אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

המחלוקת שמעכבת את כניסת אפליקציות התשלומים מחו"ל

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
מישהו יכול להסביר לי איך זה יכניס תחרות לסליקה?
הרי מה זה משנה אם אני מגהץ את הכרטיס עצמו או מכניס אותו לטלפון ו"מהגץ" דרך הטלפון? בכל מקרה זה אותו כרטיס והעמלות יהיו אותו דבר, רק יחולקו לעוד חברות (גוגל, אפל וכו) אז איך מייצרים פה תחרות בסליקה? מה זה משנה לי כלקוח? (ברור שיותר נוח פשוט ללכת עם הפלאפון ולשלם איתו, אני שואל מבחינת התחרות שמדברים עליה בכתבה שבנק ישראל רוצה לעודד)
רוני | 05.08.18
8.
אין שום צורך במסופון
בסין ובכל העולם. ביצוע התשלום עובד עם סריקת ברקוד QR בעמדת התשלום בחנות יש את הברקוד של בעל העסק,הלקוח סורק אותו והתשלום מתבצע במזומן. נ.ב אולי הגיע הזמן שבנק ישראל יחייב את הבנקים להוציא כרטיס דיירקט לכל לקוח. כיום הם מוצאים רק כרטיסי אשראי, בעולם מוצאים רק דיירקט. (כרטיס חיוב מיידי)
ג'וני | 05.08.18
6.
עלות המסופונים נמוכה
צריך קצת תחרות בשוק הסליקה. בארה"ב, אנגליה או אירופה אפשר לקבל מסופון סליקה החל מ50$ לדגמים הפשוטים שמתחברים לטבלט או טלפון חכם. אין שום סיבה שהעסקים לא יספגו את העלות לאורך כמה שנים. עלות החומרה היא זניחה לעומת עלויות הסליקה שהן אחוז מהמחזור.
ארכיגולש | 02.08.18
4.
לא בהכרח זול יותר
יש נק' ששוכחים כל הזמן כשמדברים על הנושא הזה והיא השונות של אופי התשלומים בכרטיסי אשראי בישראל (לעומת בחו"ל). פלטפורמת גיהוץ הכרטיסים הנוכחית, "אשראית 96" מאפשרת לחייב כרטיסי אשראי בשלל מסלולים, כמו עסקת תשלומים, עסקה דחויה ועסקת אשראי בריבית. המסלולים האלה לא אפשריים תחת אפליקציית תשלום. הן יסיטו את מחזיק הכרטיס לצרוך אשראי יקר יותר דרך חברת האשראי או הבנק, בשעה שכיום ניתנות לו אופציות מימון זולות יותר (כמו תשלומים = אשראי בריבית 0).
מגהץ קיטור | 01.08.18
1.
בסין זה אחרת
בסין רוב התשלומים מתבצעים דרך WeChat (דומה לוואצאפ), רק ששם לא צריך שום מסופו. התשלום מתבצע בדומה להעברת כסף בביט או בפפר כאן בארץ, רק שניתן להעביר את הכסף גם לבתי עסק ולא רק יחידים. כל מה שצריך זה שלבית העסק יהיה סמרטפון וחשבון ב WeChat וזהו. הם אפילו עושים את זה דרך סריקת ברקוד, מה שמקל על העסקה הרבה יותר. הלוואי וזה היה קיים בארץ ולא היה צורך להסתובב עם ארנק יותר
אנונימי | 01.08.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת