אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

רחוב מִשֶּׁלָּךְ: איך מתכננים ערים פמיניסטיות

41 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

37.
הטון קצת יותר מדי פמיניסטי אבל עדיין כתבה נפלאה קצת חוזרת על עצמה בכמה מקומות
ובסך הכל בני ברק היא אכן עיר הזויה בכמה דברים והעיקר זה שבת בבני ברק זה דבר מיוחד במינו במיוחד למשפחתיות ולקהילתיות מה אתם יודעים על "שלום זכר" בליל שבת ו"קידוש" (האירוע לא הטקס) וגם בימי חול כל הגמחים וכ"ו
אוי | 12.08.18
31.
כתבה שוביניסטית בתחפושת פמיניסטית
וטיפשית למדי. כל העקרונות שצויינו בכתבה נכונים לתכנון עבור גברים ונשים כאחד. זה שמצניחים את המילה "מגדר" בכל משפט שני לא הופך את התוכן לפמיניסטי. מגוחך מכל היה להציג את בני ברק כעיר המתקדמת ביותר בתכנון עבור נשים. ממש בדיחה. אבל בהיגיון הפנימי המטופש של הכתבה כנראה שזה אפשרי.
מתכננת נוף | 11.08.18
28.
שוביניזם מובהק!
כתבה מאוד מעניינת אך כל כך מוטה לכיוון שוביניסטי חריף! זה רק מראה לי כמה נדמה לנו שהקהילה מתעוררת לראות את צרכי הנשים אך בתת המודע או בסאב-התנהלות היא שוביניסטית להחריד! אם אתייחס לכתבה - בעיני השינוי האורבני הזה מבורך אך חשוב להחליף את המילה "נשים" במילה "הורים". כמה פשוט לשתול מסר כל כך חושב למודעות הציבורית, אך מתעקשים להנציח את הבידול הזה. אבל זה כלכליסט... לא מפליא אותי!
חמודה ונבונה | 11.08.18
20.
אולי במקום פוליטיקת זהויות מרקסיסטית, ארכיטקטים ילמדו הנדסת אנוש?
כל הנושאים שעלו בכתבה יכולים להיפטר מנקודת המבט האוביקטיבית של הנדסת אנוש. זה לא משנה מי המתכננים, חוקרים ובונים לפי צרכי ויכולות המשתמשים. הגישה המזעזעת שבה רק אישה יכולה להבין רצונות של אישה ולכן צריך מתכננות נשים פוגעת אנושות בחברה. "שהאישה תעשה", במקום ללמוד ולהבין. ומה עם זקנים, ונכים, וחולים, וילדים וכל קבוצה אחרת - צריך נציג של כל אחת כדי שמישהו יתכנן בשבילם? הרי אפילו באמצע הכתבה מופיע רמז: חקרו וראו שספציפית ילדות מעל גיל 9 לא משחקות בפארקים ותכננו פתרונות בהתאם. אף אחד לא טען שצריך ילדות בנות 10 בתור ארכיטקטיות.
מהנדס | 10.08.18
15.
אבל חשבתי שפמניזם זה שיוויון מגדרי, לא כך לימדו אותנו?
חשבתי שפמניזם זה שיוויון ולא כפיה נשית או בלעדיות נשית. אז כתגובת נגד לתכנון עירוני גברי הן רוצות לבנות ערים לנשים בלבד? זה תמצית הפמניזם? נקמה דיאמטרית בפטריארכיה? ככה זה עובד? במקום ליצור ערים שיוויוניות והוגנות הן רוצות לקחת את זה לכיוון שלהן? זה נשמע מאוד קטנוני בעיניי.
יואב | 10.08.18
6.
אולי נתחיל מזה שגם גברים יטפלו בילדים ואז נוכל לתכנן את העיר טוב לכולם
הבעיה פה היא לא שהעיר לא מתאימה לנשים וזה לא נושא פמיניסטי. הנושא הפמיניסטי באמת זה שהאם היא תמיד זאת שמטפלת בילד ולא ברור לי למה זה חייב להיות דווקא על חשבונה. במשפחה יש שני הורים ועליהם להתחלק בין המטלות.
פמיניסטית | 09.08.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת