אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

האם בג"ץ יעשה מה שאף בימ"ש בעולם המערבי לא עשה

111 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

109.
העם עוד יקום על השופטים הארורים
יש חרדים שמתגייסים וגם חלק גדול מתנדב בכל מיני עמותות להצלת חיים . לא כל הדרוזים מתגייסים וולא חובה עליהם להתגייס מעט מאוד בדואים מתגייסים ולא חובה עליהם להתגייס.רוב רובם של ערבי ישראל לא מתגייסים ולא עושים שום שרות לאומי ושום עמותה . הגיע הזמן שהשופטים ירדו מהעץ שטיפסו עליו או שהעם יתלה אותם על העץ
בר דעת | 08.08.18
103.
הכל תלוי בהרכב שחיות תקבע לדיון בתיק
מלצר דפנה ברק וחיות יבטלו את חוק הלאום סולברג שוהם ווילנר והנדל יגלגלו את העותרים מכל המדרגות. מלצר הנדל וברק עצלנים ואירועים להחריד אז בכל מקרה זה ייקח המון זמן.. יהיה מעניין לראות מי ההרכב ואילו הערות מתפתלות יהיו להם בדיון... בכל מקרה זהו מבחן אמיתי לבגץ יותר מאשר מבחן לחוק הלאום שתכלס אינו סותר שום דבר בחוקי יסוד אחרים או במגילת העצמאות שתמיד מהווה מקור להשלמה איזון וריסון. חוק הלאום אינו הבעייה. הבעייה תהיה עם פעולות שהממשלה תבצע כביכול מכוחו.
בג"ץ | 06.08.18
98.
לו יתערב בגצ הדמוקרטיה הישראלית תתעורר.
אסור לבגצ להתקרב לרשות המחוקקת. הרשות המחוקקת חזקה יותר מהרשות השופטת. לו יכירו בעונש מוות למחבלים לא יוכל לקום שופט ולבטל מבחינת מוסרית עונש מוות שכן בסיס הדמוקרטיה הוא הפרדת רשויות. לו יתערב בית המשפט אני וכל אזרחי מדינת ישרל נרסק אותו ונדאג להחלפה מלאה של כל השופטים בפנים. נמאס שהעם x והיושבים בעליון חושבים y. אם אינכם מייצגים את העם הסתלקו ממושבכם!
שי | 06.08.18
92.
חוק הלאום
השמאל סתם עשה רעש עם חוק הלאום וניסה להשפיע על הדרוזים ! השמאל גרם לעצמו לחיזוק הימין ולא את עצמם! ברגע שמדברים על חוק הלאום שהוא גיזעני לדרוזים ולערבים ונילחמים בשביל זה ! אז תושבי הפריפרייה היהודים שחיים בבלוקים שלפני 50 שנה ויותר ולא עמיד נגד רעידות אדמה ועם ביוב שמתפוצץ כל שני וחמישי ותמיד ראה שהשמאל לא נילחם בשבילהם אלא רק למי שלא יהודי למשל כמו העובדים הזרים בדרום תל אביב וכו...אז עדיף לישאר בימין שלפחות יהיה לאום יהודי כי את זה חייבים לעתידה של ישראל ! מאשר ליבחור שמאל ולא לקבל כלום!!!
בני | 06.08.18
82.
אני חילוני שמאלי ואני מפחד פחד איימים
אוקי ימניים דתיים תשנאו אותי, אבל זה מה שיש לי לאמר: אני מפחד עלי ועל המשפחה שלי מפחד על הצאצאים שלי מזה הקרב ובא. אני ראיתי אל מול עיניי איך רצחו ראש ממשלה שנבחר על ידי ומשפחתי, רמסו את הדמוקרטיה. עכשיו אני רואה איך מבטלים את הישראליות החילונית שלי ומכריחים אותי להזדהות עם היהדות שלי, למראת שמשפחתי סבלה במשך מאות שנים בגלל היהדות הזו, באנו לפה ובסדר אין לנו בעיה עם אלה המאמינים, אבל תנו לנו לחיות את חיינו. עכשיו אני צריך להסתכל על שכני הערבים/דרוזים ואחרים בעיניים ודמיין שאני נעלה עליהם. עכשיו כופים עלי להרגיש עם נבחר. מה בידיוק נבחר כאן? מה תגידו לאלוהים שלכם כשתסתכלו לו בעיניים? אני כמובן לא מאמין וזו זכותי, אבל אם אתם מאמינים באלוהים, אז מה תגידו לו? תגידו לו שאתם יכולים לדבר בשמו? אולי תגידו לאלוהים לצאת לחופשה כי היהודי הנעלה יכול לטפל בכל ענייניו. זו רק דעתי היא אינה שווה דבר כמובן, אבל אני חושב שמישהו צריך להקשיב לי כשאני אומר שאני מפחד מאחיי היהודים יותר מאחרים וזה הכי גרוע שיש.
אריאל | 05.08.18
79.
ל-74 אתה זה שמבלבל בין דת ללאום
לאום זה אזרח של איזו מדינה אתה, לדוגמה נולדת בצרפת הלאום שלך צרפתי ללא קשר לדת שבא אתה מאמין/לא מאמין אבל נולדת לה. זו ההגדרה הנכונה של לאום ככה זה בכל העולם, רק בישראל מסיבות דתיות החליטו להכניס את ההגדרה של לאום לתוך תעודת האזרחות - הסיבות הן לא להגדיר את הלאום שלך אלא להגדיר את הדת שלך - קומבינה יהודית שהיום נושכת אותנו במקומות שהשמש לא זורחת עליהם (בדרך כלל).
ggg | 05.08.18
78.
ישראל=יהודי
לכל מי שלא מבין ורוצה להמציא לאום חדש לאנשים שחיים במדינה הזאת הגיע הזמן שתבינו ישראל הוא יעקב והוא היחידי מבין האבות שאין לו צאצאים מדת אחרת כולם יהודים אז לידיעתכם אין דבר כזה דרוזי ישראלי או צ'רכסי ישראלי ישראלי=יהודי ואל תמציאו לנו היסטוריה חדשה.מדינת ישראל היא מדינת העם היהודי ואזרחיה מכל הדתות יודעים היטב שיש להם זכויות רבות ואפילו טובות יותר משל היהודים .תפסירו לבלבל את הציבור ולהרוס את המדינה כי אנחנו לא נזכה לשום זכויות אם נהיה מיעוט וגם את זה ההיסטוריה הוכיחה במשך טלפי שנות היסטוריה .
ישראל=יהודי | 05.08.18
76.
כן זוהי מדינה יהודים שהוקמה עבור היהודים
כל המיעוטים החיים כאן המזדעקים כרגע משולים לבוגדים זחוחים בעיני. צריכים הם להוקיר תודה ולנשק את רגלי מקדמי החוק. למה? כי הם חיים במדינת היהודים הרחמנים ויש להם זכויות כמו שאין לאף אחד מאחיהם מעבר לגבול. אז אל תתנו לבוגדים ולשמאלנים החולים לבלבל אתכם... זוהי מדינת היהודים. תמיד היתה תמיד תהיה וחוק הלאום יעבור גם יעבור. ולגבי שופטי העליון כיום... זמנם איתנו קצוב ומתמעט בקצב מהיר ביותר. דרוזים! יישמרו לכם וכבדו את המדינה היהודית בה אתם חיים, פן יבולע לכם.
אריק | 05.08.18
74.
תחליפת מושגים
זו לא בורות, ברוח האג'נדה הליברלית זה נעשה בזדון-להחליף מושגים,להעניק משמעויות מגמתיות חדשות,לקבוע נורמות חדשות תואמות אג'נדה.למשל,אין דבר כזה "לאום ישראלי", ובטח שלא "חילוני" או "דתי", לאום זו השתייכות אתנית לעם,לכן הוא "יהודי" בלבד,"ישראלי" לעומת זה, זו אזרחות,השתייכות לישות גאוגרפית וחוקתית-מדינית.ובטח שאין קשר לזהות דתית או חילונית. כוחות ליברליות שמאלניות מנסות לקבוע סדר עולם חדש, מכאן "הבלבול" התמים במושגי יסוד, מכאן השקר שחוק לאום שולל זכויות מאזרחים - אז לא, חוק לאום איננו פוגע בזכויות בקונטקסט האזרחי כיוון שלא מדובר באזרחות,הוא רק מדגיש זהות אתנית יהודית.אף זכות אזרחית של אזרח שאיננו יהודי לא נפגעת,זאת הסיבה שהכותב לא מסוגל להביא כדוגמא זכות אזרחית ספציפית אחת שנשללת כתוצאה מהחוק,כי אין כזאת והטיעון החלש לגבי התנהגות היפותטית של בית המשפט בהינתן "כלי חוקתי עוצמתי" מגוחך ולא מסביר.שלא נדבר על כך שלכל יהודי יש זכות להפוך לאזרח ישראלי דווקא בגלל הלאום היהודי שלו.מקווה שעוד לא כולם מסוממים מהסם הפסבדו-ליברלי ואנשים עדיין מסוגלים לראות מה קורה כאן באמת ולהגן על הזהות היהודית שלנו.
שש | 05.08.18
72.
כמו השומרונים בימי שבות ישראל - ביטול מעמד הלאום היהודי כמוביל יוביל לקיצוניות יתרה של אותם היהודים
אני כאן כי זאת מדינה יהודית , עכשיו יבוא בית המשפט ויבטל לי את המדינה, או שאני אמרוד בבית המשפט ואכבוש את הארץ מחדש או שאני אעזוב את המדינה , אבל לא אסכים לחיות במדינה שאינה מדינת הלאום של העם היהודי כמדינה בעלת לאום יחיד עם תתי לאומים בעלי זכויות פרט וככל הניתן גם זכויות לאומיות אך מוגבלות ככל דמוקרטיה . עצם הצעקה של הדרוזים והערבים רק מראה כמה היה צריך את החוק הנל שכן כנראה ביום יום כל פעם שרצינו לקדם את הלאום היהודים בארץ אמרו לנו שזה לא דמוקרטי ולכך בא החוק הנל לתת מענה. לא אופתע אם לא יפורסם בהתאם לשיקולי המערכת.
י | 05.08.18
70.
אין הבדל בין חוק יסוד לחוק רגיל
רק בג"צ החליט שחוקי היסוד = חוקה. הדבר לא מעוגן בשום חוק וגם רוב חוקי היסוד אינם מוגנים, למשל כדי לבטל את חוק כבוד האדם וחרותו, צריך רק רוב רגיל כמו כל חוק אחר. ובנוסף, בג"צ לא מרגיש חובה לפסוק לפי שום חוק. למשל בג"צ המציא את "זכות חופש הביטוי" שאינו מעגן בשום חוק. ועל בסיסו הוא פוסק - גם במקרה וזה נוגד חוק מפורש! אז שיבטל את החוק, שבפועל לא כתוב שם שום דבר, חוץ מלחזור על סעיפים של חוקי יסוד אחרים...
אחד | 05.08.18
63.
ל-60
יהדות היא לא רק דת. היא דת שקשורה למקום (כמו האיסלאם ולא כמו הנצרות) והיא גם לאום. אנחנו עם יהודי, גם האתיאיסטים. היהדות נהייתה דת רק כדי לשמר אותנו כעם בגולה, אבל עכשיו כשאנחנו בבית השלישי, אנחנו גם מתפתחים כעם, וגם ראוי היה שהדת שלנו תתפתח. ויחד עם זאת, אנחנו גם חלק מעם ישראל שכולל גם את הדרוזים, הבדואים, הצ׳רקסים וערבים שמגדירים עצמם ישראלים. כולנו ישראלים. זה בסדר שזה מורכב. העולם מורכב וגם ההסטוריה שלנו מורכבת.
מיקי | 05.08.18
60.
לאום יהודי או לאום ישראלי?
תסתכלו בתעודת זהות - האם רשום שם "לאום"? התשובה היא שרישום "לאום" בוטל ובצדק משום שאנו ישראלים, אזרחי מדינת ישראל. רשום "מעמד - אזרחות ישראלית" וכך צריך להיות. יהדות היא דת כמו מוסלמים , נוצרים וכו'. זו מדינת ישראל, לא מדינת יהודה ומקימי המדינה היו בכלל חילוניים ולא דתיים. כעת יש לנו ממשלה קיצונית-ימנית-דתית-משיחית שמנסה לשנות את אופי המדינה למדינה דתית, למרות שהדתיים בכלל לא רוב בארץ. זה מעשה הנבלה שהממשלה המפלגת והמסיתה מכל ממשלות ישראל עושה וכל זה בשביל לשמור על השלטון כיח הרוב בארץ ימני, בור ונבער שקל להסיתו בסיסמאות מתלהמות ואין לו טיפת הבנה בערכי דמוקרטיה וחשיבות של הפרדת רשויות.
ארז | 05.08.18
56.
חוק משלים
אני חושבת שכולם לא מבינים שזה החוק המשלים לחוק יסוד כבוד האדם וחירותו, שנחקק לפני כמה שנים, ושם יש התייחסות לזכויות המיעוטים ולדמוקרטיה. כאן יש התייחסות למה זה אומר ״מדינת ישראל היהודית״, כמו שאז הייתה התייחסות למה זה ״מדינת ישראל הדמוקרטית״. בכל זאת נשאלת השאלה למה היה צריך לחוקק חוק כזה בכזאת מהירות, בלי התייחסות והכנה למה שיקרה (שהיה צפוי) ומה התועלת בו בכלל בעת הזאת.
גבריאלה | 05.08.18
55.
בג"צ צריך להיזהר מניצחון פירוס
אהרון ברק שהיה גאון פוליטי היה מצליח למנוע את החקיקה הזאת - כי הוא היה מבין שעתירה לבגצ בשלב הזה מזיקה רק למערכת המשפט אם בגצ יבטל חוק יסוד, השופטים עלולים למצוא את ההמון מתנפל עליהם עם קלשונים ולפידים (מטאפורה, כן?) מוטב לשופטים לסתום את האף ולא להביא על עצמם תהליכי חקיקה שמגבילים אותם במפורש
אדם חושב | 05.08.18
54.
מי שטוען שהזכות היהודית על ארץ ישראל היא דתית אורתודוקסית לא יודע היסטוריה
אבי הציונות לא היו דתיים. הקשר של העם היהודי לארץ ישראל הוא לא רק דתי אלא גם היסטורי. אין קשר בין דת למדינה של היום. החוק הזה הוא מטומטם ומיותר. לא יודע אם בג"צ יכול לבטל אותו אבל בטוח שכנסת לא הייתה צריכה לחוקק אותו.
שפוי | 05.08.18
53.
לא יבטל, לא יתייחס
הערכה שלי : בגץ לא יבטל את חוק הלאום כי אין בסיס משפטי מספיק בשביל לבטל אותו. הוא פשוט יתעלם מהחוק ויתיחס אליו כחוק הצהרתי בלבד (כפי שרמז היועמש מנדלבליט). ואם יבואו אליו תיקים שיהיו בהם בסיס להתיחסות גם של חוק הלאום וגם של כבוד האדם וחירותו וסתירה בין החוקים הוא יצהיר שחוק יסוד כבוד האדם וחירותו גובר על חוק הלאום מכיון שחוק יסוד כבוד האדם וחירותו מכיל קישור למגילת העצמאות שבגץ כבר הכיר במעמד החוקתי של המגילה ואילו חוק הלאום לא מכיל קישור שום קישור או בסיס משפטי חוץ מהחוק עצמו ובא שלום על ישראל.
תומר | 05.08.18
51.
אם אתה פרשן לענייני משפט, אני פרופסור למנדרינית
אתה קשקשן עלוב. זה הכל. לחוק הלאום אין ולא כלום עם דת. הוא עוסק בהיות המדינה מדינת לאום של העם היהודי. מה היא היהדות של המדינה, זו שאלה אחרת לחלוטין. ולדעתי, אין בין יהדות לבין מדינת ישראל ולא כלום, זולת כותרת סתמית שהוצמדה למדינת ישראל. מדינת ישראל היא מדינה יהודית בערך כמו שצפון קוריאה היא מדינה דמוקרטית, למרות שהשם דמוקרטיה מופיע בשמה הרשמי.
שאול א. | 05.08.18
50.
אם בגץ יבטל את חוק הלאום זהו המסמר האחרון בארון הקבורה של בגץ ויש לבטל את המוסד הנל
גם ככה העם לא מאמין יותר לבגץ בטוהר כוונותיו כלפי ישראל והעם היהודי הוא נתפס כעוכר ישראל, וכל החלטותיו הם להרוס את הזהות הלאומית במדינת ישראל לכן יש למחוק את המוסד הזה בצורה חד משמעית
איילת | 05.08.18
47.
ל-41
בנתיים המדינה שלנו משגשגת בצורה הזאת כבר 70 שנה. יש לנו דמוקרטיה למופת עם איזונים ובלמים, כשהשופטים הם אנשי מקצוע עם הכי הרבה ניסיון, ולא נבחרים בשיטת למי יש היום רוב, הוא ממנה שופט. הבעיה היא כשיש רוב ששוכח שהוא זמני, והעם מורכב מהרבה גוונים, ורוצה לחוקק חוקים שיטיבו רק עם מצביעיו, לרוב חוקים לא דמוקרטיים. אז אותו רוב, מנסה להחליש את כוח המוסדות האחרים, וכך גם את המדינה שנבנתה בעמל רב. זה קורה גם במדינות אחרות. נקווה שלא מגיע למצב שלהן - המצב שלהן הוא תמיד בכי רע.
אפי | 05.08.18
46.
תשובה ל 36, כל יהודי שגר כאן הוא משיחי, אלמלא היהדות האורתודוקסית,מדוע אנו כאן
הסיבה שאנו כאן היא דתית אורתודוקסית, הרפורמים כבר אמרו לפני יותר מ 100 שנה ברלין היא י-ם שלנו,הם מנסים לטפס באיחור על הרכבת מה אנו עושים פה בלבנט אלמלא הציוי הדתי ? לפני 195 שנה קנה נח עמנואל אי בארהב לישוב יהודים,יכולנו לגור שם הרבה יותר טוב מכאן, א מ ר י ק ה !!!! לאחר השואה יכולנו לבקש על חשבון הגרמנים המובסים איזה חלק מהיער השחור, איזה יופי אבל בחרנו כאן במדבר בגלל היהדות האורתודוקסית
אורי | 05.08.18
45.
15 המוסקטרים של בג"צ הגדישו את הסאה
הם במרחק מילימטר ממחאה ציבורית ענקית שיכולה לגרום להפיכת המשטר בישראל לדיקטטורת הלאום של העם היהודי. בכל ניסיונותיהם של ה15 לשנות את הדמוקרטיה בישראל ואת אופי החיים במדינה, הם רק גרמו לנזק. בית משפט לא יכול לפסול חוקי יסוד. גם בג"צ.
יוסי | 05.08.18
44.
האמת פשוטה: לבג"ץ אין סמכות לבטל חוק יסוד
חוק הלאום גובר על חוק כבוד האדם וחרותו (אם יתנגשו). אבל באמת חוק הלאום הוא נגזרת חיוורת של מגילת העצמאות. כל מה שכתוב בו כתוב במגילת העצמאות אבל יש דברים נוספים שחסרים. מי שרוצה לבטל את החוק רוצה גם לבטל את מגילת העצמאות.
יצחק | 05.08.18
42.
קצה נפשה של המדינה בשופטי הבגצ
ביהמש העליון מגיע ממש עד לקצה יכולת הסיבולת שלנו כעם ומותח את החבל ממש עד לקצה הגמישות שלו. עוד דקה, ויחוקק חוק המגביל את יכולתם של שופטי העליון לפתוח את פיהם כי כבר קצה נפשנו בדיקטטורה המשפטית הנוראה שנכפתה עלינו בניגוד למגילת העצמאות. יש להחזיר את השד הנורא הזה הנקרא" שופטי העליון בשיבתם כבגצ חזרה לבקבוק ולהשליך הרחק לים.
עזרא | 05.08.18
41.
ל37
הבעיה היא שבגץ הוא שפירק את מערכת האיזונים והבלמים באקטיביזם דורסני נטול כל יסוד חוקתי והגיוני. לשיטת מינוי השופטים כאן אין אח ורע בעולם המערבי. לשופטים יש מונופול בפועל על התחום. כדי שבית המשפט ישקף ויקיים נכונה את רציונל הפרדת הרשויות והאיזונים צריך שהרכבו ישקף גם את ההרכב של החברה הישראלית ולתת לציבור לבחור גם את השופטים
אזרח  | 05.08.18
39.
הדת
היה צריך כבר מזמן לעדכן את הדת שלנו למאה ה-21. הדת הייתה קבועה כבר 2000 שנה כדי לשמור על איחוד העם היהודי, אבל במאה האחרונה השתנו כל כך הרבה דברים מבחינת טכנולוגיה, מדע ונורמות ואילו הדת נשארה קפואה כמו לפני 2000 שנה. אם רוצים שהדת תמשיך לשרוד מעתה והלאה, היו צריכים לקבץ את חכמי הדת מכל הזרמים ולעדכן אותה בכל מה שאנחנו יודעים היום שלא ידענו פעם.
מיכאל | 05.08.18
37.
ל-24
במדינת ישראל לא הכנסת היא הריבון - העם הוא הריבון. כל המוסדות - המחוקק, המבצע והמשפט נועדו לקיים את רצון העם - לא רק את רצון הרוב, אלא גם את רצון המיעוט (רוב מפלגתי הוא זמני ולא מוחלט, העם הוא המוחלט). בג״צ הוא חלק מהמוסדות ששולטים כדי שתהיה מערכת של איזונים ובלמים. כל המוסדות חשובים באותה מידה בשביל לקיים דמוקרטיה. אם אתה לא מבין את זה - תחזור על שיעור אזרחות בבית ספר.
אפי | 05.08.18
30.
היכן זה כתוב בחוק?
כתוב בכתבה "קביעתו שמדינת ישראל היא "מדינת הלאום של העם היהודי" מבטלת למעשה את הלאום הישראלי־החילוני, ומשליטה על המדינה את הלאום היהודי־הדתי". ראשית - מי קבע זאת ועל סמך מה? ניתן הרושם כאילו זה רובינשטיין אמר זאת וזה לא נכון. זה הכתב משה גורלי קובע. ומהיכן קבע זאת שהיא משליטה את הלאום היהודי הדתי ? היכן זה כתוב בחוק
רונן | 05.08.18
28.
ממציאים שבג״ץ פועל נגד היהודים כדי לחוקק חוק שיהווה תירוץ לבטל את בג״ץ.
ואז המשיחים הפשיסטים יוכלו לספח את הגדה ועזה ולהגיד שאין אפרטהייד. הכנסת אינה המוסד העליון הקובע כי בדמוקרטיה יש איזונים בין הרשויות . השופטים לא ממונים על ידי ועדה כאילו היו אנשים ברחוב. מקרב האנשים שהוסמכו כבעלי מקצוע, עבדו בו, הוערכו ורכשו נסיון , מקרבם בוחרים את הטובים ביותר.
ירון | 05.08.18
27.
התערבות בית המשפט העליון בחקיקת יסוד תקעקע את קיומו שלו!
התערבות בית המשפט העליון בחקיקת יסוד היא החלום הרטוב של נתניהו- מיד הוא יוצג כנבגד ע"י המערכת המשפטית, מיד הוא בעמדת "החלש" והציבור שלו יתלכד סביבו! חברו את זה לבחירות שבשער, והרי מתכון בדוק להתאבדות מעשית של כול מתנגדי נתניהו, האופוזיציה ומע' המשפט כאחד. לטעמי, כאשר פירט כותב המאמר כי חוק יסוד אחר נותן מענה לשיוויון - חוק יסוד : כבוד האדם וחירותו, לאחר התיקון שנעשה בניגוד לעמדת החרדים, למה פתאום קופצת לה החרדה ומשתלטת על השיח של המיעוטים ושאר מתנגדי החוק? מה, חוק היסוד השיוויוני, של כבוד האדם וחירותו, נופל במשמעותו הבסיסית לשיוויון כול הלאומים, מאשר חוק היסוד שעל הפרק, הלאום? מהיכן עזות המצח וההטעייה החביבה על רבים, לציין את אי השיוויון (לכאורה) בחוק יסוד אחד אבל להתעלם מהשיוויון שבחוק יסוד שני? רוצים עוד חוק, שיתעדף מיעוטים ולאומים בישראל בהתאם לקריטריונים (שירות בצבא וכו')? בבקשה, אבל מדינת ישראל היא מדינת הלאום היהודי, ורק הלאום היהודי. הצהרת בלפור הכירה בזה והכרזת העצמאות הכירה בזה וחוק היסוד "הלאום" מקבע את זה, וטוב וחיוני שכך.
ההוא | 05.08.18
24.
מישהו כאן בכלל טרח לקרוא את החוק?
חוק הלאום בסך הכל מקבע דברים שהם ממילא המציאות בשטח. האם מישהו כאן חושב שמדינת ישראל איננה מדינת הלאום של העם היהודי? שהדגל הכחול-לבן איננו דגלה? שה״תקווה״ איננה ההמנון? אין שם שום סעיף אשר מפלה לרעה אזרחים שאינם יהודים, ולקמפיין נגדו יש ריח חזק של מניפולציה תקשורתית וניסיון (נוסף) להפיל את השלטון. אם בג״ץ ינסה לבטל אותו הוא יחסל סופית את הלגיטימציה הציבורית שלו, שכן במדינת ישראל הכנסת היא הריבון, ובג״ץ בסך הכל אמור לפרש וליישם את חוקיה.
אורן | 05.08.18
22.
הכתבה מגמתית. יהודי הוא גם חילוני ולא רק דתי
אני לא יודע אם זאת בורות או סתם שקר או משהו אחר. אבל עובדות זה ודאי לא. יש מיליוני יהודים בארץ שאינם דתיים. קביעת חוק הלאום שמדינת היהודים היא מדינת ישראל אינו עומד בשום קשר עם הדתיים בלבד אלא אם כלל היהודים בעולם. חילוניים דתיים שמרנים ליברליים . וכן גם כאלה ששונאים הרבה מאוד יהודים בעולם ומכנים את עצמם "שמאל קיצוני"
יוחנן | 05.08.18
20.
קמפיין ההסתה נמשך - במגילת העצמאות נכתב אנו מכריזים בזאת על הקמת מדינה יהודית בארץ ישראל
חוק הלאום בה לתקן את נעיוות שיצר בגץ מדינת ישראל היא מדינה יהודית. חד וחלק. מובטח בה שיוויןו לכל האזרחים וחוק הלאום לא פוגע בזה. השמאל המסית הוא הפוגע בישראל ובדמוקרטיה ומסית את הדרוזים נגד המדינה.
המיואש | 05.08.18
19.
אם בחוק יסוד כבוד האדם וחירותו אין התייחסות ללאום, למה שתהיה התייחסות לשוויון בחוק הלאום?
המדינה נבנתה והוגדרה כמדינה יהודית לעם היהודי תוך מתן זכויות שוות לכולם, והחוק הזה נועד לצמצם את הפגיעה שחלה במעמדה היהודי/לאומי של המדינה בעשרות השנים האחרונות ע"י דיקטטורת בג"צ (עאלק בין דין גבוה לצדק..). אם בג"צ יתערב או ימסמס את החוק (כותב השורות למעלה רושם את זה בנונשלנטיות כאילו זה לא צעד משמעותי לדיקטטורה משפטית מלאה של 'מועצת החכמים' הבוחרת ומשכפלת את עצמה) כנראה שבדיוק הגיעה השעה לעלות עליו בדחפורים.
איש יהודי | 05.08.18
10.
אז מה שקורה כאן, בעצם,
הוא שבשם הדמוקרטיה, בית המשפט (ששופטיו נבחרים בוועדה ואפילו לא עוברים שימוע בכנסת) חושב שיש לו את הזכות לפסול חוק יסוד שחוקק ברוב של 61 חברי כנסת. כלומר, בשם הדמוקרטיה, בית המשפט מתכוון להרוג את הדמוקרטיה. במקרה הזה, אפשר גם לבטל את חוק יסוד השפיטה ולפטר את כל השופטים שיתמכו בביטול החוק.
אהרל'ה | 05.08.18
5.
אני מאוד מקווה שכן יעשה כך מ 2 סיבות עיקריות
א. זה יביא לפרוקו המידי של מערכת המשפט שאיש במדינה לא מאמין בה עוד. ב. מאחר ולבית המשפט אין סמכות חוקית לעסוק בחוקי יסוד, בפועל זה יחייב את המדינה בהתחלת פרוקו המידי של מערכת "המשפט" מאחר והמערכת עצמה תהפוך לבלתי חוקית שהרי כמערכת היא עברה על חוקי המדינה. רק טוב יכול לצאת מכך שבית הדין יתערב בחוק יסוד. מקווה שכך יהיה.
כבר מזמן צריך להחליף את השיטה | 05.08.18
4.
תקרא שוב את מה שכתבת...
חוק הלאום החדש שנחקק בישראל פוגע באופייה החילוני של הדמוקרטיה הישראלית. קביעתו שמדינת ישראל היא "מדינת הלאום של העם היהודי" מבטלת למעשה את הלאום הישראלי־החילוני, ומשליטה על המדינה את הלאום היהודי־הדתי. ז"א שכרגע הלאום הוא ישראלי חילוני? זאת רק סיבה נוספת לחוקק חוק לאום! מי קבע שהמדינה היא חילונית? מאיפה זה בא? מזה שהשופטים הם חילונים?
מישהו | 05.08.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת