אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

משוויץ ועד פנמה: כולם רוצים חוק שוויון שכר כמו באיסלנד

33 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

27.
מדינה עם 350 אלף איש ועם כמות חברות מצומצמת
אנשים צריכים לקבל שכר ע״פ הכישורים שלהם והניסיון שלהם, בין אם מדובר על גבר או אישה זה לא ממש משנה. בנוסף אם אדם בעל יכולות משא ומתן טובות יותר מצליח לסדר לעצמו משכורת גבוה יותר הרי זה מבורך, אם מישהו אחר לא מצליח זו בעיה שלו. בדרך האיסלנדית בסופו של דבר יבטלו חוזי עבודה ויהיה שכר קבוע בחוק עבור כול מקצוע, נשמע קצת קומוניסטי.
הדוקטור | 10.07.18
24.
למגיבה 15
שקר מוחלט. גברים יותר שאפתניים, נמרצים ותחרותיים מנשים. מה שגורם לכך הוא הטסטוסטרון. אם במדינה כמו איסלנד, שהיא דיקטטורה פמניסטית פר הגדרה, שבה גברים ונשים מתחלקים חצי חצי בחופשת הלידה ובטיפול בילדים (ואני אישית הייתי באיסלנד ונדהמתי מכמות הנשים שאומרות: "בעלי עם הילדים בבית" - נראה לי שאצלם אפילו גברים נושאים בנטל יותר), עדיין יש פערי שכר של 15%- זה מוכיח הכל.
אנטי פמניסט כיום | 10.07.18
17.
"שוויון בתוצאות" זו טעות נפוצה.
כבר שנים חוקרים את הבדלי השכר במערב וזוהו גורמים שבגללם השכר הממוצע של הגברים יותר גבוה (הם דוממיננטיים בעבודות שהשכר בהם גבוה - במשרות של עבודה פיזית, עבודה בסיכון גבוה כמו בצבא או במשטרה, הבדלי אישיות שבגללם גברים מנהלים משא ומתן יותר "קשוח" ומקבלים שכר גבוה, הם עובדים יותר שעות, הרצון של נשים להגביל את הזמן שלהן בעבודה כדי להספיק להיות עם הילדים ועוד). אפליה על רקע מגדר היא רק גורם אחד להבדל בשכר הממוצע בין גברים ונשים אבל הוא לא משמעותי ובטח לא אחד העיקריים. ולעומת זאת - באים פוליטיקאים ומנסים לשכנע ש-"אם יש הבדלים בשכר - זה יכול להיות רק בכלל מגדר". ואז מעבירים חוקים כמו אצל האיסלנדיים. מי שמעז לצאת מול חוק כזה - מיד מוגדר כשוביניסט. לך תסביר שהמחקרים מראים אחרת. עכשיו אם גבר ואישה יעבדו באותו תפקיד והגבר מוכשר פי 100, עובד יותר ובעל יותר תחומי אחריות - המעסיק לא יוכל לשלם לו יותר מחשש מהתגובה של הרשויות. מעכשיו - תפוקה, השקעה בעבודה וכל מיני פרמטרים אחרים שמשפיעים על שכר - לא חשובים יותר. רק מגדר חשוב. הנסיון הזה לכפות שוויון בכח הוא טעות בכל כך הרבה רמות שקשה להסביר את זה.
דן | 10.07.18
14.
מגוחך
מה דעתכם לא להסתכל יותר על גברים ונשים. כל בן אדם צריך להישפט לפי כישוריו. זה מגוחך ליצור את השוויון באופן מלאכותי. גם בין גברים לבין גברים באותו תפקיד יש הבדלי שכר וגם בין נשים לבין נשים אחרות יש הבדלי שכר. זה לא קומוניזם - לא כולם יקבלו שכר שווה. זהו בדיוק התמריץ לחברה משגשת - התחרות וזהו חלק גדול מהסיבה לכך שהקומוניזם נכשל (וטוב שכך). תחשבו על זה רגע - אם אני מעסיק ואני חושב שתהיה לי בדיוק אותה תפוקה משני בני אדם שונים אבל לאחד מהם אני יכול לשלם פחות למה שאני לא אעסיק את הבן אדם שעולה לי פחות - אם זה היה המצב (תפוקה זהה) היה לנו רוב נשי מוחלט שכן הנשים מוכנות (סטטיסטית) לעבוד בשביל פחות. הגברים כנראה יותר טובים בשיווק של עצמם ובמיקוח על המשכורת. לגבי ההשוואה של שכר חציוני - היא פשוט לא נכונה: בבדיקה פשוטה של כל מוסדות הלימוד ניתן לראות באופן מובהק שגברים בוחרים מקצועות שהם יותר מתגמלים ובנוסף נשים עושות הרבה פעמים בחירות על מנת להיות חלק גדול יותר בגידול ילדיהן.
לא משנה | 10.07.18
13.
מה הקשר פרוגרסיביים?
באם יש בן אדם מוכשר העומד בתנאים המקצועיים הרלוונטים לתפקיד - הוא ראוי להתקבל. אתה יכול לפרש זאת באלפי מובנים כשאתה רואה אישה, אך בתוך מחשבתך טמונה נק' מחשבה התחלתית שגויה כי האפליה המתקנת משמיטה מקצועיות. וזהו שלא, וזהו שהמודל הנ"ל הינו אחד מהרבה מודלים רבים בעולם שהוכחו כי אפליה מתקנת לא משמיטה מקצועיות. מעניים תצא תורה, ומלסביות אח שלי אם הן מוכשרות תצא מדינה לתפארת. ואני שמרן בדעותיי האנליטיות, שתבין.
ל-MAGA | 10.07.18
11.
לפני 5 שנים זאת הייתה ונצואלה עכשיו איסלנד..
מה קורה פרוגרסיביים הזויים ... לא נמאס לדחוף כתבות תדמית לאג׳נדות שמסוכנות לדורות הבאים? לא מספיק 100 מליון גופות שמאו וסטאלין השאירו אחריהם? שוויון הזדמנויות הוא חובה בכל מערכת כלכלית מצליחה אבל לסכן חירות וחופש בחירה למען שיוויון בתוצאה יהרוג את החברה !! תתחילו לקרוא היסטוריה
Maga | 10.07.18
10.
התחלה יפה , כל הכבוד
למי שאומר שבישראל זה גם קורה אז אני קוראת לו להוכיח לנו בבקשה, מעבר לזה שירינו לעצמנו ברגל כשיצאנו לעבודה בהרבה מקרים הנשים מופלות פה לרעה רק בגלל היותן נשים. תשובה כמו - אבל גבר לא יכול לחזור עם משכורת פחות מ.....הביתה, והאישה רק עוזרת אז כן ???? לא יודעת מה האחוזים אבל אין אצלנו שוויון !!!! בהשוואה כמובן להבדל המינים בלבד לא כולל נסיון, שעות עבודה וכדומה
אישה עובדת | 10.07.18
1.
מזכיר: אוכלוסיית איסלנד כמו בת ים+חולון יחד, בלי אויבים וכולם משכילים ובלי הגירה רבה
איסלנד הפכה לאחד המודלים של הוזי הסוציל-דמוקרטיה בשנים האחרונות. היא לא דוגמה לכלום - אוכלוסייה של עיר קטנה באירופה, בלי שום בעיות חיצונית או פנימיות, ואי אפשר ואסור ללמוד ממנה כלום על כלום.
דוגמה שלא מעידה על כלום | 09.07.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת