אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

קונספירציה מול מציאות: למה כבר לא טסים לירח?

54 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

41.
39-היכן קראת טענה על "איבוד טכנולוגיה" ? תן מראה מקום בבקשה
ובקשר לרקטה, עושה רושם שאתה חלש מאד בפיסיקה. כשאין כח משיכה או נכון יותר כשיש כח משיכה שהינו שישית מזה של כדור הארץ אז אפשר להשתמש ברקטה קטנה בהרבה. אפילו קצת אוויר דחוס יכול להספיק (כמו זה שדוחף בלון לאחר שניפחת אותו ואתה משחרר אותו מהיד בלי לקשור לפני כן).
יובל | 21.07.18
39.
האנושות צריכה להתאחד ולשמור על כוכב הלכת שלנו,הארץ.
אין לנו מקום אחר ביקום.אם לא נדע לשמור עליו האנושות לא תשרוד ותוכחד בדיוק כמו שנעלמו זנים רבים אחרים ( דיוזאורים ועוד ).חפשו ב headstart על פרוייקט "טיול בין כוכבים".מישהו כותב ספר ילדים במטרה להנגיש את מערכת השמש,כוכבי הלכת והירח לילדים וללמד אותם לאהוב ולשמור על כדור הארץ.
אזרח פשוט | 21.07.18
38.
אתם באמת חושבים שנחתו על הירח
תחשבו רגע לשנייה, נאסא טוענת שהם לא חזרו לירח בגלל שאיבדו הטכנלוגיה! איזה שטות הכל בויים באולפני דיסני, הוכחות באינטרנט. אם נגיד לרגע אכן נחתו, אז לצאת מהארץ היה צריך רקטה גדולה ומגדל שיגור אז חשבתם לרגע איך הם ט.שוגרו חזרה לארץ בלי רקטה? סתם טסו כמו בספרים מצויירים? קצת היגיון לא יזיק לדעת שזה שטות
לא אוהב ירח | 21.07.18
34.
אנחנו נרצה גם לקחת משם כמה דברים...
מכחישי ירח, אתם בטח גם חושבים שהוא עשוי מגבינה. נכון?! להאמין בחברים דמיוניים זה לא בעיה, אבל להאמין ביכולת של בני אנוש קשה לכם... אתם מעוררי רחמים. כדאי שתדעו שלירח יש גם פוטנציאל כלכלי אדיר בתחום האנרגיה. https://www.esa.int/Our_Activities/Preparing_for_the_Future/Space_for_Earth/Energy/Helium-3_mining_on_the_lunar_surface
הלי שלוש | 21.07.18
31.
ההשקעה בירח לא משתלמת
בהמשך לתגובתי הקודמת, לטעמי האישי, ככימאי שלא חוקר חלל, ההשקעה הכי טובה בתחום חקר מערכת השמש היא דווקא חלליות לנגה. לא למאדים ובטח שלא לירח. לטעמי נגה הוא כוכב הלכת הכי מורכב ועם הפוטנציאל הכי גדול ללמידה, והמציאות היא שכמעט לא חוקרים אותו. מה עוד, שאם אנשים מתעקשים לחפש חיים במערכת השמש אז מאדים הוא היעד הלא נכון, דווקא לנגה יש פוטנציאל הרבה יותר גבוה למרות שהוא לא יכול להכיל חיים כפי שאנחנו מכירים אותם על כדור הארץ.
רועי | 21.07.18
30.
בדרך כלל הכתבות שלך מעניינות, הפעם לא מדוייק בעליל
למי נאמין, לנאס"א או לניצן סדן? הסיבה האמיתית היא כן העלות הגבוהה. ה-F-35 עולה הרבה מעבר לצפי וצפוי להביא החזר בדמות ביטחון וכסף מרכישה. טיסה מאויישת לירח תתן לנו מעט מאוד. מבחינה מדעית, הנחיתות המקוריות על הירח סיפקו את רוב מה שאנחנו צריכים (כולל סלעי ירח שניתן לחקור על כדור הארץ הרבה יותר בזול) וכיום ניתן לשלוח משימות לא מאויישות הרבה יותר בזול שיחקרו את היתר. בכל הקשור למחקר, חקר מערכת השמש הוא רק חלקיק קטן ממה שנחקר ויש תחומים אחרים, אולי יותר מבטיחים, שבהם צריך להשקיע הרבה מאוד כסף. אפילו בכל הנוגע לחקר החלל הרבה מהכסף הולך לחקר החלל העמוק ולא לחקר מערכת השמש שלנו ובזה בסיס ירח לא יעזור. מצב מימון המחקר בעולם כולו, ובארה"ב בפרט כרגע לא מזהיר כלל. בארה"ב אומרים שחוקרים מקבלים כרגע רק אחד מתוך 10 בקשות מימון, וזה מצב גרוע מאוד. במצב כזה בטח שאין כסף לשפוך על בסיס ירח למטרות מדעיות בלבד. לגבי השקעות פרטיות לעוד 10-15 שנה, ראה זמן פיתוח תרופה. ואם אתה מתעניין דווקא בתחום החלל, ראה ריצ'רד ברנדסון לדוגמה.
רועי | 21.07.18
25.
אין סיבה לחזור . אין שם כלום בעל ערך
פרט לתיירות שהיא לא כלכלית ולהחזיר אבנים שזה כלכלי כי זה נדיר...וזה מטופש. לעשות שם מושבה ? ומה לעשות שם ? לנסות לשרוד ? ללא מים וחמצן ומזון ? מה הערך ? לייבא הכל מכדור הארץ ? מה הרווח ? לעולם לא תהיה תרפורמציה של הכוכב כי אין בו כלום שיכול קיים חיים. הישרדות לשם הישרדות...מטופש
שגיא | 21.07.18
22.
ניצן - הפעם איכזבת
לקחת סקירה מקצועית ומעניינת והפכת אותה לאג'נדה פוליטית. מ-1972 לא היתה משימה של נחיתה על הירח, ואחת הסיבות המצוינות היא שטראמפ, שנבחר ב-2016, 44 שנים אח"כ, הוא "קפריזי"... ואגב, הנה ציטוט שאתה בטח מודע לו אבל הוא כנראה לא משרת את האג'נדה: " President Donald Trump signed his administration's first space policy directive today (Dec. 11), which formally directs NASA to focus on returning humans to the moon. "
דני | 21.07.18
17.
פעם מכרו חלקות על הירח
היו משלמים סכום מסויים, ומקבלים תעודה ששטח מסויים שייך לקונה. נדמה לי שאיזו אמנה בין לאומית הפכה את זה ללא חוקי בגלל שהירח אמור להיות שייך לכולם - אבל אני לא זוכרת בדיוק. זו הייתה תרמית ככה או ככה - לא היו תוכניות לממש את השטח אז - ועדיין אין היום. אני לא יודעת אם אפשר לעשות פרוייקט כזה במימון המונים - אבל אם מישהו ינסה, לא תהיה לו בעיה לשכנע אנשים לשלם עבור החלום.
יסמין | 21.07.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת