אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הלירה הטורקית נופלת ב-8.7% נוספים; "הנפילה לא תגרור משבר בנקאי באירופה"

66 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

59.
בינתיים כל הירקות והפירות שאתם אוכלים באים מטורקיה
בזמן שדונלד סוגר את דלתות הכלכלה ישראל ממשיכה לקנות תוצרת מטורקיה ביבי אתה לא לומד כלום ! תבדקו טוב תגלו שרוב המותגים הפרטיים של הרשתות מיוצרים בתורקיה (המותג מה שכולם קונים כי הוא זול משמעותי ) הבעיה שהסופרים קונים את השסחורה בגרושים ולא יהיו מוכנים לוותר על רווח כזה אפילו אם ארדואן ירצח יהודים שבאים לבקר בטורקיה ! ביבי צריך/וחייב להעלות מיסים על יבוא מתורקיה לפחות שהסופרים החזיריים ישלמו למדינה יותר מס על הרווחים החזיריים שיש להם מהעסקים אם תורקיה . או במילים אחרות יחפשו חלופה לטורקים
חקלאים מסכנים  | 14.08.18
57.
צרות ארדואן
כל ידיע כזו, ממש עונג צרוף,רק מעט גמול על ההשתלחויות בנו של המגלומן התורכי הצבוע כל אימת שמתחשק לו, רק הדירו רגליכם עם ישראל מארץ ההכל כלול ואל נא תמכרו את כבודנו הלאומי בעבור חופן דולרים באנטאליה, שיתגעגעו שם לכסף שלנו, והאמינו לי... הם כבר מתגעגעים.
דני | 14.08.18
52.
אוי ארדואן המסכן
לא מבין כלום מהחיים שלו העיקר לחפש אחרים. הכלכלה של טורקיה כבר חודשים רבים על הפנים ועכשיו עוד יותר גרוע אז כשאי אפשר לשכנע במילים טובות עוברים לאיומים. עכשיו הוא יתחיל מלחמה בסוריה כדי להרוג עוד כמה מאות כורדים כי הם אשמים לו בהכל. האיש מטורלל לגמרי והוא רוצה עוד להתעסק עם דונלד טראמפ. היא חושב שאם הוא יחזיק את הכומר כבן ערובה שלו אז טראמפ יכנע לו. הוא לא הבין שהאמריקאי יותר משוגע ממנו ולא איכפת לו מאדון ארדואן. ואם לטורקים יש כל שיעשו לו צרות ולא יעזבו אותו עד שילך הבייתה כי הוא מביא רק צרות.
אני | 13.08.18
51.
יש איגנורנטים בעולם שלא מבינים כלום בכלכלה
ורק מחפשים תמיד את האחרים שיהיו השעיר לעזעזל שלהם. כשהו גם ארדואן. הכלכלה שלו כבר מזמן במשבר עוד לפני הבחירות ועכשיו הןא מנסה להכניס עוד אנשים לבית הסוהר העיקר שהוא ימשיך לשבת על הכסא והחתן שלו ימשיך לגנוב את המדינה.
אני | 13.08.18
47.
מה איכפת לארדואן כל יום הוא ישן בחדר אחר מאלף שהוא
טרדואן במה ארמון לעצמו אלף חדרים כל יום הןא ישן מחדר טחר ולא מעמיים אותו העם שלו .ןהאזרחים אןכלים *רה ומפחדים מהדיקטטור הרשע ןעפ ישראל סומך על היושב במרןמים ומשיב להם במתנות לכהוד רטד הדנה מתנות של סבל ןפחדים.
חסן אבו ארדאן הדיקטטור | 13.08.18
29.
שמרו את טורקיה חלשה אך לא מתפרקת, שתשלם חובות עוד חצי שנה
ככל שהיא תפחית את חובותיה לאירופה, כך אירופה תהיה פחות איכפתית אם טורקיה תתרסק, עוד חצי שנה יאשפר להוריד את היקיף החובות הטורקיים בעוד 40 מליארד יורו. יתרות המט"ח של טורקיה יפחתו בחצי במשך חצי השנה הבאה. אז יהיה ניתן לייצב קצת את הלירה ולהפחית את קצב שריפת המזומנים עד שבעוד שנה יישארו להם רק 30 מליארד דולר ויתרת החובות לאירופה תהיה 80 מליארד יורו. בכזה מצב הם יהססו לצאת להרפתקאות צבאיות נגד הכורדים בסוריה או נגד ישראל. הם ימשיכו לדמם עד שהיתרות שלהם יגיעו לכמה מליארדי דולרים בסוף שנת 2020, ומשם יבנו אותם ואת הלירה באיטיות זוחלת תוך מלחמה באינפלציה. כשהיא פגיעה, כשאירופה נונשלנטית, רוסיה מתעללת וסין מעבר לפינה, ארדואן יגיע לבחירות הבאות מרוט כלכלית ופוליטית.
אסף | 13.08.18
13.
קסם טורקיה יורדת 12%
בווליום גבוה יחסית של מיליון שקלים. השנה תעודת הסל הזו נחתכה בחצי. חלק משמעותי מהמדד הטורקי זה בנקים טורקיים, ונראה שהשוק בטורקיה מודאג לגבי יציבותם. גם הלירה הטורקית קורסת ואגחים ממשלתיים טורקיים מציעים למעלה מ 20% שנתי! למה להשקיע במניות טורקיות אם אגח ממשלתי טורקי מציע 20% ?
dw | 13.08.18
10.
בנק ישראל בעיקר מוכר דולר!!! למזלו יש את השפעת הגז
בנק ישראל משחק עם יתרות המט"ח הוא בעיקר מוכר, אבל למזלו בגלל שיש את השפעת הגז יוצא לו נראות כאילו הוא קונה, כאילו השקל נורא חזק, מלבד הקניות הנקודתיות שנוצרות בגלל הגז הוא מוכר כדי ליצר נראות, כלומר,לא רואים את המכירות בגלל הקניות הנקודיות האילו שמעוותות את התמונה!!!
שמואל | 13.08.18
6.
אחרי שארדואן הכניס לאירופאים אצבע לעין הוא מחזר אליהם..
כשהחוצפן הזה רצה לעצבן את אירופה הוא הכניס מהגרים. צפצף על בקשות האירופאים. עכשיו כשבא בריון מאמריקה ועזה לו בצפר, ארדואן מחזר אחרי האירופאים שיסכימו לקבל אותו כלכלית. שילך לחפש מי ינענע את הישבן הטורקי שלו.
טורקי עלוב | 13.08.18
4.
מה לעשות
טראמפ בא להזכיר לעולם שפעם, אם רציתם את גיבוי ארה"ב, כולל עזרה כלכלית, היה צורך בלנהוג כלפיה בכבוד מינימלי. נגמרו הימים שארה"ב רושמת צ'ק פתוח למדינות שלוקחות את כספיה בכיף ובמקביל מתבטות כנגדה בפומבי. ארדואן מעדיף את רוסיה כברית? נראה איך רוסיה תתייחס לרטוריקה הטורקית.
אופיר | 13.08.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת