אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

קידוחי הנפט בלווייתן צפויים להתחדש ב-2019

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
כגודל השקר גודל האסון.
הרי זה היה ידוע שיש סברה שקיימת שכבת נפט מתחת לגז במאגר ליווייתן. זכור לי בערב הסברה בבינימינה של שקרי הקהילה שותפויות ליווייתן, פרופ׳ סמט דיבר על זה ואז ניגש אליו אמיר בן דוד והשתיק אותו, ממש כך. פרופ׳ סמט הסביר שמי תוצר של קונדנסט שונים בהרכבם ממי התוצר של נפט לכן אין צורך להחזיר אותם לבאר כדי לא לזהם את הים. לעומת זאת מי התוצר של הנפט, הם הבעייתיים, אותם צריך להחזיר לבאר. כששאלתי את פרופסור סמט ״ומה יקרה עם מי התוצר כאשר יגיען לשכבת הנפט?״ ואז עמיר בן דוד משקרי קהילה שותפויות ליווייתן אמר ״אין סיכוי שזה יקרה, אין במאגר ליווייתן נפט!״ ככל שהשקר שמתגלה לעינינו הוא גדול יותר,כך האסון יהיה גדול יותר. למה לשקר אתם שואלים? כי כל אחד יודע שגז עובר בבתים, ובאופן יחסי זה ״בטוח״. אבל מה היו אומרים התושבים אם היו יודעים שמתחת לבתים עובר נפט, האם גם אז זה היה ״בטוח״ האם גם אז זה היה עובר ״בשקט״ בגלל זה קוראים לזה מתווה הגז ולא כמו שצריך לקרוא לזה מתווה קונדנסט או מתווה נפט! נעשה ונצליח בנחישות והתמדה נאבק במתווה האסוני של הנפט והקונדסט נרחיק את התעשיה הפטרוכימית מריכוזי אוכלוסיה.
חגי קמחי | 14.06.19
7.
האם זו הסיבה להקמת אסדת גז מזהמת קרוב לחוף?
האם יש קשר בין מיקום האסדה לבין הפקת הנפט? אם הפקת הנפט תשתמש באסדה קבועה קרוב לחוף - מה המשמעות הסביבתית לכך? ואם הפקת הנפט תתבצע מעל הקידוח - אז תהיה שם אסדה...ויצטרכו להגן עליהה...ואז למה אומרים שמיקום אסדת גז קרוב לחוף זה משיקולי ביטחון... מי שומר עלינו מפני הטייקונים????
אורי שפיר | 04.09.18
4.
מסכנים המשקיעים עוד פעם ישרפו להם את הכסף. לא ראו רווחים בשנים אחרונות
את הכסף לוקחים רק הבוסים הגדולים והמדינה לא נשאר כלום למשקיעים עוד פעם החלום על נפט זה ייגרם כרגיל בעוד שברון לב ושלום שלום לכספים והכי חשוב שהולכים לשים אסדה 10 קמ מחוף המדינה ולסכן את בריאות התושבים ואת החופים אם קרה לפני שנה נזק באסדה מתמר שהיא יותר רחוקה תארו לכם איזה אסון יקרה בסדק באסדה הזו פשוט טימטום ממדרגה ראשונה לא להרחיק אותה מהחופים
ישראל | 22.08.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת