אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין עולה שלב: המכסים החדשים נכנסו לתוקף, נתק בין המדינות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
סין לא מכבדת את העולם.הגיע הזמן שיעמידו אותה במקום
1. העתקות של קניין רוחני כאשר אנשים משקיעים משאבים רבים בייצור טכנולוגיות חדשות וסין פשוט מייצרת בלי בודה אותו מוצר. 2. לא ברור למה בסוף השנה יש יתרה של מאות מיליוני דולרים מכס לטובת סין. מדוע שסין תרוויח כל כך הרבה על ארה"ב ?? ארה"ב 3 רמות מעליה.
שי | 25.09.18
6.
מה האפשרויות לעתיד
אם הסינים ממשיכים בכיוון הזה אז לאט לאט האמריקאים ימצאו ספקים חדשים שיכולים לייצר בזול. זה יכול להיות מדינות אחרות ויכול להיות יצור יותר רובוטי בארה"ב עצמה. בכל זאת 25 אחוז עליה במחיר לחלקים או מוצרים מוגמרים זה הרבה מאוד. במצב כזה לא רק שהיצוא מסין ירד בצורה דרסטית בגלל האמריקאים אלא שיהיו להם אוד מתחרים בשוק העולמי (אותם יצרנים שימכרו לאמריקאים) ולכן הפגיעה בסין היא לא רק בירידה במכירות לארה"ב (בערך רבע מהיצוא שלהם) אלא גם סכנה בכניסת מתחרות חדשות מהודו ויטנאם קמבודיה ועוד. במצב כזה העודפים האדירים שיש לסין כרגע יעלמו וכל מי ששוחה ערום מתחת למים יתגלה ולהערכתי יש הרבה מאוד סיבסוד של גופים מפסידים על ידי השלטון המרכזי. מהלך כזה יכול למוטט את הכלכלה הסינים לחלוטין. הבעיה של הסינים היא שהאמריקאים מבינים את כל זה טוב מאוד ולכן לא יוותרו (רואים בסין סכנה אסטרטגית) ולכן הפתרון היחיד של סין בשלב זה הוא להיכנע ללחץ של האמריקאים לשחק באופן פיירי בשווקים העולמיים.
חם או יפת | 24.09.18
4.
כבר רוב המגיבים בעניין מלחמת הסחר הביעו תמיכה בארה"ב
עם הזמן סין תצטרך להחליט האם היא מפסיקה לחייב יצרנים למסור לה ידע טכנולוגי וקניין רוחני ולפתוח את הכלכלה שלה (כלומר הרבה פחות פיקוח והתערבות ממשלתית) או לחזור לימי הקומוניזם, קרי עוני, דלות ואף רעב בחלק מהמקומות במדינה.
רפי | 24.09.18
2.
And so it begins...
הנשיא המטורלל, השקרן והגזען, הנואף והמחרחר פחד העלה מיסים לאמריקאים וגרם להם לחשוב שזה רעיון טוב. הכלכלה העולמית רק מתחילה לראות את הנזק שהאידיוט הזה גורם ועוד יגרום. פה בארץ חושבים שהוא מתת ה' לעם ישראל כי העביר את השגרירות לירושלים. עוד לא ראיתם כלום.
פורסט טראמפ | 24.09.18
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת