אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

תקיפת המטכ"ל הסורי: הנס שחולל חיל האוויר במלחמת יום הכיפורים

119 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

119.
ככה משכתבים היסטוריה
1. הצבא הירדני נילחם גם נילחם. 2 חטיבות שיריון מעולות ובתקן מלא ( 200 טנקים) נלחמו בגולן ויחד עם התגבור העיראקי מנעו מצה"ל מלהכריע את הצבא הסורי. 2. חיל האויר הישראלי כשל באופן מחריד במלחמה זו. החייל שהושקע בו כ 55% מכל תקציב הביטחון לא החזיר כל דיבדנד. 2.1 הייתה תיאוריה תמימה והזויה שצה"ל לא צריך תותחים שהרי חיל האויר הוא גם חיל התותחנים הטוב ביותר. התוצאה הייתה שמול 1600 קני ארטילריה בחזית המצרית וכ 900 קנים ברמת הגולן היו לצה"ל עשרות בודדות של סוללות תותחים. 2.2 ההסתמכות העיוורת על חיל האויר גרמה לדדו ( וגם לשאר ) להיות בטוח שהסדיר לבדו יצליח לעצור 2 ארמיות בדרום ו 5 דיוויזיות בצפון.
צין | 07.07.19
117.
תיקון קטן אבל חשוב - לא נס ולא השגחה אלוהית. ההחלטה להמשיך היתה בגלל מקצוענות
הוא שלט מספיק במטארולוגיה כדי לזכור תופעה של עננות אורוגרפית (או תופעה אחרת שדומה לה, לא לתפוס אותי בדקויות). בכל אופן ההחלטה להמשיך היתה החלטה מושכלת (וכמובן אמיצה מאד) ולא הימור חסר אחריות שקיווה לנס איכשהו.
מישהו | 30.06.19
113.
אפשר לחשוב שאילו לא היו לנו פנטומים לא היינו עושים זאת..
להלל את המטוסים יכולים רק הטייסים ממש כמו שלהלל את רובה הצלפים שלו יכול רק הצלף.. אם כבר להלל אז להלל את הטייסים שלנו, גיבורים אחד אחד וזאת היא האמת היחידה..אם המצב היה הפוך ולסורים היו הוקים ופנטומים, מישהו כאן חושב שמשהו היה משתנה ? מה, כאילו טייסנו לא היו מפציצים את המטכ"ל הסורי? .. המלחמה ההיא היתה בין ארהב לרוסיה ואנו והסורים שלמנו את המחיר והמחיר היה יקר, מאד יקר..נ.ב. כזה הוא גם המצב היום..
י=================================== | 19.06.19
109.
מוזר, אבל יורים עלינו טילים כבר שנים והממשלה לא מצליחה לעצור את זה
יכול להיות שב 73 בגלל שהייתה ממשלת "שמאל" אז למדו משהו, ומאז 77 (למעט כמה הפסקות) ממשלת ה"ימין" לא הפנימה שיש צד שחצה כבר הרבה קווים אדומים (ירי על ערים ואזרחים ולא שום מטרה צבאית) ועדיין לא עשו ממש כלום נגד זה?
יוסי | 04.05.19
108.
נראה לי שהכותב הגזים קשות באשר להשפעת התקיפה על המלחמה ברמת הגולן.
אין ספק שתקיפה כזו פוגעת מוראלית בראשי הצבא, אך לגבי מהלכי הקרבות ברמה, לדעתי היתה לה השפעה זניחה אם בכלל. מטוסי חיל האוויר נפלו בכמויות בעיקר בגלל טילי הכתף שהיו ברשות הסורים. על כל מטוס שהיה באוויר נורי 2-3 טילים כאלו שהיו יעילים גם בתקיפות בגובה נמוך, כל שהצבא הקרקעי נעזר בחיל האוויר, פחות ממלחמות אחרות וחלק ניכר מהנצחון ברמה נזקף לזכות הלחימה העיקשת של כוחות הקרקע וגם בזכות יכולות התימרון המוגבלות של הצבא הסורי. ליכולות הללו יש לצרף עובדה חשובה, תכניות התקיפה של הצבא הסורי, כמו המצרי, היו מוגבלות מאד יחסית למה שסברו כוחותינו. הסורים יכלו לתקוף מהרמה מערבה אך לא עשו זאת מחשש שצה"ל טומן להם מלכודת. לסורים לא היה שום מחסור בדלקים ותחמושת בשדה הקרב (לנו דווקא היה מחסור שמנע מאיתנו לתקוף מטרות עסיסיות). לצערנו, המלכודת היחידה שנטמנה במלחמה הזו, היתה זו שטמנה לנו ממשלת ישראל באותה העת, בראשותה של גולדה מאיר.
קורמורן | 02.05.19
100.
מגיב 57 צודק!
ה"נס" היה שמוביל שמיניית הפנטומים של "אבירי הזנב הכתום" לא הצליח למצוא "חור" בעננים ולהיכנס לתקיפה, וכדי לא להשליך את החימוש לים, ולחזור בידיים ריקות, יצר קשר עם קת"ק ברמת הגולן. שהיפנה אותם להשליך את מטען הפצצות על כוחות השריון הסורי ב"עמק הבכא". תקיפה זו היא שבלמה בסופו של דבר את מתקפת השריון הסורי.
יורן | 21.01.19
90.
המסקנה-להשקיע בצינורות נפץ שיעופו לבד למטרה-טילים מדויקים
בנוסף, הכותב לא מציין שהמבצע היה עוד מבצע מטומטם של צה"ל עם הראש בקיר מהסיבה הפשוטה: הייתה תוכנית להשמדת טילי הנ"מ הסורית והיא לא בוצעה בגלל הלחץ והבלגן שהיו בפיקוד של צה"ל. כי אם הייתה מתבצעת, חיל האוויר היה יכול לעבוד עם קרוב לאפס אבדות.
ב.ניצן | 29.09.18
88.
אני זוכר את השם של השבוי יעקב יעקובי היוא מראים או
אני נולדתי בסוריה וחבינו.את המלחמה נכון הם שקרו הרבה על העם הסורי וגם השבוי הישראלי יעקב יעקובי ראינו אותו איך ראינו אותו הינו הולכים לקולנוע ולפני שרואים את הסרט היוא מראים את השבוי והיוא מתגאים והם ענו אותו הרבה עד היום הזה אני זוכר את השם שלו מסכין נפל במלכות הרשעה אבל הם היום משלמים בגדול ברוך השם הם היוא אחזרים ימח שמם אמן
נסים | 28.09.18
81.
מלוא הערכה ל ח.א אבל המטכל שגה בכל המלחמות והמבצעים מ1949ועד טרור העפיפונים
בחינה לימוד של מלחמות ומבצעי צהל מאז 1949 ועד ימינו מלחמת צוק איתן וטרור העפיפונים תחת פיקודו של אייזנקוט מוכיחה בודאות של 100 אחוז שמקבלי ההחלטות והרמטכלים שגו טעו באופן סיסטמטי. גם ליכאורה מלחמת ששת הימים המוצלחת הצליחה הודות לחיל האויר השאר היה צופר ומזל. היקף הטעויות האילתורים המחדלים של צהל מאז 1949 הינו מדהים. צהל אינו הצבא הטוב ביותר אינו משתווה כלל וכלל לנחתים של ארהב למשל. מזלינו שמולינו נמצאים הערבים . אילו קמה ועדת חקירה בקומה למחלחמת יום הכיפורים או לבנון 2 היו מושלכים מצהל ללא דרגות. הבעיה שהם כמו הרמטכלים הקודמים הזוכים לקרדיט מזוייף יעלון למשל אילו היתה מקבל הארכה של שנה הביזיון של לבנון 2 היה נופל בחלקו ובצדק. נישאלת בשאלה כיצד ולמה 100 אחוז כישלונות בהערכות ברמת הביצועים ואין מהפך בתהליך הקידום של אלופי צהל והרמטכלים. האם בגלל שהקידום מותנה בהוכחת אומץ לב ואחרי במקום שכל ואינטלגנציה או שהוא פונקציה של חברים ופרוטקציה.חיל האויר אינו צהל. הרמטכל הנוכחי עוד מפקד פתטי בשורה ארוכה של רמטכלים.
ראובן גרפיט | 20.09.18
77.
רק תיקון טעות ירדן לא התכוונה מעולם להצטרף
מאז ספטמבר 1970 בו ישראל מנעה מהפתח וסוריה להשתלט על ירדן מלך חוסיין היה עויין למשטר אסד ( הכב) ואפילו הזהיר את ישראל מהמלחמה... להכנעס לו כוונות להצטרף זה פשוט לא להבין שגולדה ובר לב יצרו ברית עם המלך חוסיין שמאז היה בשתוף פעולה ובשלום עם ישראל..
יאיר | 18.09.18
76.
תוצאה
אין יותר נמושות אלא ישראלים ״גאים״ שעזבו את ישראל ותורמים בעולם. בישראל השחיתות גואה ואין מקום לאלה שכוונתם לתרום. הכל חפיף... פוליטיקאי ובנקים שגנבו מניצולי שואה ואין שומר בישראל. שליחי מדינת ישראל מצהירים בקול תרועה גדול שאין בכוונתם לחיות בישראל. כדי שמדינת ישראל תמשיך להתקיים חייבים להביא יותר גויים לישראל, שיהיה להם את מי לרמות. מי שיש לו ספקות שיבדוק מספרים. אשתי ואני שירתנו ביום כיפור בסדיר, יצגנו חברה ישראלית בחו״ל וחזרנו לתרום בארץ אך ״גורשנו״ על ידי מערכת מושחתת... כך שהעתיד של מדינת ישראל לא יכול להיות מובטח ע״י צה״ל שאני מצדיע לו. אחד שאיכפת לו
ב.ש. | 18.09.18
75.
מגיב מספר 1 צודק ואני אסביר
חיל האוויר לא היה מוכן להתמודד עם סוללות ה Sa6, נקודה. האחריות להיות מוכנים - אך ורק של חיל האוויר. לחיל לא היו חסרים משאבים ותקציבים בשנים 1967-1973... רק מחשבה בריאה הייתה חסרה, צמרת החיל שהיתה מורכבת מטייסים, צמצמה יכולות לוחמה אלקטרונית שפותחו עד 67, בגלל מלחמות אגו וחשש שראש מערך הל"א נהנה מיוקרה שצריכה להיות שמורה רק לטייסים.
המסביר לצרחן | 17.09.18
71.
הכתבה של "הקבריט" אינה אלא סיפור חלקי של תקיפת המטכ"ל הסורי
סיפור הפצצת המטכ"ל הסורי המובא לעיל אינו מלא. הוא לא מספר על שמיניה נוספת של פנטומים מטייסת "אברי הזנב הכתום" בפיקודו של מפקד הטייסת יפתח ספקטור שנשלחה אף היא להפציץ את המטכ"ל הסורי באותו היום ולמעשה הייתה השמיניה הנוספת שהוקצתה למשימה, אך היא נסוגה לאחור מעל הרי לבנון בגלל עננות ותנאי מזג אויר. החלטה זו עוררה מחלוקת וביקורת בחיל האוויר ושעליה נדרש ספקטור לספר, להסביר ולנמק בספרו "רם וברור".
הרצל אברהם | 17.09.18
69.
ירדן לא התכוונה לפתוח חזית. זה נודע ממקורות שונים ואיפשר החזקת חטיבה אחת
בביקעה, במקום אוגדה. חוסיין היה רציונאלי אז ולפני. היה עוד אירוע מעל דמשק - בומים קוליים שמטוסי חיל האויר יצרו. סייעו גם, כמו גם התקרבות צהל למרחק 20 קילומטרים מהבירה (ומאה קילומטרים מקהיר).
גג | 16.09.18
68.
בעידן הטכנולוגיה של היום מי שמכריז על הצלחה וכישלון זה התקשורת
והיות והתקשורת הישראלית נגועה בפטריוטיזם ערבי , לצה"ל אין שום סיכוי לנצח מלחמות היום , אם היה מתרחש מבצע כזה היום , אוטומטית הוא היה מוכרז ככישלון ותחקירי תקשורת שיחפשו אשמים במחדל הזה של הפצצה מבנה שיש בו שבויים ישראלים והאם נלקחו בחשבון ההרג של הסורים
יעקובי  | 16.09.18
66.
הסכם רוגרס 1970 גרם למלחמה - המצרים קידמו מיד את טילי קרקע-אוויר
ב 1970 גולדה בישרה בשידור ישיר על הסכם הפסקת מלחמת ההתשה עם מצרים. המצרים (רוסים) מיד קידמו את טילי קרקע - אויר לתעלה. לפני כן חיל האויר מנע מהם. בגין התפטר מהממשלה ודיווח על כך בועדת חוץ וביטחון. ה "צדיקים" האשימו אותו בגילוי סודות. קידום הטילים איפשר למצרים לתקוף ב 73 ומנע מחיל האויר לעזור. ,
תודה לגולדה | 16.09.18
61.
הכתב הזה ממש בור וחף מכל ידע !
המשימה הזאת הייתה משימה ל-3 שמיניות מטוסים מ-3 טייסות שונות. הטייסות היו 119,107,69 ,רק 119 הצליחה לחדור את העננות הכבדה(די במקרה הם יצאו מלבנון לתוך חור בעננות,על פי עדותו של לבושין עצמו). היתר חזרו בלי שהגיעו ליעד, 69 הטילה חימושה לים, לפני שנחתה חזרה. 107,הטילה את חימושה על השריון סורי בדרום רמת הגולן ועזרה מאוד בבלימה,בשלב די קריטי. לגבי חוסיין, אין שום קשר בין תקיפת המטכ"ל הסורי לאי-השתתפותו במלחמה(למעט חטיבת שריון סמלית אחת ששלח לעזרת הסורים כדי לצאת ידי חובה).. הוא למד את הלקח שלו מששת הימים,וגם הודיע לגולדה על המלחמה לפני שפרצה!
קברניט? מבורבר חופשי בשטח | 15.09.18
58.
יום הכיפורים הייתה מבחן מדהים לעוצמת ישראל
ההצלחה באה בזכות כלל החיילים באוויר בקרקע ובים. כולם נתקלו בקשיים עצומים אך יכלו להם בזכות אמונתם אומץ ליבם ויכולותיהם המדהימות. טייסי חיל האוויר תרמו המון למרות אבדות עצומות בניטרול חא של האויב , במבצעים אסטרטגיים כמו זה שמתואר ובהמשך בשיתוק הארמיות המצריות לאחר כיתורן.
אורי | 15.09.18
56.
The IAF On the Golan Heights
During the first 72 hours on the Golan Heights. the exhausted men of the very few artillery batteries left provided more effective fire than the entire Israeli air-force combined. They fired like madmen, especially illumination ordinance at night. they provided artillery support until they simply ran out of 155mm ammunition. We observed how 4-A Skyhawks and F-4E Phantoms were knocked out of the sky by the Syrian SAM batteries. It was heartbreaking to see We wanted to see parachutes but in many cases, we didn't
The Emgrant | 15.09.18
50.
{{{ישראל 67-73 אופוריה בלי הצדקה.
מלחמת ההתשה ואחר כך מלחמת יום הכיפורים נפלה בעיקר על כתפיהם של צעירים הדור הראשון לילדי העולים חלקם יוצאי שואה שעלו לישראל בראשית שנות המדינה.בישראל פחות מ 3 מליון יהודים כל מי שניתן לגיוס מגויס אחרי 67 כוחות צהל פרוסים באלפי בסיסים מעוזים ויחידות על פני שטח עצום מתעלת סואץ ועד קוניטרה תחשבו רק על הלוגיסטיקה. הצבא היה לא יעיל בלשון המעטה בכבישי הארץ נעו בעיקר רכבים של כוחות הבטחון הכל היה מגוייס כדי לשמור על בטחון שוטף במרחבי המדינה והשטחים. זה היה גדול על מדינה עם כלכלה בעייתית ואוכלוסיה קטנה שלא היתה מסוגלת להעמיד לרשות הצבא את היקף כח האדם שנדרש אפילו כדי לקיים שיגרה.היום זמנים אחרים לגמרי אבל הסכנה הדמוגרפית בעייתית ומסוכנת כי לא ניתן לפתור בשליחת פנטומים.
יהודי חרד. | 15.09.18
49.
רם וברור
מבנה נוסף בן שמונה פנטומים מטייסת 107 שבחצרים נשלח לתקוף את בניין המטכ"ל הסורי אך מוביל המבנה, מפקד הטייסת יפתח ספקטור לא זיהה פתיחה בעננות הכבדה שמעל ליעד. ספקטור הודיע על ביטול המשימה וביקש לקבל משימת תקיפה אחרת. המבנה נשלח לתקוף טור שריון סורי בחושנייה
שמיניה נוספת יצאה למשימה בפיקודו של ספקטור ולא הצליחה לתקוף בשל מזג האוויר | 15.09.18
35.
הנצחון הגדול ביותר של ישראל בזירת הקרב - ולמרות המחיר הכבד.
במלחמה לא מדובר על גודל השטח אלא גודל ההרתעה. מלחמת ששת הימים הביאה את מלחמת ההתשה (שגבתה 750 הרוגים) מלחמת יום הכיפורים הביאה להתפוררות שתוף הפעולה בין סוריה ומצרים (חזית הקע"מ) ובהמשך - לשלום עם מצרים: הבקיע הראשון של חזית הסירוב מול ישראל.
א | 14.09.18
31.
ל19 כל הסיפור שגולדה התחייבה שלא ניתן להם מכת מנע
לפי בקשת קיסינגר כי האמריקאים לא יעזרו לנו אלא רק אם המצרים יפתחו במלחמה ,יכולנו למנוע את הפגיעה בחיל האויר אם היינו נותנים מכה קשה לטילי הסאגר שהונחו בתעלה עוד בתחילת שנות ה70 למרות שידענו שתיווצר בעיה ואין לנו תשובה ברגע שישתמשו בהם נגדנו ,
אבנר  | 14.09.18
30.
ישראל שגתה שלא הרשתה את פתיחת תעל סואץ ב1967
חודש לאחר סיום מלחמת ששת הימים ישראל היתה צריכה להציע לאו"ם נסיגה טקטית של קילומטר מתעלת סואץ ופתיחת התעלה בחזרה על ידי המצרים תוך פיקוח הדוק של האו"ם מה שהיה מונע ממצרים לפתוח את מלחמות ההתשה ויום כיפור וכניראה שהיינו נישארים עד עכשיו בימית וטאבה שהם לגמרי שלנו
ליאור | 14.09.18
29.
מבצע מדהים
מבצע מדהים וכדאי שאנשי חיל אויר יספרו בלשונם בבתי ספר בכתות השביעית והשמינית בכל הארץ ובמיוחד ברמת השרון כאשר הדגש לתקיפת מטרות זה לא להפציץ אזרחים חפים מפשע אלא,נטו תקיפת יעדים צבאיים. ולשאר התגובות שהן רובם נכונות יש לשים לב לאמירתו של נשיא ארצות הברית שהיה בביקור לאחר המלחמה ואמר לפני צאתו "בשביל לעשות שלום צריך יותר אומץ מאשר לעשות מלחמה" סוף ציטוט.
נ.ברוך | 14.09.18
28.
מבצע גבורה
אין שום צל של ספק שהתקיפה היתה מבצע נועז מאין כמותו.עם הצלחה אדירה בהתחשב בתנאים והמגבלות. חיל האויר ספג מכות רבות בגזרה הדרומית בעיקר עקב מערך הטילים הצפוף בארץ גושן.במגבלות שהיו לטייסים להתחמק מירי הטילים.שלא כמו בטכנולוגיה של היום היינו נמנעים מהרבה הפלות והרוגים ושבויים.
יוסי | 14.09.18
24.
נצחון יום כיפור בוצע על ידי חייל השריון
הגיע הזמן לאחר 45 שנה לציין לשבח את לוחמי חייל השריון ,חיילי השריון בלמו את התקפות המצרים והסורים , בצעו את ההכרעה בזירה הסורית ובצליחת התעלה לכיבוש וכיתור המצרים בגדה המערבית . החייל שספג הכי הרבה אבדות במלחמה . ולמרות זאת ביצע את משימתו .
שריונר  | 14.09.18
23.
ישראל
מלחמת יום כיפור הייתה אוימה,אך צריך לקחת בחשבון את תנאי פתיחת המלחמה. צבא מיצרים,סוריה מוכנים ומצויידים היטב וצה"ל לא גייס אף חייל ,עד לשעות ספורות לפני פתיחת המלחמה,פרט לח"א שהיה בכוננות שיא על הקרקע. צה"ל על כל מרכיביו פעל לפי הנחיות ממשלה. כל ההכנות של צה"ל לקראת מלחמה זו ירדו לטימיון . בתנאי מלחמה אלו צה"ל על כל מרכיביו הצליח להציל את המדינה.
יצק | 14.09.18
21.
אכן מבצע מעולה ראוי לכל שבח , יש אי דיוקים
נחסכו אלפי הרוגים... נמנעה כניסתה של ירדן למלחמה... זה לא קרה בגלל המבצע הזה אלא בגלל תוצאות ששת הימים. ובכלל, מי שהתריע על המלחמה בפני ישראל היה חוסין. ירדן שלחה את שתי חטיבות העילית המשוריינות שלה למלחמה בגזרת סוריה, יחד עם כוחות משלוח גדולים של עירק ומדינות ערביות נוספות. חוסין לא רצה מלכתחילה לפתוח חזית בגזרת ירדן ללא קשר למבצע האוירי. דבר שני-התקפת הפרוגים- היתה פלגת שיגור אחת שהגיעה לרמת דוד, הסורים לא ירו משם (דרום רמהג הסורית) רקטות נוספות לאחר המטח שהרג שני חיילים ולא ידועה הסיבה אבל ההתקפה על המטכל היא הערכה בלבד לסיבה אפשרית, יכול להיות שהם ידעו שהם יעד לתקיפה כי נחשפו. דבר שלישי- תקיפת המטכל לא היתה נקמה על תקיפת רמת דוד כי היא תוכננה קודם לכן
משה | 14.09.18
20.
מבצע חשוב שבא לחפות על כישלון חיל האוויר במלחמה
חיל האוויר נכשל לצערנו במלחמת יום כיפור ולכישלונו חלק חשוב בתוצאות המלחמה. אין שום כתבה שיכולה ליפות את העובדות. המבצע להתקפת המטכ"ל היה בעל חשיבות משנית וגם המחיר היקר ששולם בחיי אדם מעלה ספקות לגבי חשיבותו. הקרב בחזית הסורית הוכרע על הקרקע בדם לוחמים רבים וכמעט ללא עזרה מחיל האוויר המשותק. כל כך עצוב.
ד | 14.09.18
15.
תקיפת המטכ"ל הסורי
רביעיה אחת בהובלת רן ספקטור לא תקפה בדמשק עקב מזג האוויר ותקפה בחושניה ברמת הגולן מקום בו לפי עדות השריונרים תרמה תרומה חשובה לנצחון בקרב שהתחולל באותו יום . תוצאות התקיפה אינן ברורות . יש מחקרים כמו בזה שפורסם לאחרונה בקובץ מחקרים בעריכת ברנדשטיין שקובעים שהמטכ"ל לא נפגע וכמו אצלנו גם אם היה נפגע אין לכך השפעה כי גם לערבים יש "בור" אליו עוברת המפקדה בעת קרב
זוהר משעולי | 14.09.18
13.
המוכנות
סוללות טילי האוויר היו גלויות לכל עין בוודאי לאנשי המודיעין של חיל האוויר מאז הפסקת האש באוגוסט 70'. שתי ארמיות על דרגיהן המלאים חצו את תעלת סואץ!! שני שלישים של הצבא המצרי עברו על גבי גשרים ובסירות גומי !! וכל זה ללא תגובה של חא הכל יכול של צהל !! אלמלא כוחות היבשה חוצים את התעלה במחיר נורא ומשמידים את סוללות הטקא , הגשרים המצרים היו על התעלה עד היום ! חיילי היבשה באמצעים דלים הם שעשו את ההבדל. אחינו גיבורי התהילה !!
תלי | 14.09.18
10.
מלחמה שנמכרה מראש לקיסינג'ר על ידי גולדה מאיר על מנת להעצים את הגאווה הערבית,
דבר שעלה לנו באלפי הרוגים ובאלפי פצועים שלא נדבר על מאות השבויים. שנים לאחר מכן נמכרה המדינה על ידי שמעון פרס בהסכמי אוסלו, המחיר שאנו משלמים על הסכמי אוסלו עוד ימשיך ויגבה מחירים דם יהודי וקורבנות....בג"ץ משמר את האש הערבית וערביי ארץ ישראל יצטרפו לאוייבנו ביום הפקודה.
הנביא | 14.09.18
4.
הסטוריה משוכתבת
מלחמת יום כיפור לא הייתה משעותיו הגדולות של חיל האוויר. הפער בין ההתנשאות שלאחר ששת הימים להלם של הנפילות בימים הראשונים של המלחמה, היה כמו סיכה בבלון. לא תקיפה אחת ולא עשר של חיל האוויר עשו את השינוי, אלא חדירת השריון לעומק סוריה והפגזות התותחנים את פאתי דמשק.
עירא דביר | 14.09.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת