אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

צניחה של 85% במכירות מגרשי מחיר למשתכן

66 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

65.
המציאות בשטח
לדעתי מחירי הדירות יורדים לאט וימשיכו לרדת בלי קשר לתוכנית הזו. עובדה שעל מנת למשוך רוכשים איפשרו מסגרת של 90% משכנתא- כלומר שללא המסלול הזה כמות האוכלוסיה שהיתה יכולה לגשת לרכישות הללו הייתה מצטמצמת מאד. המחירים בישראל הגיעו לרמות שלמרבית קהל היעד שאין לו דירה בבעלותו, אין את היכולת לגייס את השליש המינימלי של הון עצמי הדרוש על מנת לרכוש, וגם עבור מי שיש בידו הברירה היא להתחייב למסלול החזרים חודשיים שגבוה באלף אלפיים ש"ח מהתשלום על שכר דירה. ברור שאנשים רוצים דירה בבעלותם אבל הרצון עצמו לא מספיק על מנת לייצר ביקוש. האוכלוסייה בפריפריה מרוויחה הרבה פחות מהשכר הממוצע ובמחירים הנוכחיים היא לא יכולה לרכוש דירה לעיתים גם דרך מחיר למשתכן, מי שיכול הם המשקיעים ומכאן נוצרה מציאות מעוותת בה מחירי הדירות בכל מקום בארץ למעשה התרחקו באופן דרסטי מיכולת הקניה של הצרכנים. למען האמת אני לא מצליחה להבין כיצד נותרו אנשים שטוענים שלא מדובר בבועה רצינית, בעיניי זה אבסורד.
שיר | 15.07.18
64.
אנשים צריכים לזכור 2 דברים פשוטים
1-היצע וביקוש 2-יש ביקוש לא ביקוש נסתר (50 אחוז וקצת יותר מהאנשים בארץ חיים בפריפריות ואין להם כסף, יכולים להשיג כמה גרושים ולכן דירות במליון שקל בפריפריות זה מעולה, כי אותם אנשים ביום בהיר יצטרכו לקנות דירה, ויהיו להם דירות חדשות בזול, הם כרגע רוצים שיביאו להם דירות במחיר מצחיק באיזורי ביקוש-שימשיכו לישון-כשישנים יותר מדי קמים עם כאב ראש)
אליהו | 13.07.18
56.
יש לי פיתרון מוחץ למחירי הדיור הגבוהים.
מה זה משנה בשביל אנשים שמרוויחים 5000 ש"ח בחודש אם הדירה היא 1.5 מיליון או 1.2 מיליון במחיר למשקר. העניים במדינה לא יכולים לקנות לא את זה ולא את זה. אם המדינה תקים חברת בניה ממשלתית כמו סולל בונה ותוציא את כל בנית הדירות החדשות מידי הקבלנים כי אז היא תוכל לשווק אותם לאזרחים, ולזוגות צעירים במחיר העלות. כי תכלס מתוך ניסיון שלי לא עולה יותר מ-200 אלף ש"ח ליבנות דירה בארץ.
שלמה \ קבלן לשעבר | 09.07.18
50.
התוכנית הצליחה מעל המשוער
עליית המחירים המטורפת נעצרה בבת אחת. מזכיר את עצירת האינפלציה בשנות השמונים עד כדי צריבה בדי.אנ. האי. הישראלי שאין יותר אינפלציה. שוק הדירות הפך להיות שפוי ורציונלי כמו בארצות הברית. הגענו לשלב שבו פסיכוזת עליית הדירות נעצרה. אינני ממצביעי כחלון ואני מחזק את ידיו. צר לי על הקבלנים שהימרו על עליית מחירים אין סופית, והיום הם מהססים לרכוש מגרשים בזול. ה"יזמים" והחאפרים צפויים לעבור לתחומים אחרים - כמו השקעות נדלן בחו"ל .
דוד | 09.07.18
46.
מחיר למשתכן
עכשיו תאמינו שכחלון זה גונב דעת ומשקר במצח נחושה את הציבור וגורם נזק בלתי הפיך לזוגות הצעירים זו תכנית שתהיה בכיה לדורות התקשורת שומרת עליו למרות ששם יודעים את האמת מכיון שהוא ששומר על בגצ בעצם התנגדותו לחוק ההתבגרות שישים את בגצ במקום שהוא צריך להיות ולא חונטה ששולטת במדינה מבלי שנבחרו לשלוט כן כחלון לא ל"עולם חוסן ידע העם את האמת עליך ותעשה טובה תפסיק לחייך גם סיבה לחייך וזאת כי אמרו לך פעם בתשקורת שיש לך חיוך יפה קנית בשמחה את הבלוף שלהם
מומי בנימין  | 09.07.18
45.
כחלון- מה דעתך להודות בטעות שלך
יש פתגם שאומר : "מי שלא עושה לא טועה" מר כחלון היקר - אכן ניסית לעשות טוב לזוגות הצעירים אבל כנראה (מה לעשות) לא מספיק לפעמים מאמצים . אתה לא מספיק מבין את ענף הנדלן וזו הסיבה לכישלון התכנעת שלך שנקראת מחיר למשתכן. לא נורא קורה שטועים. אבל אתה במקום להודות בטעות שלך אתה ממשיך וממשיך לירות לכל הכיוונים ללא הבחנה וממשיך להגדיל את הנזק שכבר גרמת . אנו אנשי נדלן ותיקים מבקשים ממך להודות בטעות לקחת אויר ולהפסיק את תכנית מחיר למשתכן וכן כל תכנית נוספת שמיום שאתה שר האוצר היית שותף לה.
יואב | 09.07.18
41.
צניחה של 85% - כותרת מטעה
אומנם שיווק הקרקעות אכן צנחו אבל בשורה התחתונה מכסת הדירות ש"נמכרו" במחצית הראשונה של 2018 לעומת 2017 ירד מ-13,200 ל-9,643, סך הכל ירידה של 27%, לערכתי נתון יותר רלוונטי מאשר צניחה דרמטית בשיווק הקרקעות. שיטת החישוב שלכם של השוואת מכירת 23 קרקעות לעומת 154 (במחצית הראשונה של 2018 לעומת השנייה של 2017 בהתאמה) 23/154 = 0.1493, 1-0.01493=85% גורמת למצג שווא של התכנית.
רועי, כלכלן ושמאי מקרקעין | 09.07.18
39.
מחיר למשתכן - פתרון פוליטי ותו לא
פשוט בכייה לדורות, פתרון (אולי) טוב - לכל אלו שזכו וכל השאר ישלמו ריבית דריבית, במקום להגדיל התחלות בנייה - יש ירידה דרסטית בהתחלות בנייה - הקטינו את ההיצע אלפים מחכים על הגדר ומשלמים הון לשכירות - כשהם יחזרו לשוק- יהיה ביקוש מטורף ולא יהיה מיצע = עליה דרסטית במחירים ההסטוריה תשפוט את התוכנית האומללה הזו
למה לי פוליטיקה עכשיו | 09.07.18
35.
איכות לעומת כמות (בנוסף, במספר השיווק אין הבדל משמעותי)
ההבדל בין הדירות ששווקו שזה התכלס זה 10% בין המחצית הראשונה של 17 לראשונה של 18 (19000 לעומת 17000) ההסבר הוא שהייתה עלייה גדולה המחצית השנייה של 2017 (25500) על חשבון 2018 ובנוסף, יותר פרויקטים שווקו במרכז שזה מה שמעניין..
nav | 09.07.18
30.
מדינה של גנבים, הון-שלטון-עיתון ומה שאתם קוראים בעיתון שקרי
הכתבות הללו מגיעות מטעם ואלו לא כתבות אובייקטיביות שודדים אותכם שנים מייצרים מציאות שקרית ועושים לכם שטיפת מוח בעלי ההון משלמים לעיתונים עבור פרסום ובתמורה יכולים לכתוב מה שהם רוצים זו השיטה, לא רק בנדלן אל תאמינו, תבדקו עצמאית, תחשבו בהגיון
עמיר | 09.07.18
29.
זה עולה כסף
מישהו יודע להגיד כמה זה עלה למדינה עד היום ?? מיליארדים .!! כמה מיליארדים עוד ישפכו כדי שכחלון יבחר שוב ? נכון צריך לעזור לצעירים ואני בעד אבל יש גבול ,מי שצריך לקבל את העזרה זה אלה שממש ממש ממש לא ידיעו לכלום בכוחות עצמם לא חושב שכל מי שמוגדר זוג צעיר גם מהמעמד הבנוני צריך לקבל הנחה על חשבון כולנו ,רק המקרים הקשים באמת . ואם לפחלון היה שכל הוא היה מבין שמה שקובע זה ,חינוך טוב ,עבודה טובה , ותרבות ,אם היו משקיעים מילארדים אלה בפרפריה ,כל היתר היה כבר מסתדר . מה ההיגיון לקנות דירה זולה (באיכות לא ידועה) באזור שאין בו חינוך ,עבודה ותרבות ,למי בדיוק ישכירו את הדירות האלה ? למה לעבור לגור שם אם אין שם כלום ? 70 שנה מדברים על זה ,40 שנה הליכוד בשלטון ,כלום לא השתנה ,הכל דיבורים .
משה | 09.07.18
25.
כתבה מגמתית שמתמקדת בנתון המגרשים על פני מספר הדירות
שימו לב שמה שנמכר הוא זכות לכ10000 דירות. מה גם שאני בטוח שהנתון הזה הוא נקודתי ותלוי בתאריך שיווק הקרקע וסיום המכרז. התוכנית טובה ומיטיבה עם הצעירים. המשך כך כחלון. זה הזמן להגביר את העוצמה. לא לקנות דירות במחיר שוק
תומך כחלון | 09.07.18
20.
הנפילה הגדולה
הנפילה הגדולה, יותר נכון לרשום ההתרסקות הגדולה בשוק הנדל"ן קרבה... רק מה?! הממשלה, הבנקים, בנק ישראל פוחדים ומשקשקים. היקף ההלוואות והאשראי הצרכני בשמיים. אל תטעו לרגע, אין כזה דבר גרף בעלייה מתמדת, בכל גרף חייבת לבוא ירידה. רק שהירידה הקרובה תביא לפגיעה בהמון משפחות. הוליכו אותנו שולל. הגיע הזמן לעצור את החגיגה על הארנק שלנו והחיים שלנו.
האזרח | 09.07.18
17.
יש בערך מאה חברות בניה בישראל נראה למישהו הגיוני שהם התאחדו נגד כחלון?
לכל המגיבים שבטוחים שהקבלנים התאחדו נגד כחלון ונגד הציבור, לא יכול להיות שמאה קבלנים התאחדו והחליטו לדפוק את הציבור. זה לא עובד ככה. וגם אם כן אז יש עוד מאות קבלני שיפוצים וקבלנים שבונים וילות שישמחו לבנות בתים אם זה כל כך משתלם. כנראה שהקבלנים פשוט עושים מה שהגיוני לעשות. כנראה שהם מפחדים להיתקע עם דירות מחיר למשתכן בפרפריה ובגלל זה לא ניגשים.
תיאוריות קונספרציה בשקל | 09.07.18
10.
הכושל שבשרי האוצר
כשרוצים להוריד מחירים א. מורידים מסים. ב. מייצרים תחרות - מביאים קבלנים זרים. ג. מייצרים הצע - משווקים לכל דורש והרבה ובזול. כחלון העלה מסים. הגביר רגולציה והבריח יזמים וקבלנים זרים. הגביל את ההצע לפלח מסוים מאוד בשוק. לא פלא שהמחירים עולים. כיצד הפיקציה של מחיר למשתכן הייתה אמורה לשנות זאת.
חח-לון | 09.07.18
7.
כותרת פופוליסטית
אני ממש לא תומך בתוכנית, אבל להציג את הירידה של כמות המגרשים ולא של כמות הדירות (שגם ירדה, אבל באופן יותר מתון) זה סתם פופוליזם זול. בכל מקרה העלאות הריבית בלתי נמנעות המצב הכלכלה הנוכחי, ואלא אם יפתיע מיתון הריבית תעלה וזה גורם לקבלנים להוריד ציפיות, בנוסף להאטה בשוק הנדל''ן ועוד סיבות שלא מפורטת בכתבה
מיכאל | 09.07.18
5.
הנתון המרכזי ,300 דירות אוכלסו.
לפי הנתון המרכזי לאחר 3 שנים,כן 3שנים אוכלסו 300 דירות .זאת אומרת שעשרות אלפים ממתינים לדירה,יושבים על מזוודות בחוסר וודאות ,משלמים שכירות במשך שנים,הריביות למשכנתה עלו ,מי שזכה בדירה צמוד למדד הבנייה מיום שהקבלן זכה בקרקע,חברים מדובר על עשרות אלפי שקלים,עצוב שהמדינה באמת משקיעה המון כסף בתכנית מחיר למשתכן,ועדיין כולם מפסידים.
שי | 09.07.18
3.
הקבלנים והתאחדות בוני הארץ כגוף אחד יתאחדו כנגד
כחלון והממשלה. הם מרויחים מיליונים על חשובנכם ולא מתאים להם שפתאום יש ירידת מחירים, לא קונים דירה תייבשו תקבלנים שממונפים במיליונים ומחזיקים אלפי עובדי ובלת ברירה חורידו מחירים ירוצו לכחלון שיביא להם עוד קרקעות לבנות.
עובד במשרד שמאים לשעבר | 09.07.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת