אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

9 הדקות שחרצו את גורלו של דנקנר

26 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

23.
ל-4 "נוחי תרם המון לרווחת הציבור"...?
נמק, פרט, והסבר... ל-18: הפוך, גוטה, הפוך...לשמחתנו כלכלת ישראל יציבה דייה ולא תלויה בטייקון כזה או אחר. חוצמזה ברגע שהאנשים האלה נוסח דנקנר, בן דב, פישמן ואחרים מנהלים אימפרייות פירמידה על חשבון כספים לא שלהם, אז מבחינתי שהכל יתמוטט ושהם ילכו לעזאזל. איזה סיכון בדיוק הם לקחו?? מה שנכון, שגם הבנקים אשמים בפארסה הזו. אם הייתי יכול הייתי מכניס גם את מנהלי הבנקים לכלא יחד עם דנקנר שיעשו חושבים על הכסף שלנו שנשטף בביוב של הרצליה פיתוח.
הון שלטון | 30.08.18
19.
למגיב 15 שכתב על הצניעות של הדור הקודם
פעם לא היתה צניעות, היתה צביעות, והיו המון מושחתים ורודפי בצע גם בשנות השלושים. אפילו ביאליק שנפטר ב 37 כתב על זה. משפחתי הגיעה אז לארץ ואני מכיר את השחיתות שהיתה אז. בן גוריון ידע לדבר יפה וזהו, ושמעתי מכמה מקורות שהכירו אישית דברים מסויימים לגביו שמשנים את התמונה.
מיכאל | 30.08.18
18.
כלכלת ישראל
לכל השמחים לאידו של האיש אני רוצה להזכיר מספר עובדות פשוטות (ואני שם בצד את הסוגיה הפלילית) - השנים שבהן נקלעו דנקנר ואי.די.בי לקשיים, היו קשות גם לטיקונים וקונצרנים אחרים. גם תשובה יכל להתגלגל ככה אבל ניצל בזכות הגז הטבעי. התגלית שלו תניב למשק הישראלי ולמדינת ישראל הרבה הרבה מאוד מליארדים וגם תחזק אותה אסטרטגית. עסקים מבוססים על נטילת סיכונים ואם לא יהיו אנשים כאלה שיטלו סיכונים (גם בטמצעות כספים שמקורם מהציבור), הכלכלה תתיקע. לכן ראוי לעיתנות הכלכלית לתת ביטוי גם לנקודת מבט זו.
לא שמח לאיד | 29.08.18
17.
אם אכן 9 הדקות הללו היו מכריעות, על לשכת עורכי הדין
לבקש בקשה לדיון נוסף בהרכב מורחב, שכן מדובר בכרסום משמעותי בזכות ההיוועצות של חשודים. לא ייתכן שבקשת חשוד להיוועץ בפרקליטו לאחר שאלה תיזקף לחובתו. אם לאחר ההיוועצות הוא יחליט לשמור על זכות השתיקה, אז זה סיפור אחר (שגם הוא שנוי במחלוקת). וכזכור, במדינות נאורות (לא "נוספות") חשוד זכאי לנוכחות פרקליטו לכל אורך החקירה ובהיוועצות אמו בזמן אמת ביחס לכל שאלה.
משפטן | 29.08.18
15.
פעם היה פה דור שהתגאה בצניעות שלו, היום רק רדיפת בצע
עצוב מאוד שממדינה שהתחילה עם ערכים של צניעות, שוויון, כמו פולה ובן גוריון הפכנו למדינת בצע, רודפת הון, עם ערכים שמתמוססים ודנקר הוא דוגמה לאחד שהיה לו הכל וזה אף פעם לא הספיק לו עצוב מאוד שהילדים והנכדים שלנו יגדלו לתוך מדינה כזאת לפעמים אני שואל את עצמי איזו מדינה אנו מורישים לדור העתיד שלנו הנכדים, הנינים שלנו, ההמשכיות שלנו, האם יהיה להם טוב כאן ?
עצוב  | 29.08.18
14.
סוף סוף עצירה בסחף. סוף סוף יש את מבחן בוזגלו
עזבו הכל. דנקנר האיש מכיל בתוכו את כל הניגודים. מצד אחד עזר בפיתוח המשק מצד שני גנב כספים לכיסו. מצד אחד שלט ביד רמה ובחשיפה מלאה מצד שני בשקט נתן ותרם לאלפי סטודנטים ולעוד הרבה נזקקים. וכאשר אני שואל את עצמי האם יש לניגודים משקל מווסת??? האם מעשיו הטובים ...(והיו הרבה כאלה) מכפרים על מעשיו הלא טובים והלא חוקיים? אז זהו שהם לא. בית המשפט שמר על כבודו, שמר עלינו האזרחים מפני מגלומנים ואנשי שררה טיקונים כמו דנקנר. והיום כל אחד כזה צריך לדעת ש"לא לעולם חוסן" . וכל הכסף והקשרים שבעולם לא יעזרו לו בעת צרה אמיתית. וכולם יגיעו בסוף לצרה אמיתית. ולכן אני חש גאה היום כאשר בית המשפט העמיד אותי כאזרח בעל זכויות מעמד וכבוד וחשב עלי הרבה יותר מאשר על ה"קשרים" עם הטייקון". הצדק צריך להעשות ובעיקר להראות. לכולם ברור שדנקנר הריץ מניות בניגוד לחוק. ברור מאד. ולא יעזרו לו כל הפילפולים המשפטיים וטובי עורכי הדין במדינה. בית המשפט העליון נותר צוק חזק ואמיתי השומר עלינו. אני לא חש שמחה על העונש לדנקנר. אבל חש גאווה כאזרח שמדינתו דאגה לו.
מאיר | 29.08.18
5.
אבוי לנו ש-3 שנים נחשבות עונש קשה לפשעים כאלה
בארה"ב היה מקבל 20 שנה, ובצדק. אצלנו מעלימי מס, מריצי מניות ושאר עבריינים כלכליים צוחקים כל הדרך אל הבנק, וגם אם תופסים אותם הם מקבלים עונשים מגוכחים - גן עדן לפושעים. הגיע הזמן ששופטי ישראל יתעוררו ויגדלו ביצים בכל מה שקשור לעונשים הקלים מדי שמוטלים על מורשעים בישראל.
מרכזניק | 29.08.18
2.
החמרת עונשו של נוחי דנקנר
חוסר הפרופורציה בין המעשה לעונש צועק לשמים ,אם כוונת השופטים היא להרתיע את הציבור אז הם מחטיאים בגדול ,נוחי דנקנר לא מסוכן לציבור ,ולא מהווה סכנה לציבור ,לכן ההחמרה בעונש מחטיאה בגדול את המטרה , הציבור מקווה שנוחי יקבל חנינה מנשיא המדינה ,נוחי תרם המון לרווחת הציבור בישראל ,וחבל שזה לא עמד לזכותו בבית המשפט ,
אבי | 29.08.18
1.
במשרדו האישי של ביל גייטס תלויה רק תמונה אחת:
נפוליאון בונאפארטה. לשאלת המבקרים הסביר, הוא האיש שהיה לו הכל ואיבד את הכל... כעת יוכל ביל להוסיף חבר לתמונתו של משולש הכובע, נוחי דנקנר. הלב נקרע (נניח לרגע לטרגדייה ההוליוודית שבשמיעת הפסק דין מתחקירנית תקשורת) האיש היה יקיר המשק והעשיר בה. ואז הוא 'יושב בפנים' ולא רק לחודש... מצד שני כדאי להקשיב לטענות של רולניק, האיש קנה עיתון מכספי הפנסיה שלנו כדי לחסל עיתון אחר...
פרופסור מקגונגל | 29.08.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת