אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

בנק הפועלים: "הריבית תעלה מהר יותר ממה שהשוק חושב"

48 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

47.
מנסים להצדיק
מוכרים קשקוש כדי להצדיק עליית ריבית על דעתם בלבד וכדי לעשוק עוד כמה אנשים... אין שום סיבה לחקות את השוק האמריקאי המצב במשק דווקא הצדיק ירידת ריבית מזה תקופה ארוכה מה שלא קרה עקב פחדנות בנק ישראל מאפקטים היפותטיים של "ריבית שלילית" נגידת בנק ישראל צריכה לגדל ביצים ולעמוד על כלכלה נכונה בלי להיכנע לבנקים ולפוליטיקאים מקורבי בנקים בקיצור... זאת לא כלכלה זאת חלחלה פועלים תתביישו ותתייבשו
חחחח | 04.09.18
43.
עד הבחירות שר האוצר לא יעורר כל שינויי ריבית
שר האוצר וראש הממשלה לא יעלו ריבית לפחות עד תום הבחירות לכנסת . זה יזעזע את הציבור. נוטלי המשכנתאות רבים מאוד וזה יגרום להם להוצאה נוספת של מאות שקלים בחודש ואלפי שקלים בשנה על כן התחזית אולי נכונה לעוד שנה שונה וחצי. עד אז יעברו עוד הרבה מים מזוהמים בקישון .
אלכס לוין | 04.09.18
41.
בנק הפועלים מתריע על הריבית
אם והיה והריבית תעלה המשק יקרוס חייבים שיש להם הלוואות יקלעו לקשיים ועל הדרך הרכישות יצטמצמו והציבור יחשוב פעמיים על כל שקל שהוא מוציא מה שיביא לבלימה בצמיחה ובכלכלה ולפשיטות רגל צריך לבדוק היטב את האינטרס של ההצהרות האלו שמפורסמות לפחות פעמיים בחודש האחרון ואת מי זה משרת עוד כתבת הפחדה נוסח ביבי והאירנים
קונילמל | 04.09.18
40.
מוקדם מידי לחשוב על .....בקושי יש אינפלציה.......
בקושי יש אינפלציה ,מוקדם מדי לחשוב על .... מוקדם מדי לחשוב על העליית ריבית ,כי עליית ריבית , אמורה לרסן ולהוריד את האינפלציה. כי העיקרון אומר ,שעליית ריבית היא מדיניות מוניטרית מרסנת ,שתשפיע באופן שלילי על האינפלציה.
מוקדם מידי | 04.09.18
33.
הניתוח הזה עלוב ורחוק מהמציאות
בנק ישראל מנסה כבר שנה שלמה לחזק את הדולר וקונה במיליארדים דולרים כדי לנסות להעלות את ערך הדולר מול השקל, אבל זה לא עוזר, כל פעם הוא יורד חזרה וכל גם רואים השבוע, כמה שניסו לחזקו והגיע עד 3.7 ומעלה, שוב צה״ל ל 3.6 ושוב בנק ישראל קונה מלא דולרים. זו דרכה של קרנית פלוג והיא תתפוצץ לכולם בפנים כי אי אפשר לנצח במצב בו השקל מתחזק כל פעם מול הדולר. העלאת הריבית תחליש עוד את הדולר והוא ירד גם לסיב 3 שקלים. מדיניות טפשית ושגויה.
ממש לא מסכים | 03.09.18
32.
עד שלא תהיה רגולציה כלל-עולמית על המערכת הפיננסית, המדינות תרשנה לעצמן להרוס את חיי אזרחיהן.
צריך להקים בנק מרכזי עולמי שיוכפף לאו"ם ויטיל רגולציות. לא הגיוני שמדינה תוכל להדפיס כסף בלי בקרה, או לנקוט במדיניות של ריבית אפסית למשך שנים ובכך לפגוע בזכות לקניין של חלק כה נכבד מאזרחיה. מדובר בהפרה בוטה של זכויות אדם אלמנטריות שעליה להיות מחוץ לחוקה של כל מדינה דמוקרטית.
מהנדס תוכנה | 03.09.18
21.
מספר 9. אין מצב לקבל ריבית כזו נמוכה
אלא אם כן אתה בעל נכס או בעל הון מסוים שמשועבד או עומד כנגד ההלוואה שקיבלת! אף מוסד פיננסי או בנק או חברת אשראי לא תיתן לך הלוואה כזו נמוכה של מתחת ל-1.5% אלא אם היא ממש מתחננת אליך שתיקח הלוואה בריבית כזו נמוכה. כשאין לך מה להעמיד כנגד אתה מקבל הלוואה של מינימום 6%! מינימום! אני מכיר כאלה שלוקחים בריבית של 8% כשהם מנהלים חשבון עיסקי שוטף אך הם ללא כסף בצד או רכב/בית משועבד! לכן תגובתך היא לסוג מסויים וספציפי ובימינו נדיר של לקוחות בנק...
המתלמד | 03.09.18
14.
החנקן של המדינה
בעוד אנו מקבלים ריבית שלילית של 0.1 אחוז [כי האינפלציה גבוהה יותר מ0.1]יוצא שכל משקי הבית מפסידים כסף כבר 5 שנים ויותר על כספם בעובר ושב ...אבל אם אנו באובר דרפט בחשבון אנו משלמים לבנקים [החנקן של המדינה ] אם על ידי חברות האשראי ריבית של בין 12 ל 15אחוז בשנה ..פערים בלתי נתפסים ואם אנו חייבים לבנקים אז לפחות 10 אחוזים בשנה וזאת כשהמדינה מוכרת את כספה לבנקים בעלות של 0.25 אחוז בלבד כספים אלו הינם למעשה כספים ציבוריים כלאמר אלו כספים שלנו...למה הממשלה לא נותנת לנו הלוואות בריביות של 0.25 אחוז ולחנקן של המדינה הבנקים כן נותנת את כספנו......??????????.
חני | 03.09.18
10.
בר הוכח ממזמן שמה שטוב לממשלה ולבנקים לא טוב עבור יתר האוכלוסייה.
באים ומספרים לנו על עליית ריבית למיתון אנפלציה אבל מה שעומד מאחורי כל הדברים הם רצון הממשלות (בעולם כולו ולא רק בישראל) להעלות את הריבית כי הרווח הנקי שלהם. לציבור הגדול יש כוח.אפילו יותר כוח מכל ממשלה .כוח הציבור הוא באיפוק,בראייה נכונה את הנתונים בשליטה בהשתוללות הביזבוזים.אם יתמיד בכך ויגלה איפוק לשום ממשלה לא יהיה כוח להעלות את הריבית.עליית ריבית משמעותה שעסקים שלקחו כספים בהלוואות ישלמו יותר בהחזרים.בעלי משכנתאות יצטרכו להדק את החגורה כי הכיס ייפגע ככל שהריבית תעלה. מישהו בכלל שאל את עצמו פעם מי נהנה מעליית הריבית? למי הולך כל הכסף הזה? הסכומים אדירים.הממשלה מנסה להוציא עוד ועוד כסף מהציבור וזו אחת הדרכים הכי לגטימיות לעשות זאת.הבנקים בדרכם הם יוסיפו כמובן גם נתח או שניים לעצמם וכולם יספרו לכם שזה הכרחי,נחוץ,שמחויב להיעשות. שמירה על רמת חיים ושליטה בהשתוללות ההוצאות של הציבור תוציא ליכולת של הממשלה לפגוע בנו בדרך הזאת כי עליית ריבית תגרום ישר להתכווצות המשק וברור שלא את זה הם רוצים אלא צמיחה והתחדשות.מעשי הציבור יקבעו לכאן או לכאן.
חיים | 03.09.18
5.
מעניין מתי הקלף של "אי של יציבות" ישלף לחלל האוויר
בפעם הקודמת זה היה מדהים. כל העולם קרס ורק ישראל המשיכה כאילו לא קרה דבר. חשבתי שאם הקריסה לא תגיע מתוך המדינה אז היא בטח תגיע מבחוץ - הרי עסק שפושט רגל בחול הוא לקוח די רע שלא מסוגל לשלם. אבל אז הבנתי 2 דברים - בזמן שהאמריקאים והארופאים חגגו בקניית נדלן וברמת חיים מטורפת בישראל המשיכו לאסוף שקל לשקל ולהוציא בודדים, לא היתה חגיגה. הדבר השני הוא שהזרמת הכספים האדירה של הממשלות לעסקים מולם ישראל עבדה, הביאה לכך שלא רק שלא חסר להם כסף - אלה הם הוצפו בו. המון מזל שמר עלינו ב 2008 ממשבר הרסני... יש לי הרבה סיבות להאמין שהיום אנחנו ממש מתגרים במזל.
משה | 03.09.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת