אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

החוק החברתי שעלול להפיל מיזמי פינוי-בינוי

34 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

34.
הגיל של הקשיש ,,,,הסרבן ,,,,
לדעתי יש לשנות את הגיל שהיזם צריך לפצות אותו ,בפינוי בינוי ,עם קבעו שהגיל הוא בין ל75 או 80 מתאריך חתימת החוזה והתהליכים ברוב המקרים לוקחים בין 10 ל 15 שנה הסיכוי שהקשיש יגיע לתאריך היעד לקבלת הדירה החדשה שואפת ל0 אי לכך יש לקבוע תאריך לאזרח שהיגיע לגימלאות של ביטוח לאומי והגיל הוא 67 וכשיגיע מועד לקבלת מפתח לדירה החדשה הוא יגיע בערך לגיל 80 בערך ,
איתמר | 31.07.18
30.
המדינה לא באמת רוצה פינוי בינוי
אחרת היא לא הייתה דורשת 80 אחוזי הסכמה (לעסקאות קומבינציה שהן רוב העסקאות, כי לפעמים בניין אחד לבד לא מאפשר תכנית משתלמת) והייתה מוציאה את הפרוייקטים מידי העיריות אל רשות מרכזית ומקצועית שהייתה מוקמת לנושא. כמו כן היה פטור גורף מהיטלי השבחה וכ"ו, ולא לפי החלטת רשות מקומית וכ"ו. האמת היא שהמדינה לא רוצה ירידה במחירי הדיור כי זה פחות הכנסות ממיסים, כי הבנקים מושקעים בנדלן ותלויים במחירים וכי לכל פונקציונר יש כמה נכסים.
ביגו | 24.07.18
29.
חלם, הכל למראית עין
רוב הסיכויים שהזקן לא יזכה לחיות כדי לזכות באותן חלופות שיציע היזם. מרגע שקבעו את גיל הזקן ל-75 או 80 , והמועד הקובע לגיל הוא בחתימת החוזה הראשון בפרוייקט, ובהתחשב בעובדה שפרוייקטים כאלה אורכים שנים רבות מאד (בפינוי בינוי יכולים לקחת 15 שנה) , אז מה הועילו חכמים בתקנתם??
אביב | 24.07.18
26.
"דיירים הדמי מפתח-קבוצת פעולה" בפייסבוק
אנחנו בעלי הדירה מקופחים,מופלים,מרומים,בסכנה 37 שנים מאז שונה התקן לבנייה והמדינה פועלת נגדנו בניגוד לחוק עם בעלי הבתים.מגיע לנו את ששילמנו עם ריבית והצמדה.מדובר גם על הדיירים באיזורים לא משתלמים לקבלנים וגם דיירים בדיור הציבורי שלא מקבלים מיליונים כמומשמקבלים בעלי הבתים העשירים בערים הגדולות.
יעקב | 24.07.18
24.
לקבלנים הצדיקים וגומלי החסדים הניחו לנו !!!!
מי אתם שתנסו לכפות עלי מה לעשות ברכושי תפסיקו להחתים אנשים במרמה ולפתות אותם בהבטחות שוא שאין להם כל בסיס. אני מבין שאתם רוצים לנצל את זקנתם וחולשתם של הדיירים כדי לגזור קופון שמן ועל כן אתם לעולם לא תהיו מרוצים משום הסדר שאיננו מבטיח את תלייתו של הדייר.
הגועש | 24.07.18
23.
אליה וקוץ בה 3 אחים חתומים
אצלנו יש הצעה לפינוי בינוי אני עוד לא חתמתי כי איתי בטאבו חתומים 2 אחים.אחד מסרב לחתום ולדבר סוגר טלפון.השני מסכים.בכל אופן הבית שלי וליזם אין כלום מלבד הצעה איך בית המשפט יכול להכריח אותי חוק זה..היזם מציע דירה בשכירות ואין אישור בעיריה עדיין.....הצעתי היתה שיץן לי דירה כעת ...דירה תמורת הדירה שלי.....כי הדירה שלי שווה.ולמעשה אין בהסכם של ממש..כי אני לא מקבלת כלום..אני גרה בדירה 21 שנה.הכל שיפצתי.גם מצלמות הבטחה גם לווין.למה פינוי בינוי.מי ביקש...תנו לישון בשקט
אלונה | 24.07.18
20.
''הדייר הסרבן''
איני מקבל את טיעוני המבוגרים או אחרים (ואני מבוגר), האומרים שאינם רוצים שום הטבה אלא לסיים את חייהם בדירה שרכשו. עם כל הכבוד להם יש גם את טובת הכלל. טובת שאר דיירי הבניין ואפילו טובת המתחם כולו. זכות הקניין חשובה מאוד אך אינה בלתי מוגבלת. הרי בדרך כלל מדובר בבניינים ישנים מאוד, לא מתוחזקים, ללא מקלט ראוי, ועוד. כמובן שצריך להקל על המבוגרים ככל האפשר, אך למנוע מהם לתקוע את הקידמה. תארו לכם בניין שדייר או שניים בבניין כל שהוא יאמרו כי אינם מעוניינים לשלם על מעלית כי הם גרים בקומת קרקע. או אחר שיאמר כי אינו מוכן להשקיע בגינה כי אינו זקוק לכך.
חיליק | 23.07.18
17.
6 לגמרי צודק. אני לא רוצה דירה גדולה יותר ולא לגור במגדל עם מאות שכנים ואחזקה יקרה בטירוף
אז אל תספרו לי שבמקום דירתי הקטנה והנעימה אוכל לקבל דירה חדשה ולמכור אותה, כי לא אוכל לקנות לי דירה קטנה אחרת במיקום נורמלי, אין הצע של דירות קטנות! אני לא בגיל 75 ואפילו לא 60, ובלתי נתפסת בעיני החוצפה שבנוכלות התמ"א, למה בדיוק עלי לתרץ מדוע איני רוצה לעזוב את דירתי, שבחרתי בקפידה וקניתי בכספי שנחסך בעבודה קשה במשך שנים.
דירות קטנות כבר לא בונים | 23.07.18
9.
למה לא מפתיע שיזמים ועורכי דינם פוחדים שהחוק יקשה
כי עד עכשיו אפשר היה להפחיד קשישים , לאיים עליהם בתביעות ולמרר להם את החיים -הכל בדרך להשתלטות על הנכסים שלהם . עכשיו צריך להתחשב גם בהם .ואם הפרויקט עדיין לא רווחי מספיק שתתכבד המגינה ותעביר ליזמים זכויות בניה באזורים אחרים . מי אמר שהרווחיות צריכה לבוא על חשבון הקשישים ?.
דודי | 23.07.18
7.
קשישים הם חסם כלכלי צריך לגרש את כולם לבתי אבות!
בכלל כמה ניתן היה לחסוך לחברה ללא העול בטיפול ודאגה לקשישים. כמובן הפסקאות האלו נכתבו בציניות לאור הכתבה ההזויה הזו, שהיוזמים שלה הם קבלנים חמדנים ועורכי הדין שלהם שכל רצונם זה למקסם רווחים. בשביל עוד פרוטה הם גם ימכרו את ה"אמא" שלהם.
מוטי | 23.07.18
6.
דייר
חוצפה שבכלל ישנו טעם סביר או חא סביר שהדייר צריך להצטדק מדוע אוהב את דירתו וחפץ להמשיך לגור בה! אילו היה חפץ לגור המגדלים הרי שהרי רוכש דירה שם לפני שנים וזה לא רק הדיירים הקשישים שאוהבים את דירותיהם! אלא אנשים שרכשו במיטב כספם ולא מגיע להם היום להידחק למשפטים רק בגלל שמישהו חוטש עיניו בקרקע שלהם
הדייר שרוצה לגור בדירתו | 23.07.18
3.
חוק מצויין - הגיע הזמן
מעניין שכולם מדברים על הדייר הסחטן שרק רוצה להרויח כמה שיותר. אפשר לחשוב שהיזם מוביל את המהלך לשם שמיים - הרי הסיבה היחידה שהיזם מוביל את הפרוייקט זה רצונו להרוויח כמה שיותר, ע"פ רוב מילוני שקלים (רווח) לכל פרוייקט. אז עכשיו אותו יזם שרוצה להרוויח כמה מיליונים מהפקויירט יצטרך להתחשב קצת יותר בדיירים הקשישים.
יוסי | 23.07.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת