אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

האקרים ניסו לסחוט ישראלים שביקרו באתרי פורנו

44 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

39.
מה שאני הבנתי מ 35 זה ...
שמכיוון שכיוונו לסכומים גדולים, אלפי דולרים ולא מאות אזי ישנה הסתברות (קטנה אולי) לקשר ישיר בין לינקדאין (אנשי הייטק מבוססים) ולא לעובדים מהמעמד הנמוך שלא היו יכולים להרשות לעצמם מלכתחילה לשלם סכומים כאלה. בינינו, בסופו של דבר מדובר בפושעים שאינם סופרים אף אחד ואולי האיש גם באמת קצת פרנואיד ;-) מאידך הצעתו לבדיקת רוגלות במחשב הגיונית גם ללא קשר למייל המדובר.
רגע לפני השנ"צ | 24.07.18
36.
ל-35 - אין שום קשר בין הפישינג המטופש הזה לפריצה לג'ימייל שלך
אני מגיב 31. הצירוף של החשבון שאליו נשלח ניסיון הפישינג הזה והסיסמה שהיתה בו שימש אותי רק בלינקדאין. החלפתי סיסמה כשהפריצה התפרסמה, אז ברור שהפרטים ששימשו את מי שעשה את הפישינג הם ממאגר די ישן. בטוח שיש מאגרים הרבה יותר חדשים וגדולים (היו פריצות לאתרים אחרים), אז לא בטוח שהסיפור יגמר במשתמשי לינקדאין, אבל בכל מקרה ברור שהאימיילים נשלחים על ידי בוט, ולא מנסים "לדוג" משתמשים ספציפיים. יכול להיות שאתה מאד מיוחד ומישהו מצא את הדרך לפרוץ לג'ימייל שלך. אבל הרבה יותר הגיוני שהשתמשת באותה הסיסמה באתר שנפרץ או שהתחברת דרך איזה רשת וויפי לא מאובטחת, ומישהו צוטט לך. בכל מקרה, רוב הפריצות מהסוג הזה הן באמצעות כלים אוטומטיים, ולא מנסים לתקוף אנשים ספציפיים (אלא אם אתה ממש מיוחד). אגב, יכול להיות שלא הפעלת אימות דו-שלבי בג'ימייל שלך? בינינו, זה יהיה קצת מטופש ודי רשלני.
שש | 23.07.18
35.
יש מצב שמדובר בנסיון לריגול תעשייתי - נקודת מבט קצת שונה
רוצה לחזק את תגובות 11 21 ו 31 מפני שגם לדעתי יש קשר ישיר ללינקדאין. אסביר פה ספקולציה שלי שאם במקרה נכונה אזי ממליץ לקוראים הרלוונטיים להיזהר ! 1) מוביל כרגע פיתוח בסטארט אפ במימון פרה סיד המצוין בדף הלינקדאין שלי. 2) אצלי נערכה הפריצה ל ג'ימייל כשבועיים לפני הגעת המייל המדובר ( לדעתי פריצה מוזמנת ). 3) זמן קצר לאחר הגעת המייל נעשה ניסיון תקיפה ע"י תוכנה זדונית למחשב בדירתי המחובר לרשת. המלצתי לאנשי הייטק, במיוחד לכאלה הנמצאים במיזם שהמוצר עדיין אינו בשל ומוגן שקיבלו מייל שכזה לבדוק האם נעשו ניסיונות פריצה למיילים שברשותם. ממליץ לכם גם בחום לפנות למומחה שיבדוק האם לא הושתל במחשביכם KeyLogger או כלי זדון אחר זמן קצר לאחר הגעת המייל, כמו כן, ממליץ גם בדיקה למכשיריכם הניידים.
CTO בסטארט אפ ( תגובתי הקודמת מספר 32 ) | 23.07.18
33.
מה שהכי מצחיק זה שאומרים שמי שנסחט עליו להגיש תלונה במשטרה
חחחחח חוש ההומור של המשטרה חזק, מה בדיוק יעשו? יקבלו את התלונה ויסגרו לאחר שבוע מהסיבה: א. עבריין לא נודע ב. חוסר עניין לציבור ג. חוסר אשמה ד. כל התשובות נכונות בפשעים שמביאים להם צילומים הם לא ממש מטפלים, אז במקרה כזה, הם סתם יסטלבטו על המתלונן וישאלו אותו שאלות מביכות כדי לצחוק אחר כך עם הח'ברה
רונן | 23.07.18
32.
חשוב שתדעו
קודם כל תודה רבה ל כלכליסט על הכתבה החשובה. חשוב שתדעו, הג'ימייל שלכם ניתן לפריצה בקלות ! ממליץ לכם לא להשאיר שום מידע חיוני בחשבון הג'ימייל שלכם !!! לספאם של ה ג'ימייל שלי הגיע הודעה שכזו עם "הוכחה" מהם שהם רצינים ע"י אזכור מידע שאינו חשוב כלל וכלל אך שגרם לי להבין שהוא נמשך מחשבון הג'ימייל. אינני צופה בפורנו ואין לי מצלמה או מיקרופון במחשבי הדסקטופ של העבודה והפרטיים ולכן אותו "איום פורנו" שלהם מיידית התפרש כ בולשיט אחד גדול מאידך גרם לי לחפש האם באמת ומתי נעשתה הפריצה לחשבון הג'ימייל ואכן גיליתי שהג'ימייל נפרץ אי שם בתחילת יולי.
מורה נבוכים | 23.07.18
31.
קיבלתי את ההודעה הזאת גם. אין לה שום קשר לצפייה בפורנו.
הם שלחו לאימייל ישן שלי את הסיסמה הישנה שלי מלינקדאין, וגרמו לי להתקף לב קטן. כשהבנתי איך הם הגיעו לסיסמה נרגעתי. לא פורנו ולא נעליים. וכשהם טענו שישלחו את צילומי המסך שלי לכל חברי בפייסבוק, זה כבר הפך לבדיחה (אין לי חשבון בפייסבוק, ובטח לא חברים שם).
שש | 23.07.18
30.
אותי סוחטים כל יום. בכל מקרה, תודה על שמות האתרים.
יש אחד בבלפור שצופה כל היום בפורנו והולך לזונות. ואז אני מקבל את הודעת סחיטה מליצמן, מנסה לא להתייחס, אבל זה לא עוזר- הנה בא ביבי הרשע, לוקח את הכסף שלי ומשלם לו. ניסיתי להתלונן במשטרה, הם לא הקשיבו לי......
דוקטור ז'יוואגו | 23.07.18
21.
ההתקפה לא קשורה לביקור באתרי פורנו
ההתקפה היא על בעלי חשבונות באתרים שנפרצו בעבר והם לא אתרי פורנו, פרטי החשבון נחשפו אבל אין אפשרות להרוויח מהאתר הפרוץ (או שהוא כבר לא קיים) אז התוקפים פנו לסחיטה בלי קשר אם בעל החשבון מבקר או לא מבקר באתרי פורנו (הם מהמרים שהרבה כן).
אחד שמבין | 23.07.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת