אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מנהרת הענק להצלת הכנרת: "ישראל ביקשה סיוע מגרמניה"

300 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

329.
תגובה ללמה צריך
הצורך בשיקום הכנרת נובע מ: 1. צורך לשירום אקולוגי של החי 2. שמירה על מי שמתפרנס מפעילות תיירותית בכנרת 3. תושבי הצפון הרחוקים מחוברים לכנרת ולא להתפלה כרגע 4. בזמני משבר עדיף שיהיה מחסן ולא להסתמך על שאיבה בלבד 5. מילוי הכנרת לרמה גבוהה יאפשר פתיחת הסכר לשיקום נחלי הירדן ובייחוד ים המלח 6. ישראל מחוייבת להעברת מים לירדן ולפסטינים בהסכם
תגובה ללמה צריך | 06.03.19
326.
רעיון שיכול לסייע גם להזרמת מים לים המלח -
כך כתב לפני שנה וחצי גביזון בכלכליסט "אלי רז, 71, חבר קיבוץ עין גדי וגיאולוג וחוקר במכון ים המלח למחקר ופיתוח, מציע לבחון חלופה משולבת שתטפל לא רק במשבר הירידה במפלס ים המלח ובבעיית הבולענים, אלא גם תייצב את מפלס הכנרת ותספק מאגר לוויסות צורכי המים של ירדן." יישום הרעיון גם ישקם את נופיי מדינתנו ההוויה והחוויה לחופים ויחזיר חיוך לפנינו עטרה לישנה. הלוואי ...
אייל דמתי - נאות הכיכר  | 16.11.18
325.
זה הצידוק להתנגדות???? אין שכל אין דאגות..
הגיוני ומוצדק. פשוט נמשיך לייבשאת הכנרת וכשיתחילו להיווצר בולענים סביב הכנרת כמו שקרה ומנשיך לקרות באיזור ים המלח, אז יבינו שאי אפשר להוציא את הטבע מאיזון מבלי לשלם מחיר ולספוג נזקים עקיפים וישירים כאחד. אם ישלנו את ההבנה, הידע והיכולת לתקן נזק שיצרנו , אז למה לחכות?
גדעון | 18.09.18
317.
סופרטאנקר
הציעו כאן להביא מים עם הסופרטאנקר.. הסופרטאנקר מכיל 80,000 ליטר. 20 טיסות הלוך ושוב של הסופרואנקר מעלות את המפלס ב 1 ס״מ. המפלס כרגע בגובה -214 מטר רום מיירבי -208.8 לכנרת חסר כרגע גובה של 520 ס״מ כלומר יש צורך ב 10,400 טיסות הלוך ושוב ... וסוגרים את הבעיה לעשור קדימה.. לא להיט..
הראל | 15.09.18
314.
זה נשמע כמו קומבינה של שטייניץ כי
זה משהו שלא ייתן כלום מוסתר כזה ממומן על ידי הגרמנים,... מזכיר לכם משהו? צוללות???? ברור לכולם שאם רוצים משהו אמיתי לדורות לא מוסתר ועלוב זה תעלת הימים כך להציל גם את ים המלח המים בכלל הפרשי הגבהים י יפעילו את תחנות הכח למפעלי ההתפלה שיוקמו ליד הכנרת ברור שזה פרויקט אדיר שאפילו הרצל חזה אותו אם רוצים משהו גדול ואמיתי זו התשובה לא איזו מנהרה עלובה שלא תיתן את הסחורה
אבי | 13.09.18
309.
מים מהליטני ו/או הנילוס תכניות פחות חלמאיות
לא יותר טוב מים מהליטני שנשפכים לריק לים התיכון? לשלם דרך צד ג' לממשלת לבנון את עלות ההתפלה.מי צד ג'? למשל ממשלת ירדן והפלשתינים שנהנים גם הם ממי הכנרת. והחיבור למקורת הירדן יהיה זול לאין שיעור. מתפלא על גיורא איילנד שנתון יד ואת שמו לתכנית כה הזויה. מי שמחפש עוד מים שיעשה פרויקט משותף עם מצרים להובלת מים על קו החוף משפך הנילוס לצפון סיני לפיתוח חקלאי מצרי, לרצועת עזה ולישראל. פרויקט שימצא מימון מהבנק העולמיועוד ויש בו היגיון כלכלי ויכולת לשרת את חוב העלות על בסיס כלכלי.הנילוס שופך לים התיכון כ240 מיליון מטר מעוקב ליממה...ולו רק 3% ינותבו למוביל צפונה לצון סיני וישראל כמוהם כ2.7 מליארד מטר מעוקב מים מתוקים לתועלת האדם מעבר לחילוקי דעות פוליטים אתנים דתיים. חייה ותן לחיות. מים משאב משוף כמו אוויר לנשימה. חג שמח.
ולישראל | 10.09.18
307.
תעלת ימים
הרצל בספרו אלטנוילנד כבר הגה בניית תעלה שתחבר את הים התיכון לירדן. תעלה שתשמש לשייט ולייצור חשמל. ניתן לבנות את תעלת הימים על פי חזונו של הרצל. תעלה בנתיב של נחל קישון, ואח"כ לפצל התעלה, חלק לכינרת וחלק לירדן, תעלה שתזרים את מי הים שיותפלו בעזרת האנרגיה וישמרו את מפלס הכינרת, יחזירו את המים החסרים לירדן ולים המלח ובנוסף גם ייצרו אנרגיה.
יואב | 09.09.18
298.
לא לתת לכינרת למות , עמק החולה היה טעות אקולוגית
בגלל ייבוש אגמון החולה ייסדו את רשות הטבע והגנים , הכינרת היא עוצר יקר מאוד . תראו מה קרה כשהמפלס ירד בקיץ רעידות אדמה , המים כנראה לוחצים על לוח ומווסתים את גודל הרעידה . בנוסף ים המלח , אם נדון את כינרת למוות ים המלח גם מת . בשניה אין תיירות אין הכנסה מייצור וכו... מיליוני אנשים יפגעו קשות . הכנרת היום לא נקיה בגלל שלקחנו ממנה יותר מידי . מציע להשתמש המוביל הארצי , פשוט להזרים אותו הפוך . אין ברירה . כל המחקרים קובעים שהמים המותפלים לא בריאים חסרי מגנזיום וכו . האדמה מתפוררת ואין יכול רק כי
משה | 06.09.18
293.
חכמי חלם או אולי שודדי האזרחים
אפשר הרבה יותר פשוט נחזיר לטבע את מה ששלו: א. דהיינו להפסיק להשתמש במיים ממקורות הירדן והגולן והכל יזרום לכנרת. ב. כל שודדי מי הירדן והכנרת למיניהם יקבלו מיים מוטפלים ממקורות. ואולי גם ישלמו עליהם. ג. למה עסקה עם הגרמנים כי הכסף נדבק בצינורות?
שמעון יפה | 06.09.18
291.
רעיונות שלא יעבדו - כי הם לא כוללים גזירת קופונים וג'ובים למקורבים
רעיון אחד - להפסיק לשאוב מהכנרת - ולתת לה לעלות על גדותיה. רעיון שני - להתפיל את מי תעלת המים המליחים שמוזרם ממעיינות לצד הכנרת דרומה - (הם פחות מלוחים ממי ים ויותר קלים להתפלה מהתמלחת אפשר להפיק מלח). רעיון שלישי - לאפשר לבעלי בתים פרטיים - להתקין מיכלים במרזבי הגגות - ואז מי הגשם לא יציפו את הרחובות ולא יזרמו לים אלא ישמשו להשקיית הגינות - ויחסכו לכל בית פרטי כ500 ש"ח בשנה - ולועד בית של בניין משותף עם 4 דירות בקומה 2,000 ש"ח בשנה. רעיון רביעי - להזרים את שטפונות נחל יבנאל צפונה 2 ק"מ לתוך הכנרת במקום דרומה לירדן הדרומי. רעיון חמישי - להזרים את שטפונות נחל איילון לבור הסמוך של מחצבת נשר שיעשירו את מי התהום במקום שיעשו שיטפונות. רעיון שישי להזרים את שטפונות נחל נטוף לבור הסמוך של מחצבות נחשונים במקום שיעשו שטפונות. רעיון שביעי - לאפשר לחקלאים במקום להשקות שדות להתקין מתקנים סולארים שייצרו חשמל ירוק ובתמורה לקצץ להם את מכסת המים.
עלי עבדו | 06.09.18
290.
קודם כל "לתפוס" את מי הגשמים מרחובות הערים ומהקולטנים !
כמויות אדירות של מים הולכים לאיבוד כי לא מתבצע איגום של מי הקולחין מכמויות גשם גדולות שיורדות בפרקי זמן קצרים . מים אלה יכולים להיות מטוהרים חלקית, ולמטרות השקייה של צמחיה עירונית ושל שדות ! לדוגמא : מים שיאספו מאשקלון יועברו בתעלה פתוחה לישובי העוטף שמכסת המים שלהם קוצצה , ואין להם מספיק מים להשקיית המטעים .
לוני  | 05.09.18
287.
ירידת המפלס מסיגה את הכנרת מגבול 67 הסורי, והרי
ביבי לא רוצה שאסד ישקשק רגליו בכנרת במקרה של הסדר או אכיפת הסדר (האירנים בשער ופוטין היסכים לעזור בתנאי שנקבל עלינו מחדש את החלטת האום (שעל הגולן להיות מוחזר).. בכל מקרה אם ירצה לשכשך, שיביא מיים מנהר הפרת. שזו תוספת מיים רצינית ביותר ובחינם,
העושה שלום במרומיו (למה צריך שם שלום? | 05.09.18
285.
פעם שלא הייתה טכנולוגיה, פשוט היתפללו וזה עבד
כשהתפילות לא עזרו, חוני המעגל שירטט מעגל סביב עצמו ונדר לא לצאת מימנו עד שירדו גישמי ברכה, וזה היצליח לו, מאחר שאנו דור חלש ולא חוני, אני ממליץ לגייס את כל תלמידי ישראל בתורנות ובסבב של יום לכל תלמיד, יגיעו לכינרת למעגלים לכל יחיד, (אפשר עם שמשיה מעל) ישאו תפילה ונדר שלא יצאו מהמעגל במשך יום דלם או לנצח בתורנות. עד שהקב"ה יוריד גישמי ברכה. וכך הקב"ה ברחמנות על ילדי ישראל, וגם שלא יפסידו לימודים, יאלץ להוריד גשמים.
שכן של חוני המעגל | 05.09.18
274.
כמה רעיונות למתנגדי הפרויקט הנהדר שמעלים טיעונים הזויים
1. להזרים לירדן מים מותפלים - הם לא מסכימים לכך ועדיין יצטרכו לבנות מנהרה לשם כך מהים התיכון. 2. להפסיק לשאוב מהכינרת במקום להתפיל - כבר כמהשנים לא שואבים ממנה (רק כמויות מבוטלות) 3. לא לספק מים לירדנים - מלחמה, חסימת מקורות ירדן ועוד צרות. וגם כל המים שמספקים לירדן הם הרבה פחות מתפוקת מכון התפלה אחד. 4. מה נעשה עם עודף המים עם תהיינה שנים ברוכות גשם (הלוואי) - נזרים לירדן ולים המלח ונפתור מעט מהבעיות האקולוגיות שנוצרו במשך השנים , בולענים למשל. 5. הטייקונים ירוויחו - אז עדיף לנו למות בצמא העיקר שזה לא יקרה...
שרה | 04.09.18
273.
תמונה חד-צדדית שמשקפת זווית ראייה בירוקרטית
קראתם את הנתונים המופיעים במסגרת? גם אם כל המים המותפלים כיום בישראל יוזרמו לכנרת, היא תעלה בקצב של 3 מילימטר בשנה! והמחיר יהיה כ-5 מיליארד ש"ח בשנה (מכירת המים לצרכנים פרטיים הייתה מכניסה כפליים לפחות, על פי תעריפי הגזל של מקורות)! כלומר כדי לכופף במידה סימלית את עקומת ההתיבשות של הכנרת, נשלם יותר מכל תקציב סל התרופות, שכל כך קשה לממן אותו ברמה סבירה. הכנרת תגחך בנימוס ואנחנו, האזרחים שלא קרובים לצלחת, נמשיך לשלם מעל 12 ש"ח לקוב (כולל ביוב) - ואל תדברו איתי על ערכי טבע שחייבים להציל. התפלת מי ים כרוכה בהוצאת אנרגיה אדירה, מחיר שגם הטבע ישלם בעל כורחו, בגזי חממה ובזיהום סביבתי מהפקת דלקים בים וביבשה.
Yehuda Elyada | 04.09.18
270.
יש המון סיבות טובות לעשות את זה. משמח!!
שימור הכנרת והנחלים של הטבע היא השקעה כדאית. 5 מיליארד זה לא הרבה מתקציב המדינה, ועוד יותר טוב אם יבואו ממקורות חוץ. טוב לנשמה, טוב לאיכות מי הכנרת, טוב לשאר הנחלים, טוב בורד הזרם ים המלח, טוב לתיירות, טוב לירדנים ולפלסטינאים כך שזה טוב בעקיפין ליחסים שלנו איתם. זה נכון שחובה על העיתונים להיות "אנטי", אבל כאזרחית זה נשמע לי כפרויקט כדאי ביותר.
אזרחית חובבת טבע | 04.09.18
267.
השאלה היא איך זה ישפיע על המים בכנרת
מים מותפלים הם לא מים טבעיים. התוצאה של מהלך כזה תהיה שינוי של מאפייני הכנרת מבחינת הכימיה של המים, מה שעלול לגרום לשינוי מערך החי והצומח בה. הרעיון מעניין אבל כמו שאני מכיר את מדינת ישראל - הביצוע יעלה הון עתק ויהיה שלומיאלי להחריד.
אדם | 04.09.18
253.
מה פתאום שיתנו לנו כסף?עד מתי נמשיך להיות שנוררים?
אם איננו מסוגלים לגייס את הסכום הזה אז אפשר להתחיל עם הרבה פחות.זה יקח יותר זמן ובהתאם ליכולות של המדינה ימשיכו כל הזמן לבנות קצת עד שיסיימו. מספיק כבר לשנורר מכל מיני אחרים. לאחר כמעט 70 שנה הגיע הזמן שנעמוד על רגלינו ונגיד די ,מספיק כבר עם השנורריות הזאת כי זה מבייש ולא מראה על רמה גבוהה כאשר זה קורה כל הזמן ובכל מישור. די לשנורריות!
חיים | 03.09.18
248.
ליצור מאגרים מלאכותיים
לקראת החורף הקרוב יש לבנות מאגרים מלאכותיים למי גשמים, באזורים בהם יורד הכי הרבה גשם! לא לחכות שהגשם ירד מעל הכנרת אלא לאגור אותו היכן שיורד ולהעביר אותו אח"כ לכנרת. אפילו במיכליות אם צריך. הרעיון מסובך טכנית אך עדיין עדיף על התפלה בכמויות עצומות!
רעיון שמחזיק מים | 03.09.18
246.
לנצל את המשאב הטבעי, הפרש הגובה וליצר חשמל ומים
להוציא מכרז לחברה פרטית שתבנה ותתפעל מתקן התפלה ותחנה הידרואלקטרית שמנצלת את הפרש הגובה ליצור חשמל שיכסה גם את עלות ההתפלה. הכנרת נמצאת מאתיים מטר מתחת לפני הים, מאפשר זרימה מתמשכת ויציאת חשמל ללא כל מאמץ. גם מיים מתוקים וגם כנרת ללא מחיר אנרגיה לתחזוקה.
תחנה הידרואלקטרית | 03.09.18
245.
לא יותר פשוט להפסיק לשאוב מהכנרת?
הרי אם יפסיקו לשאוב מהכנרת היא תעלה על גדותיה ותזרום כבעבר אל הירדן הדרומי. מה שכן. אפשר להתפיל את מי המעיינות המליחים ליד הכנרת (שהם פחות מלוחים ממי ים ולכן יותר קלים להתפלה) - ולהוסיף לכנרת 10 ס"מ בשנה. אפשר להזרים די בקלות את השטפונות אחרי הגשם של נחל יבנאל לכנרת ולהוסיף 10 ס"מ נוספים. נראה לי שהבעיה היא אחרת - ישראל מחוייבת להעביר מים לירדן - המים היו אמורים להגיע מהירמוך אלא שהירמוך לא קיים יותר כי הירדנים עשו עליו סכר במעלה הנהר - אז ישראל מזרימה להם מים מהכנרת.
עלי עבדו | 03.09.18
244.
לדפנה
דפנה צר לי שאת אישה כזאת סתומה ושיש המון כמוך במדינה שלנו! בורות לשמה! רואים שזאת תוכנית שהגה ראש יהודי חכם .. לקחת פרוייקט שאף אחד לא יתנגד אליו וכמובן ששיטייניץ יציג עצמו כמי שרוצה לעזור למדינת ישראל ובשקט בשקט לנגוס מתוך ה-5 מיליארד נתח קטן ויפה לכיס של שטייניץ ועוד כמה מקורבים! קליל..
יובל | 03.09.18
241.
לליאורה
כנראה שמדינות אירופה ובראשן -מה לעשות- גרמניה הפנימו סוף סוף שמהגרים המוסלמיים אליהן יחזירו אותן אחורה לתקופן האבן או לפחות לתקופת החאליפות ולכן הן רוצות להשאיר את הצרות במקום שבהן הן נוצרות קרי המרחב המוסלמי הפונדמנטאליסטי כשיש לך קן צרעות ליד הבית את עוטפת אותו היטב ומעבירה אותו למקום מרוחק לא?
itzik | 03.09.18
223.
מים מים בששון
להקטין את הכנרת בממדיה כך יראה שהיא מלאה ועל השטח שיפונה לבנות דירות לזוגות צעירים. אין צורך להוסיף מים טובים כדי שהירדנים יהנו על חשבוננו והם אפילו עושים לנו זובור עם הפלסטינים וגם באו"ם. אם רוצים לפתח אגם חדש שיפתחו באזור הצפון שיזרים מים לנחלים ולא לכנרת.
ע.א | 03.09.18
215.
פתרון טוב בהרבה: להפחית את כמות המים שנותנים לירדן במתנה
ישראל מעבירה לירדן יותר מים משמחייב הסכם השלום. שלא לדבר על כך שההסכם נסמך על כמות המים שאמורה להגיע מהירמוך, אלא שבפועל בשנים האחרונות הגיעו מהירמוך פחות מים משהיה צפוי שיגיעו. לכן, ישראל צריכה להפחית את כמות המים שהיא מעבירה לירדן, וזה יפתור את הבעיה בכנרת בלי לבזבז מיליארדי ש"ח שלא לצורך.
חלם בישראל | 03.09.18
213.
ה
רעיון טוב, לא זול. אבל אנחנו רוצים לחיות בכייף ועם מיים בכנרת ובנחלים ויש לנו מספיק כסף לעשות את זה. עדיף גם למצא דרך להזרים מים לנחלים בדרך או שלא בדרך כי כמות הקקי של העכברים כבר גדולה מכמות המיים שם וכן בא לנו לנפוש איפשהו ולשכשך במיים מידי פעם.
רק שלא יגבו בכניסה לכנרת שוב, אם כבר שילמנו על המיים | 03.09.18
208.
מדינה של מטומטמים
יש להקים מתקני התפלת מים ליד הכנרת תוך שילוב אנרגיה שאובה את המים יש להביא מהים התיכון דרך הבקעות וליצור שני אגמונים למים מותפלים ולתמלחת וכל זה תוך שימוש בחשמל ליה הזול ! ביום יש לרוקן את שני המאגרים האחד לכנרת והשני לים המלח - התמלחת תוך כדי הריקון ייוצר אנרגיה בשיטת ההידרו זולה וירוקה שנית המים שיגיעו לים המלח ייצרו בדרך אנרגיה ירוקה ויצילו את ההתיבשות הקיימת
ההגיון הפשוט | 03.09.18
206.
קודם כול שיביאו מים במיכליות מקפריסין או יוון. לאחר מכן שיקימו מתקן התפלה ייעודי לכנרת
ולא צריך מנהרה. רק הטומטום הזה שטייניץ מסוגל להיות כזה הזוי. צריך להקים מתקן התפלה ייעודי רק לכינרת ולים המלח שיפעל כול השנה. את המים צריך להזרים לואדי עמוד ולתת להם לזרום כמו שמים זורמים חופשי בחורף. המים המותפלים יספחו מינרלים וסחף ויגיעו לכנרת מלאים בסחופת עשירה.
רמץ | 03.09.18
196.
אף מילה על מקורות הכסף
יש שמוע שחלקו הארי של הכסף מגיע מסין , יתרה מכך כמה שמאלנים שניתחו את הענין הגעו למסקנה שבזמן שמדברים על האיום האירני -הסנים מבצעים הלכה למעשה השתלתות על מקורות המזון המים ולא ברור מה קורה באנרגיה .......תחי מלך ישראל ביבי הקפטיליסט
שמאלן רדוף | 03.09.18
192.
האם מודעים הוגי התכנית להתאדות המים??????
מעבר לכך שהמים ייפגעו בדרך, יש התאדות יומית בחודשי הקיץ של כ15 מ"מ מדי יום. מדובר על התאדות של 15קוב לדונם. מדובר בהתאדות יומית של 2.5 מיליון קוב מים. לא חבל על המים????? שלא לדבר על כך שצריך להשקיע כסף רב בחפירת המנהרה שתעביר את המים. ז"א שבשלושת חודשי החום יתאדו מהכנרת 7.5 מיליון קוב מים אין דברים יותר טובים לבזבז עליהם את כספי הציבור?
רונן | 03.09.18
191.
בתור התחלה נאשים את השמאל,ננקה את ביבי ועכשיו אפשר להתקדם
הרי ימני אינו יכול לגרום נזק לאדמה ולמדינה שהוא אוהב צריך ללכת אחורה נגיד 5-10 שנים..אה,רגע,זה אותו בחור שם.. אוקי,נגיד שהוא היה כבול בהחלטות של קודמיו... תמשיכו להקשיב לביבי,ננצח את איראן ובדרך יהיה לנו שטח בניה על אי טיבעי במרכז ביצת הכינרת זו אשמתנו,משקיעים בהתחלויות הזויות במקום למצוא פתרונות אמיתיים. ורק כדי להרגיע,תקדמו פרויקט הזרמת מים גרועים לערבים ומים טובים לימנים נאמנים..ככה תוכלו לישון בשקט
נמרוד | 03.09.18
189.
הודעה לכל החרדים - על מה אנחנו משלמים לכם???!!
לכל החרדים - רבאק !! על מה אנחנו משלמים לכם כל השנים ??? כל שנה מתפללים חזק חזק ויש שנת בצורת. מתישהוא תהיה שנה גשומה ואז תגידו שזה בזכותכם. כרגיל, לא תתנו לעובדות לבלבל אתכם. אין אלוהים ואין קשר לתפילות. יש קשר לשינוי האקלים ולשאיבות.
הריאליסט | 03.09.18
185.
מציע שתבקשו משר המדע הטכנולוגיה והחלל בראשות כבוד השר אקוניס שיפנה לגרמנים וינצל את קשריו הטובים.
הרעיון של שייניץ להשקיע 5 מיליארד בבנית תעלה למים מותפלים הוא רק ההתחלה, הוא מתכנן גם לייבא קרחונים ומאווררים שיוצבו במרכז וישנו את האקלים. בכלל עושה רושם שנבחרת המיניסטרים שהציב לנו הליכוד לא מפסיקה להפתיע ביכולותיה, בחזונה ובמרצה. יישר כח!
ירושלמי | 03.09.18
183.
יש לי רעיון יותר טוב - תמצלו את
מה קרה לפרויקט תעלת הימים... היה יותר זול ויותר הגיוני https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3675051,00.html אם ממילא המאגר הזה מפסיק להיות רלווטי למים מתוקים... למה לא לשקם את הכנרת ואיתה גם את ים המלח? בטווח הארוך יהיה ניתן להתפיל מים מהכנרת או אפילו להזרים אליה מים מותפלים. כך או אחרת את האקולוגיה שמנסים לשמר כבר הרסו.
משה | 03.09.18
182.
מדהים איך לכולם יש דעה
מלבד רעיון שמוצג בכתבה באתר אינטרנט, כמה קראו את התוכנית עד הסוף? כמה ישבו בדיונים עם מומחים בתחום שהעלו יתרונות וחסרונות? כמה ישבו עם כלכלנים שיחשבו פלוס-מינוס כמה זה עולה? אבל לזרוק דעות לאוויר אחרי כתבה באינטרנט? זה כולם יכולים. אין לי דעה בנושא עדיין. שאשמע דעות מומחים לכאן או לכאן, ואראה איך זה מסתדר מבחינת עלות-תועלת - אגיד את דעתי. עד אז - זה לא יותר מרתק מהעיר שתארח את האירוויזיון.
יגאל | 03.09.18
179.
כל פרויקט שאפתני זה מבורך והלואי שיצא לפויל.
תנו לבנות ולעשות דברים טובים במדינה. לא כמו פרויקט הלביא שבסוף עבר לסינים ונפל אצלנו בגלל פוליטיקאים קטנים. שיעשו פרויקט כזה לים המלח. אלו פרויקטים לאומיים שיצילו ערכי טבע לאומיים לדורות הבאים. זה נכון שכןלם גוזרים קופונים זה הגנום של היהודי הגנב. שיפסיקו לשחוט במס הכנסה ורפורטים ויעברו לחינןך ערכי
יוחאמונית | 03.09.18
177.
יש שתי אפשרויות..
אפשרות אחת : יש שמועה שדיברו עליה לפני חמש עשרה שנה ששירתתי ... שיש כור גרעני מתחת ליימת כינרת ובסיס סודי מאוד מאוד ששם נמצא נשק יום הדין של ישראל. אפשרות שניה: הסורים נפתרו מהנשק הכימי לנחלים אירן וחיזבאללה זרקו רעיון... לזהם את כל המים שזורמים לישראל ולגרום למוות של המון אנשים "העכברת" למשל... הטעיית הזרם שפיכת חומר כימי תכלואה הסביבתית = מגה פיגוע אקולוגי פחות הוצאות ומקסימום קורבנות.. ואסון אקולוגי אחד שיהרוג עם שלם. הבנתם למה רוצים להזרים מים ממקור ישראלי מפוקח ? ביטחון לאומי.
ציפוק קטנה לוחשת | 03.09.18
159.
יוזמה מבורכת אך מומלץ להזרים את המים דרך הנחלים
זאת אכן הצעה שאפתנית אך ישראל יש לה את המשאבים והיכולות ליצור מים טובים להציל את הכנרת ולהוסיף עוד מים טובים למאגרי המים. אך במקביל להצלת הכנרת מומלץ לשקול ברצינות הזרמת המים לפחות מחצית מהמים שיותפלו בנחלי הצפון. נחלי הצפון מנחל ירדן דרך נחל עמוד, זוויתן ועוד נשפכים לאזור הכנרת כך שהחייאת הטבע תציל את הטבע הצפוני, תאשש את התיירות וניתן יהיה לעשות פרויקטיים מלאכותיים מחלק מהמים המותפלים שבלוואי הכי יוזרמו לכנרת. הראש היהודי ינצח ועם מתקני התפלה שיוקמו ניתן להחיות לא רק את הצפון אלא גם את הנגב
יואב | 03.09.18
149.
שיתוף ולא הפרדה
מדהים????? הכנרת מתייבשת בגלל שחלק גדול ממנה מוזרם לירדנים בגלל הסכמים של שלום. אני בטוח שהירדנים יעדיפו מים וכנרת לא מתייבשת. אז איספו כוח מחזרו את המים המוטפלים העבירו ישר לירדנים . תנו לכנרת לאגור ולהאגר מחדש. שלבו בין הדברים. ולא שחור או לבן. שנה טובה לכולנו.
אני אזרח | 03.09.18
147.
צינור
אוקיי, בואו נעשה סדר. 1. צינור מהים התיכון [3 ק"מ לעומק] לכיוון הטבחה. 2. בניית מתקן התפלה + תחנת כוח בטבחה. 3. מילוי הצינור פעם אחת, [אחרי המילוי המים יזרמו כתוצאה של חוק הכלים השלובים ללא צורך בהשקעת אנרגיה נוספת]. 4. התפלת המים לפי דרישה. 5. מילוי בהמשך התהליך של ים כנרת ובעיקבותיה את ים המלח. 6. את המימון למיזם ניתן לקבל בתהליך של CDM כמה פשוט, כמה זול
בר כוכבא | 03.09.18
145.
שאלה רצינית
ברור שמדובר בשטויות - אם יפסיקו לשאוב מהכנרת תוך שנתיים שלוש היא תעלה על גדותיה ותגלוש לירדן הדרומי. ועכשיו לשאלה רצינית - נחל יבנאל המנקז שטפונות הגשמים בבקעת יבנאל נשפך לירדן הדרומי כשני ק"מ דרומית לסכר דגניה. למה לא מזרימים אותו לכנרת? אפשר אפילו בלי תעלה ובלי השקעה בתשתיות - לתת למי הנחל להאגם מאחורי סכר אלומות שיציפו את הערץ עד סכר דגניה ואז לשאוב את המים לצד השני של סכר דגניה לתוך הכנרת (2-3 מטר הפרש גובה).
עלי עבדו | 03.09.18
136.
שתי הצעות אלטרנטיביות
דבר ראשון - צריך לפטר את החרדים ההזויים שמתפללים ברכת הגשם ולהחליף אותם בחרדים הזויים אחרים. דבר שני - הבעיה היא לא המים, אלא האי שמעצבן את כולם. אז צריך להכניס דחפור שישטח אותו ואחר כך להכניס עוד שני דחפורים שיוציאו את הראשון אחרי שישקע בבוץ, ואם זה לא יצליח, תמיד אפשר לאשים את השמאלנים שהורסים את המדינה.
ישראל | 03.09.18
133.
אני מופתע לרעה ממה שאנשים כותבים פה
הכנרת מתייבשת כבר שנים, לא מתבצעת שאיבה וללא שינוי דרסטי היא תעלם. רמת הרעיונות המוצעת פה כאלטרנטיבה לתוכנית של שטייניץ היא ״בואו נבקש מכל סיני שיבקר בארץ ויביא בקבוק מים וישפוך בכנרת, מיליארד סינים ונמלא אותה״ אין אלטרנטיבה אמיתית להבאת מים מותפלים לכנרת
הקורא | 03.09.18
120.
הבן אדם נפל על השכל, כל מה שמוטפל היום בישראל לא מספיק לחצי ס"מ , והוא רוצה להוסיף 2 מטר ??
1. מדובר בכמות אדירה של מים, הרבה מעל היכולת הכלכלית של ישראל לייצרה 2. וגם אם כןף מה זה יעשה למחיר המים? 3 וכמה דלק וזיהום ומחלות נגררות, בשביל תעשיית מים ענקית שכל מטרתה מלוי הכינרת? 4. אם הוא יבדוק, יגלה, שכל יום בקיץ, מתאדה בכינרת גובה של בן חצי ל1 ס"מ מים, עצוב אבל מדוייק. 5. יש סיבה לכך שארכיאולוגיה נחשפת על שפת הכינרת המתייבשת. זה מלמד על מחזוריות בטבע, וכתוצאה מכך גם במפלס המים, אין טעם להילחם במחזוריות של הטבע, זה חזק מכולנו. ולסיכום- אפילו בתור הזייה של טרום בחירות זה עלוב, ועצוב שאקדמאי/ מדען בקאדר שלו הכלל מתפנה לזוטות מטופשות שכאלה. בינתיים עדיף שיחשוב איך מוסיפים מגנזיום למים, ומכפילים את הכמות המותפלת, שזה דבר שנדרש כבר לקיץ הקרוב.
וכמה יעלו המים ב"תאגיד" | 03.09.18
112.
125 מליארד ממיסים
היכן הבעיה? 125 מליארד ממיסים החזר סכומי התספורת לטייקונים והגענו לסכום אדיר של 135 מליארד שקל!!! הפרשה לפרוייקט סה״כ ״5מליארד״!! זה פינטס המדינה לא תרגיש את זה ויתר מזה לו יחסר כסף נא להוציא ממרתפי הביטוח הלאומי את הכספים שלא ראו אור וגם לא יראו בעתיד הקרוב. בהצלחה ביבי.
ממ | 03.09.18
104.
מגיב 9 הרגת אותי מצחוק, איזה כיף להיזכר - מין אוירון דוד כזה.... :)
באמת נראה שעושים צחוק מהעבודה. אני לגמרי בעד רעיונות גדולים שעושים מהפך. כאן נראה שמישהו לא באמת חשב לעומק ולכל הרוחב, חשב בעיקר לכיוון אינטרסנטי. בטוח יש רעיונות טובים יותר מהם יהנו כל אזרחי מדינת ישראל.
החיוור | 03.09.18
102.
רעיון מצויין !!!
זה לחלוטין win-win situation : גם למלא את הכנרת, גם להחיות את טבריה, אולי גם לשקם את הירדן ובעקבותיו את ים המלח, גם לשמר ולהדק את היחסים עם השכנים המתונים. אני מבין לחלוטין את איילנד: במדינת היהודים עדיף לעבוד עם צוות קטן, מקצועי ושקט מאשר דמגוגיה זולה ופוליטיקה מלוכלכת. אני בספק אם כל המגיבים מתחתיי מבינים ולו קמצוץ כלשהו בהנדסת מים והידרולוגיה כמו שהם מתיימרים להציג.
שמוליקיפוד | 03.09.18
79.
אקוויפר ההר
ישנה תוכנית של פרופסור גבירצמן ,לבניית סכרים לאורך הנחלים (ואדיות)ההולכים אל הים. למיטב ידעתי יתרונות תוכנית זו הם: מניעת הצפה של נתיבי איילון. איסוף מי הגשמים לאורך הנחלים וחילחול שלהם לאקוויפר ההר. תוכניות תיירות שונות. הגיע הזמן שיאמצו תוכנית זו על כל יתרונותיה.
תושב טלמונים | 03.09.18
73.
התוכנית נכונה - צריך לשנות את הקונספט
המדינה שלנו הופכת למידבר, אם פעם יכולנו ליסמוך על גשם זה לא המצב היום. יש לנו שטח, מי ים ושמש. מתוך זה צריך לייצר שטח שנעים לנו לחיות בו. צריך להפיק מים מהים\אויר... צריך ליצור סביבה נעימה ואם זה מאגר מים שנקרה כינרת אז יופי. אם צריך להזרים מים לשמורות טבע - תראו את זה כמו להקים ספארי גדול. היה לי ויכוח עם חבר על הגינון בקיבוצים, הוא הראה לי שהמידשאות בקיבוץ שלו שוות את ההשקיה. אותו דבר כאן. אנחנו צריכים לייצר מספיק מים ובזול בכדי שתיהיה כינרת ונחלים. אם אנחנו רוצים לישרוד כאן אין לנו ברירה אלא ליצור את סביבת המחייה שלנו...
דני | 03.09.18
55.
הזרמה ישירות לכנרת זה פשע. חייב לעבוד קודם כל בנחלים
חייב קודם כל לזרום בנתיב הטבעי, לאפשר לצמחיה ולבעלי החיים לחיות, ובדרך לאסוף את כל המינרלים שהיו מצטברים באופן טבעי במים. אחרת - האיזון הכימי של מי הכנרת ישתנה, ולא ברור מה יקרה כתוצאה מזה. (כל מיני אצות חידקים וכל מיני אחרים.)
המגיב | 03.09.18
50.
ועוד תוכנית ועוד תוכנית ועוד...
רוב המגיבים אומרים דברים פשוטים ונכונים. אז מה? שטיינץ ושות' לא יודעים מה שהציבור יודע? התשובה גם כן פשוטה: יודע גם יודע. אבל "החברים" לןחצים, ימי הפריימריס קרבים אז אין ברירה, לחברים נכנעים. על הציבור עובדים, מתכמנים ומרמים, את הקופה הציבורית עושקים וזה רק שלב הפתיחה. אח"כ בעיצומן של עבודות יגידו: טעות בחישוב, יש להוסיף לתקציב... מה אני מציע? רק נהיה הגונים וגשמי ברכה מרובים את הכנרת יהיו מכסים עד שנפתח את כל הסכרים לשחרר את כל הלחצים ואיתם את הלוחצים... תשאלו את הרב לאו.
יצחק | 03.09.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת