אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

נפילת הלירה הטורקית יצרה הזדמנות קנייה למשקיעי נדל"ן זרים

57 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

27.
הסבר לשלומי (22)
נכון שבאופן תיאורטי ניתן להעלות מחירים כך שהמחיר בדולרים לפני ואחרי הירידה יהיה זהה, וזה גם באמת מה שקורה בהרבה מוצרים מיובאים, שהמחיר הדולרי שלהם מקבל מחיר מקומי לא הגיוני. אבל נדל"ן הוא שונה, גם בגלל שהוא לא מוצר מיובא ולכן אין הגיון להצמידו לדולרים, וגם בגלל שקניית נדל"ן בדרך כלל צורכת את כל הנכסים של משפחה (ובדרך כלל צריך בנוסף משכנתא), ולכן אם לרוב המוחלט של הציבור יש רק מטבע מקומי אז אם באופן תיאורטי מחירי הנדל"ן יוצמדו לדולרים ויהפכו בלתי אפשריים לרוב הציבור מה שיקפיא את שוק הנדל"ן עד להתייצבותו במחיר שיאפשר קניה, שזה מחיר נמוך יותר במונחי דולר וגבוה יותר במונחי המטבע המקומי (וכוח הקניה של האזרחים). התוצאה היא מה שרואים בכל כלכלה קורסת, כמו למשל ונצואלה, שערך המטבע יורד חזק, ערך הדירות בדולרים יורד קצת פחות אבל עולה במטבע המקומי, לאזרחים מאוד קשה לקנות מוצרים אבל לתושבים זרים נהיה מאוד זול ונוצרת הזדמנות כלכלית. אם זה חכם מבחינה פוליטית להשקיע במדינה לא יציבה זו שאלה אחרת.
איציק | 19.08.18
24.
עד כמה שיטחיים ולא רציניים ניתן להיות.ירידה של 20% היא לא פעם ענין של מו״מ גם כשהכל כלכלית תקין...
טורקיה נמצאת בעיצומה של אי ודאות כלכלית שיכולה להביא לשינויים גם בערכי הנדל״ן וגם בחופש המט״ח. צריך באמת להיות חסר אחריות להצדיק סיכונים מהסוג שטורקיה עומדת בפניהם בהנחה של 20%.
ניתן לקבל בהנחה בקלאווה | 19.08.18
20.
יאללה מי רוצה לתרום לארדואן
התרומה עולה עכשיו 20% פחות. קנה נכס שלם 800,000 שקל במקום מיליון, תשכיר אותו לשנה ב 80,000 שקל ולא יתנו לך להוציא את הכסף מטורקיה. בשלב הבא של הפיכת טורקיה לדיקטטורה מוסלמית ארדואן ילאים נכסים, בזה הנבערים העניים שתומכים בו יתמכו, בלקחת כסף מהזרים ומהעשירים...עד שיגיע תור המעמד ביניים ולבסוף התור של העניים...
מיקו | 19.08.18
17.
טורקיה-לשים כסף על קרן הצבי
אסור להשקיע כעת מהנימוקים הבאים: 1. בעתיד לא ניתן יהיה להוציא דולרים מטורקיה. 2. המחירים הנוכחיים , לאחר הירידות, גבוהים מאוד, עקב עליות מחירים תלולות בשנים אחרונות. 3. בשל המיתון הצפוי, המחירים אמורים לרדת גם במטבע במקומי, לירה טורקית.
גיל | 19.08.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת