אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מרוסיה בבהלה: האליטה הכלכלית בורחת מפוטין לישראל

95 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

90.
87 - הדעות שלך חשוכות וכנראה גם הנשמה..
"האוכלוסיה שבאה מאחד האזורים החשוכים" היא אחד הגורמים המרכזיים להתפתחות ההייטק, הרפואה, הספורט והמדע הישראלים בשלושים השנים האחרונות. "הפרזיטיות וההונאה היא בDNA התרבותי שלהם".. על מה אתה מדבר? נכון שברה"מ עצומה ואני לא רוצה להגרר אחריך להכללות אבל אם כבר אז ה- DNA התרבותי שלהם הוא שעבודה קשה ומשמעת עצמית יביאו לתוצאות. אין הרבה מדינות שיכולות להתחרות בישראל בהונאה ובוודאי שלא הרוסים. אני תמיד אומר שהלוואי שהייתי מקבל חינוך יותר רוסי ואני מאמין בכך. לא כולם מושלמים בשום מקום, לא בקרב העולים ובטח לא בקרב הצברים (ואתה דוגמה מעולה לחלק העלוב שבנו!).
צבר | 01.08.18
87.
לא יאומן כמה הכותב הזוי כשמשווה בין עליה המונית לקבוצה אקסלוסיבית קטנה
הרוסים האלו שיש להם כמה עשרות מיליונים ומעלה... כמה מהם יש? בכמה עמודים אפשר לעשות רשימה של כולם פחות או יותר? לא מדובר בעליה מ"ארצות רווחה" אלא ב"עליה" מחושבת מאוד של כמה מאות (מישהו יודע?) שמנצלים את הציונות בצורה צינית במיוחד. כמובן לאחר שהמיליה המקומית המושחתת פתחה להם את הרגליים בהנאה גדול. למה ציפיתם מה"ימין" המושחת הפטריוטי דה-לה שמטה שממניו הגדולים הם טייקוני הימורים וזנות. אמא רוסיה היא חרא אמא, העליה ההמונית מברה"מ התגלתה בחלוף שלושה עשורים כמשהו מאוד שונה ממה שהצהירו עליו... מדובר באוכלוסיה שבאה מאחד האזורים החלשים בעולם. מדינות הרוסות. לרוסים יש בעיה קוגניטיבית חריפה בכל הקשור לערך העצמי שלהם... חחחח. זה עם של רושם ומראית עין ויומרות אינסוף שביצועיהם בסוף היום עלובים למדי. הפרזיטיות וההונאה היא בדי.אנ.איי ה"תרבותי" שלהם. חכו חכו, עוד לא ראיתם כלום... ה"תרבות" הפוליטית והכלכלית-חברתית שלהם היא בסגנון עולם 3-4. כן, יש בינהם אנשים נפלאים ומצוינים, בהחלט, זה תמיד ככה.
אב | 25.07.18
86.
עליית הנקנקים?!
"היא מתעניינת פחות במציאת עבודה או השלמת הכנסה מביטוח לאומי, כמו שעשו העולים של "עליית הנקניק" בשנות התשעים." תגידו אתם לא מתביישים?! גזענות סטריאוטיפית טהורה. ההורים שלנו עבדו קשה בכל עבודה כדי לבנות את עצמם מחדש ולא ביקשו שום דבר מביטוח לאומי שגם ככה לא נתן כלום שלא לדבר על הסל עליה" עלק שלא היה בו כלום חוץ מכמה קופונים. ומה זה השם הזה עליית הנקניקים הכותב מזכיר לי את הטמבלים מכיתה א' שעליתי ארצה.
סובייטי | 24.07.18
79.
חסר נתון מרכזי : בכמה אנשים מדובר? . כמה אלפי איש זה לא גל עלייה אלא סתם תנועה חולפת פה ושם
גלי העליה הראשון מרוסיה (1881- 1904) הביא עמו אנשי עמל יגיעי כפיים שבנו את המדינה הלכה למעשה במו ידיהם. עליית שנות התשעים מרוסיה הביאה אנשים עובדים. אנשים עם ערכים (ברובם) שבאו מקומוניזם שדגל בעבודה וחריצות. לכן היתה משמעות מאוד רצינית לעליית שנות התשעים. זו עלייה של אנשים שהשתלבו בתעשייה ובנוף הישראלי ונתנו לישראל דחיפה למעלה לאיכות כלכלית ותרבותית. הם הביאו תרבות מרשימה של נימוס ודרך ארץ מה שלא קיים במדינה שהפכה למדינה מחוספסת ואלימה. המהגרים לכאורה עכשיו באים להרף עין, אם בכלל (חופשות בחורף זו לא הגירה, זו תיירות בלבד), הם רק מחזקים את מחירי הנדל"ן המטורפים של ישראל שגם כך הם עול על כל אזרחי המדינה, ולא בטוח שישקיעו בעסקים בישראל ובטח שבטח לא בעבודה כאן. אז לא בטוח איזו "עליה" זו.
מה גם שזה לא ממש טוב לישראל  | 22.07.18
78.
מתוך שלא לשמה - לשמה!
העלייה של היהודים העשירים מרוסיה היא ניצחון אדיר לתנועה הציונית. הציונות טוענת שלטווח ארוך אף מקום בגולה אינו בטוח ליהודים. אף על פי שהיהודים מבקשים להפוך לאזרחים נאמנים של מדינות הגולה - בסופו של דבר יקומו עליהם מדינות הגולה ויפגעו ביהודים באשר הם יהודים. לכן על כל היהודים לעלות ארצה ולקיים בה את מדינת היהודים. העובדה שיהודים עשירים מרגישים חסרי ביטחון ברוסיה ולכן הם עולים לארץ היא הגשמת הרעיון הציוני. גם אם כעת יש יהודים שמסתפקים ברכישת דרכון ישראלי וממשיכים לגור ברוסיה - יש לקוות שבסופו של דבר הם, או ילדיהם, יגורו בישראל.
ציוני | 22.07.18
70.
ופה הציבור הפסיכי ימשיך לחכות חבדיקות חצי שנה
ולדור הצעיר לא תהיינה דירות במחיר נורמלי, כי המחירים רק יעלו עוד ועוד. והמרצדסים ימלאו את הכבישים כך שלא נוכל לנסוע משום מקום לשום מקום. יעשו להם נתיב מהיר בתשלום, והם יודעים מה זה נתיב, כי נתיב בדרכם דאגו להם לדרכון הישראלי.
גלי | 21.07.18
51.
תשובה ל 46: השגיאה שלך היא שאתה מתייחס לכל אירופה כאל מקום אחד
הישראלים המדוברים לא מעוניינים לגור ברוסיה. לדוגמא, לי יש דרכון גרמני שמאפשר לי לחיות בכל מקום באיחוד האירופי, שרוסיה בכלל לא חברה בו. הרוסים הללו מבקשים דרכון ישראלי כי הם זכאים לקבל אותו באופן אוטומטי, וסביר להניח שהם יתקשו לקבל דרכון ממדינה שחברה באיחוד האירופי.
שרון, כפר סבא | 21.07.18
50.
למה וודווז מ־BMC חושב שהם צריכים משכנתאות?
בתחילת הכתבה נאמר שמדובר במולטי מליונרים, שהשווי המצרפי של אילו מהם שיושבים ברגע נתון במסעדה יכול להגיע למאות מיליוני דולרים, ואפילו למיליארדי דולרים. בהמשך נאמר שוודווז החליף עבודה כדי להציע להם משכנתאות. למה מולטי מליונר צריך לקחת משכנתא בשביל לקנות דירה שעולה גג שני מליון דולר?
יובל, תל אביב | 21.07.18
45.
הפכנו להיות גלגל רזרבי של העולם
כל ההון השחור נוחת פה בארץ, יהודים רודפי בצע לא מסוגלים לומר לא לכסף גם אם הוא לא נקי ואז אזרחי המדינה נדחקים לפינה כשלא יכולים לקנות דירה, לקבל שירות רפואי או עוד אלף ואחת דברים. האוליגרכים האלה עושים מילואים? לא רוצה יותר שום עליה משום מקום, לא רוסיה, ארה"ב אתיופיה או כוכב מאדים, יש לנו מספיק אנשים פה.
הקלקלן | 20.07.18
36.
העליות ההמוניות מכל המדינות ללא בניית תשתיות מתאימות לקליטת מיליוני עולים הפכו את ישראל לגהינום.
הכניסו הנה מיליוני עולים מכל מיני מדינות ללא הכנת תשתיות מתאימות ולכן כל התשתיות על סף קריסה- התחבורה, הבריאות, החינוך ובראש ובראשונה הדיור כמובן. העולים מרוסיה אינם מפסיקים לזרום הנה. בלי עברית ועם אנגלית רצוצה הם מכבידים על כל התשתיות ובעיקר על שוק הדיור. הם אלה שגרמו לעלייה חדה בשכר הדירה ולכך שקשה מאוד למצוא דירות ראויות למגורים שכן הם חוטפים כל דירה מצחינה ומעופשת בלי לדרוש תיקונים ושיפורים. ילידי הארץ שגדלו והתחנכו כאן בורחים לחו"ל הגלל המצב וישראל הופכת לרוסיה ואפילו אשת רשא הממשלה מתרועעת עם אשת אוליגרך. אוי ארצי מולדתי איך הלכת לאבדון.
יעל | 20.07.18
29.
אני מתפלא על התגובות כאן!
תגידו לי בבקשה מי אתם חושבים מימן את המבנים באוניברסיטאות בטכניו, תורם לתקציב השוטף. 20 % ערבים ? - אםילו לא לירה ! אלה היהודים מחול ששמו כאן לירה ועוד לירה מכסף שהיה להם וקצת שפחות. מי בנה את דיזנגוף סנטר? - פלאטו שרון ופילץ! חברה תתעשתו יהודים מביאים לכאן כסף, ערבי לא ישים לירה. ו - כן חלק מהיהודים נחשדו בפשע. אבל כשהיה צריך כמה לירות למשהו שלא יכול היה לעבור בצינורות המקובלים... פנו ללנסקי ...אנחנו לא שואלים - מי שבונה את הארץ - ברוך הבא! די עם התמימות.
סתם אחד | 20.07.18
26.
עולים חדשים
העליה מרוסיה מבורכת. בעבר העשירו אותנו העולים מברית המועצות בתרבות \בידע\באנשים איכותיים\במיליון תושבים חדשים. כיום לפי הכתבה יגיעו עשירים שאולי ישקיעו חלק מכספם בפיתוח המדינה. שערי המדינה פתוחים לעולים היהודים כי לשם כך הוקמה המדינה. אפילו אם רק חלק מהם ישארו כאן זו תרומה למדינה ולא רק בגלל הכסף אלא בגלל שהדורות הבאים יתרמו למדינה תרומה חשובה. זיקתו של כל יהודי למדינה מבורכת והמדינה תמשיך להיות מקלט ליהודים בשעת צרה כשהאנטישמים מרימים ראש וחוברים למוסלמים בשנאתם לעם היהודי.
הגדי | 20.07.18
15.
מדינת ישראל כהרגלה הנפשע - מאמצת כלכלית אנשים ממדינות מפותחות.
ומעניקה להם, לאחר שצברו את הונם מעבר לים ואומרים באופן גלוי כי אזרחותם תשמש אותם כתושבות ארעית (למען נדודים עסקיים בעולם) - את הזכויות להנות מפנסיה, דמי קיום חודשיים ומקום קבורה בארץ הקוידש. זאת, תוך כדי שהיא מבזה ומשפילה את אזרחי ארץ ישראל הצברים ששירתו, ועבדו, וחוו, ואכלו הרבה מאוד קש כדי לשגשג. המתיחות בין הצברים לעולים החדשים תמיד הייתה כזו, גם בשנות החמישים. זה לא עניין נגד רוסים, זה גם עניין נגד צרפתים ונגד כל מי שמגיע לישראל בזקנתו, מתוך בחירה ולא איום, ממדינה עשירה, נהנה מפנסיה ארופאית ואוכל פנסיה ישראלית. תביאו כמה עולים שאתם רוצים, אבל אל תקפיצו להם מענקים כשאחיי בצה"ל מקבלים 900 ש"ח בחודש. יש לכם עודפי מיסים למענקים לעולים? קודם כל חיילי צה"ל בסדיר ובקבע, אחר כך אזרחי המדינה העובדים, לאחר מכן תצ'פרו את המדושנים והפרזיטים.
פה זה לא שנות ה-50. סדר עדיפויות. | 20.07.18
10.
למרות שרובם עשירים מופלגים
אני לא מאמין שהציבור הישראלי ורוב החברות הישראליות קונות את ה"עלייה" של אותם אוליגרכים, אפילו את אברמוביץ' שהוא הידוע שבהם. בישראל כמו בישראל וכמו שהסבירו כבר בכתבה בסעיף הבנקים כולם חשדניים ואפילו שיש להם הרבה כסף רוב הישראלים לדעתי לא יקרקרו סביבם ויתחנפו כמו שברוסיה או במדינות אחרות עושים. אם הבנקים מתנהגים ככה עם כאלה שיש להם כסף בגלל כל מיני טראומות שהם סוחבים סביר להניח שהם לא יעשו את החיים ליותר קלים עבור אותם אוליגרכים שרבים מהם עשו את כספם בצורות די מפוקפקות. פעם, כשארקדי גאידמק הגיע לכאן כולם שמחו על ה"אוליגרך שבא לעשות עסקים במדינתנו הקטנה" וכמה רעש עשו סביבו... היום לא יהיו את אותן תמונות...
אני | 20.07.18
6.
אין לי בעיה עם יהודים עשירים שרוצים לעלות לארץ - כל עוד עשו את הונם ביושר. אדרבה בואו
אבל יש לי חשש עמוק מ"אוליגרכים" ודומיהם. העושר הלא טבעי (תרתי משמע) מביא איתו תופעות שליליות עמוקות, גישה שהכל שייך לי, שאפשר לקנות הכל בכסף, מזמין שחיתות, שלא לדבר על כך שרבים מטיפוסים אלו אפופים בחיי פשע וכנופיות שמלוות אותם - על כל הנלוונ לכך
בבושקה | 20.07.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת