הכותבת טועה ומטעה. הכיסויים הביטוחיים בקרן פנסיה הם נחותים משמעותית, במיוחד לעובדי צווארון לבן, אשר כיסוי בחברת ביטוח יתן להם הרבה יותר. לא יודע למה מנסים לקדם כל הזמן קרנות פנסיה לציבור, כאשר מדובר בכלי משחית חסכון. יותר קל לדפוק את החוסכים דרך קרנות הפנסיה מאשר דרך ביטוחי המנהלים, אשר הם חוזה ולא תקנון.
שרון | 28.06.18
67.
דורית הסינגולרית
אם ביטוח מנהלים הוא מוצר כל כך גרוע (ולהערכתי הפוליסות שמשווקות משנת 2013 הן כאלו) למה גברת סינגולריות לא אוסרת את שיווקן - הדבר בידה. אולי כדי להיראות טוב, אות אסירת השילטון על מה? על ששבתה את על מי שבוטל בביטוחי מנהלים עד 2013 בחברות הקיימות ללא אלטרנטיבה ראויה והתירה העלאה של דמי ניהול במוצר חוזי. על שבתקופתה כררש רשות שוק ההון ילי תעריפי אובדן כושר עבודה, עקב רגולציה מטעה במאות אחוזים, אין מדובר בדמי ניהול אלא באחוזים שלמים ושמנים מהשכר. אסירת ההון בעוד שנה בהון שלטון
אלון | 28.06.18
66.
נאה דורש נאה מקיים
חבל מאוד שכתבת כלכלית בכירה שאמורה להיות עם יושרה מקצועית ולהבין את נושא כתבתה אז ממש כמו בכל כתבותיה הכלכליות בתחום הביטוח הכתבה נעשית בצורה שיטחית מגמתית וחוסר הבנה בסיסית של התחום שעליו היא כותבת והעצוב מכל הסיפור שהציבור קורא ומקבל עיצות מקצועיות מכתבים שאת עבודתם המקצועית כנראה כבר שכחו ממזמן והם שבויים למרדף "הרייטינג" שמפרנס אותם והם אלה "שצועקים בשער - עושקים אותכם" , אז גברתי "נאה דורש נאה מקיים" קודם כל ולפני הכל. כאיש מקצוע שעוסק בתחוק מעל 3 עשורים עיצה לי אלייך כתבת נכבדה תלמדי את החומר מכל צדדיך והיבטיו ואז תשקפי את מה שלמדת בצורה מקצועית ללא מגמתיות וללא כחל וסרק.
רון אופק | 28.06.18
65.
סלינגר מבינה שביטוח מנהלים מוצר מנצח
המפקחת נכשלה בכל הרפורמות במיוחד קרנות המחדל ב1.5 שח שנכשלו בגיוס לקוחות למרות דמי ניהול אפסיים. קרן פנסיה זה סיכון מעצם היותו תקנון ולא פוליסת מנהלים חוזה צשפטי מחייב. אף אחד לא רוצה שיקצצו לו מהפנסיה וביטוח מנהלים זה מוצר שמאושר שנים עי הפיקוח. אז מה קרה ? קרנות המחדל נכשלו אז הגברת מנסה לבעוט ישירות בפרצוף !
טל | 28.06.18
63.
שתתחיל מלחייב את חברות הביטוח בגילוי נאות
ביטוח מנהלים בחברת כלל : 1. דוח שנתי שמפרט קצבה לגיל 75 ומקדם מובטח אעלק.. לא מגלים מה יהיה בכיל הפרישה האמיתי. המבוטח צריך לדעת לחשב... 2. סוכן שמקבל עמלה 20 שנה ואומר שלא יודע לענות מה תהיה הקצבה בגיל פרישה ובתנאים שונים 3. אין קבלת קהל. בכל הפניות הטלפוניות מפנים אותי לסןכן וחוזר חלילה מעבר לזה: נגרם נזק כספי בעצות לא נכונות מלכתחילה, נגרם נזק כספי בכל צומת החלטה כי אין ממי לקבל תשובות ארגון פשע. לא פחות.
חסרת אונים מול חב. כלל והסוכן | 28.06.18
59.
חברת כלל עושקת בביטוחי המנהלים שלה
יש לי ביטוח מנהלים עם 10% ריסק שזה ביטוח חיים. אני מפריש לריסק כ300 שח לחודש אך מקבל ביטוח חיים רק של כ1000000 שח. דבר שבכל חברה אחרת עולה כ70 שח לחודש בלבד. כל נסיונותיי לבטל זאת נחסמו על ידי חברת כלל. צעירים- לא לקנות פוליסות של חברת כלל. הם מנוולים ולא באים לטובת הלקוח.
אל תקנו ביטוח מחברת כלל. | 28.06.18
58.
אז למה סלינגר ביקשה מחברות הביטוח מטריה ביטוחית?
גילוי נאות ,אני סוכן ביטוח אבל לא מתעסק בקטע הפנסיוני. סלינגל ביקשה מחברות הביטוח ליצר ביטוח שיכסה את הליקוי בקרן הפנסיה לגבי אי כושר עבודה תעסוקתי וישולם באופן פרטי על ידי הלקוח. לקוחות עשירים ירכשו לעצמם את הביטוח ולקוחות עניים לא יוכלו להרשות לעצמם. אין ארוחות חינם, רוצים ביטוח דרך קרן הפנסיה, זה זול וזה שווה זול. רוצים אי כושר עבודה תעסוקתי, תלכו על ביטוח מנהלים או שתרכשו אותו באופן פרטי מכיסכם.
סוכן ביטוח | 28.06.18
52.
מכל שקל לוקחת חברת הביטוח 70 אגורות והעלות האמיתית 40 אגורות - אלכימיה
תהיה רציני ואל תצטט את המפקחת עם האגנדה המטופשת שלה בלי בדיקה כיסוי למקרה אבדן כושר עבודה בביטוח מנהלים טוב עשרות מונים מזה שבקרן הפנסיה כיסוי למקרה מוות בפנסיה משלם קצבה קטנה עד הגיע הילד לגיל 21 בלבד אחר כך אין הוצאות על הילד? יש יתרונות לקרן הפנסיה ויש יתרונות לביטוח מנהלים לכו לייעוץ מקצועי כי מדובר ביותר מידי כסף, אל תוותרו על ייעוץ
כתב גאון | 28.06.18
48.
תביעה נגד המפקחים בעבר שאיפשרו את השוד הזה
יש להגיש תביעה נגד כל המפקחים בעבר שאיפשרו את השוד הזה, כנגד תשלום שוחד ששילמו להם חברות הביטוח בהעסקתם ובשילובם בתפקידים בכירים במשכורות עתק בעת פרישתם. הדלתות המסתובבות הללו עלו לציבור מיליארדים, שהעשירו קומץ מקומבנים ששיחדו את פקידי הציבור שמעלו בתפקידם. אם הכסף המיותר הזה ששולם לחברות הביטוח, היה מגיע למשק ומתפזר על פני כל השוק במגוון צריכות שונות היינו שוויץ. שחיתות אמרנו? שוחד לבכירי האוצר אמרנו? לא להאמין שסרטן שכזה נחשף רק כעת הרי הוא היה ידוע וגלוי לכולם.
בכיר מאד | 28.06.18
46.
אפשר להסתגנן גם אחרת
מסלינגר כבר ייאשנו אבל ההסתגננות בכתבה פשוט גועל נפש! מספיק להציג את סוכני הביטוח כגנבים בחושך, ואת המבוטחים כטיפשים חסרי ישע. הצרכן הישראלי לא טיפש ולרוב מגיע לפגישה עם סוכן עם ידע מוקדם, כאשר אני יושב עם מבוטח מוסברות לו באופן ברור כל אחת מהאופציות הקיימות כולל יתרונות והחסרונות של כל מוצר לרבות עלות מוצרי הריסק, לבסוף הוא עושה את ההחלטה המתאימה לו באופן מושכל. אפשר לסקר את המתעללת על הביטוח גם בלי לבעוט באופן מיותר בציבור סוכני הביטוח אשר עושה ימים כלילות לטובת קהל מבוטחיו!
רועי רון - סוכן ביטוח | 28.06.18
39.
עושק הסוכנים לרעת המבוטח-סלינגר אשמה
הפשע של סלינגר הוא שמנעה מהסוכן שעושה עבודה מול הלקוח לקבל עמלה על צרופו קרן פנסיה, ולמעשה דורשת ממנו לעבוד בחינם ! חוצפה שלא תאמן. סלינגר עשתה נזקים עצומים למבוטחים. בעבר, כשסוכן קיבל עמלה על קרן פנסיה וגם על ביטוח מנהלים- הוא פעל בעיקר לטובת הלקוח כי גם הוא נהנה על עמלו. לדרוש ממישהו לעבוד בחינם זה בדיוק כמו לדרוש מסלינגר לוותר על משכורתה במיליונים של שכר. התוצאה של הטמטום והרשעות של סלינגר- האפשרות היחידה של סוכן לקבל תגמול על עבודתו היא להפנות למוצר שיש עליו תגמול מינימלי על העבודה. אם זה לא טמטום של רגולטורית, אני לא יודע מהו טמטום. "לא עכברא גנב, חורא גנב"
מומחה | 28.06.18
37.
הרווח הסמוי
כתבה יותר פופוליסטית מזו אני לא מכירה. אנחנו לקראת סוף הקדנציה ועדיין יימצא העיתונאי הקטן להביא את דברי הההבל...אני סוכנת ביטוח ומוכנה עכשיו לחתום עם חברה שתשלם את העמלות הרשומות..אז אני מציעה בחום רב לפני שעושי דבריה משמיצים תלמדו את החומר משני הצדדים..ואז תביעו דעה..
אסתי | 28.06.18
34.
רובין הוד לעשירים
‏יש תחושה הולכת וגוברת בקרב כל הקשת המקצועית (סוכנים יועצים ואף עורכי דין) ‏לאחרונה גם פוליטית מיניסטריאלית ואיגודים מקצועיים שהאישה הזו כנראה מנסה לכפר על הנזקים שעשתה בתפקיד הקודם כמנהלת חברה לדירוג אשראי אשר האסמכתא של ‏דירוגי החוב תחת פיקוחה מחקו אור מיליארדי שקלים מכספי ציבור בו בזמן שהיא מנסה להחזיר את הכסף על ידי זה שהיא מחרבת ענף שלם המפרנס רבבות אנשים בכבוד ומאפשר למיליוני מבוטחים ‏לחסוך בכבוד לגיל פרישה, הגנות למקרה אובדן כושר או מוות חס וחלילה לצערי גם הכתבה הזו ‏מגמתית וחובבנית..
מומחה בתחום | 28.06.18
30.
שאלה בנושא כיסוי ביטוחי בביטוח המנהלים
לא צויין בכתבה האם הפרמיה לקניית אובדן כושר עבודה בביטוח המנהלים היא על בסיס כיסוי עיסוקי או רגיל?. אם החישוב בביטוח המנהלים הוא על בסיס עיסוקי - הכתבה אינה מאוזנת, מכיוון שבקרנות הפנסיה קביעת קצבת הנכות היא על בסיס כל עיסוק.
יובל פנקס | 28.06.18
29.
כמה שהכתבה הזו מגמתית...
כסוכן ביטוח, אתה חייב להציג למבוטח את כל האופציות לנגד עיניו וכמובן שביטוח המנהלים הוא אופציה לגיטימית ביותר. אולם, לא מהסיבות שהכותב רושם, כי אם בגלל שרכיב האכ"ע הוא טוב יותר במנהלים (על כך לא נרשם כאן דבר וחצי דבר) וכן, הביטוח במנהלים לא הולך לשארים כי אם למוטבים (מציע לכותב ללמוד על ההבדל ולהסיק אם יתכן וקיימים מבוטחים שיעדיפו את המוצר בעצמם). כמו כן, ביטוח המנהלים כן נותן היום מקדם שמובטח מגיל 60 לעומת הפנסיה שבה המקדם רק עולה ועולה תמיד.
שגיא | 28.06.18
28.
כתבה מגמתית ולא מקצועית
אני מגדיר את עצמי אחד שחפר שנושא הפנסיוני ולהלן מספר הערות חשובות:1. רשמת שמכל שקל החברות מחזירות 40 אגורות ל בוטח ולהן נשאר 70 אגורות!! קצת ידע בחשבון לא יזיק לפני שמעלים כתבה כזו!! 2. שכחת בתחזית שלך לקחת את הרוצח השקט של הפנסיה וזה התשואה הדמוגרפית- איזון אקטוארי לדוגמא בשנת 2016 עמיתים שילמו 1% בערך מהצבירה בנוסף לדמי ניהול!!!! 3. מישהו דיבר פעם על המוצר והאיכויות שלו,נכון שבפנסיה בעולם ללא משתנים אני יחסוך יותר האם במקרה אכע אני אקבל פיצוי לפי העיסוק שלי?? תמותו ולא תקבלו שקל!! מבטיח לכם
אחד שמבין  | 28.06.18
26.
כרגיל - הכתב שליח של האוצר
1. השוואה בין ביטוח חיים הפוליסה לפנסית שארים. זה להשוות 2 מוצרים שונים ולהתנפח על כך שהמוצר הפחות טוב זול יותר. 2. כנל בנושא האכע. 3. עלויות- עלות האכע בפנסיה התייקרה ברמה של כ 140%(!!!!!)בחלק מהאוכלוסיות ביוני השנה. , אגב, לכן התיזמון...
עיתונאי מגוייס | 28.06.18
25.
נתונים מדהימים!
אני סוכן ביטוח, מוכן היום לקבל חצי (!) ממה שרשמתם כאן העמלות. אפילו רבע. רק לידיעה, על אובדן כושר עבודה מפעלי (שזה הרוב המוחלט של פוליסות אובדן כושר העבודה בשוק) העמלה עומדת על אפס עגול(!). אין לי מושג מאיפה הבאתם את הנתונים האילו אבל אם יש חברה שמןכנה לשלם את זה, אני אשמח להכיר. אגב,, אני עובד עם כל חברות הביטוח. אולי יש חברה שאני לא מכיר....?
שמוליק | 28.06.18
24.
נכון, וגם יש לקדם את ניוד ביטוחי המנהלים הישנים -
הנושא הזה תקוע ומבוטחים לא יכולים לעבור לביטוח בחברה אחרת מבלי לאבד את זכויותיהם. מדובר בעשרות אלפי לקוחות שבויים שמשלמים דמי ניהול גבוהים ללא יכולת מיקוח. חברות הביטוח "חוגגות" עליהם בזמן שדמי הניהול שוחקים מאוד את הפנסיה העתידית.
מה עם הניוד | 28.06.18
23.
א
זה מה שקורה כשעיתונאי נוקט מראש בעמדת 100% לטובת מוצר אחד ו 0% לטובת מוצר שני כשלמעשה הוא מעולם לא ישב עם חוסך פנסיוני מימיו: הוא מפספס פרטים חשובים שגורמים לו להיראות בלתי מקצועי. אז רחלי , אני אנסה לתמצת אחת ולתמיד: 1. בקרן פנסיה יש אובדן כושר גרוע על חשבון החוסך. במנהלים יש אובדן כושר מצויין על חשבון המעסיק. 2. בקרן פנסיה לא תוכלי לעולם לכמת את ההפסדים הדמוגרפיים ואת הישחקות תוחלת החיים. לא חשוב באיזה סימולטור תשתמשי. ובקיצור אין מוצר טוב יותר. כל מקרה לגופו. את זה עיתונאי לא יבין.
א | 28.06.18
22.
עוד מקרה של רמאות בביטוח מנהלים
במסגרת ביטוח מנהלים של חברת כלל שברשותי , היה לי סעיף אובדן כושר עבודה. סוכנת מטעם החברה שינתה לי סעיף זה ממשתנה לקבוע. המשמעות היא שעם השנים ,במידה ואזדקק חלילה להפעלת סעיף זה, אקבל 1% מהשכר במקום 70%, זאת מבלי ליידע אותי על כך. נוצר מצב אבסורדי שהפרשה לסעיף זה גדולה מהפיצוי שהייתי מקבל לו חלילה אזדקק להפעילו. בעקבות כך ביטלתי סעיף זה למרות גילי המבוגר. הסוכנת נעלמה, חברת כלל מתנערת מהרמאות, ומפקחת על הביטוח לא עוזרת בדיעבד התברר לי שעם הזמן סוכנות זו ניסתה לרמות אותי בסעיפים נוספים בפוליסה.
יעקב נפגע חברת כלל | 28.06.18
19.
כל הכבוד למפקחת אבל איפה היה הפיקוח על הביטוח עד היום
עשרות שנים שחברות הביטוח והסוכנים ניצלו את בורות הציבור כדי לחלוב מהם מליארדי שקלים. בשביל העובד הממוצע ביטוח מנהלים הוא סוג של קופסא שחורה. אבל בפיקוח על הביטוח ידעו יפה מאוד מה קורה וכך גם בחברות עסקיות שחלקם גם הן נהנו מהשלל. ואוסיף על כך איפה היו הכתבים הכלכליים שלכאורה גם הם היו אמורים להבין הנושא ולהתריע על כך. איפה היתה למשל שלי יחימוביץ שמתימרת לעסוק בנושאים כלכליים. מדוע לא נעשה בנידון כלום עד היום?
המגיב | 28.06.18
17.
נתחיל בזה שצעיר שמפריש לקופת פנסיה כיום לא יקבל דבר
מומחים גדולים בהרבה ממני אמרו את זה לפניי. כבר שנים ארוכות שאנחנו רואים לאן מוסד הפנסיה הולך, והמדינה כבר אוכלת את הבשר שאחרי הציפורניים מרוב סטרס. אנשים לא מתים, רבאק! אז מחייבים עצמאים להפריש, הנה, קצת חמצן. אלא שעצמאים מעדיפים לבלוע את הקנס מאשר לזרוק את כל כולו של הכסף לפח. ובינתיים, תחת מינוח מסורבל למרבית האנשים של "איזון אקטוארי" בראסמי הצעירים מממנים מכספם האישי את הזקיינלך שנשארים הרבה מאד שנים טובות ברמת חיים לא רעה (והיתר, חצי מתים מוחזקים בחיים בבתי חולים, שמצידם מקבלים סכומים נאים מהמדינה על ימי אשפוז). אם יותר אנשים היו מתעוררים ויוצאים מהקיבעון המוחי של "צריך ללכת לעבודה ולהפריש לפנסיה" או לפחות מגלים ספקנות וסקרנות בריאה, מזמן המודל היה נשבר ולא היינו קוראים את הכתבה הזו.
ארז | 28.06.18
10.
לקבע את המקצוע
בגדול הרוב נכון בכתבה, אבל יש עוד יתרון בביטוח מנהלים והוא שבמסדרת החוזה אתה מקבע את המקצוע שלך. לדוגמא מתכנת בהייטק שקרה לו משהו ולא יכול להמשיך, לא יוכל להישלח לעבוד במקצוע אחר במקרה ויקבע לו אובדן כושר עבודה. לעומת זאת בקרן פנסיה אפשר יהיה לשלוח אותו לעבוד במשהו אחר כמו קופאי בסופר. זה עוד יתרון אבל משלמים על זה בעמלות.
לקבע את המקצוע | 28.06.18
6.
במשך 70 שנה חברות הביטוח רימו אותנו, עד שהגיע דורית סלינגר!
זאת הסיבה שהם כל כך מתעבים אותה, היא והצוות שלה בחכמה גרמו לנו הציבור לשים לב, לקרוא וחינכו אותנו שלא כל מוצר ביטוחי הוא נכון. על ידי יצירת שקיפות ואתרי אינטרנט השוואתיים בביטוח חיים, רכב, דירה, בריאות, יצירת קרנות פנסיה ברירת מחדל (גם עם הציבור אדיש להן) ותחרות על מדדי שרות ותשלום שחוזר למבוטחים. מעולם חברות הביטוח לא התמודדו עם קיטון כה חד ברווחים! שאי ברכה! את מחוללת מהפכה אמיתית, בשווי של מאות אלפי שקלים לכל אזרח/ית במדינה
דלית | 28.06.18
3.
ממונה מדהימה
סוף סוף ממונה על שוק הביטוח שבאמת דואגת לציבור הרחב ולא לקדנציה הבאה שלה בשוק הפרטי. אין פלא שראש לשכת עורכי הדין וסוכני הביטוח תוקפים אותה כל הזמן....רק חבל שהיא עומדת לסיים את תפקידה, בכלל לא בטוח שממשיכה ימשיך לנהוג כך ובאמת להיות משרת ציבור. את המחיר כולנו נשלם בפנסיות שרק הולכות ומצטמצמות
רפאל | 28.06.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת