אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

משרד הרווחה: הביטוח הלאומי יכנס לגירעון כבר ב-2022 - שנתיים לפני הצפי; יפשוט רגל ב-2037

56 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

56.
יש לבטל את הביטוח לאומי
צריך להעביר חוק שהחל מ1 בינואר 2022 כל מי שמתחת לגיל 35 ונולד לאחר תאריך זה לא ישלם ביטוח לאומי ולא יהיה זכאי לזכויתיו מהביטוח לאומי המדינה האומנת חייבת למות. או - יש לקבוע את הגיל ליותר מתוחלת החיים הממוצעת בישראל לכל מי שמתחת לגיל 35 או נולד לאחר 1 בינואר 2022
א | 29.03.19
37.
המוסד לביטוח לאומי
אין ברירה קודם כל ועדת חקירה ממלכתית בראשות שופט בית משפט עליון ורואי חשבון בכירים במשק להוריד את ידו של האוצר מהמובד להעלות את הגבולים שבביהו הוריד לבעלי הבתים כדי שיקלטו יותר עובדים והמעסיקים לא עשו דהר להעלות את גיל הפרישה לגברים ונשים לפחות עד גיל שבעים ושהאוצר יחזיר לביטוח. לאומי את ה240 מיליאד שקל שגזלה מהקופה
יעקב | 29.07.18
32.
מוסד מושחת
רוב כספי המוסד לביטוח לאומי הולכים לניצולי השואה מלפני 75 שנים אלה השקרנים ולעולים החולים מרוסיה שכולם הפכו לניצולי שןאה. אם תכנסו לדף הביטוח לאומי תגלו שהמוסד לא לאומי אלא גזעני בחסות המדינה. לאירופאים יש הטבות בנכות הרבה יותר גדולים מאשר לאזרח המזרחי, קשיש אירופאי מקבל כ20.000 שח לחודש עם כל ההטבות האפשריות כמו גמלת סיעוד גדולה יותר, יותר שעות , מענקים ועוד לעומת קשיש מזרחי שלא מקבל. בקיצור, זאת מדיניות ביבי ומדיניות הליכודניק החלאה.
דליה | 29.07.18
26.
ביטוח לאומי זה לא ביטוח - זה מס. כמו מע"מ ומס הכנסה. ולמשרד האוצר לעולם לא יגמר הכסף.
תמורת מס זה המדינה מתחייבת לתת לנו כרית בטחון בעת הצורך. למה זה אמור לעניין אותנו כמה כסף יש בשורת תקציב הכנסות/הוצאות כזו או אחרת? לביטוח לאומי יגמר הכסף כשמשרד האוצר יפשוט רגל. הרי משרד האוצר -לפי הנחיות הממשלה- עושה בכסף זה כרצונו...לוקח הלוואות ללא ריבית...מחלק אותו למי שיקר/מקורב להם...ערבים/שחורים שלא משלמים ועוד - זה מס כמו כל מע"מ ומס הכנסה)
8200 | 29.07.18
25.
זה מתבקש, מדינה שמחלקת מליארדים לוועדים החזקים ולמקורבים , בוודאי לא יהיה כסף לשום דבר
זה מתבקש, מדינה שמחלקת מליארדים לוועדים החזקים ולמקורבים , בוודאי לא יהיה כסף לשום דבר, במילים אחרות, כל מי שלא עובד מדינה, או עיריה, או חברה ממשלתית , משול לזרוק לכלבים. לא יתכן, שאיש קבע יצא לפנסיה 30, 40, 50000 ש"ח בחודש והחל מגיד 45 , וזה לפני אין ספור הטבות. שינוי יהיה כאשר 1.5 מליון איש יצאו לרחובות, וידרשו חלוקה מחדש. אם זה לא יקרה, העוני והפערים רק יגדלו.
דוד | 29.07.18
23.
מגיב 10 - שמאל או ימין זה לא מועדון חברים
השמאל בישראל זו מחלה חשוכת מרפא - שנאה עצמית, הרס עצמי והתנגדות אוטומטית ובכיינות אין קץ. אני לא בוחר מפלגה או מנהיג לפי החתך הסוציואקונומי של מצביעיו... ישראל במצבה הטוב ביותר אי פעם מכל בחינה (למעט חברתית אולי וגם זה בספק)
רותם | 29.07.18
15.
ביטוח לאומי ? יותר כמו ביטוח שכר מנכ"ל ביטוח לאומי
עם המשכורות שמקבלים שם בצמרת הגבוהה, לא פלא שזה המצב. בינתיים עושקים את כל האזרחים העובדים. צריך לסגור את המוסד הרקוב הזה ולתת לאנשים לחסוך מכספם אך ורק למען עצמם. גם ככה את אלמנט העזרה לחלש ולחסר היכולת עושים 1001 עמותות וארגונים ללא מטרת רווח.
מדינת רווחת מנכ"ליה | 29.07.18
13.
ביטוח לאומי - מה שביטוח לאומי גובה מועבר לאוצר שחייב לב"ל מעל
230 מיליארד ש"ח. הסדר כפוי ומנוול שלא השאיר ברירה לביטוח לאומי. אם לא אדאג לעצמי היום בעוד כמה שנים (או פחות) יכניס האוצר את ידו לחסכונות הפרטיים שלי (שלנו) בל נשכח שאין הקומץ משביע את הארי. נזכרתי איך קראו לסרט ההוא: קח את הכסף וברח. אכן, כך לעשות.
הללויה | 29.07.18
10.
להפני הכל,חייבים להאשים את השמאל,מאחר והימין אינו טועה
גם אם הוא עשור בשלטון,חייבים למצוא דרך להאשים קודמים בתפקיד שיתחבר לנושא הבגידה בארץ ישראל. בכל מקרה,כל רעיון שירמוז אפילו שביבי חדל יכולת ניהול ברמת מדינה (חוץ מאיראן..אולי הוא חולם לנהל שם מרוב התעסקות בנושא) חייב לרדת מסדר היום..חובה למצוא שמאלן ארור שאשם במצב הביטוח הלאומי אני יודע,רוב הנזקקים בביטוח הלאומי הם שמאלנים לא? אה,בעצם לא...רובם מצביעי ימין. וזה די ברור למה: ימין=אהבליזם=מחלה חשוכת מרפא
נמרוד | 29.07.18
7.
המדינה פתחה יותר מידי את הארנק שלה בשנים האחרונות.פשיטת רגל עוד 19 שנים
לא קם שר אוצר שאמר "אין לי" .שר האוצר אומר כן לכל דבר ,אפשר לראות ב"ישראל היום" כותרת ראשית עם רשימה בלתי נגמרת של הוצאות. לסגור את הארנק עד הסוף ולחשוב איך מקצצים בהכל,יוצאים לפנסיה בגיל 70, ומחזירים 500 מיליארד שקל.
יוסי | 29.07.18
6.
להעלות את דמי הביטוח.
את זה אני אומר בתוך מישהו שמשלם סכום מאד מכובד לביטוח לאומי שרק חלקו חוזר בקצבת ילדים - להעלות את דמי הביטוח הלאומי. מי שבאמת אין לו כסף גם ככה יקבל את זה בצורת קצבה, מי שיש לו השינוי לא יהיה מורגש. כל זה כמובן אחרי שנותנים לביטוח לאומי לנהל לעצמו את התקציב ומפסיקים להתייחס אליו כאל הקופה הקטנה של הממשלה.
אהרל'ה | 29.07.18
1.
טוען שנים, תנו לי לחסוך לבד
לא רוצה להכניס כסף לבור ללא תחתית על מנת לשלם למתחזים פרזיטים ושחורים ואז אם כבר אני צריך משהו אז להתחנן לכסף שמגיע לי כמו קבצן . לא נשכח שאחרי שהעברתי להם אלפי שקלים בעת זקנה הם זורקים לי 2000 שקל ומצפים שנגיד תודה. גוף עלוב מיושן מנוהל על ידי קומבנטורים שפוגע במצבם של האנשים העובדים. תסגרו אותו ודי!
אלון | 29.07.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת