אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

האינטרנט הוא פער: המחקר שחושף את הקרע החברתי דרך הרגלי הגלישה

34 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

33.
סיבה ומסובב. אותי פחות מעניין היכן גולשים העשירים והמשכילים. שייהנו.
אבל היכן גולשים מי ש*יהיו* עשירים ומשכילים?.. בוא נחדד מהי "אוריינות ברשת": ברמה האזרחית, זו יכולת: - להתבטא וללמוד (להפיץ מידע ולהסביר אותו) ברשת: פוסטים, סרטונים,סטוריז' וכו'. אם בבי"ס הקלאסי למדו לנאום (רטוריקה) וכיום לומדים חיבור, בבי"ס של העתיד יילמדו דרכי שכנוע וביקורת ברשת. מי שעשרות אנשים רואים פוסטים שהוא מעלה הוא "אוריין ברשת". - יכולת לחסוך כסף ולהרויח כסף ברשת: לאסוף מידע מקצועי, להשוות מחירים, לקרוא תקצירי מאמרים כדי להבין מה מקובל בתחום, לאתר בעלי מקצוע רלוונטיים וכו'. כל זה לא קשור כמעט למידת הזמן שאדם גולש באתרי היכרויות [שמאפיינים עניים, מן הסתם בגלל גילם הצעיר] או באתרי נדל"ן [שמאפיינים עשירים]; זה *הבילוי* שלהם ולא *הפרנסה* שלהם. רבאק, זה כמו לחקור במאה ה-18' ולגלות שבעלי הכוח (האצולה) נוהגים לצאת לאופרה ולהסתובב בגנים- ואז להחליט שצריך להנגיש לעניים את גני וורסאי והאופרה!
נתנייתי | 18.08.18
31.
תגובה 26 שוכחת "מיצוי", 16 עשוייה לטעות, 7 גזענית נוטפת שינאה ושגוייה
26: להבנתי דובר על מיצוי. ותגובה 26 מדברת על הנגשת מידע בלבד. מיצוי אין ברשת. לחלוטין. למרות התיימרות ופרסומים כוזבים שככל הנראה מחוייבים על ידי ה"מדינה" לפרסם שיש - אין! בפועל חוזרים אליך בטלפון. הנגשת מידע דווקא יש ותמיד הייתה, בחוברות למשל. כשאין מיצוי מה זה שווה?? מוגבל יכול לכתת רגליו? ובכלל, כשמתבגרים קשה מול ממסכים, בשל הידרדרות ראייה. 16: תורמים מחשבים ניידים מסיבות שונות - בחברות שמשם רוב התרומות זה מה שמחדשים וגם מפרטי. נייחים מפרטי שתורמים כבר לא עונים בכיתה א' לדרישות בי"ס. ייתכן שזה מה שהיה לאותה נזקקת. כמו כן גם כשעלו הרבה, היו קטנים וזולים. ומי שנזקק ועובר דירות, מחזיק רק נייד משום שנייחים נפגעים בהעברות (פרטיות, לנזקקים אין כסף לשלם להובלה) וכבדים מדיי. 7: רוב השירות הציבורי והבכירים במשק =עדות המזרח. אולי את מדברת על אליטה אשכנזית - זה כל האשכנזים?? רוב האשכנזים שאינם אי שם למעלה, סובלים בכל תחומי החיים, יותר מכל קבוצה, בפרט מי שעבר משבר כלכלי, מידי עדות המזרח, ולא רק.
אם יש כאן "דיון" | 18.08.18
28.
החרדים כמובן יאמרו שלא רואים פורנו... בפועל, רואים וחצי. צריך לתקן את הסקרים
לפי ההטיה התרבותית. באשר לזכויות - למרות אתרים כמו 'זכותי', עדיין אין פורטל נוח באמת שמסביר לאזרח אילו משאבים יש לו. הממשלה היתה יכולה להקים אתר חינוך עצמי שכזה (כי שיעורי אזרחות לא עברו את שנות השבעים) ולשפר את ההתנהלות הפינאנסית של האזרחים משמעותית. גם עמותה טובה יכולה להציע אתר כזה. אולי בעתיד הרחוק...
כג | 18.08.18
27.
ואם לא היה אינטרנט אז ?
העשירים היו מחפשים דירה דרך סוכן נדל"ן, העניים היו מכתתים רגלם לביטוח לאומי ולמשרד העבודה, המשכילים היו הולכים לספרייה לשבת ולקרוא ספר או להאזין למוסיקה קלאסית, המהמרים היו מכניסים יותר כסף למפעל הפיס, בקיצור, האינטרנט הוא רק מתווך, עולם כמנהגו נוהג, הוא פרופסור כמו שאני רקדנית בלט, איך לא חשבת על זה יא גאון ?
שטויות במיץ | 18.08.18
26.
עוד לגבי תכנים בתגובה 23, הקצרה אך מקיפה - הג'אנקפוד לא חדש
שמזיק, אלה בדומה לפשיעה רשלנית, שאולי זו הגדרה נכונה יותר מרשלנות פושעת, ברחיצת הידיים עם חברות הטבק, פשוט נתנו ל"צמיחה" לשגשג כשיצרני המזון חוגגים על חשבון כולם. מזה ימים ימימה מחלות "של עשירים" היו ידועות, בגלל המזון המעובד ש"התפנקו" עליו ועל טעמו. רק לעשירים הייתה גישה למזון כזה, וכנראה שזה כרוך גם בעובדה שרק הם יכלו לממן טיפולים רפואיים. "שיגדון העשירים" זהו שמה של אחת המחלות שמעיד מעבר לכל ספק כי מדובר בעובדה ידועה. אם כי היו מחלות רבות ומה שהכי חשוב לזכור הוא, שכולן קשורות בחומציות יתר בדם, ככה שגם זו לא "תגלית" של ימינו, שסרטן, תסמונת מטבולית, והרבה אחרות, קשורות לכך! על כן - טטמטום תהומי, או מה בדיוק, הביא ל"גאווה לאומית" במצב של מחסור במזון עם קום המדינה, להמציא פסטה (פתיתים) ושקדי מרק כתחליף?? מעבר ללא מזין זה מזיק ברמות, ולא מהווה שום תחליף לאורז שהפתיתים על פי מה שפורסם, אמורים היו להחליף!
איזו מדינה... | 18.08.18
24.
בנאדם לא מחובר למציאות. במטרות צודק ותגובה 23 בחלקה
לא מדוייקת בנוגע לכך. אבל מקומם שאדם שהשקיע בלחקור לא עלה על העובדה שמימוש זכויות ברשת פשוט עבודה בעיניים. הכל זה "נחזור אליך בטלפון" ללא כל תיאום מראש. מה שמוסיף חלק מהותי לטענת תגובה 23, לחלקה הכן נכון- ההיזק של הנייד לא רק למוח אלה סכנה ממשית משום שכל נסיון לא להיות אובססיבי ברמה קטטונית מגלה שהכפייה גדולה ובריונית פי כמה מכל התמכרות, בעיקר מצד השירות הציבורי. וזה כולל מערכת החינוך. פשוט מתקשרים בלי חשבון. בלי תיאום. ואוי ואבוי אן לא ענית. פשוט אוי ואבוי! הסיפורים על עומס של מורים בגלל אימיילים וסמסים/ווטצאפ, צר לי, לא פגשתי. כן הספקתי לפגוש 3 (!!!) מנהלות שנמנעות ממענה לאימייל, מתוכן אחת עוברת על החוק ולא מפרסמת אותו בכלל. אז הבנאדם פשוט לא מחובר למציאות. אהבתי את ההגדרה של האנלפבתיות. אבל הוא פיספס את האנלפבתיות הזו שניחנים בה כל, כולל כל, פקידי השירות הציבורי. וזה מעבר לאנלפבתיות, זה בשביל שלא יהיה תיעוד למה שהם עושים. ולא עושים. לאיך שהם מדברים ואיך שהם לא מדברים. המבין יבין...
מנסיון! | 17.08.18
23.
יש לי גם מחקר
מאז האינטרנט גם הסלולרי אנשים הפסיקו לדבר אחד עם השני . להביע רגש ואמוציות זה הכי קל מאחורי המקלדת... למעשה בלי התמודדות נכונה מול המציאות... הרשת, בניגוד למה שרפאלי אמר , מביא אסון לנוער ולילדים לא משנה חרדים או לא... אפחד מהנוער לא גולש לחפש מידע וזה ממש לא מעניין אותו . צריך לחנך הורים. ולדעתי כמו שבשנים האחרונות גילו שהתזונה המהירה קרי ג'נק פוד מזיקה לבריאות ... בטוחה אני שבעוד כמה שנים תראו את ההיזק הבריאותי של גלישה באינטרנט... המוח !!שמרו עליו
פאר | 17.08.18
20.
אכן אנאלפביתיות !
כל עידן האינטרנט והרשתות החברתיות, המסמל את עידן השיטחיות והכלום ,הופך את מרבית בני האדם לאנאלפביתים! שגיאות הקלדה נהפכות לשגיאות כתיב קשות והשיטחיות חוגגת.הפרופסור הזה מנסה להטמיע את השיטחיות עמוק יותר, דרך עידוד השימוש ברשת, שום דבר טוב לא יכול לצאת מהעידן הזה.
גיא | 17.08.18
18.
בדיוק ככה מתבצע הקיפוח והאפלייה החדשה! האשכנזים בכוונה מרחיקים
עדות אחרות מאפשרויות השכלה ומאכילים אותם בריאליטי ובאינסטגרם בשביל להשאיר אותם בורים ככה שהם יישמרו על ההגמוניה שלהם במדינה וימשיכו להחזיק בכל מוקדי הכח. העלמת העדה הכוזרית תעשה רק טוב לעם היהודי ולמדינת ישראל. מדובר בספחת זרה שהצטרפה ליהדות כי היתה דחויה בין הנוצרים שרק במזל הגיעה לשלוט עלינו ולכן אני חינכתי את ילדי כל השנים להשקיע בלימודים בשביל לקדם את עצמם בזמן שהאשכנזים נחו על זרי דפנה מדושנים ועשירים.
אורלי | 17.08.18
17.
אז מה "הוכחנו" במחקר הזה: שאשכנזים משכילים יותר ממזרחיים ומערבים
וההשכלה הזו היא היא כל "הפער" שנותר מהמנטליות המזרחית-ערבית ששם נחשב יותר לקנות אוכל ולעשות שופוני על השכנים במקום לרכוש השכלה ולקרוא ספרים. אז בעצם אין במחקר הזה שום דבר חדש שלא נחקר והוכח כבר פעמים רבות
הצועד בנעליו | 17.08.18
15.
שמישהו יסביר לפעם אחת שאבין -מאיפה לחדים כסף לקנות דירות ?? מאיפההה
הרי מעל 50% מהם לא עובדים . גם כאלה שעובדים יש להם כל כך הרבה ילדים שהם במשכורות שלהם לא חוסכים שקל ולא מגיעים לסף המס . אז מאיפה ואיך הם בדיוק קונים דירות ?. מאיפה מגיע הכסף הנסתר הזה ? תעלומה של 70 שנות מדינה .
אחד | 17.08.18
12.
ל-3 - ככה ככה, אבל אין שם שמות ספציפיים בכל מקרה
תנאי השימוש של כל הפורומים הללו כוללים העברת מידע לצד שלישי. אנשים לא שמים לב לזה - אבל זה תמיד שם. אבל כמו שהוא אומר - הפרטיות בדרך להיכחד, ואין יותר מדי על מה להתנגד. כל מה שאפשר לעשות זה להתעקש שמי שמשתמש בנתונים יעשה זאת לטובתנו - ובשקיפות המקסימלית.
יסמין | 17.08.18
9.
מחקר חשוב, רק שלא יתנו (כרגיל) הרגשה שאני אשמה שמישהו מהמר
אני ממעמד הביניים, עובדת עד צאת הנשמה, משלמת הון מיסים לטובת מיעוטי יכולת, ולא מצליחה לחסוך לעצמי ולילדיי. אז סבבה שמישהו יכוון ילדים משכונות עוני, שיגלשו לויקיפדיה ולא לאתרי הימורים. אבל איכשהו בכתבות כאלה יש תמיד ניחוח כביכול אני צריכה להתנצל שהילדים שלי קוראים ויקיפדיה, "השבעים המפוטמים האלה, למה הם לא תורמים את המחשב לעניים". קצת נמאס: מתי מגיעה אחריות אישית? בהתחלה צעקו "פער" בגלל שלילד עני לא היה מחשב, אח"כ הציבו מחשבים בכיתות ואח"כ בכל בית. היתה פעם כתבה על נתמכת סעד שצעקה שהיתה הצפה בבית ופגעה בשני המחשבים הניידים שלה(!). בזמן הזה ניידים עוד היו יקרים, לי היה רק נייח אחד בן 7, ועדיין שילמתי את הקצבאות שלה. אז עכשיו אני גם אשמה אם היא גולשת לאתרי הימורים? מתי מגיע השלב שאומרים לה "גבירתי, תושבי המדינה נתנו לך כל מה שיכלו, עכשיו תזיזי את הישבן ותתחילי לעזור לעצמך"?
גלי | 17.08.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת