אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ועד עובדי תע"א תומך ביקבי ברקן למרות אפליית העובדים האתיופים

76 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

59.
אני חילוני ואני כן מבין אותם
החרדים הם כוח צרכני חזק, מכניסים הרבה כסף זר והאוכלוסיה שמממנת הכי את חברות המזון הישראליות ששייכים כמובן לחילונים, וכל הנושא הזה הוא התלהמות מיותרת כי לחרדים יש זכות לאכול מה שבא להם, מה שלא מסתדר עם דרישות הכשרות הם לא יאכלו ואז יקבי ברקן יפסידו. מה לא ברור כאן? האתיופים שלפי הבתי דין של החרדים שזכותם להאמין בהם, צריכים גיור לחומרה כי לא כ"כ ידוע להם מה היה איתם כל השנים, התבקשו לעשות גיור לחומרה כדי שיוכלו לעשות כל מה שבא להם. מה כל כך מסובך כאן.
אופיר  | 23.08.18
58.
זו ההלכה שלנו
כך אומרים בעלי הבית של היהדות, זו לא ההלכה שלנו, זו הפרשנות שלכם. פרשנות של גזענים פרזיטים. חבל שקומץ עסקנים מכתים את החברה החרדית, זה הזמן של החרדים להקים כוח פוליטי שפוי שינהיג אותם לבסס את השאיפות האמיתיות של החרדים בכל הארץ - להשתלב כשווים בחברה הישראלית. לנטוש את מנהגי הגולה הנוראיים האלו.
אזרחיקו | 23.08.18
56.
רק שנאת חרדים בלבכם
זו דרישה בסיסית של ההלכה ואין כאן קשר לגזענות ובמידה דומה אפשר לטעון שזה שלא נותנים לפועל הערבי לגעת ביין זה גם גזענות האתיופים צריכים לעבור גיור לחומרה אם הם יעברו גיור לחומרה יתנו להם לגעת ביין ולכן אין כאן גזענות כיוון שהבעיה לא בזה שהם אתיופים אלא במחסור בגיור לחומרה ואתם סתם מנסים לסכסך וללכלך על החרדים
חכם מה הוא אומר | 23.08.18
54.
החרדים וש"סאחריהם מלקקים, מגבעת שחורה שלפי פוסקיהם זה אוהל ואסור בשבתות זה מתירים .הליכוד תלוי בהם
מה של החרדים מותר בשבת אבל אבל כל יהודי שאינו חרדי בכל היקבים הכשרים פסול למילוי בקבוקים ינות ברקן כמו כולם. אלא שחרדים אשכנזים לא לוקחים מראש מי שלא חרדי משלהם בכל עניני הכשרות. וכולם מתכופפים . והספרדים במיוחד מש"ס שבידם משרד הדתות טומנים ראשם בחול . רוב המסעדות מהדרין רבנות במיוחד הבשרים הם הכשר מחפוד אובית יוסף והחרדים לא נוגעים בהם. מי שיש לו בד"ץ הכשר העובד משלהם.
מני ל27 | 23.08.18
51.
לפני הרבה שנים, היה קמפיין לעידוד תוצרת הארץ. במקביל הייתה מצוקת תיירות
כמה ראשי ועדים ומפעלים וכמובן, ראשי ההסתדרות הופיעו בטלויזיה ע"מ לעודד תוצרת הארץ ולהתנונן על המיתון. במקביל, כשבוע אח"כ אני שומע שועד מסויים (נידמה לי בנק לאומי או פועלים ואולי זה לא היה בנק...) החליט לצפר את העובדים בחופשה בחו"ל. באותו היום הבנתי שהכל בלוף. אין סולידריות עובדים ואין כלום. בעניין ועד תע"א: כמעט בטוח שמשהו שם מסריח. וגם אם ההזמנה הייתה ניתנת מוקדם יותר, הם היו חייבים! לבטל אותה.
איציק | 23.08.18
48.
איפה כל המאמינים בשוק חופשי? ההסתדרות איננה כזאת.
אלו המאמינים בשוק חופשי חייבים לקבל את החלטת יקבי ברקן להזיז את האתיופים מתפקידם. בא גוף שרוצה להגדיל את מכירות המפעל באחוזים רבים ויש לו דרישה קטנה, לא פיטורי עובדים, אלא שינוי בתפקידם. כל מנהל מפעל וכל דריקטריון היה מסכים לכך. וועד העובדים הנ"ל, כמו כל הועדים במשק, ודאי שיתמוך במפעל ולא בעובדים, כי וועדי העובדים אינם מקבלים משכורת מהעובדים אותם הוא אמור לייצג, אלא מהמפעל. את משכורתם משלמים המפעלים ועליהם חברי הועד מגינים, כי בזה הם מגינים על עצמם. אגב, גם הרבנים, בכל ארגוני הכשרות, מקבלים את משכורתם מן המפעלים והעסקים ולא מן הציבור אותם הוא משרת, ועל כן גם הם נאמנים לעסקים ולא לציבור. המערכת לא בנויה נכון, לא ועדי העובדים, לא ההסתדרות ולא ארגוני הכשרות. בשוק חופשי אתה אמור לשלם ישירות עבור המוצר אותו אתה קונה ולא לשלם עבור מוצר שאת הפיקוח עליו (מהצד החברתי, האיכותי, הדתי ואפילו הבריאותי) אתה משלם מחוסר ברירה וללא אופציות של בחירה.
מורדי | 23.08.18
35.
תגובה 7 צודק ב-100 אחוז
יקבי ברקן לא אשמים, כל יקב עם בד"צ או כשרות הוא גזעני (לפי הכשרות אנשים עם מוגבלות שיכלית הם טמאים- סיפור אמיתי על יקב בצפון שלא קיבל כשרות כי הוא מעסיק אנשים בעלי מוגבלות!) יקבי ברקן היו הגונים ובתום לב העסיקו אתיופים ובשביל לשמור על דרישת כשרות הזיזו אותם מתפקידם!! החברות האחרות עם הכשרות בד"צ פשוט לא מעסיקות אתיופים! מדינה פסיכית שהופכת את זה לחוקי ולא מוציאה את הארגון הזה מחוץ לחוק. כל מי שאומר שצריכים לשבור בקבוקי ברקן וכו.. הוא צריך להמנע לחלוטין מאכילת כשר (או שארגון כשר יוציא החלטה שגזענות היא משהו הרבה יותר חזק מחוקי הכשרות כמו שפיקוח נפש דוחה הכל) רק אז הארגונים הגדולים יתחילו להגיד לרבנים המשועממים שילכו לחפש כי הרוב במדינה הזאת נגד גזענות (בינתיים לפחות נגד גזענות ליהודים :) )
חילוני | 23.08.18
30.
כל העסק זה צביעות
הרי יינות ברקן לא שונים מיקבים אחרים, הם לפחות מעסיקים אתיופים. תעשו סקר בין יקבים ותבדקו איפה יש אתיופים. הפיתרון היחיד הוא להחרים יינות עם הכשר בד"צ, אבל את זה אף חילוני אפילו לא מציע. מורידים את הראש וממשיכים הלאה, בדיוק כמו עם הרכבת, הגשר באיילון ועוד.
אלף | 23.08.18
18.
תגובה למס' 6
אם חברה לא יודעת איך להתנהל במשבר, קריסה כלכלית זו התוצאה. מלכתחילה לא היו צריכים להתנהג כך. ובדיעבד לאחר שהנושא נחשף, החברה היתה צריכה לוותר על הכשרות של העדה החרדית ולשווק את היינות בלעדיה. בפועל, האפליה נמשכת והחברה עשתה זאת רק כדי לא לספוג את ההפסד המינימלי של הסרת כשרות אחת. אני לא אקנה יותר יינות של ברקן.
אזרח ישר | 23.08.18
12.
אפילו בתגובה שלהם יש אפליה
"הוחלט לרכוש מספר חבילות חדשות שלא יכילו את יינות ברקן ויחולקו לעובדים ממוצא האתיופי שירצו תחליף לחבילה הקיימת" - התגובה הזו מקוממת! כאילו בעיית האפליה היא רק של האתיופים ולא של החברה הישראלית בכללותה. כל עובדי תע"א צריכים לבקש חבילת שי חליפית!
ליטל | 23.08.18
11.
מה אשמים ביקבי ברקן!??
תבואו בטענות לבד"צ כשרות במקום ליקבי ברקן שנמצאים בין הפטיש לסדן. ההוכחה הניצחת שאין אפליית עובדים ב"ברקן" זה שהם העסיקו אתיופים כשווים בין שווים, ורק כשהרבנים הנאורים שלנו החליטו לפגוע להם בכשרות, שזה גזר דין מוות לכל מוצר מזון ישראלי, אז הם במקום לפטר את העובדים הזיזו אותם לתפקיד אחר באותה משכורת. כל הכבוד ליקבי ברקן! בוז לחרדים, לדרעים, לבד"צים ולכל הבורים שיצא קצפם על יקבי ברקן ועדיין ממשיכים לבדוק בציציות של כל מוצר את ההכשר שלו. צבועים.
הידען | 23.08.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת